زندگینامه ایندرا نویی – کارآفرین و مدیرعامل پپسی کولا

نظرات 2
9 دقیقه مطالعه

زندگینامه ايندرا نويي - کارآفرین و مدیرعامل پپسی کولا

پادکست زندگینامه ايندرا نويي کارآفرین و مدیرعامل پپسی کولا

بیوگرافی ایندرا نویی (زندگینامه بزرگان)

دوستان عزیز سایت پرورش افکار در این مقاله قصد داریم زندگی نامه ایندرا نویی یکی از زنان موفق و ثروتمند دنیا که توانسته به موقعیت های بزرگ و مهمی دست پیدا کند را مورد بررسی قرار دهیم. ايندرا نويي، یکی از قدرتمند ترین زنانی می باشد که جهان به خود دیده است. ایندرا نویی که یک دو رگه ی آمریکایی هندی می باشد، توانسته به ریاست یکی از بزرگ ترین کمپانی های دنیا، یعنی پپسی کولا دست پیدا کند. شناخته بودن پپسی کولا در سطح جهان باعث شده که ايندرا نويي نیز به یکی از شناخته ترین روسای کمپانی های دنیا تبدیل شود و در هر یک از رده بندی های جهانی که به صورت سالانه از سوی نهادها و مجلات گوناگون صورت می پذیرد، در جمع ده مدیر برتر سال قرار گیرد.

ایندرا نویی برای آن که به ریاست کمپانی پپسی کولا دست پیدا کند، مسیر بسیار مشکلی را طی کرده است و از سختی های مختلفی عبور کرده تا در نهایت موفق به دسترسی به این سمت شده است. دوستان عزیز در این مقاله قصد داریم با همدیگر نگاهی به زندگینامه ايندرا نويي که یکی از موفق ترین زنان و هم چنین مدیران دنیا می باشد، بیندازیم و با رمز و رازهای زندگی وی بیشتر آشنا شویم.

دوران کودکی و نوجوانی ايندرا نويي

ايندرا کریشنا نویی، در تاریخ 28 اکتبر سال 1955 میلادی در کشور هند متولد شد. پدر وی یک هندی و مادرش نیز آمریکایی بود و بدین سبب ایندرا دوران کودکی و نوجوانی خودش را در کشور هند سپری کرد. وی دوران مدرسه و تحصیلش را در مدرسه ای در کلکته گذرانده است و در سال 1974 نیز موفق شد تا به دانشگاه وارد شود.

تیزهوشی ایندرا از همان ابتدا باعث جلب توجه هم کلاسی ها و اساتید وی شده بود و همگان روی او انتظار و حسابی ویژه ای را باز کرده بودند. در دانشگاه، ایندرا تصمیم گرفت تا رشته ی ریاضی و فیزیک را برگزیند و در آن مشغول به تحصیل شود و در نهایت برای کارشناسی ارشد خود تصمیم به تحصیل در رشته ی «ام بی ای» را گرفت و در سال 1978 میلادی موفق شد مدرک خود را دریافت کند.

ايندرا نويي

آغاز فعالیت حرفه ای

پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه، ايندرا نويي شروع به کار کردن نمود و در همان دوران ابتدایی موفق به کسب سمت مدیریت در یکی از کارخانه های هندوستان شد. اما او که در راه خود، پیشرفت چندان بزرگی برای خودش در هندوستان نمی دید، تصمیم گرفت تا به آمریکا مهاجرت کند و در آن جا مشغول به کار شود. در همان سالی که در هندوستان اولین سمت مدیریتی خود را به دست آورده بود، تصمیم گرفت تا به آمریکا مهاجرت کند و در نهایت کار خود را در کمپانی پپسی کولا در سال 1994 میلادی آغاز کرد.

او پله های ترقی را در پپسی کولا یکی پس از دیگری پیمود و در نهایت به ریاست این کمپانی بزرگ آمریکایی دست پیدا کرد، هدفی که برای ایندرا نویی در دوران کودکی یک رویا به نظر می آمد، حالا به واقعیت تبدیل شده بود و او به ریاست یکی از بزرگترین کمپانی های جهان دست پیدا کرده بود. مدیریت مجموعه پپسی کولا توسط ايندرا نويي به خوبی صورت پذیرفت و او در مدت زمان کوتاهی توانست فروش این کمپانی را به میزان 72 درصد افزایش دهد. افزایشی که به یکی از موفق ترین ضریب فروش های کمپانی های جهان تبدیل شد.

عملکرد خوب ايندرا نويي در شرکت پپسی برای او جوایز و موفقیت های بسیاری را رقم زده بود. به گونه ای که وی در سال 2008 و 2009 میلادی موفق شد، به چهارمین زن موفق دنیا تبدیل شود. این موفقیت ها توانست او را به شهرت بسیار زیادی برساند و در نهایت ایندرا به یکی از معدود زنانی تبدیل شد که توانسته به یکی از موفق ترین مدیرهای دنیا تبدیل شود و به عنوان الگویی موفق برای زنان در سرتاسر جهان شناخته شود.

بیوگرافی ايندرا نويي

ايندرا نويي یکی از ثرومتمندترین زنان تاریخ می باشد و با مجموع دارایی 43 میلیارد دلار در جمع موفق ترین روسای کمپانی های جهان قرار گرفته است. حقوق ماهانه ی او در کمپانی پپسی کولا به صورت حدودی 964 هزار دلار اعلام شده است. ایندرا که در سال 2006 به سمت مدیریت اجرایی کمپانی پپسی کولا رسیده بود به خاطر عملکرد بسیار مناسبی که از خودش نشان داد، خیلی زود و در سال 2007 موفق شد تا به سمت ریاست کل این مجموعه دست پیدا کند. او هم چنین یکی از اعضای اصلی سازمان تجارت جهانی می باشد و در بسیاری از کمیته ها و مجمع های جهانی دیگر نیز همواره حضوری فعال داشته است.

وی هم چنین از بورد اختصاصی دانشگاه لینکولن بهره می برد و علاوه بر ریاست پپسی کولا، ریاست شورای عالی تجارت آمریکا و هند را نیز بر عهده دارد. نشریه ی «بیزینس ویک» در گزارشی از کار ایندرا اعلام کرد که از زمانی که او به سمت مدیریت این کمپانی رسیده است، پپسی با رشد بیش از 72 درصدی در محصولات خود رو به رو شده است و میزان فروش سالانه آن ها به 6.5 میلیارد دلار رسیده است. مجله ی فوربس او را در سال های 2009 و 2010 میلادی به عنوان قدرتمندترین زن جهان معرفی کرد.

مجلات و نشریه های بسیار معتبر دیگری نیز که در زمینه اقتصاد فعال می باشند، ايندرا نويي را یکی از موفق ترین زنانی معرفی کردند که همواره فعالیت بسیار مثبتی در اداره کمپانی پپسی داشته است. فوربس در گزارشی اعلام کرد که فرقی ندارد که نویی در چه شرکتی کار می کند، چیزی که مهم است آن است که این فرد از دانش بسیار بالایی بهره می برد و کار کردن او در هر شرکتی موفقیت آن مجموعه را به دنبال خواهد داشت. فوربس در ادامه ی گزارش خود ايندرا نويي را یکی از با سوادترین مدیران دنیا معرفی کرد و متدها و روش های او برای مدیریت کمپانی پپسی کولا را جدیدترین و بروزترین روش در مدیریت یک مجموعه معرفی کرد.

این نشریه سپس با یک بررسی کلی تر، مدیریت مجموعه پپسی را با فعالیت هماهنگ یک ساعت مقایسه کرد و اعلام کرد که ایندرا نویی عضو اصلی این ساعت می باشد و به عنوان باتری این مجموعه عمل می کند؛ درست است که یک ساعت برای کار درست به تمامی اجزای خود نیاز دارد، اما حتی اگر تمام این اجزا آماده ی کار باشند، اگر باتری خوابیده باشد، ساعت نیز کار نخواهد کرد. مثالی که به خوبی نشان دهنده نقش مهم و تاثیر گذار خانم ایندار نویی در فعالیت های کاری و تجاری دارد.

عکس های ايندرا نويي

زندگینامه ايندرا نويي

ايندرا نويي

ايندرا نويي

بیوگرافی ايندرا نويي

بیوگرافی ايندرا نويي

ايندرا نويي

ايندرا نويي

زندگی خصوصی ایندرا نویی

ايندرا نويي صاحب همسری هندی می باشد و دو دختر دارد. وی در حال حاضر به همراه اعضای خانواده ی خویش در گرینویچ انگلستان زندگی می کنند. ایندرا سعی کرده تا به آیین و مذهب پدرش پایبند باشد، به همین خاطر او یک هندو می باشد. گرچه تا به حال به صورت رسمی اعلام نکرده که به طور رسمی به این دین پایبند است یا خیر، اما با توجه به فعالیت های او در سطح جهان و هم چنین عدم صحبتش در مورد این دین، به نظر می رسد که پایبندی اش به مذهب و آیین پدرش صرفا بر اساس احترام بوده و او اعتقاد عمیقی نسبت به این دین ندارد.

3.8/5 - (5 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx