زندگینامه اسحاق لاریان – میلیاردر موفق ایرانی

یک نظر اضافه کنید
8 دقیقه مطالعه

زندگینامه اسحاق لاریان – میلیاردر موفق ایرانی

پادکست زندگینامه اسحاق لاریان میلیاردر موفق ایرانی

بیوگرافی اسحاق لاریان (زندگینامه بزرگان)

اسحاق لاریان یکی از افراد موفق و ثروتمند ایرانی یهودی است که بنیانگذار و مدیریت ارشد اجرایی ام. جی. ای انترتینمنت را برعهده دارد. همچنین لازم به ذکر است که اسحاق لاریان دانش ‌آموخته رشته مهندسی عمران از دانشگاه ایالتی کالیفرنیا نیز می باشد.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار برای آشنایی بیشتر و کسب اطلاع از زندگی نامه اسحاق لاریان این مرد ثروتمند و با استعداد کشورمان در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

دوران کودکی و نوجوانی اسحاق لاریان

اسحاق لاریان در تاریخ 28 مارس 1954، در شهر کاشان در یک خانواده یهودی (کلیمی) متولد شد. ذهنیت اسحاق از همان کودکی به سمت کسب و کار، رشد و موفقیت سوق داده شد. به گونه ای که او در سنین نوجوانی، با عشق و علاقه در بزازی پدرش کار می کرد و اخلاق کاری و صداقت را به خوبی از او آموخته بود.

اسحاق لاریان در این باره می گوید: «من هر روز همان حس مسئولیت را با خودم به محل کارم می برم و سعی می کنم، بخش مهمی از زندگی شخصی ام نیز باشد».

او سال ها قبل، زمانی که تنها ۱۷ سال داشت، بعد از اتمام تحصیلات خود در دبیرستان خوارزمی در تهران تصمیم گرفت، با هدف ادامه تحصیل به آمریکا برود. به همین منظور با ۷۵۰ دلار پول به لس آنجلس رفت. اسحاق همزمان با تحصیل در رشته مهندسی عمران در دانشگاه ایالتی کالیفرنیا، برای تامین مخارج تحصیل و زندگی اش در آمریکا، در یک رستوران کار می کرد. او با تمام وجود و به سختی تلاش می کرد تا بتواند رویاهای خود را محقق کند. اسحاق لاریان در حال حاضر کسی است که با دارا بودن بیش از یک میلیارد دلار سرمایه خالص، مالک و مدیر یکی از موفق ترین کمپانی های آمریکا می باشد.

آغاز فعالیت حرفه ای

اسحاق لاریان پس از فارغ التحصیلی در سال ۱۹۷۹، به همراه برادرش شرکتی تاسیس کرد که در نهایت به شرکت ام. جی. اِی منتهی شد. او کسب و کار خود را با واردات و صادرات لوازم الکترونیکی در سال ۱۹۸۷ شروع کرد و با فروش بازی های الکترونیکی بر پایه شخصیت های تحت امتیاز شرکت نِنتندو راه موفقیت را در پیش گرفت.

اسحاق لاریان پس از گذشت ۱۰ سال، این بار با تولید اولین عروسک خود به نام «سینگینگ بانسینگ» در مسیر تسخیر صنعت اسباب بازی قرار گرفت. او همچنین در سال ٢٠٠٠ تصمیم گرفت نوع جدیدی از عروسک ها را به نام عروسک های «برتز» بسازد. جالب است بدانید که دو نوع از این عروسک ها به نام های ایرانی فرزندان او یعنی کامران و یاسمین، نام گذاری شده اند. شعار او «آینده به نفع جسوران» می باشد که در سراسر ساختمان MGA نمایش داده می شود.

اسحاق لاریان

پیروزی لاریان در برابر سازنده عروسک های باربی

یکی دیگر از موارد جالب توجهی که وجود دارد این است که «ماتل» کارخانه عظیم اسباب بازی سازی و سازنده عروسک های «باربی» طی یک دعوای قانونی، علیه شرکت «ام جی ای» و اسحاق لاریان که مبتکر و سازنده عروسک های «برتز» می باشد، ادعای خسارت کرده بودند. اما در این بین «ماتل» نتوانست مدارک لازم مبنی بر داشتن حق امتیاز عروسک های باربی را به دادگاه ارائه دهد و در نهایت این دادگاه، به نفع سازنده عروسک های «برتز»، یعنی اسحاق لاریان رای داد و پرونده این دعوای قانونی به نفع او مختومه شد.

اعضای خانواده اسحاق که از شنیدن رای دادگاه کاملا به وجد آمده بودند، به خبرنگاران گفتند که به شدت تحت تاثیر این رای دادگاه قرار گرفته اند. اسحاق لاریان در این باره گفت: «این یک پیروزی متعلق به تمام مهاجرانی است که می خواهند دست به یک کار تازه بزنند و رای دادگاه به ما ثابت کرد که رویای آمریکایی واقعا وجود دارد».

در پایان این محاکمات طولانی مدت که در شهر «سانتا آنا» در جنوب لس آنجلس برگزار شد، رئیس هیئت منصفه دادگاه به خبرنگاران گفت که آن ها احساس همدردی و دلسوزی خاصی نسبت به «ام جی ای» که یک شرکت نسبتا کوچک تر است دارند، چون لاریان می کوشد تا با شرکت های بزرگ تجاری مانند «ماتل» رقابت کند، و این واقعا جای تحسین دارد. به طوری که یکی از اعضای هیئت منصفه به نام «نادین دون» گفت: «من فکر نمی کنم یک شرکت بزرگ با زورگویی قادر باشد دیگران را از میدان رقابت به در کند.»

به همین منظور تمام اعضای این هیئت منصفه با هم اتفاق نظر داشتند و ادعای «ماتل» در مورد بر داشتن کلیه حقوق و امتیازات ساختن عروسک های «برتز» و نظر آن ها که این عروسک ها به « باربی» شباهت دارند، را کاملا مردود اعلام کردند. جالب این است که در نهایت «ماتل» مجبور شد بیش از ٨٨ میلیون دلار به عنوان غرامت به «ام جی ای» بپردازد.

بیوگرافی اسحاق لاریان

ویژگی های عروسک های برتز

 عروسک های «برتز» کمی درشت هیکل تر از عروسک های «باربی» هستند و پاهای آن ها به نسبت بدنشان به کوچکی و ظرافت پاهای «باربی» نیست. عروسک های برتز با رنگ پوستی شرقی و چشم های قهوه ای و گاه مورب در مدت زمانی کوتاه بین اهالی کشورهای آسیایی، خاورمیانه ای، آمریکای جنوبی و مکزیک نیز طرفداران زیادی پیدا کرد و در بعضی موارد حتی جایگزین عروسک های باربی شد. عروسک های ٢٩ سانتی متری با مجموعه ای از لباس ها و وسایل متنوع در مغازه های اسباب بازی فروشی قابل خریداری هستند.

جالب است بدانید که اسحاق لاریان این میلیاردر موفق ایرانی ساکن آمریکا، قصد دارد با افتتاح رسمی مال بزرگ سیتی سنتر در اصفهان شعبه فروشگاه اسباب بازی خود را در آن افتتاح نماید.

همسر اسحاق لاریان

زندگی خصوصی اسحاق لاریان

اسحاق لاریان متاهل است. او در آمریکا با یک زن یهود ایرانی ازدواج کرده است و حاصل ازدواج آن ها سه فرزند است به نام های یاسمین، کامران و جیسون می باشد.

عکس های اسحاق لاریان

اسحاق لاریان

زندگینامه اسحاق لاریان

بیوگرافی اسحاق لاریان

اسحاق لاریان

زندگینامه اسحاق لاریان

فهرست افتخارات و عناوین اسحاق لاریان

او در سال ۲۰۰۴ در فهرست محصولات مصرفی توسط ارنست اند یانگ، «کارآفرین سال» لقب گرفت.

3 سال بعد یعنی در سال ۲۰۰۷ مجددا توسط ارنست اند یانگ عنوان «کارآفرین سال» ملی را دریافت کرد.

این میلیاردر موفق ایرانی، در حال حاضر بنیانگذار و مدیر ارشد اجرایی MEGA Entertainment یکی از بزرگ ترین کارخانه عروسک سازی در جهان است. وی همچنین طراح عروسک برتز در  بیش از ١١۴ مورد می باشد.

4.9/5 - (73 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx