بیوگرافی رائول گونزالس بلانکو

1 نظر
10 دقیقه مطالعه

بیوگرافی رائول گونزالس بلانکو

بیوگرافی رائول گونزالس (زندگینامه ورزشکاران)

در زندگی نامه رائول گونزالس اینگونه آمده است که : رائول گونزالس بلانکو “معروف به رائول” در ۲۷ ژوئن سال ۱۹۷۷در شهر مادرید در کشور اسپانیا دیده به جهان گشود. او فوتبالیست اسپانیایی بود که در پست مهاجم بازی میکرد.

رائول در آخر دوران فوتبالی خود عضو باشگاه السد قطر بود. گرچه او اکثر دوران فوتبال خود را در تیم رئال مادرید سپری نموده و بهترین گلزن تاریخ این باشگاه است. وی تاکنون ۳ بار فاتح لیگ قهرمانان اروپا شده‌ است و در لیست بهترین گلزن تاریخ این رقابت‌ ها بعد از رونالدو و مسی در جایگاه سوم قرار دارد. رائول همچنین چهارمین گلزن تاریخ فوتبال اسپانیا می‌ باشد. رائول در تاریخ ۲۸ ژوئیه ۲۰۱۰ با امضای قراردادی ۲ ساله از تیم رئال مادرید جدا و به تیم شالکه ۰۴ پیوست. او پس از شالکه ۰۴ به باشگاه السد قطر پیوست . وی در بازی خداحافظی بار دیگر با شماره ۷ برای رئال مادرید در حضور تمام ستارگان رئال مادرید، مقابل السد قطر به میدان رفت و در حضور تماشگران رئال مادرید از فوتبال خداحافظی کرد.

بیوگرافی رائول گونزالس بلانکو

زندگی شخصی رائول گونزالس و همسرش

سالهای زیادی است که رائول بعد از زدن گل، حلقه ازدواجش را به نشانه علاقه‌ اش به همسرش، می‌ بوسد. همسری که رائول را صاحب چهار فرزند پسر و یک دختر کرده‌ است. جالب آنکه رائول نام پسران خود را از روی قهرمانان ورزشی خود انتخاب نموده است. خورخه را به افتخار خورخه والدانو، هوگو را به افتخار هوگو سانچز. همچنین نام دوقلوهای خود را به افتخار هکتور ریال و لوتار ماتئوس، هکتور و لوتار گذاشته‌ است. نام دخترش نیز ماریا می باشد.

رائول به خواندن علاقه دارد بخصوص نوشته‌ های Arturo Pérez Reverte. همچنین وی به موسیقی اسپانیایی علاقه زیادی دارد.

عکس رائول گونزالس

بیوگرافی رائول گونزالس بلانکو

بیوگرافی رائول گونزالس بلانکو

بیوگرافی رائول گونزالس بلانکو

بیوگرافی رائول گونزالس بلانکو

بیوگرافی رائول گونزالس بلانکو

بیوگرافی رائول گونزالس بلانکو

بیوگرافی رائول گونزالس بلانکو

بیوگرافی رائول گونزالس بلانکو

رئال مادرید و رائول 

هرچند رائول بازیش را در تیم پایه باشگاه رقیب، یعنی اتلتیکو مادرید شروع نموده بود اما، اولین بازیش را در تیم سوم رئال مادرید و در سال ۱۹۹۴ تجربه نمود جاییکه خورخه والدانو با توجه به زدن ۱۶ گل از رائول در ۹ بازی در تیم سوم رئال مادرید، به وی فرصت بازی داد و رائول با زدن گل در دربی با تیم اتلتیکو مادرید، به جوانترین بازیکن تاریخ بدل شد که در این بازی گل زده‌ است.(با ۱۷ سال سن) در کل رائول گونزالس در اولین فصل حضورش در رئال مادرید، ۹ گل به ثمر رساند تا شاهد اولین قهرمانیش با این تیم باشد. در طی 8 سال بعدی بازی وی در رئال، رائول به افتخارات زیادی دست یافت. از جمله سه مقام قهرمانی دیگر در لیگ اسپانیا و سه عنوان قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا و در اکثر این رقابت‌ ها، رائول در کنار زوج مکمل خودش “فرناندو مورینتس” (و بعد ها؛ رونالدو) نقش زیادی در پیروزی و گل‌ های تیمش داشت. پس از رفتن “فرناندو هیرو” از تیم رئال، بازوبند کاپیتانی به رائولی رسید که هرگز نتوانست جام حذفی اسپانیا را بالای سرش ببرد.

در سپتامبر ۲۰۰۵ و بازی در برابر تیم المپیاکوس، رائول به اولین بازیکن تاریخ مبدل شد که موفق شده بود ۵۰ گل در رقابت‌ های لیگ قهرمانان اروپا به ثمر برساند. و بعدها نیز رائول با زدن ۶۶ گل به عنوان بهترین گلزن تاریخ این رقابت‌ ها دست یافت. رائول همچنین به نخستین بازیکنی مبدل شد که در دو فینال لیگ قهرمانان اروپا، گل زده‌ است. او ابتدا در بازی برابر تیم والنسیا که با برد ۳-۰ تیم رئال همراه بود، موفق به گلزنی شد و سپس در بازی برابر تیم بایرن لورکوزن، رئال موفق شد تا با گل‌ های رائول و زین الدین زیدان، آخرین قهرمانی خود را در لیگ قهرمانان اروپا را بدست بیاورد.

یکی از نکات عالی کارنامه رائول، این می باشد که وی در طی ۱۵ سال بازی، هرگز از داوران کارت قرمز نگرفت. در نوامبر ۲۰۰۸، رائول گونزالس با هتریک خود در برابر تیم رئال یونیون، موفق شد ۳۰۰مین گل خود را برای رئال مادرید به ثمر برساند. او با گلی که در فوریه سال ۲۰۰۹ به ثمر رساند، توانست به رکورد طولانی بیشترین گل زده رئال، توسط اسطوره باشگاه رئال مادرید، یعنی آلفردو دی استفانو برسد و خودش را ۳۲۲ گله کرد. وی همچنین با ۲۲۷ گل زده، چهارمین گلزن تاریخ لالیگا محسوب میشود. رائول همچنین با زدن ۲۲۷ گل در لالیگا برای رئال مادرید،بهترین گلزن تاریخ رئال مادرید از این نظر هم می باشد.

رائول گونزالس به همراه دیگر بازیکن با سابقه تیم رئال، یعنی ایکر کاسیاس، در سال ۲۰۰۸ قراردادی با رئال مادرید بست که بر اساس آن، در هر لیگی که رائول بیش از ۳۰ بازی انجام دهد، قراردادش برای فصل بعد بصورت خودکار تمدید میشود. در سپتامبر ۲۰۰۹، رائول توانست به رکورد بیشترین بازی برای رئال مادرید نیز برسد و اکنون در تمام لالیگا، تنها زوبیزارتا را بالای سر خود می بیند.

بخاطر این رکورد شکنی‌ها، رائول معروف شده‌ است به “مرد رکورد ها”.

تیم ملی رائول گونزالس

رائول بازیهای ملی خود را از رده‌ های پایین تیم ملی شروع نمود و در جام جهانی نوجوانان حضور پیدا کرد. او با زدن ۴۴ گل در ۱۰۲ مسابقه، بهترین گلزن تاریخ اسپانیا می باشد. وی همچنین دارای بیشترین بازی ملی نیز می باشد. رائول گونزالس برای یورو ۱۹۹۶ انتخاب نشد و برای اولین بازی ملیش، مجبور بود صبر کند تا بازی برابر جمهوری چک. وی ۳ جام جهانی (۱۹۹۸-۲۰۰۲-۲۰۰۶) و دو جام ملت‌ های اروپا (۲۰۰۰-۲۰۰۴)را تجربه کرده‌ است و در هر کدام، حداقل ۱ گل را به ثمر رسانده‌ است. پس از بازنشستگی فرناندو هیرو از تیم ملی، رائول بازوبند کاپیتانی تیم ملی اسپانیا را بر بازوان خودش بست. اما رائول از سپتامیر ۲۰۰۶ به بعد به تیم ملی دعوت نشد و نتوانست دیگر در تیم ملی بازی کند. آراگونس، مربی وقت تیم ملی اسپانیا در یورو ۲۰۰۸ (که تیم ملی اسپانیا موفق شد بعد از ۴۴ سال قهرمان شود)، بجای رائول، از فرناندو تورس و داوید ویا استفاده نمود و در جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی نیز، اینبار دلبوسکه، رائول را به تیم ملی دعوت نکرد تا رائول هیچ قهرمانی را در تیم ملی تجربه نکرده باشد. بعد از رائول، کاپیتانی تیم ملی نیز به ایکر کاسیاس رسید.

رائول موفق به انجام دو هتریک در تیم ملی کشورش شده‌ است. اولی برمیگردد به سال ۱۹۹۹ که تیم ملی اسپانیا موفق شد با ۹ گل، تیم اتریش را در هم بشکند و دومین هتریک هم تنها ۴ روز بعد اتفاق افتاد و در بازی برابر تیم سن مارینو.

خداحافظی رائول گونزالس

وی در بازی خداحافظی بار دیگر با شماره ۷ برای رئال مادرید در حضور تمام ستارگان رئال مادرید ، مقابل السد قطر به میدان رفت و در حضور تماشگران رئال مادرید از فوتبال خداحافظی کرد.

بیوگرافی رائول گونزالس بلانکو

بیوگرافی رائول گونزالس بلانکو

افتخارات رائول گونزالس

رئال مادرید

•لالیگا: ۵ بار | ۱۹۹۴-۹۵ – ۱۹۹۶-۹۷ – ۲۰۰۰-۰۱ – ۲۰۰۲-۰۳ – ۲۰۰۶-۰۷ – ۲۰۰۷-۰۸

•سوپر کاپ اسپانیا: ۴ بار | ۱۹۹۷ – ۲۰۰۱ – ۲۰۰۳ – ۲۰۰۸

•لیگ قهرمانان اروپا: ۳ بار | ۰۲-۲۰۰۱ – ۰۰-۱۹۹۹ – ۹۸-۱۹۹۷

•سوپر کاپ اروپا: ۱ بار | ۲۰۰۲

•جام باشگاه‌ های جهان: ۲ بار | ۲۰۰۲ – ۱۹۹۸

•دارای ۳۲۲ گل رسمی زده

•دارای ۷۲۹ بازی رسمی

تیم ملی

•دارای ۴۴ گل رسمی زده

•دارای ۱۰۲ بازی رسمی

فردی

جایزه Don Balón Award: یک بار | ۱۹۹۵

جایزه IFFHS: یک بار | ۱۹۹۹

جایزه پیچیچی: دو بار | ۲۰۰۱ – ۱۹۹۹

جایزه Premio Don Balón: پنج بار | ۰۲-۲۰۰۱ – ۰۱-۲۰۰۰ – ۰۰-۱۹۹۹ – ۹۹-۱۹۹۸ – ۹۷-۱۹۹۶

جایزه آلفردو دی استفانو: یک بار | ۲۰۰۸

جایزه FIFA ۱۰۰

جایزه Madrid Gold Medal: یک بار | ۲۰۰۹

جایزه Golden Foot 2nd place: یک بار | ۲۰۰۹

بهترین گلزن لیگ قهرمانان اروپا: ۲ بار | ۲۰۰۱-۲۰۰۰ – ۰۰-۱۹۹۹

بهترین مهاجم لیگ قهرمانان اروپا: ۳ بار | ۰۲-۲۰۰۱ – ۰۱-۲۰۰۰ – ۰۰-۱۹۹۹

بهترین بازیکن سال جهان: ۱ بار | نفر سوم سال ۲۰۰۱

بهترین بازیکن سال اروپا: ۱ بار | نفر دوم ۲۰۰۱

بهترین مهاجم باشگاهی: ۳ بار | ۰۲-۲۰۰۱ – ۰۱-۲۰۰۰ – ۰۰-۱۹۹۹     

تیم منتخب جام ملت‌ های اروپا: ۱ بار | ۲۰۰۰

4.4/5 - (16 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx