زندگینامه جیمزوات – مخترع

1 نظر
8 دقیقه زمان مطالعه

james-watt 

بیوگرافی جیمزوات (زندگینامه دانشمندان)

در زندگینامه ی جیمزوات اینگونه آمده است که: جیمز وات مخترع موتور بخار، که در سال ۱۷۳۶ در شهر گریناک در اسکاتلند به دنیا آمد. از همان ابتدا، کودکی بسیار ضعیف و ظریفی بود به همین علت او را به مدرسه نفرستادند بلکه مادر و پدر در خانه به تربیت او پرداختند. جیمز وات دارای تخیل بسیار قوی بود و به مرور زمان علاقه خود را به امور فنی و هندسی نشان داد تا آنجا که یک وسیله الکتریکی ساخته و گاهی به وسیله آن به دوستانش شوک وارد می‌ کرد.

جیمز به علم نجوم همچون ریاضیات علاقه داشت و ساعت ها متمادی به پشت دراز کشیده و به ستاره‌ ها نگاه می‌ کرد. او از خواندن و آموختن لذت می‌ برد اما زمانی فرا رسید که به علت فقر خانوادگی و تنگدستی برای امرار معاش باید کار می‌ کرد، بنابراین در مغازه‌ ای شروع به کار کرد. صبح‌ ها چند ساعت قبل از بازشدن مغازه بر می‌ خواست و شروع به کار می‌ کرد که موجب شده بود بر سلامتی او اثر نامطلوب بگذراد.

جیمز وات کیست؟

جیمز وات مخترع اسکاتلندی که اغلب از او به عنوان مخترع ماشین بخار زیاد یاد می‌ شود چهره اصلی انقلاب صنعتی است.

وات در واقع اولین سازنده ماشین بخاری نیست. «هرو او آلکساندریا» در قرن اول میلادی ابزارهای مشابهی را توصیف کرده بود. در سال ۱۶۹۸ «توماس ساوری» ماشین مشابهی را به ثبت رساند که برای تلمبه کردن آب از آن استفاده می‌ شد و در ۱۷۱۲ «توماس نیوکامن» نوع پیشرفته‌ تری از آن را به ثبت رساند. با وجود این ماشین ساخته شده توسط توماس نیوکامن کارایی بسیار کمی داشت و آن را فقط برای خارج کردن آب از معادن زغال سنگ به کار می‌ گرفتند.

درباره جیمز وات

وات با اینکه فقط یک دوره کارآموزی یک ساله را در زمینه ابزارسازی گذرانده بود ولی از استعداد ابداع و نوآوری فراوان برخوردار بود. وی در سال ۱۷۶۴ هنگامی که مشغول تعمیر یک مدل از ماشین‌ های توماس نیوکامن بود به ماشین بخار علاقمند شد. وات اصلاحاتی آنچنان مهم و ارزنده در ماشین اختراعی نیوکامن به عمل آورد که می‌ توان او را مخترع اولین ماشین بخار دانست.

جیمز وات مخترع ماشین بخار

maxresdefault

اولین تغییر مهم وات که در سال ۱۷۶۹ به ثبت رساند اضافه کردن یک محفظه جداگانه تراکم بخار بود. او همچنین با عایق‌ بندی سیلندر بخار را مجزا کرد و در سال ۱۷۸۲ ماشین دوطرفه را اختراع نمود. تمام اینها همراه با چند فقره تغییرات و اصلاحات کوچکتر به کارایی بیشتر ماشین‌ های بخار منتج شد. این ازدیاد کارایی عملاً به معنای تفاوت بین یک ابزار ماهرانه ولی نه چندان قابل استفاده با وسیله‌ ای با توان صنعتی فراوان بود.

جیمز وات در سال ۱۷۸۱ با اختراع یک سری چرخ‌ دنده حرکت تناوبی موتور را به حرکت دورانی تبدیل کرد. با استفاده از این ابزار بر موارد استفاده از موتور بخار به شکل چشمگیری افزوده شد. علاوه بر انجام اصلاحات و تغییرات گوناگون وات در سال ۱۷۸۸ پروانه تنظیم دو موتور، وسیله‌ ای که امکان کنترل اتوماتیک سرعت موتور را فراهم آورد، فشارسنج (۱۷۸۹) شمارشگر (کنتور) نشانگر و شیر فشارشکن را اختراع کرد.

جیمز وات که خود فاقد استعداد لازم در کارهای تجاری بود، در سال ۱۷۷۵ به اتفاق «ماتیو بولتون» که مهندی چیره‌ دست و معامله‌ گری توانا بود شرکتی تأسیس کرد، طی ۲۵ سال بعد شرکت وات – بولتون تعداد زیادی موتورهای بخاری تولید و به بازار عرضه کرد که در نتیجه ثروت سرشاری نصیب آن دو گردید.

اکتشافات دیگر وات

وات همچنین اختراعات و اکتشافات بسیار دیگری نیز داشته است. از جمله این موارد یک دستگاه کپی و روش بهتری برای تولید کلر است که یک ماده‌ ی سفیدکننده می‌ باشد. پس از اینکه ثروت وات به او اجازه‌ ی بازنشستگی را داد، او علایق متفاوتی را دنبال کرد، از چراغ‌ های روغنی گرفته تا اندازه‌ گیری فواصل به وسیله‌ ی تلسکوپ.

وفات

وات در ۱۵ آگوست ۱۸۱۹ در سن ۸۳ سالگی در گذشت.

james

در باب اهمیت ماشین بخار مبالغه و گزافه‌ گویی نمی‌ شود. درست است که بسیاری از اختراعات دیگر در انقلاب صنعتی نقش داشته‌ اند. در معدن و متالوژی و در بسیاری از ماشین‌ آلات صنعتی پیشرفتهای فراوانی پدید آمد. معدودی از اختراعات مانند دستگاه نساجی (جان‌ کی، ۱۷۳۳) و ماشین نخ‌ ریسی (جیمز هارگریوز، ۱۷۶۴) قبل از کارهای وات عرضه شدند. مخترعین دیگر اختراعات و پیشرفت هایی هر چند کوچک پدید آوردند ولی هیچ‌ یک از آنها به تنهایی نمی‌ توانستند برای انقلاب صنعتی حیاتی باشند. تمامی آنها با موتور بخار که نقشی کاملاً تعیین‌ کننده داشت و بدون آن انقلاب صنعتی به کلی چیز دیگری بود، تفاوت عمده‌ ای داشتند. قبل از آن اگر چه از نیروی آب و باد برای به گردش درآوردن چرخ آسیاب‌ ها استفاده می‌ شود ولی منبع اصلی نیرو همواره عضلات انسان بود. استفاده از این عامل ظرفیت تولید صنعتی را به کلی محدود می‌ کرد. با اختراع ماشین بخار این محدودیت بر طرف شد. پس از آن انرژی بسیار زیادی برای تولید در دسترس بود و مرتباً نیز به میزان آن افزوده می‌ شد. تحریم نفتی سال ۱۹۷۳ یک اخطار جدی بود که چگونه کمبود انرژی می‌ تواند به سیستم صنعتی ضربه وارد کند. این تجربه تا حدی بیانگر اهمیت انقلاب صنعتی ناشی از اختراعات وات می‌ باشد.

اختراع یک ماشین بخار کارآمد صنعت و جامعه را تغییر داد. این امر به بریتانیا کمک کرد تا اولین جامعه‌ی صنعتی در جهان شود که سبب سرعت بی‌سابقه‌ای در رشد اقتصاد شد.

ماشین بخار صرف نظر از تأمین منبع انرژی برای کارخانه‌ ها، موارد استفاده مهم دیگری نیز داشت. در سال ۱۷۸۳ «مارکیز دو جفروی» موفق شد ماشین بخار را برای به حرکت درآوردن یک قایق به کار گیرد. در سال ۱۸۰۴ «ریچارد ترویتیک» اولین لوکومتیو بخار را ساخت. اگر چه هیچ یک این مدل‌ های اولیه از لحاظ تجاری با توفیق همراه نبود اما در خلال چند دهه کشتی بخار و راه‌ آهن، حمل و نقل دریایی و زمینی را دستخوش تحولی بنیادین کرد.

انقلاب صنعتی با انقلاب آمریکا و انقلاب فرانسه هم‌ زمان بود. امروز می‌ توانیم دریابیم که تأثیر انقلاب صنعتی در زندگی روزانه بشر به مراتب عظیم تر از هر یک از آن دو انقلاب سیاسی بوده است هر چند این نکته هنگام بروز آن انقلابات آنچنان بدیهی و مسلم نبود. به همین دلیل جیمز وات را باید یکی از تأثیرگذارترین چهره‌ های تاریخ دانست.

۴/۵ - (۱ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx