زندگینامه کمیل قاسمی – کشتی گیر

نظرات 2
8 دقیقه زمان مطالعه

زندگینامه کمیل قاسمی – کشتی گیر

پادکست زندگینامه کمیل قاسمی کشتی گیر

بیوگرافی کمیل قاسمی (زندگینامه ورزشکاران)

کمیل قاسمی کشتی گیر موفق و توانمند کشورمان است که تاکنون موفقیت های زیادی در مسابقات جهانی کشتی جوانان، مسابقات المپیک لندن و ریو همچنین مسابقات قهرمانی آسیا کسب کرده است.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار در این مقاله قصد داریم به شرح زندگی نامه ی کمیل قاسمی نایب قهرمان کشتی آزاد المپیک بپردازیم. لطفا با ما همراه باشید.

دوران کودکی کمیل قاسمی

در شرح زندگینامه کمیل قاسمی این گونه آمده است که وی در هشتم دی ماه ۱۳۶۶ در شهرستان جویبار از توابع استان مازندران و در یک خانواده ورزشکار و کشتی گیر به دنیا آمد.

پدربزرگ کمیل یکی از کشتی گیرهای محلی جویبار بود و علاقه داشت کمیل هم کشتی گیر شود، از طرفی به دلیل تپل بودنش خانواده تصمیم گرفتند او را به کشتی بفرستند تا لاغر شود! این در حالی بود که پدرش به شدت فوتبالی بود و علاقه ی خاصی به این شاخه ی ورزشی داشت، اما معتقد بود کمیل به خاطر جثه ی درشتی که دارد نمی تواند فوتبال بازی کند؛ پس کشتی بهترین گزینه است تا با فعالیت های شدید بدنی بتواند کمی لاغر شود.

این گونه بود که از دوران کودکی وارد ورزش کشتی شد و با وجود علاقه و تلاش های فراوان پله های ترقی را یک به یک پشت سر گذاشت. وی همچنین در رشته ی تربیت بدنی از دانشگاه مازندران فارغ التحصیل شد.

بیوگرافی کمیل قاسمی

آغاز فعالیت حرفه ای کمیل قاسمی

در سال های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۸ در مسابقات کشتی جوانان چین و ترکیه در وزن ۹۶ کیلوگرم موفق شد دو مدال برنز به دست بیاورد. وی در سال ۲۰۱۱ در مسابقات قهرمانی آسیا در تاشکند توانست مدال نقره وزن ۱۲۰ کیلوگرم را به خود اختصاص دهد.

کمیل قاسمی و حضور در مسابقات المپیک لندن ۲۰۱۲

پس از کسب این موفقیت ها برای شرکت در مسابقات المپیک لندن ۲۰۱۲ به عنوان نماینده ی سنگین وزن انتخاب شد. برای این عضویت، میان او و پرویز هادی که قهرمان آسیا در سال ۲۰۱۲ بود، یک مسابقه ی انتخابی برگزار کردند. کمیل قاسمی سرانجام در این مسابقه ی انتخابی پیروز شد و موفق شد به عضویت تیم ملی ایران دربیاید.

در مسیر این مسابقات ابتدا نماینده کشور کانادا را در دو تایم شکست داد، پس از آن در مقابل «آرتور تایمازوف» نماینده ی قدرتمند ازبکستان به بدشانسی در دو تایم به کلینچ خورد و مغلوب شد. در مرحله ی بعد نیز توانست رپه شاژ ماتوهین نماینده ی کشور آلمان را در دو تایم شکست داد. سرانجام در برابر «ترول دلاگنف» آمریکایی قرار گرفت و موفق شد او را در سه تایم شکست دهد و به مدال ارزشمند برنز مسابقات المپیک لندن ۲۰۱۲ دست پیدا کند.

بیوگرافی کمیل قاسمی

ورود به مسابقات قهرمانی کشتی جهان ۲۰۱۲

کمیل قاسمی وارد مسابقات قهرمانی کشتی جهان در سال ۲۰۱۲ شد. وی در دور نخست مسابقات توانست با کسب نتیجه ی ۶ بر ۳ «دولت شبان بای» رقیب قزاقستانی خود را شکست دهد و وارد مرحله ی بعدی رقابت ها شود.

در دور دوم مسابقه در برابر «آیال لازارف» نماینده ی کشور قرقیزستان قرار گرفت و با کسب نتیجه ی ۵ بر ۳ بر او غلبه کرد و موفق شد وارد مرحله یک چهارم نهایی شود. در این مرحله در مقابل ترول دلاگنف قرار گرفت ولی متاسفانه این بار در برابر او شکست خورد و از حضور در مرحله نیمه نهایی جا ماند.

ترول دلاگنف در دور بعد در برابر «آلن زاسایف» نماینده ی اوکراین با نتیجه ی ۶ بر ۲ شکست خورد و کمیل قاسمی هم به طور کلی از گردونه ی رقابت ها خارج شد و این گونه بود که شانس خود را برای کسب مدال برنز از دست داد.

کمیل قاسمی

حضور در مسابقات قهرمان کشتی جهان ۲۰۱۴

اما سال بعد در مسابقات قهرمانی کشتی جهان ۲۰۱۴، کمیل قاسمی در دور نخست مقابل «الکساندر خوتساپیانوسکی» نماینده ی اوکراین قرار گرفت و با کسب نتیجه ۴ بر صفر توانست او را مغلوب کند. در مرحله ی بعد هم توانست با نتیجه ی ۷ بر ۲ رقیب چینی خود «ژیوی دنگ» را شکست دهد. پس از آن در برابر «قربان قربانوف» نماینده ی ازبکستان با نتیجه ی ۷ بر صفر پیروز شد و توانست وارد مرحله ی نیمه نهایی شود.

در دور نیمه نهایی در برابر «حاجی مراد گاتسالوف» کشتی گیر قدرتمند روسیه قرار گرفت و در یک رقابت تنگاتنگ سرانجام با کسب امتیاز ۵ بر ۴ توانست او را شکست دهد و پیروز میدان شود.

کمیل قاسمی در مرحله ی نهایی در برابر «طاها آکگل» رقیب ترکیه ای خود وارد میدان شد، اما با وجود تلاش های فراوان طی یک رقابت سخت و نفس گیر سرانجام با نتیجه ۴ بر ۳ از حریف خود شکست خورد و نایب قهرمان این دوره از مسابقات شد و مدال نقره مسابقات قهرمانی کشتی جهان ۲۰۱۴ را از آن خود کرد.

زندگینامه کمیل قاسمی

راه یابی به مسابقات المپیک ریو ۲۰۱۶

کمیل قاسمی برای حضور در مسابقات المپیک ریو ۲۰۱۶ در دور انتخابی توانست پرویز هادی را شکست دهد و به مسابقات المپیک راه یابد. وی در مرحله ی نخست توانست نماینده ی کانادا را ۵ بر ۲ شکست دهد. در دور دوم هم موفق شد حریف مصری خود را مغلوب کند و به مرحله ی بالاتر راه یابد. در کشتی سوم مقابل نماینده ی گرجستان قرار گرفت و با نتیجه ۴ بر ۴ پیروز میدان شد.

در مرحله نیمه نهایی در برابر ترول دلاگنف آمریکایی قرار گرفت، اما این بار در عرض ۳۳ ثانیه او را با امتیاز ۱۰ بر ۰ مغلوب کرد و با اقتدار راهی مرحله ی فینال شد. اما متاسفانه در مسابقه ی فینال در برابر طاها آکگل ترکیه ای مغلوب شد و این بار هم توانست مدال نقره ی رقابت ها را به خود اختصاص دهد. کمیل قاسمی قبل از این مسابقه در رقابت های جهانی تاشکند ۲۰۱۴ هم در مرحله ی فینال به این حریف قدر ترکیه ای باخت و مدال نقره گرفت.

عکس های کمیل قاسمی

کمیل قاسمی

زندگی نامه کمیل قاسمی

کمیل قاسمی

عکس کمیل قاسمی

کمیل قاسمی

مدال کمیل قاسمی

تولد کمیل قاسمی

کمیل قاسمی

کمیل قاسمی

مدال های کمیل قاسمی

عناوین و افتخارات کمیل قاسمی

کسب مدال برنز مسابقات جهانی جوانان چین در سال ۲۰۰۶ در وزن ۹۶ کیلوگرم

کسب مدال برنز مسابقات جهانی جوانان ترکیه در سال ۲۰۰۸ در وزن ۹۶ کیلوگرم

کسب مدال نقره مسابقات قهرمانی آسیا تاشکند در سال ۲۰۱۱ در وزن ۱۲۰ کیلوگرم

کسب مدال برنز مسابقات المپیک لندن در سال ۲۰۱۲ در وزن ۱۲۰ کیلوگرم

کسب مدال طلا مسابقات قهرمانی آسیا آستانه در سال ۲۰۱۴ در وزن ۱۲۵ کیلوگرم

کسب مدال نقره مسابقات قهرمانی جهان تاشکند در سال ۲۰۱۴ در وزن ۱۲۵ کیلوگرم

کسب مدال نقره مسابقات قهرمانی آسیا دوحه در سال ۲۰۱۵ در وزن ۱۲۵ کیلوگرم

۲/۵ - (۴ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx