زندگینامه آندره پیرلو – فوتبالیست

یک نظر اضافه کنید
14 دقیقه مطالعه

زندگینامه آندره پیرلو - فوتبالیست

بیوگرافی آندره پیرلو (زندگینامه ورزشکاران)

در زندگی نامه آندره آ پیرلو اینگونه آمده است که : آندره آ پیرلو (به ایتالیایی: Andrea Pirlo) هافبک ملی پوش ایتالیایی می باشد که در مورخ ۱۹ مهٔ ۱۹۷۹ در فلرو ایتالیا متولد شد. اندره پیرلو در سال ۱۹۹۵ و در مقابل رجینا اولین بازی خودش برای تیم برشا را انجام داد. بعد از پیوستن به تیم اصلی، توسط مربی آن زمان، اینتر میرکا لوتشیکو به اینتر آورده شد. پیرلو خریداری شد ولی نتوانست در تیم اصلی جایی پیدا کند و به همراه اینتر در فصل ۹۹-۱۹۹۸ مقام هشتمی سری آ را کسب نمود. فصل بعد اندره پیرلو به طور قرضی به رجینا پیوست و بعد از فصلی خوب او دوباره به اینتر بازگشت ولی دوباره در تیم ذخیره ها خود را میدید،در این فصل فقط ۴ بار برای اینتر بازی کرد و نیم فصل دوم را در تیم قبلی اش ،برشا، به صورت قرضی گذراند.

تیم‌ های باشگاهی اندره پیرلو

اندره پیرلو در سال ۱۹۹۵ و در مقابل رجینا اولین بازی خودش برای تیم برشا را انجام داد و کارش را با نقش هافبک هجومی شروع کرد ولی در برشا و زیر نظر کارلو مازونه سرمربی برشا به هافبک دفاعی بازی ساز یا اصطلاحاً در پست رجیستا که در ایتالیایی به معنی کارگردان است تبدیل گردید و روبرتو باجو نقش هافبک تهاجمی را بر عهده گرفت. شاید قابل توجه‌ ترین پاس او در برشا دادن پاس بلندش به روبرتو باجو بود که سبب گل تساوی روبرتو باجو در ورزشگاه دله ال پی تورین و مقابل یوونتوس شد.

زندگینامه آندره پیرلو - فوتبالیست

اینتر

بعد از پیوستن اندره پیرلو به تیم اصلی، توسط مربی وقت، اینتر میرکا لوچسکو، برای اینتر خریداری شد. ماسیمو موراتی در آن فصل (۹۹–۱۹۹۸) ۴ بار مربی تیم را عوض کرد و به ترتیب جیجی سیمونی، میرکا لوچسکو، لوچیانو کاستلینی و روی هاجسون را برای این پست انتخاب کرد که نتیجهٔ آن کسب مقام هشتمی سری آ ایتالیا بود. فصل بعد او به توصیه مارچلو لیپی سرمربی جدید اینتر به طور قرضی به تیم رجینا پیوست و بعد از فصلی خوب او دوباره به اینتر بازگشت، ولی پس از بازگشتش، لیپی دو هفته بعد از اینتر اخراج شد و جانشینش مارکو تاردلی، با اینکه پیرلو را به خوبی می‌ شناخت و مربی او در تیم زیر ۲۱ سال و تیم المپیک ایتالیا بود، اصلاً به او بازی نمیداد. در این فصل فقط ۴ بار برای اینتر بازی کرد و نیم فصل دوم را در تیم قبلیش، برشا، به صورت قرضی گذراند.

زندگینامه آندره پیرلو - فوتبالیست

میلان

بعد از ۳ فصل نه چندان خوب در اینتر، پیرلو در ازای ۱۲ میلیارد لیر به تیم رقیب و همشهری آث میلان پیوست. در این بین چندین معاوضهٔ دیگر هم انجام شد که شامل انتقال کریستیان بروکی به میلان و تعویض متیو بوگانی در میلان بود.

در تیم میلان و زیر نظر کارلو آنجلوتی او راه خود را پیدا کرد و به یکی از بهترین بازی سازهای دفاعی دنیای فوتبال و یکی از بهترین ضربات آزادزنان جهان مبدل شد. در میلان ۲ بار قهرمانی سری آ در سالهای ۲۰۰۴ و ۲۰۱۱ و جزئی جدانشدنی از هافبکهای تیم میلان بود که قهرمانی در جام قهرمانی اروپا در سالهای ۲۰۰۳ و ۲۰۰۷ رسیدند. در ۲۰۰۵ او دومین بازی ساز برتر جام باشگاه‌ های اروپا بود که با ۴ پاس گل نقش بسزایی در رسیدن به فینال آن جام راداشت. هر چند با از دست دادن پنالتی اش و گرفته شدن شوتش توسط یرژی دودک، ستارهٔ فراموش شدهٔ آن جام به حساب آمد.

در میلان فاتح تریم و کارلو آنجلوتی با بازی دادن به پیرلو در مقابل هافبک‌ های هجومی مثل روی کاستا و کاکا سبب پیشرفت بازی او شدند و او توانست در نقش هافبک همه‌ کاره عمل نماید. اندره پیرلو به همراه دو دوستش کلارنس سیدورف و جنارو گتوسو سه هافبک اصلی میلان برای سالها بودند. در فصل ۰۳–۲۰۰۲ او ۲۵۸۹ پاس، کنترل توپ (۱۲۳ ساعت و ۳۹ دقیقه) و ۲۰۹۳ پاس صحیح داشت. یعنی در هر مسابقه ۹۰ پاس. او نامزد بهترین بازیکن جهان و بهترین بازی ساز جهان در سال ۲۰۰۷ بود که هر دوی این عناورین به کاکا هم تیمی اش داده شد. بعد از خروج کاکا و آنجلوتی در تابستان ۲۰۰۹، چلسی مبلغ ۱۲ میلیون دلار و کلودیو پیتزارو را در عوض پیرلو به میلان پیشنهاد داد. هر چند که این پیشنهاد توسط باشگاه رد شد. سیلویو برلوسکونی این پیشنهاد را رد کرد و گفت که اندره پیرلو تا بازنشستگی جزئی از تیم میلان خواهد ماند. در ۲۰۰۹ پیرلو شوتی تماشایی از فاصلهٔ ۳۰ متری وارد دروازهٔ رئال کرد که سبب پیروزی ۳–۲ مقابل این تیم شد. در ۲ اکتبر ۲۰۱۰ پیرلو گلی از فاصلهٔ ۴۰ یاردی وارد دروازهٔ جنوا کرد. در ۱۴ می ۲۰۱۱ میلان ۴–۱ بازی مقابل کالیاری را برد و به قهرمانی در سری آ رسید. در این بازی پیرلو به جای ماسیمو آمبروزینی به بازی آمد و این آخرین بازی پیرلو با پیراهن تیم میلان بود. پیرلو همچنین خروجش از میلان را تأیید کرد، بعد از این که باشگاه قراردادش را تمدید نکرد. در آخرین فصل حضور پیرلو در میلان، او فقط ۱۷ بازی انجام داد و ۱ گل و ۳ پاس گل داد.

زندگینامه آندره پیرلو - فوتبالیست

اندره پیرلو یوونتوس

اندره پیرلو در سال ۲۰۱۱ با یک قرار داد آزاد به یوونتوس پیوست. مدت این قرارداد تا ژوئن سال ۲۰۱۵ بود. پیرلو پس از انتقال به این تیم گفت که تصمیم درستی گرفته است. اولین بازی او با پیراهن تیم یوونتوس در بازی دوستانه‌ ای مقابل اسپورتینگ لیسبون بود. اندره پیرلو در مدت زمان حضورش در یوونتوس تبدیل به بازیکن محبوب هواداران شد.

آندره آ پیرلو هافبک تیم ملی ایتالیا، بعد از یوونتوس به نیویورک سیتی آمریکا پیوست و در سال ۲۰۱۶ پس از انجام آخرین دیدارش برای این تیم، در سن ۳۸ سالگی به صورت رسمی از دنیای فوتبال خداحافظی کرد.

اندره پیرلو در تیم ملی

جام جهانی ۲۰۰۶

پیرلو در مرحله ی مقدماتی با دوگلی که به اسکاتلند و از روی ضربه ی آزاد موجب تضمین صعود ایتالیا به جام جهانی شد. در بازی اول و مقابل غنا پیرلو گل اول ایتالیا را به ثمر رساند و پاس گلی را به ویچنزه یاکویینتا داد تا بازی ۲-۰ تمام شود و در نهایت بهترین بازیکن زمین شناخته شد. در بازی با آمریکا او پاس گلی به آلبرتو جیلاردینو فرستاد و بازی با نتیجه ی ۱-۱ به پایان رسید. در نیمه نهایی و در مقابل آلمان اندره پیرلو پاس گلی را در دقایق اضافه به فابیو گرسو فرستاد و بهترین بازیکن زمین شناخته شد. در بازی با فرانسه اندره پیرلو پاس گل تساوی بخش را به مارکوماتراتزی و از روی کرنرداد. بازی به وقت اضافه و پنالتی کشیده شد و ایتالیا قهرمان شد. اندره پیرلو برای بار سوم برترین بازیکن زمین شناخته شد. او سومین بازیکن برتر جام شد و توپ برنز را کسب کرد. همچنین بهترین و بیشترین پاسور گل شناخته شد.

یورو ۲۰۱۲

عملکرد مثبت اندره پیرلو در فصل اولش با یوونتوس و قهرمانی با این تیم در سری آ موجبات دعوت او را به تیم ملی فراهم کرد و چزاره پراندلی نام او را در فهرست ۲۳ نفره برای تیم ملی قرار داد.در بازی افتتاحیه و مقابل اسپانیا، پیرلو پاس گل عمقی اش را برای دی ناتاله فرستاد و سبب شد که بازی ۱-۱ متوقف شود. در ۱۴ ژوئن و بازی با کرواسی اولین گل ایتالیا را از روی ضربه ی آزاد به ثمر رساند و در بازی با ایرلند، پاس گلش را برای آنتونیو کاسانو فرستاد. بازی با نتیجه ی ۲-۰ تمام شد و ایتالیا به مرحله ی حذفی صعود کرد.

در ۲۴ ژوئن و بازی با انگلیس، بازی به وقت اضافه و پنالتی کشیده شد و پیرلو ضربه ی پنالتی چیپ خود را وارد دروازه ی جوهارت کرد که این ضربه سبب تضعیف روحیه ی بازیکنان انگلیس و صعود به مرحله ی نیمه نهایی شد. اندره پیرلو در این بازی بهترین بازیکن میدان لقب گرفت. در نیمه نهایی و در ۲۸ ژوئن و در مقابل آلمان برترین بازیکن میدان شناخته شد و بازی با نتیجه ی ۲-۱ به سود ایتالیا به پایان رسید. در فینال و در مقابل اسپانیا، ایتالیا ۴-۰ مغلوب اسپانیا شد و اندره پیرلو با تیمش به مقام نایب قهرمانی یورو رسید. او و اینیستا ۳ بار برترین بازیکنان زمین شناخته شدند و پیرلو جزئی از تیم منتخب یورو شد.

عکسهای آندره پیرلو

زندگینامه آندره پیرلو - فوتبالیست

زندگینامه آندره پیرلو - فوتبالیست

زندگینامه آندره پیرلو - فوتبالیست

زندگینامه آندره پیرلو - فوتبالیست

زندگینامه آندره پیرلو - فوتبالیست

زندگینامه آندره پیرلو - فوتبالیست

زندگینامه آندره پیرلو - فوتبالیست

زندگینامه آندره پیرلو - فوتبالیست

زندگینامه آندره پیرلو - فوتبالیست

زندگینامه آندره پیرلو - فوتبالیست

زندگینامه آندره پیرلو - فوتبالیست

زندگینامه آندره پیرلو - فوتبالیست

خلاصه ای از اندره پیرلو

آندره آ پیرلو که همراه با تیم ملی ایتالیا نایب قهرمانی در یورو ۲۰۱۲ و قهرمانی در جام جهانی ۲۰۰۶ را در ویترین افتخاراتش دارد. اندره در نقش هافبک دفاعی بازی ساز در تیم ملی و تیم یوونتوس عمل میکرد. پیرلو به خاطر تکنیک، دریبل، دید عالی، تخصص عالی در ضربات آزاد و شوت و پاس های بلند و دقیق تحسین همگان را بر انگیخته بود. هم تیمی هایش در تیم ملی ایتالیا به او لقب معمار را داده‌ بودند زیراپاس های دقیق او سبب گل های فراوانی برای تیم ملی شده است. در اواخر بازی هایش در یوونتوس هواداران این تیم به او لقب استاد داده‌ اند. اندره پیرلو در رده های زیر ۱۵ زیر ۱۸ و زیر ۲۱ برای تیم ملی ایتالیا بازی کرده است و در جام قهرمانی زیر۲۱ سال اروپا مقام قهرمانی را برای تیمش به ارمغان آورد.

اندره پیرلو همچنین جز تیم ملی ایتالیا در جام جهانی ۲۰۰۲ و دارای مدال برنز المپیک ۲۰۰۴ می باشد. در جام جهانی ۲۰۰۶ پیرلو بهترین پاسور گل و در ۳ بازی هم بهترین بازیکن میدان شناخته شد و توپ برنز (سومین بازیکن برتر جام) و همچنین جز تیم منتخب جام جهانی قرار گرفت. پیرلو همچنین جز تیم منتخب یورو ۲۰۱۲ بود و همچون در ۳ بازی بهترین بازیکن زمین شناخته شد. پیرلو همراه با میلان ۲ بار جام قهرمانی باشگاه های اروپا(۲۰۰۳ و ۲۰۰۷)،۲ بار سوپرکاپ باشگاه های اروپا (۲۰۰۳ و ۲۰۰۷)، ۱ بار جام قهرمانی باشگاه های جهان (۲۰۰۷)،۲ بار قهرمان در سری آ ایتالیا (۲۰۰۴ و۲۰۱۱)، ۱ سوپرکاپ ایتالیا (۲۰۰۴) و یک جام حذفی ایتالیا (۲۰۰۳) را کسب کرده است.

در سال ۲۰۱۲ و به همراه یوونتوس قهرمانی در سری آ و جام سوپرکاپ ایتالیا را از آن خود کرد. او همچنین مقام سوم،دوم و چهارم بهترین بازی ساز جهان را در سال های ۲۰۰۶، ۲۰۰۷ و ۲۰۱۲ توسط موسسه ی IFFHS (فدارسیون بین‌ المللی تاریخ فوتبال) را از آن خود کرده است. اندره پیرلو همچنین چهارمین بازیکن برتر یورو ۲۰۱۲ بود و او همچنین در سال ۲۰۰۷ هفتمین بازیکن برتر جهان و پنجمین بازیکن سال ۲۰۰۷ و هفتمین بازیکن برتر جهان در ۲۰۱۲ را از آن خود کرد. در ۲۰۱۲ پیرلو برترین بازیکن سری آ و جزئی از تیم فصل سری آ بود.

زندگینامه آندره پیرلو - فوتبالیست

دورنمای خانوادگی

آندره آ پیرلو متولد یک خانوادهٔ ثروتمند است و پدر او دارای دو مرکز بزرگ ذوب آهن می باشد. از آنجایی که خانواده پیرلو علاقه‌ مند به بازی فوتبال هستند آندره آ را در بازی فوتبال پشتیبانی می‌ کردند. پیرلو دارای یک برادر می‌ باشد که ۳ سال از او بزرگتر است وی همچنین خواهری دارد که ۱۰ سال از او جوانتر است. همسری به نام دبروآ و پسری به نام نیکولا دارد که در سال ۲۰۰۳ به دنیا آمده است و همچنین دختری به نام آنجلا که متولد سال ۲۰۰۶ است.

 

نخستین بازی ملی

نخستین بازی برای تیم ملی ایتالیا: بازی مقابل آذربایجان

۳.۴/۵ - (۵ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx