زندگینامه نواک جوکوویچ – بازیکن تنیس

یک نظر اضافه کنید
8 دقیقه مطالعه

زندگینامه نواک جوکوویچ – بازیکن تنیس

پادکست زندگینامه نواک جوکوویچ بازیکن تنیس

بیوگرافی نواک جوکوویچ (زندگینامه ورزشکاران)

نواک جوکوویچ بازیکن تنیس حرفه ای اهل صربستان است و در حال حاضر مرد شماره ی دو تنیس دنیا می باشد. وی رکوردهای متعددی را به دست آورده است، و تاکنون دو بار پیاپی موفق شده است بازیکن شماره یک تنیس دنیا لقب بگیرد. همچنین جزو هفت بازیکنی می باشد که موفق شده اند برنده ی هر چهار گرند اسلم شوند.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار برای آشنایی بیشتر و کسب اطلاع از زندگی نامه نواک جوکوویچ با ما همراه باشید.

دوران کودکی نواک جوکوویچ (زندگی نامه ورزشکاران)

دوران کودکی

در شرح زندگینامه نواک جوکوویچ این گونه آمده است که وی در ۲۲ می ۱۹۸۷ در شهر بلگراد واقع در صربستان به دنیا آمد. پدرش «سردیان» و مادرش «دیانا» نام دارد. نواک دارای دو برادر به نام های «مارکو» و «جورجی» می باشد که هر دو از او کوچک تر هستند و آن ها هم تنیس بازی می کنند. همچنین «پرنس سانتاویچ» شاهزاده ی فنلاند پسردایی نواک است.

نواک به دلیل علاقه ی زیادی که به تنیس داشت، از چهار سالگی این بازی را آغاز کرد. پس از آن زمانی که شش ساله شد تحت نظر یکی از تنیسورهای سابق صربستان به نام «یلنا گنچیچ» آموزش دید. نواک جوکوویچ شش سال در کنار مربی خود گنچیچ به بازی تنیس ادامه داد، استعدادهای او در تنیس به قدری بود که در این مدت توجه همگان را به سمت خود جلب کرده بود.

زندگینامه نواک جوکوویچ – بازیکن تنیس

در سال ۱۹۹۹ بود مربی اش تصمیم گرفت نواک را برای ادامه تمرینات خود به «نیکولا پیلیچ» معرفی کند تا از آن به بعد در کنار پیلیچ ورزش تنیس را ادامه دهد. پس از گذشت دو سال جوکوویچ که حالا چهارده سال داشت مسابقات جهانی را آغاز کرد و موفق شد در رقابت های قهرمانی اروپا در مسابقات تک نفره، دو نفره و تیمی عنوان قهرمانی را به دست آورد.

پس از گذشت چند سال خانواده نواک جوکوویچ تصمیم گرفتند به مونته کارلو – موناکو در فرانسه نقل مکان کنند.

زندگینامه نواک جوکوویچ (زندگی نامه ورزشکاران)

آغاز فعالیت حرفه ای

نواک جوکوویچ در سال ۲۰۰۶ با بازیکن سابق تنیس اسلواکی به نام «مارین وایدا» شروع به کار کرد. در همان سال با فرا رسیدن دور یک چهارم نهایی گرند اسلم رولند گاروس و دور چهارم در ویمبلدون، نواک توانست وارد جمع چهل تنیسور برتر جهان شود.

پس از گذشت سه هفته از مسابقات ویمبلدون جوکوویچ توانست اولین عنوان قهرمانی خود را در مسابقات آمسفورت در هلند با شکست رقیب خود «نسکولاس ماسو» از هلند به دست آورد. پس از آن موفق شد در رقابت های متس در فرانسه دومین عنوان قهرمانی خود را کسب کند و به جمع ۲۰ بازیکن تنیس برتر جهان بپیوندد.

بیوگرافی نواک جوکوویچ (زندگی نامه ورزشکاران)

ورود به مسابقات مسترز

نواک جوکوویچ در سال ۲۰۰۷ قهرمانی مسابقات آدلاید در استرالیا را به دست آورد. ولی در دور چهارم نخستین گرند اسلم سال ۲۰۰۷ در استرالیا در سه ست متوالی از راجر فدرر شکست خورد. اما جمع نتایج نواک را در مسترز ایندین میامی و ولز در شمار ۱۰ نفر نخست جهان قرار داد. وی در نخستین مسترز همان سال در ایالت کالیفرنیا و در شهر ایندین ولز در آمریکا توانست به فینال برسد اما در مصاف با رافائل نادال شکست خورد. اما پس از گذشت یک هفته در مسترز میامی در آمریکا در دور یک چهارم نهایی توانست بر رافائل نادال غلبه کند و به فینال رقابت ها برسد. نواک همچنین با شکست گیرمو کانیاس آرژانتینی توانست نخست جام مسترز خود را به دست آورد.

جوکوویچ در سومین مسابقات مسترز مونته کارلو در فرانسه در ست سوم از دیوید فرر شکست خورد. پس از آن به پرتغال رفت و در مسابقات استوریل در مقابل ریچارد گاسکه پیروز شد و عنوان قهرمانی را به دست آورد.

نواک در دو مسترز بعدی در آلمان و ایتالیا در دور یک چهارم نهایی در مقابل رافائل نادال و کارلوس مویا مغلوب شد، و دو هفته بعد برای نخستین بار در رقابت های گرند اسلم فرانسه به مرحله ی نیم نهایی راه یافت اما در برابر رافائل نادال شکست خورد. اما پس از یک ماه در مرحله ی یک چهارم نهایی ویمبلدون در یک مصاف سخت مارکوس بغداتیس را شکست داد، اما در مرحله ی نیمه نهایی به خاطر مصدومیت مجبور شد در مقابل نادال انصراف دهد.

جوکوویچ در مسترز مونترئال بعد از بوریس بکر نخستین تنیسوری شد که در رقابت موفق شد نفرات اول، دوم و سوم را پشت هم مغلوب کند. وی در مرحله ی یک چهارم نهایی، اندی رادیک، رافائل نادال و راجر فدرر را شکست داد و توانست دومین عنوان قهرمانی خود را در مسابقات مسترز به دست آورد.

بیو گرافی نواک جوکوویچ (زندگی نامه ورزشکاران)

حضور در رقابت های گرند اسلم

سال ۲۰۰۸ برای نواک جوکوویچ با آغاز مسابقات گرند اسلم استرالیا همراه بود. او در مسابقات نیمه نهایی به سادگی توانست رقیبان خود را شکست دهد و با کسب پیروزی در برابر راجر فدرر در سه دور متوالی همگان را شگفت زده کرد و به فینال مسابقات راه یافت. در مرحله فینال دور اول را به حریف خود «سونگا» از فرانسه واگذار کرد اما در سه دور بعدی توانست پیروز رقابت ها شود و برای نخستین بار عنوان قهرمانی یکی از مسابقات گرند اسلم را از آن خود کند. این قهرمانی بزرگ ترین موفقیت نواک جوکوویچ در زندگی ورزشی او بود.

نواک جوکوویچ در ماه ژوئیه سال ۲۰۱۱ در بازی فینال ویمبلدون، توانست رافائل نادال مرد شماره یک تنیس جهان را ۱۱ بر ۱ شکست دهد و به نفر اول رده بندی تنیسورهای مرد جهان تبدیل شود.

عکس های نواک جوکوویچ

زندگی نامه نواک جوکوویچ

بیوگرافی نواک جوکوویچ

زندگینامه نواک جوکوویچ

نواک جوکوویچ

همسر نواک جوکوویچ

نواک جوکوویچ

بازی نواک جوکوویچ

زندگی نامه نواک جوکوویچ

عکس های نواک جوکوویچ

افتخارات و رکوردهای نواک جوکوویچ

افتخارات و رکوردهای نواک جوکوویچ

نواک جوکوویچ نخستین بازیکن نماینده صربستان است که برنده ی یک عنوان گرند اسلم شده است. همچنین جوان ترین بازیکن در عصر آزاد است که موفق شده به دیدار نیمه نهایی هر چهار گرند اسلم راه یابد.

نواک تنها کسی است که توانسته است ۳ عنوان متوالی جام آزاد استرالیا را از آن خود کند. از دیگر رکوردهای او می توان به ۳۱ برد متوالی در مسابقات مسترز و راهیابی به فینال همه ی مسابقات مسترز اشاره کرد. وی همچنین در ۱۲ مسابقه ی گرند اسلم موفق به دریافت عنوان قهرمانی شده است.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx