زندگینامه اینگوار کامپراد – کارآفرین و ثروتمند معروف سوئدی

یک نظر اضافه کنید
9 دقیقه مطالعه

زندگینامه اینگوار کامپراد – کارآفرین و ثروتمند معروف سوئدی

پادکست زندگینامه اینگوار کامپراد کارآفرین و ثروتمند معروف سوئدی

بیوگرافی اینگوار کامپراد (زندگینامه بزرگان)

دوستان عزیز سایت پرورش افکار در این مطلب قصد داریم شما را با زندگی نامه اینگوار کامپراد یکی از کارآفرینان موفق و ثروتمند دنیا آشنا کنیم که در طول زندگی خود توانسته موفقیت های بسیاری را به دست آورد. اینگوار کامپراد تاجر سوئدی، یکی از افراد موفق در دنیای تجارت می باشد که از دوران کودکی استعداد خود را در این زمینه بروز داده بود.

اینگوار کامپراد یکی از کارآفرینان و روسای میلیاردر دنیا بود که به سبب مالکیت شرکت IKEA به معروفیت خاصی در سطح جهان دست پیدا کرده بود. این فرد که در سن 91 سالگی درگذشت، از جمله ثروتمندترین روسای دنیای تجارت می باشد که کارهای زیادی را در طول عمر خود انجام داده است. اینگوار کامپراد در بخشی از زندگی نامه خود می نویسند که اولین تجارت خود را در دوران کودکی و در زمانی که با دوچرخه اش به همسایگان کبریت می فروخته، شروع کرده است. او از همان دوران به خاطر شم اقتصادی بالای خود توانست به سود بسیار زیادی دست پیدا کند.

از سویی دیگر با موفقیتی که در دنیای تجارت به دست آورد، تصمیم گرفت تا سایر اعضای خانواده ی خویش را نیز به این کسب و کار وارد کند و آن ها را با دنیای پیچیده، اما لذت بخش تجارت آشنا کند. اینگوار کامپراد که صاحب 4 فرزند بود، توانست هر آنچه را که می دانست در اختیار فرزندان خود قرار دهد تا آن ها میراث او را پس از مرگش ادامه دهند.

دوستان عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی یافتن از زندگینامه اینگوار کامپراد این تاجر بزرگ سوئدی و چگونگی موفقیت وی با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

اینگوار کامپراد

دوران کودکی و نوجوانی اینگوار کامپراد

اینگوار کامپراد در تاریخ 30 مارس سال 1926 میلادی، در کشور سوئد متولد شد. او به اصرار اطرافیانش تحصیلات خود را در سوئد ادامه داد و با وجود آن که از همان کودکی ادعا داشت برای پیشرفت باید از سوئد خارج شود، اما به هر حال به تحصیل در کشور مادری خود پرداخت.

فروش کبریت در دوران کودکی نخستین کسب و کار و تجارتی بود که او را به دنیای جذاب کسب و کار وارد کرد. او متوجه شد که اگر کبریت ها را از استکهلم بخرد، می تواند با قیمت بیشتری به مردم منطقه سکونت خود بفروشد و در نتیجه به سودی خوب دست پیدا کند. فروش ماهی و تزئینات از دیگر کارهایی بود که اینگوار کامپراد در دوران کودکی انجام داد. داستان زندگی و تجارت و ورود وی به دنیای کسب و کار به قدری هیجان انگیز است که برای هر مخاطبی خواندنی خواهد بود.

اینگوار کامپراد

آغاز فعالیت حرفه ای

احداث شرکت سوئدی IKEA را می توانیم مهم ترین کار حرفه ای اینگوار کامپراد در دنیای تجارت بدانیم. او که با کمی تحقیق متوجه کیفیت پایین مبلمان و اساسیه منزل در سوئد شده بود، تصمیم گرفت تا شرکتی را در زمینه مبلمان و لوازم منزل تاسیس کند و در آن جا به تولید این دست از وسایل اقدام کند؛ اما می دانست که تنها تولید و فروش لوازم خانگی کافی نیست و چیزی که تضمین کننده ی ادامه ی کار او در این کسب و کار خواهد بود، خدمات پس از فروش می باشد.

شرکت IKEA از نوعی چوب مرغوب و گران قیمت برای تولید محصولات خود استفاده می کند. این چوب باعث شده تا قیمت محصولات این کمپانی کمی بالا رود و در نتیجه خانواده های با شرایط اقتصادی متوسط رو به بالا توانایی تهیه محصولات این شرکت را داشته باشند. البته به کار بردن این چوب ویژه در محصولات تولید کمپانی IKEA باعث شده تا این شرکت یکی از شناخته شده ترین کمپانی های تولید لوازم منزل و مبلمان در جهان لقب بگیرد.

در اختیار داشتن بیش از 190 فروشگاه در بیش از 40 کشور جهان از جمله موفقیت های این مجموعه بزرگ و اینگوار کامپراد می باشد. او توانسته در کشورهای مختلف اروپایی و آمریکای شمالی نمایندگی های بی شماری را برای کمپانی تحت هدایت خود دریافت کند و بدین ترتیب میزان فروش محصولات خود را تا حد زیادی افزایش دهد. در بروشور محصولات تولیدی IKEA حدود 120 هزار محصول متنوع گنجانده شده است که نشان دهنده ی تنوع بسیار بالای این کمپانی برای خریداران خود و احترام به آنان می باشد. از طرفی عکس برداری زیبا از محصولات تولیدی، یکی دیگر از نکاتی است که می توان در مورد بروشورهای این کمپانی نام برد.

بروشور کمپانی IKEA بعد از انجیل، دومین کتابی است که بیش از 100 میلیون نسخه را در جهان به فروش رسانده است. از این جهت به راحتی می توان به محبوب بودن تولیدات این کمپانی در سراسر جهان پی برد. با وجود آن که خانواده های با وضعیت مالی مناسب توانایی تهیه محصولات IKEA را دارند، اما مردم به تهیه بروشورهای این شرکت دست می زنند و در نتیجه خرید محصولات این کمپانی را در برنامه های خود قرار می دهند. عده ی بسیاری از کارشناسان اقتصادی این نوع روش مدیریتی کمپانی اینگوار کامپراد را دلیل موفقیت آن معرفی می کنند.

اینگوار کامپراد که شرکت خود را در سال 1943 تاسیس کرد، در ابتدا به دلیل کافی نبودن بودجه برای تولید مبلمان به تولید محصولاتی همچون خودکار، کیف پول و قاب عکس پرداخت و بعد از آن که توانست به سود خوبی از فروش محصولات خود دست پیدا کند، تصمیم گرفت تا سرمایه گذاری خود در چیزی که پیش از این برنامه ریزی کرده بود را آغاز کند. او تولید و فروش مبلمان خانگی را از سال 1954 شروع کرد و در سال 1955 طرح هایی بدیع را در این صنعت ارائه کرد که تا پیش از این هیچ شرکتی آن را معرفی نکرده بود.

در اوایل کار برای تولید محصولات خود از خریداران سفارش دریافت می کرد و سپس به تولید محصول دست می زد. اما پس از مدتی دریافت که برای سود بیشتر باید فروشگاهی را در نقطه ای پربازدید از شهر احداث کند. در نتیجه در نزدیکی های شهر älmhult سوئد، نخستین فروشگاه خود را دایر کرد. او از این مکان برای انبار محصولات خود استفاده کرد و تصمیم گرفت تا از این انبار به عنوان یک الگو برای فروشگاه های آینده ی خود استفاده کند. در سال 1963 اینگوار کامپراد به آرزوی بعدی خود که تاسیس یک نمایندگی در کشوری خارجی بود دست پیدا کرد و بدین ترتیب موفقیتی دیگر در کارنامه ی کاری وی ثبت گردید.

عکس های اینگوار کامپراد

اینگوار کامپراد

زندگینامه اینگوار کامپراد

بیوگرافی اینگوار کامپراد

اینگوار کامپراد

اینگوار کامپراد

اینگوار کامپراد

اینگوار کامپراد

آیکیا شرکتی خاص، تحت مدیریت فردی خاص

اینگوار کامپراد برای آن که مشتریان بیشتری را به سمت خود جذب کند، تصمیم گرفت تا برای مشتریان خود حق انتخاب بیشتری را در نظر بگیرد. بدین ترتیب او شکل اولیه محصول را در اختیار مشتری می گذارد و جنس محصول تولیدی و انتخاب چوب مورد نظر را در اختیار او قرار می دهد و بعد از انتخاب مشتری به تولید محصول موردنظر می پردازد.

بازدید از فروشگاه آیکیا در لندن به حدی است که در ساعات شلوغ شبانه روز موجب به وجود آمدن ترافیکی عظیم در سطح شهر می شود. اینگوار کامپراد توانست بیش از 140 هزار کارمند را تا سال 2013 در نمایندگی های شرکتش در سراسر جهان مشغول به کار کند. ارزش دارایی های او تا سال 2013 حدود 58 میلیارد دلار بر آورد شده بود.

اینگوار کامپراد درگذشت

اینگوار کامپراد سرانجام در سال 2018 میلادی، در سرزمین مادری اش سوئد به دلیل کهولت سن درگذشت. اینگوار کامپراد در سوئد به عنوان معروف ترین و بزرگ ترین تاجر این کشور شناخته می شود.

4.4/5 - (12 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx