زندگينامه روبرتو كارلوس – فوتبالیست

1 نظر
8 دقیقه مطالعه

زندگينامه روبرتو كارلوس - فوتبالیست

بیوگرافی روبرتو كارلوس (زندگینامه ورزشکاران)

روبرتو کارلوس دا سیلوا روچا نام کامل بهترین مدافع چپ دنیا در تاریخ فوتبال است که در هنگام خداحافظی در تیم فنرباغچه ترکیه بازی می کرد.
روبرتو كارلوس یکی از شش بازیکنی است که بیش از ۱۰۰ بازی در جام لیگ قهرمانان اروپا انجام داده اند و در سال ۱۹۹۷ بعد از رونالدو به عنوان بهترین بازیکن دنیا در رتبه دوم قرار گرفت و در سال ۲۰۰۴ به عنوان یکی از ۱۲۵ بازیکن برتر دنیا که در قید حیات هستند نام برده شد.

در زندگی نامه روبرتو كارلوس اینگونه آمده است که : روبرتو کارلوس دا سیلوا روچا در ۱۰ اوریل ۱۹۷۳ در شهر سائوپائولو برزیل متولد شد. او فوتبال خود را در تیم پالمیراس شروع کرد. روبرتو کارلوس بعد از آن در سن ۲۲ سالگی به تیم اینترمیلان ایتالیا پیوست ولی فقط یک سال در آن تیم بازی کرد و سال بعد با رفتن به رئال مادرید اسپانیا دوران طلایی خود را آغاز نمود.

روبرتو کارلوس در رئال مادرید

روبرتو کارلوس موفق شد ۱۱ سال در تیم رئال مادرید بازی کند و در مجموع برای این تیم ۵۱۲ بازی انجام دهد و در این بین کارلوس موفق شد ۶۵ بار گلزنی کند.
از ۵۱۲ بازی روبرتو کارلوس برای رئال مادرید ۳۷۰ تای آنها متعلق به بازیهای لالیگا بود که در این تعداد بازی ۴۶ گل به ثمر رساند.

روبرتو کارلوس در ۲ اگوست ۲۰۰۵ پاسپورت اروپایی گرفت که این موضوع برای رئال مادرید خیلی مهم بود چون از آن زمان به بعد دیگر روبرتو بازیکنی از اتحادیه اروپا محسوب می شد و از لیست بازیکنان خارجی باشگاه بیرون می آمد.

روبرتو کارلوس در ژانویه ۲۰۰۶ به افتخاری دیگر رسید در آن ماه او به عنوان بازیکنی غیر اسپانیایی معرفی گردید که با 330 بازی بیشترین بازی را در رئال مادرید انجام داده.
پیش از این، رکورد در دست الفردو دی استفانو اسطوره و رئیس افتخاری رئال مادرید بود که به عنوان یک آرژانتینی ۳۲۹ بازی برای رئال مادرید در لالیگا انجام داده بود.

یکی از تلخترین روزهای روبرتو کارلوس بر می گردد به آن بازی ای که رئال مادرید در الیانس اره نا میهمان بایرن مونیخ بود این بازی در چارچوب لیگ قهرمانان اروپا بود و این دو تیم در حالی پای به میدان گذاشتند که بازی رفت را رئال در برنابئو ۳ – ۲ از تیم بایرن برده بود.
با سوت آغاز بازی توپ به روبرتو کارلوس رسید که او با اشتباه خود باعث شد توپ به روی ماکای برسد و این هلندی نیز با زدن گل سریعترین گل تاریخ لیگ قهرمانان را به نام خود ثبت نمود.
روبرتو کارلوس در ۹ مارس ۲۰۰۷ اعلام کرد که دیگر حاضر نیست قراردادش را با رئال مادرید تمدید کند.

آخرین گل روبرتو کارلوس برای رئال مادرید برمی گردد به بازی فصل پیش رئال مادرید و رکرتیوو که در آن بازی رئال ابتدا با ۲ گل از میزبان خود جلو افتاد ولی بعد از آن در ۱۵ دقیقه پایانی با دریافت دو گل بازی به تساوی کشیده شد.
اگر همین نتیجه باقی می ماند به طور حتم رئال قهرمانی را از دست می داد اما در اخرین لحظان بازی بود که روبرتو کارلوس در یک حرکت انفجاری به سوی دروازه حریف حرکت کرد و در محوطه جریمه با پاس زیبای گاگو توپ به این برزیلی رسید و او نیز جواب خوبی به این پاس را داد و با به ثمر رساندن آخرین گل خود رئال را به قهرمانی نزدیکتر کرد.

زندگينامه روبرتو كارلوس - فوتبالیست

روبرتو کارلوس در فنرباغچه

روبرتو کارلوس در ۱۹ ژوئن ۲۰۰۷ قراردادی ۲ ساله با تیم ترکیه ای فنرباغچه بست وی در نخستین بازی خود برای تیم فنرباغچه موفق شد به قهرمانی سوپرکاپ ترکیه برسد.

در آن بازی که روبرتو کارلوس به طور اختیاری بازی کرد توانست با زدن ۲ گل فنرباغچه را در مقابل بشیکتاش به پیروزی برساند و تیمش را قهرمان سوپرکاپ ترکیه نماید.

اولین گل روبرتو کارلوس برای تیم فنرباغچه در لیگ ترکیه در تاریخ ۲۵ اگوست ۲۰۰۷ بود که در برابر سیوا اسپور به ثمر رساند.

زندگينامه روبرتو كارلوس - فوتبالیست

روبرتو کارلوس در تیم ملی برزیل

روبرتو کارلوس موفق شد ۱۲۵ بار برای تیم ملی برزیل بازی کند و در همین حین ۱۹ بار برای این تیم گلزنی کرد.
در جام جهانی ۱۹۹۸ روبرتو کارلوس توانست در ۷ بازی جام برای تیم ملی بازی کند.
در مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۲ در قاره امریکای جنوبی تیم ملی برزیل با تیم پاراگوئه بازی داشت که در آن بازی دروازه بان معروف تیم پاراگوئه چیلاورت خطای شدیدی روی روبرتو کارلوس انجام داد که به حکم فیفا چیلاورت از ۳ بازی آینده تیمش و اولین بازی در جام جهانی محروم شد.
روبرتو کارلوس برزیلی در جام جهانی ۲۰۰۲ نیز در ۷ بازی برزیل شرکت داشت و توانست در برابر تیم ملی چین از روی یک ضربه آزاد گلی زیبا به ثمر برساند آن بازی را برزیل ۴ – ۰ برد.

زندگينامه روبرتو كارلوس - فوتبالیست

آخرین بازی روبرتو کارلوس در تیم برزیل برمی گردد به بازی در برابر تیم ملی فرانسه در جام جهانی ۲۰۰۶ که در آن بازی فرانسه موفق شد با تک گل تیری هانری که از روی سانتر زیبای زیدان به ثمر رسید برزیل را از جام حذف کند بعد از آن بازی، روبرتو کارلوس بازنشتگی خود از تیم ملی را اعلام نمود.

در ۱۲ فوریه ۲۰۱۱ روبرتو کارلوس با امضای قرار دادی به ارزش ۱۰ میلیون یورو به مدت 2 سال و نیم به تیم آنژی ماخاچکالا در داغستان روسیه پیوست و در اوت ۲۰۱۲ از دنیای فوتبال خداحافظی کرد

بازیهای ملی روبرتو کارلوس 

۱۹۹۲ تا ۲۰۰۶ – برزیل – ۱۲۵ بازی – ۱۹ گل

زندگينامه روبرتو كارلوس - فوتبالیست

زندگينامه روبرتو كارلوس - فوتبالیست

افتخارات باشگاهی روبرتو کارلوس

پالمیراس: قهرمانی لیگ برزیل در سالهای ۹۳ و ۹۴، قهرمانی در تورنمنت ریو – سائو در سال ۹۳، قهرمانی در جام سائوپائولو در سالهای ۹۳ و ۹۴

رئال مادرید: قهرمانی در لالیگا در سالهای ۹۷ و ۲۰۰۱ و ۲۰۰۳ و ۲۰۰۷، قهرمانی در سوپرکاپ اسپانیا در سالهای ۹۷ و ۲۰۰۱ و ۲۰۰۳،قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا در سالهای ۹۸ و ۲۰۰۰ و ۲۰۰۲،  قهرمانی در سوپرکاپ اروپا در سال ۲۰۰۲،قهرمانی در جام باشگاههای جهان در سال ۹۸ و ۲۰۰۲

فنرباغچه: قهرمانی در سوپرکاپ ترکیه در سال ۲۰۰۷

زندگينامه روبرتو كارلوس - فوتبالیست

افتخارات تیم ملی برزیل روبرتو کارلوس

کوپا امریکا در سالهای ۹۷ و ۹۹
قهرمانی در جام جهانی در سال ۲۰۰۲

5/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx