آیا نیروهای کنترل کننده زندگی را می شناسید

نظرات 2
9 دقیقه مطالعه

نیروهای کنترل کننده زندگی

چگونگی استفاده از نیروهای کنترل کننده زندگی با قانون جذب

برای رسیدن به موفقیت نکات زیادی وجود دارد که باید آن ها را بدانید. یکی از مهم ترین نکات این است که قدرت درونی خود را افزایش دهید و آن را در جهت استفاده مثبت از قانون جذب به کار گیرید. در واقع به این صورت عنوان می شود که از مهم ترین ابزاراتی که برای رسیدن به موفقیت به آن نیاز دارید، شناخت هدفی است که می خواهید به آن دست پیدا کنید.

پس در ابتدا سعی خود را بر آن بگذارید تا اهداف واقعی خود را شناسایی کنید و سپس تا زمان در آغوش گرفتن موفقیت با حفظ قابلیت انعطاف پذیری آن را دنبال کنید تا بر اساس قانون جذب بتوانید آن ها را جذب زندگی خود کنید. اما سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که اگر نسبت به تمامی این مسائل آگاهی دارید پس چرا هیچ اقدامی نمی کنید؟

نکته جالب اینجاست که بسیاری از افراد کتاب های بسیار زیادی در مورد موفقیت می خوانند، اما هرگز هیچ گونه تلاشی انجام نمی دهند، تا بتوانند از راهنمایی ها و نکاتی که داخل آن کتاب عنوان شده است استفاده کنند. دقت داشته باشید برای این که بتوانید تغییراتی شگرف در زندگی تان به وجود آورید، نیازی نیست که از روش های پیچیده و عجیب و غریب استفاده کنید؛ تنها چیزی که به آن نیازمند هستید، به کار گرفتن روش های ساده ای است که هر روزه در حال یادگیری آن هستید.

به کارگیری آموخته ها

همواره باید نسبت به این مسئله آگاهی داشته باشید که آن چیزهایی که را که یاد می گیرید در زندگی روزمره خود به کار بگیرید. یکی از بزرگترین اشتباهاتی که افراد انجام می دهند، استفاده نکردن از آموخته هایشان می باشد. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که کتاب های زیادی می خوانید، اما همچنین از خود می پرسید که چرا نمی توانید به آن ها عمل کنید، توصیه می کنیم در این مقاله با ما همراه باشید زیرا می توانید جواب بسیاری از پرسش های خود را پیدا کنید.

احساس رنج و خوشی؛ کلید انتخاب

احساس رنج و خوشی؛ کلید انتخاب

بسیاری از محققان بر این عقیده هستند که رفتار آدمی توسط دو نیرو کنترل می شود دو نیرویی که از آن با عنوان فرار از ناراحتی و اشتیاق رسیدن به خوشی یاد می شود در واقع این دو مورد همانند دو نیروی کششی افراد را در مسیر زندگی به سمت جلو و یا عقب هل می دهد.

همان طور که در جریان هستید، این دو نیرو عامل اصلی حرکت هر بشری در این دنیا محسوب می شوند و بر روی زندگی افراد کنترل کامل دارند. گاهی آن ها را به سمت جلو هدایت می کنند و حتی در برخی مواقع مانع حرکت آن ها می شوند. اما همواره باید این مسئله را به خاطر داشته باشید، هر کاری که در زندگی انجام می دهید، در جهت دوری جستن از ناراحتی و یا برای رسیدن به خوشی های زندگی می باشد.

مانند این مسئله که با آرایش کردن احساس جذابیت بیشتری پیدا می کنید، پس برای دستیابی به خوشی دست به انجام چنین کاری می زنید تا در نظر مردم خواستنی تر به نظر آیید و افراد تمایل بیشتری به برقراری ارتباط با شما نشان دهند. اما در عوض برخی از افراد هستند که اصلا هیچ تمایلی به آرایش کردن ندارند، اما در هنگام خروج از منزل مشاهده می کنید که حتما باید آرایش کنند. اما تاکنون این سوال را از خود پرسیده اید که دلیل این رفتار چیست؟ در واقع این افراد اگر بدون هیچ گونه آرایشی به خیابان بروند، ذهنشان به آن ها می گویند که حتما کسی جلوی راه آن ها را خواهد گرفت و می گوید «هی انگار مریض احوالی؟!»

برخی دیگر از افراد ترکیبی از این دو حالت هستند. یعنی به این دلیل که احساس رضایت در آن ها شکل بگیرد و هم به دلیل این که برق تحسین را در چشم دیگران ببینند، آرایش می کنند. به هر حال هیچ فرقی نمی کند. زیرا در هر دو صورت آن ها به دنبال به دست آوردن خوشی هستند.

میل به خوشی و فرار از ناراحتی، مکانیسمی طبیعی است که تنها در کنترل ذهن قرار دارد. هرگاه تصمیم بگیرید که کاری را انجام دهید که با خود درد و ناراحتی را به دنبال دارد، مطمئنا ذهنتان دچار سردرگمی شده و هیچ راهنمایی و کمکی از دست او بر نمی آید و تنها چیزی که شما می توانید از این تلاش به دست آورید، احساس یاس و ناامیدی می باشد، که مطمئنا بر اساس قانون جذب تاثیرات منفی فراوانی روی شما خواهد گذاشت.

کدام را انتخاب خواهید کرد؟

فرض را بر این بگذارید که به یکی از همکارانتان علاقه مند شده اید و تمایل بسیار زیادی دارد که با او ارتباط برقرار کنید و یا حتی به خواستگاری اش بروید، اما احساس می کنید که توانایی این را ندارید که اقدام به چنین کاری کنید. تاکنون از خود پرسیده اید چرا؟!

در واقع در ذهن شما این حرکت که نزد همکارتان رفته و از او درخواست ملاقات کنید، به صورت یک کار منفی و ناراحت کننده ثبت شده است. شما در ذهنتان به خودتان می گویید اگر می توانستم قدمی به جلو بگذارم، چقدر خوشحال می شدم اما از سوی دیگر ندایی از درون به شما می گوید که شاید او هیچ علاقه ای به تو نداشته باشد و دست رد بر سینه ات بزند.

اما سوالی که همواره باید از افراد پرسیده شود این است که انتخاب کدام راه برای شما آسان تر است؟ این که یک رابطه دوستانه زیبا را انتخاب کرده و از آن لذت ببرید یا از رد شدن پیشنهادتان ناراحت شوید؟ مطمئنا پاسخ بسیاری از افراد همین است، فرار از ناراحتی! اما نکته ای که وجود دارد این است که در بسیاری از موارد هنگامی که افراد قصد انجام کاری را داشته باشند، اولین نیازی که باید برای آن ها برآورده شود این است که احساس ناراحتی در آن ها بیشتر از میل و حس خوشی و لذت نباشد.

ما هر کاری برای دوری و فرار از ناراحتی انجام می دهیم

ما هر کاری برای دوری و فرار از ناراحتی انجام می دهیم

طی تحقیقاتی که محققان انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که همه ی مردم تقریبا هر کاری را که انجام می دهند به دلیل دوری و فرار از ناراحتی است. حال مسئله اینجاست که اگر قرار باشد بین دو مسئله ناراحت کننده یکی را انتخاب کنید، انتخاب شما کدام خواهد بود و چه خواهید کرد؟ مطمئنا در برزخ بدی گیر کرده اید، اما اگر کاری را که باید انجام دهید برایتان ناخوشایند است؛ حتی اگر انجامش ندهید نیز باز هم احساس ناراضایتی خواهید داشت.

بر اساس قانون جذب بسیاری از افراد موفق توانسته اند به چنین تعادلی دست پیدا کنند. آن ها نیروهای کشش به سوی خوشی و رانش از ناراحتی را که سر رشته ی همه امور را به دست دارند، تحت کنترل گرفته اند. مسلما شما نیز بارها در موقعیت هایی شبیه آن قرار گرفته اید که هیچ تمایلی به شروع یک کار و تغییر در زندگی تان ندارید، اما ناگهان منفجر شده و به خودتان می گویید «هی تکانی به خودت بده، باید آن کار را به اتمام برسانی». وقتی این حرف از جانب شما بیان می شود در واقع این احساس در شما به وجود آمده است که انجام ندادن کار به مراتب دردناک تر و ناخوشایند تر از اتمام آن خواهد بود.

3/5 - (4 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx