زندگینامه ایکر کاسیاس – فوتبالیست

Add a Comment
8 Min Read

زندگینامه ایکر کاسیاس - فوتبالیست

بیوگرافی ایکر کاسیاس (زندگینامه ورزشکاران)

در زندگی نامه ایکر کاسیاس اینگونه آمده است که: ایکرکاسیاس فرناندز در ۲۰ ماه می سال ۱۹۸۱ در منطقه “موستولس” که از نواحی پرجمعیت شهر مادرید اسپانیاست متولد شد. رویای کودکی ایکر این بود که تبدیل به یک فوتبالیست حرفه ای شده و در باشگاه محبوب شهرش، رئال مادرید بازی کند.

ایکر کاسیاس” دروازه بان اسپانیایی رئال مادرید در مقایسه با دروازه بانان معاصر مانند پیتر اشمایکل و اولیور کان، حتی نسبت به دروازه بانان مطرحی مانند “پتر چک (۹۶/۱ متری)” و “جان لوئیجی بوفون (۹۱/۱ متری)”، وی دارای قدی کوتاه تر از سایر رقبایش می باشد.
در اولین نگاه وقتی ما ایکر را می بینیم او را با هافبکی که به خاطر اخراج دروازه بان در دروازه ایستاده است اشتباه می گیریم. البته با عکس العمل هایی که مقابل مهاجمان حریف از خود نشان میدهد، کوتاه قدی خود را جبران میکند چرا که مانند یک گربه انعطاف پذیر و در نبردهای تک به تک موفق ظاهر شده است. کاسیاس را در انجام حرکات مانند زیدان و بکهام که قادر بودند هرکاری با توپ انجام دهند، مقایسه می کنند.

عکس ایکر کاسیاس

زندگینامه ایکر کاسیاس - فوتبالیست

زندگینامه ایکر کاسیاس - فوتبالیست

زندگینامه ایکر کاسیاس - فوتبالیست

زندگینامه ایکر کاسیاس - فوتبالیست

زندگینامه ایکر کاسیاس - فوتبالیست

شروع ایکر کاسیاس

ایکرکاسیاس فرناندز در ۲۰ ماه می سال ۱۹۸۱ در منطقه “موستولس” که از نواحی پرجمعیت شهر مادرید اسپانیاست متولد شد. رویای کودکی ایکر این بود که تبدیل به یک فوتبالیست حرفه ای شده و در باشگاه محبوب شهرش، رئال مادرید بازی کند. با وجود آنکه هیچ وقت علاقه ای به دروازه بانی نداشت و فقط به خاطر اصرارهای “خوزه لوئیس کاسیاس”، پدرش که کارمند وزارت آموزش و پرورش و یکی از مشتاقان فوتبال بود برای یادگیری فوتبال حرفه ای در سن هشت سالگی به تیم نونهالان رئال مادرید پیوست. ایکرکاسیاس خیلی زود توانست استعدادهای خود را نشان دهد و توجه مربیان و مسئولان باشگاه را به خود جلب کند. اولین افتخاری که توانست کسب کند پیروزی در رقابت های زیر ۱۶ سال لیگ قهرمانان اروپا در سال ۱۹۹۷ همراه با تیم ملی اسپانیا بود. دو سال بعد در جام جهانی ۱۹۹۹ جوانان زیر ۲۰ سال در نیجریه با تیم ملی اسپانیا قهرمان جهان شد. ایکرکاسیاس در ۱۸ سالگی برنده ۲ عنوان قهرمانی جهانی بود. وی با افزایش سن همچنان به کسب افتخارات بیشتر نائل می شود همچنان که امروزه بسیاری از باشگاه های بزرگ خواهان جذب او هستند.

زندگینامه ایکر کاسیاس - فوتبالیست

ایکرکاسیاس در فصل ۱۹۹۹-۱۹۹۸ زمانی که ۱۷ سال داشت توسط “جان توشاک” مربی سابق رئال مادرید از تیم دسته دوم به ترکیب اصلی باشگاه پیوست و در هنرستانی که درس می خواند فقط خبرهای “ایکر” بر سر زبان ها بود که به تیم محبوب رئال مادرید پیوسته است. ایکر اولین بازی رسمی خود را مقابل آتلتیکو بیلبائو در سپتامبر ۱۹۹۹ که با نتیجه مساوی ۲ بر ۲ پایان یافت، انجام داد.
هشت ماه بعد در ماه می سال ۲۰۰۰ که رئال مادرید مقابل والنسیا در فینال فاتح لیگ قهرمانان اروپا شد، جوان ترین دروازه بان تاریخ لیگ با سن ۲۰ سال و ۴ روز لقب گرفت. ایکرکاسیاس درست ۱ ماه بعد برای اولین بار در یک بازی دوستانه مقابل سوئد، برای تیم ملی کشورش اسپانیا به میدان رفت که آن بازی با نتیجه مساوی یک بر یک پایان یافت. عملکرد فوق العاده او باعث شد که برای رقابت های یورو ۲۰۰۰ برای حضور در ترکیب تیم انتخاب شود و همراه با “خوزه مولینا” دروازه بان سابق رئال مادرید در رقابت ها شرکت کند. تمامی این افتخارات را قبل از سن ۲۱ سالگی به دست آورد!

ایکر کاسیاس و همسرش

زندگینامه ایکر کاسیاس - فوتبالیست

ایکرکاسیاس با عملکرد خوبی که در رقابت های جام جهانی کره و ژاپن داشت در بازی مقابل جمهوری ایرلند توانست ۳ پنالتی حریف را بگیرد و به خاطر این درخشش بهترین بازیکن میدان لقب بگیرد. در آن رقابت ها او ثابت نمود که تبدیل به یکی از برترین دروازه بانان جهان شده است. کاسیاس در رقابت های باشگاهی هم، فصل به فصل بر افتخارات خود افزود و روند موفقیت های خود را ادامه داد. در سال های اخیر با دفاع نامنسجم پورتو نقش او در پیروزی های این تیم برجسته تر شد، او با بازی خوبی که ارائه می دهد سبب ایجاد روحیه در همتیمی هایش می گردد. زمان زیادی از موقعی که دروازه بانی خجالتی، ترسو و لاغر با دستکش هایی در دستش بود نمی گذرد اما با اراده ای قوی و منسجم توانست خودرا در دنیای فوتبال هم ردیف دروازه بانان برتر جهان کند.

افتخارات ایکرکاسیاس

زندگینامه ایکر کاسیاس - فوتبالیست

رئال مادرید

لالیگا: ۵ بار ۱۲–۲۰۱۱ و ۰۸–۲۰۰۷ و ۰۷–۲۰۰۶ و ۰۳–۲۰۰۲ و ۰۱–۲۰۰۰

جام حذفی: ۳ بار ۱۹۹۹–۲۰۱۱ – ۲۰۱۴

سوپر کاپ اسپانیا: ۳ بار ۲۰۰۸ و ۲۰۰۳ و ۲۰۰۱

لیگ قهرمانان اروپا: ۴ بار ۱۹۹۸، ۲۰۰۰، ۲۰۰۲، ۲۰۱۴

سوپر کاپ اروپا: ۱ بار ۲۰۰۲

باشگاه‌ های جهان: ۲ بار ۲۰۰۲، ۲۰۱۴

تیم ملی (پایه)

زیر ۱۵ سال اروپا: ۱ بار ۱۹۹۵

زیر ۱۶ سال اروپا: ۱ بار ۱۹۹۷

جام جهانی نوجوانان: ۱ بار ۱۹۹۹

زندگینامه ایکر کاسیاس - فوتبالیست

زندگینامه ایکر کاسیاس - فوتبالیست

تیم ملی

جام ملت‌ های اروپا: ۲ بار ۲۰۰۸ و۲۰۱۲

جام جهانی: ۱ بار ۲۰۱۰

زندگینامه ایکر کاسیاس - فوتبالیست

فردی

بهترین دروازبان قرن (سازمان افتخارات فوتبال)
بهترین دروازبان تاریخ جام جهانی (فیفا)
بهترین دروازبان تاریخ جام ملت های اروپا (یوفا)
بهترین دروازبان لیگ قهرمانان اروپا (یوفا)
بهترین دروازه بان تاریخ اروپا (فیفا)
دستکش طلای برترین دروازبان قرن ۲۱ از دیدگاه یوفا :Winer The Best Goalkeeper In 21 Century
در مجموع جایزه برترین دروازبان سال فیفا: FIFA/Fifpro World's best goalkeeper: پنج بار تا از ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳
جایزه براوو: یک بار  ۲۰۰۰
جایزه Don Balón Award for Breakthrough Player of the Year: یک بار ۲۰۰۰
جایزه Zamora Trophy: یک بار ۰۸–۲۰۰۷
جایزه FIFPro World XI: دو بار ۰۹–۲۰۰۸ و ۰۸–۲۰۰۷
جایزه IFFHS Best Goalkeeper: پنج بار ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۲
جایزه LFP best goalkeeper: یک بار ۰۹–۲۰۰۸
جایزه FIFA/Fifpro World's best goalkeeper: یک بار ۰۹–۲۰۰۸
جایزه FIFA World Cup Golden Glove: یک بار ۲۰۱۰

تیم منتخب:

عضو تیم سال از طرف UEFA: شش بار  و ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲
عضو تیم سال از طرف ESM: یک بار: ۰۸–۲۰۰۷
عضو تیم منتخب رقابت‌های یورو ۲۰۰۸
عضو تیم سال از طرف FIFA.com: یک بار ۰۹–۲۰۰۸
عضو تیم منتخب جام جهانی ۲۰۱۰

وی تنها فوتبالیست تاریخ است که به تمام افتخارات موجود در سطح باشگاهی و ملی دست یافته است. کاسیاس با رئال فاتح لیگ قهرمانان، لالیگا، کوپا دل ری، سوپرجام اروپا و اسپانیا و جام بین قاره‌ ای شده و با تیم ملی اسپانیا نیز جام جهانی و جام ملت‌ های اروپا را فتح کرده است.

۳.۶/۵ - (۹ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx