زندگینامه کایرا نایتلی – بازیگر

یک نظر اضافه کنید
9 دقیقه مطالعه

زندگینامه کایرا نایتلی – بازیگر

پادکست زندگینامه کایرا نایتلی بازیگر

بیوگرافی کیرا نایتلی (زندگینامه هنرمندان)

کیرا نایتلی یکی از بازیگران جوان و مطرح سینمای بریتانیا و هالیوود است. او با اولین نامزدی اسکار در سن 19 سالگی توانست، یکی از سه زن جوان تاریخ برگزاری این جشنواره باشد. کیرا نایتلی تا به امروز دو بار نامزد دریافت این جایزه و سه بار نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب شده است.

از فیلم های شاخص او می توان به روش خطرناک، هیچ وقت نگذار بروم، دزدان دریایی کارائیب و مثل بکام کات دار بزن اشاره کرد. او که بیشتر به خاطر حرفه پدر و مادرش وارد صنعت نمایش و سینما شده بود، خیلی زود توانست جایگاه مناسبی در دنیای هالیوود برای خود دست و پا کند.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار برای آشنایی بیشتر و کسب اطلاع از زندگی نامه کایرا نایتلی در ادامه با ما همراه باشید.

دوران کودکی و نوجوانی کیرا نایتلی

دوران کودکی و نوجوانی کیرا نایتلی

کیرا نایتلی متولد 26 مارچ 1985 در حومه شهر لندن است. پدر و مادر او به صورت جدی در حرفه بازیگری و تئاتر حضور داشتند که همین امر موجب شد، کیرا در سن شش سالگی، با حضور در تئاترهای والدینش موفق شد اولین نقشش را ایفا کند. علاقه او به بازیگری حتی به او اجازه نداد تا تحصیلاتش را کامل کند، موضوعی که همیشه برای والدینش اهمیت داشت. این اهمیت تا اندازه ای جدی بود که شرط حضور در تئاترهای والدینش، موفقیت او در دوران تحصیل ابتدایی بود.

پدر و مادر کیرا نایتلی هر دو اصالتا بریتانیایی بودند. مادرش ریشه اسکاتلندی و وِلزی داشت و پدرش اصالتا انگلیسی بود. پدرش نام او را از یک اسطوره اسکیت روی یخ روسی برداشته بود. چیزی که در آخرین دقایق ثبت نام رسمی او توسط مادرش با اندکی تغییر به ثبت رسید. مادر کیرا که در آن سال ها کم کم تمرکزش را از بازیگری بر روی نویسندگی برده بود، عامل اصلی حضور کیرای کوچک در تئاترهای محلی شد.

کیرا نایتلی

آغاز فعالیت حرفه ای

پیگیری های مادر کیرا نایتلی نهایتا موجب شد تا او با صف های طولانی از پیشنهادات همکاری در شش سالگی مواجه باشد. کایرا در این دوره در نمایش های تلویزیونی و تبلیغات بازرگانی، حضوری مستمر اما کوتاه داشت. نمایش تلویزیونی جشن سلطنتی محصول سال 1993 اولین باری بود که چهره کیرا را بر روی تلویزیون به جهانیان معرفی کرد.

او بعد از آن، در فاصله کوتاهی در فیلم های تجاری و هنری متعددی ایفای نقش کرد، تا نهایتا در سال 1999، با بازی در سری معروف جنگ ستارگان، توانست اولین تجربه حضور در یک فیلم سینمایی در ابعاد تجاری بزرگ را تجربه کند. او در این فیلم در کنار ناتالی پورتمن به ایفای نقش پرداخت و داستان های زیادی در رابطه با شباهت بسیار زیاد آن ها، پس از گریم این فیلم وجود دارد.

کایرا نایتلی در سال 2001 نیز در یک نقش اصلی به ایفای نقش دختر رابین هود پرداخت. از آن زمان بود که کیرا یک دهه موفقیت آمیز را تجربه کرد. او دو سال بعد در سری فیلم های پرفروش دزدان دریایی کارائیب با مجموع فروش سری ها، بیش از چهار میلیارد دلار، در کنار بازیگرانی همچون جانی دپ و اورلاندو بلوم حاضر شد.

کیرا نایتلی

همچنین حضور او در فیلم های ژاکت، دومینو و اِمپایر، جایگاه او را به عنوان یک بازیگر پرفروش و البته توانمند تثبیت کرد. اما بی شک یکی از موفق ترین فیلم های کیرا به فیلم غرور و تعصب بازمی گردد. این فیلم که اقتباسی از یک رمان معروف اثر جین آستن بود، موفق شد تقریبا توجه تمام منتقدین را به بازی او جلب کند و برای کایرا نایتلی نامزدی اسکار و گلدن گلوب را به همراه داشت. برخی از فیلم های شاخص او در سال های اخیر عبارتند از: بازی تقلید، ستاره های گمشده و شروع دوباره.

کیرا نایتلی در سال 2017 نیز با بازی در سری چهارم دزدان دریایی کارائیب موفق شد، اولین فیلم با فروش یک میلیارد دلاری خود را در کارنامه هنری اش به ثبت برساند.

کیرا نایتلی در کنار حرفه بازیگری، دارای یک چهره بسیار محبوب در دنیای مد و تبلیغات نیز می باشد. او در فاصله سال های 2006 تا 2015، چهره ثابت برخی از معتبرترین برندهای تجاری جهانی همچون شانل و ونیتیفر بوده است.

همسر کیرا نایتلی

زندگی خصوصی کایرا نایتلی

موفقیت های کیرا نایتلی در دنیای سینما باعث شده است، برخی هرگز چالش ها و سختی هایی که او در طول این مسیر طی کرده است را مشاهده نکنند. او در اوایل بیست سالگی روزهای سختی را پشت سر گذاشت و از همه مهمتر توانست با کنترل این شرایط نگذارد، تا به حرفه بازیگری اش آسیبی وارد شود.

کیرا نایتلی در ماه می 2013 با جیمز رایتون ازدواج کرد و در حال حاضر دارای یک فرزند می باشد. فعالیت های خیرخواهانه کیرا نایتلی به اندازه ای بوده است، که در مقاطعی از سال های 2006 و 2007 برای مدت محدودی، حرفه بازیگری را کنار گذاشته و اولویت اولش را حضور پیدا کردن در این کمپ های خیریه اعلام کرده بود.

فهرست جوایز و افتخارات کایرا نایتلی

کایرا نایتلی دو بار برای فیلم های غرور و تعصب و بازی تقلید نامزد دریافت جایزه اسکار شده است. او همچنین برای فیلم های غرور و تعصب، کفاره و بازی تقلید نیز 3 بار نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب شده است که در هیچ کدام از این دفعات، موفق به کسب این جایزه نشده است. او چندین بار نیز به عنوان بهترین بازیگر جوان در چندین جشنواره فیلم نیز حضور داشته است. 

عکس های کیرا نایتلی

کیرا نایتلی

بیوگرافی کیرا نایتلی

کیرا نایتلی

زندگینامه کایرا نایتلی – بازیگر

زندگینامه کیرا نایتلی

کیرا نایتلی

زندگی نامه کیرا نایتلی

لیست فیلم ها و آثار هنری کایرا نایتلی

بازیگری سینما

برخی از فیلم های شاخص کیرا نایتلی عبارتند از :

۱۹۹۵  Innocent Lies

۱۹۹۹  جنگ ستارگان اپیزود اول : تهدید شبح

۲۰۰۱  Deflation

۲۰۰1  حفره

۲۰۰۲  Thunderpants

۲۰۰۲  Pure

۲۰۰۲  مثل بکام کات ‌دار بزن

۲۰۰۲  شب سال نو

۲۰۰۲  The Seasons Alter

۲۰۰۳  دزدان دریایی کارائیب : نفرین مروارید سیاه

۲۰۰3  در واقع عشق

۲۰۰۴  آرتور شاه

۲۰۰۵  ژاکت

۲۰۰۵  دومینو

۲۰۰۵  غرور و تعصب

۲۰۰۶   دزدان دریایی کارائیب : صندوق مرد مرده

۲۰۰۷  دزدان دریایی کارائیب : پایان جهان

۲۰۰۷  ابریشم

۲۰۰۷  کفاره

۲۰۰۸  مرز عشق

۲۰۰8  دوشس

۲۰۰۹  The Continuing and Lamentable Saga of the Suicide Brothers

۲۰۱۰  London Boulevard

۲۰۱۰  استیون

۲۰۱۰  هرگز رهایم مکن

۲۰۱۰  شب گذشته

۲۰۱۱  یک روش خطرناک

۲۰۱۲  آنا کارنینا

۲۰۱۲  جستجوی دوستی برای آخرالزمان

۲۰۱۳  دوباره شروع کن

۲۰۱۴  جک رایان : سرباز سایه

۲۰۱۴  بازی تقلید

۲۰۱۵  اورست

۲۰۱۶   زیبایی موازی

۲۰۱7  دزدان دریایی کارائیب : مردگان حکایت نمی ‌کنند

۲۰۱8  فندق ‌شکن و چهار قلمرو

۲۰۱8  برلین عاشقت هستم

۲۰۱8  کولت

۲۰۱8  پس از آن

 بازیگری تلویزیون :

۱۹۹۳  Screen One

۱۹۹۵  A Village Affair

۱۹۹۵  The Bill

۱۹۹۶   The Treasure Seekers

۱۹۹۸  Coming Home

۱۹۹۹  Oliver Twist

۲۰۰۱  شاهزاده دزدان

۲۰۰۲  Doctor Zhivago

۲۰۰۳  Gaijin

۲۰۰۷  Robbie the Reindeer in Close Encounters of the Herd Kind

4.7/5 - (3 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx