8 ویژگی جالب افراد مثبت اندیش

8 comments
23 Min Read

8 ویژگی جالب افراد مثبت اندیش

افراد مثبت اندیش چه ویژگی هایی را در خود تقویت می کنند (قانون جذب)

کسانی که مثبت اندیش هستند رفتار متفاوتی نسبت به دیگران دارند و همین باعث تفاوت عمده میان آن ها با دیگران می شود. انرژی منفی در هر جایی که فکرش را بکنید وجود دارد و اشخاص زیادی را نیز در اطراف خود می بینیم که دائما در حال شکایت از زندگی و شرایط خود هستند. آن ها رفتار های بدی از خود نشان می دهند و اصولا حوصله ی برخورد با دیگران را ندارند؛ اما چیزی که این افراد به آن توجه نمی کنند آن است که بر اساس قانون جذب انرژی منفی و بی حوصلگی می تواند آنان را از پا در بیاورد.

از سویی دیگر انرژی منفی که این افراد از خودشان منعکس می کنند باعث می شود تا روی دیگران نیز اثرات سوء بگذارد؛ در نتیجه همه سعی خواهند کرد تا از افراد منفی باف دوری کنند؛ چرا که موفقیت شان را به خطر می اندازند. بر اساس قانون جذب انرژی منفی می تواند روی زندگی ما اثرات مخربی داشته باشد، اما همواره اشخاصی هستند که توانسته اند در مقابله با این منفی بافی ها سربلند بیرون بیایند و با ارائه راهکارهایی به یک فرد موفق و مثبت اندیش تبدیل شوند.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار در اینجا ما قصد داریم با نام بردن یک سری از ویژگی ها نشان دهیم که افراد مثبت اندیش چگونه در مواجه با انرژی منفی خودشان را حفظ می کنند و به سمت موفقیت گام بر می دارند. با بهره گیری از این راهکارها خواهید توانست تا زندگی خود را به مسیری وارد کنید که به آن علاقه دارید. مسیری که موفقیت و پیروزی شما را در پی خواهد داشت.

به وجود آوردن شادی در هر موقعیتی

۱ – به وجود آوردن شادی در هر موقعیتی

اصولا قرار نیست که همیشه اتفاقات خوشی برای ما روی دهد تا ما حال خوبی برای ادامه روز داشته باشیم. افراد مثبت اندیش انگیزه های بیرونی را عاملی برای شاد بودن خود قرار نمی دهند؛ بلکه سعی می کنند با ساختن موقعیتی خوب و استفاده درست از قانون جذب، انرژی های مثبت را به سمت زندگی خود سرازیر کنند. بدین ترتیب روی ذهن خود تمرکز می کنند و تلاش می کنند تا با پیروزی های هر چند کوچک خودشان را نسبت به زندگی امیدوارتر کنند.

۲ – تمرین مثبت اندیشی

افکار ما در طول روز رابطه ی مستقیمی با اعمال ما خواهد داشت، بنابراین اگر فرد منفی بافی باشیم آینده ی چندان خوبی هم برای مان رقم نخواهد خورد. افراد مثبت اندیش کاری به افکار منفی که به سراغشان می آید ندارند و سعی می کنند در هر موقعیت بدی، یک ویژگی مثبت پیدا کنند و آن ویژگی مثبت را مبنای تفکرات خود قرار می دهند.

به عبارتی دیگر کسی که مثبت اندیشی را مبنای زندگی اش قرار داده است، همیشه سعی می کند به نیمه ی پر لیوان نگاه کند؛ درست است که گاهی اوقات اوضاع زندگی از کنترل ما خارج می شود؛ اما می توان با استفاده درست از قانون جذب و راهکارهای منطقی به سمت پیروزی حرکت کرد.

۳ – خودباوری و تاثیر آن روی تفکرات ما

شما نباید اجازه دهید که افکار منفی روی ذهن تان اثر بگذارد. همواره اشخاص زیادی در زندگی ما هستند که بنا به هر نحوی و به هر علتی می خواهند به ما آسیب برسانند، اما وقتی شما به خودباوری رسیده باشید، هر چقدر هم که این اشخاص سد راهتان شوند شما به مسیر خود ادامه خواهید داد و توجهی به ایشان نخواهید کرد.

حتی در لحظاتی که احساس ضعف و ناتوانی بسیار می کنید و ارزشی برای خودتان قائل نمی باشید هم دلایل زیادی برای خودباوری وجود دارد. به یاد داشته باشید که افکار منفی همیشه به سراغمان می آید و این ما هستیم که بایستی با خودباوری لازم به مقابله با آن ها بپردازیم.

۴ – ورزش و تمرین

ورزش کردن و بالا بردن آمادگی جسمانی، باعث ترشح هورمون آندورفین می شود و این هورمون همان چیزی است که باعث به وجود آمدن احساسات خوب در وجود انسان خواهد شد. اگر ورزش کنید استرس های درونی شما کاهش پیدا کرده و با افزایش آندورفین در بدنتان احساس شادی وجودتان را فرا خواهد گرفت.

از سویی دیگر توجه نکردن به نیازهای بدنمان مثل ورزش نکردن مثل سمی برای تک تک سلول های بدن می باشد و نتایج بسیار بدی را برایمان رقم خواهد زد. افراد مثبت اندیش به ورزش به عنوان یک عامل حیاتی برای بقای خود نگاه می کنند.

حضور در طبیعت و خالی کردن ذهن

۵ – حضور در طبیعت و خالی کردن ذهن

حضور در فضای آزاد می تواند به ذهن ما کمک کند تا همه ی انرژی های منفی را به بیرون بریزد. اشخاص مثبت اندیش زمانی از شبانه روز را به حضور در طبیعت و نگاه کردن به زیبایی های آفرینش می پردازند و این یکی از بهترین راه های موجود برای به وجود آوردن انرژی مثبت در درون ما می باشد.

۶ – دوری از خرج های اضافی

خرج کردن های اضافی و به خصوص حراجی ها به یکی از مهم ترین عوامل برای پرت کردن حواس ما تبدیل شده اند. این مراکز با جلب کردن نظر شما بهانه ای غیر ضروری را برای تان ایجاد می کنند و شما را به پرداخت هزینه های اضافی برای خرید کالاهایی بی کیفیت مجبور می نمایند. با وجود این که خرید کردن احساس خوبی در وجودمان ایجاد می کند ولی اگر به مدت طولانی ادامه پیدا کند می تواند به عنوان یک رفتار ناسالم شناخته شود.

انسان های مثبت اندیش به هر صورتی که شده سعی می کنند از چنین موقعیت هایی فرار کنند و خودشان را به هر طریقی که شده راضی می کنند که خرید کردن از این مراکز نتیجه ی مثبتی را برایم به همراه نخواهد داشت. آن ها پول خود را روی مسائلی هزینه می کنند که می دانند تاثیر مثبتی بر روی زندگی شان خواهد داشت.

۷ – پذیرفتن شکست

درست است که شکست خوردن روحیه ی ما را برای ادامه ی زندگی تضعیف خواهد کرد؛ اما قبول کردن این شکست به ما می فهماند که برای ادامه دادن و حرکت به سوی پیروزی نخستین قدم، قبول کردن شکست می باشد.

انسان های مثبت اندیش شکست خود را می پذیرند اما به جای تسلیم شدن با انرژی بسیار بیشتر به سوی هدف خود حرکت می نمایند. از طرفی تلاش می کنند تا از شکست های خود درس بگیرند و در ادامه ی راهشان در صورت بر خوردن با موانع پیشین با موفقیت از رویشان گذر کنند.

۸ – مسئولیت پذیری

یکی از ویژگی های افراد مثبت اندیش مسئولیت پذیری است. انسان های مثبت اندیش در صورتی که در به وجود آمدن یک موقعیت بحرانی نقش داشته باشند، مسئولیت خراب کاری خودشان را به عهده می گیرند. حال چنین چیزی در مورد موفق شدن نیز وجود دارد، اما مهم آن است که در هر شرایطی مسئولیت کارهایی که انجام داده ایم را قبول کنیم.

یک فرد مثبت اندیش به هیچ وجه عوامل بیرونی را در به وجود آمدن یک موقعیت بد مقصر نمی داند و همواره اعمالی که از خودش سر زده است را دلیل به وقوع پیوستن یک اتفاق خوب یا تلخ می داند؛ آن ها با امیدواری نسبت به مسائل نگاه می کنند و دائما به سمت پیشرفت در حال حرکت هستند.

مسئولیت پذیری

ما می خواهیم قدرت‌تان را به شما نشان دهیم. ما می‌خواهیم تا شما به یاد بیاورید چه کسی هستید. ما می‌خواهیم شما به خاطر بیاورید که خود خالق تجربیات خود خواهید بود. آبراهام هیکس

زمانی که شخصی به شما می‌گوید «می دانی، تو واقعیت خود را خلق می‌کنی.» اگر شما به واقعیتی که دوست دارید نگاهی بیندازید، احتمالا می خندید و می‌گویید: «بله، این کار من بود». اگر شما به واقعیتی که دوست ندارید نگاه کنید، ممکن است ناراحت شوید و پافشاری کنید که «من آن را خلق نکردم. من هرگز آن را خلق نکردم.»

خب، بر اساس قانون جذب، شما واقعیت خود را خلق می کنید. در حقیقت، شما هر روز و با کمک افکار و احساسات واقعیت خود را خلق می‌کنید. پرسش‌های مهم در اینجا عبارتند از: آیا آن‌ها را به صورت خودآگاه و یا به صورت پیش فرض ایجاد می کنید؟

واقعیتی که درک می کنید آینه‌ای است که تصیر احساسات و افکار شما را برای شما بازتاب می‌کند. خبر خوب این است که حتی اگر تصویری که تا کنون خلق کرده‌اید را دوست ندارید، می‌توانید آن را بهتر کنید. همان طور که شما یاد می‌گیرید تا به صورت خودآگاه واقعیت خود را خلق کنید، دیگر نیازی نیست که شرایط ناخوشایند را بپذیرید و یا به چیزی کمتر راضی شوید.

به دلیل عدم قطعی بودن چیزها و اینکه همیشه همه‌ی چیزها در حال تغییر هستند، شما می‌توانید در حال حاضر واقعیتی که واقعا می خواهید را ایجاد کنید و با تفکر زندگی خود را بسازید، همانند معماری که اجر به اجر یک خانه را می‌سازد. زمانی که افکاری که احساس خوبی به شما می‌دهند را انتخاب می کنید، شرایطی را نشان می‌دهید که احساس خوبی به شما می‌هند. بنابراین، شما به صورت خودآگاه در حال ایجاد واقعیت خود هستید،در حالی که افکار خود را به سمت چیزهایی که حس خوبی دارند، سوق می‌دهید.

همان طور که میان احساس و فکر خود ارتباط برقرار می‌کنید و چیزها را تجربه می‌کنید، در موضع قدرت و اعتماد قرار دارید، نه در موقعیت ضعف و ترس.

بهترین روش برای پیش بینی آینده، خلق آن است. آبراهام لینکلن

خلق خودآگاه واقعیت خود، به کاربرد اصول LOA که در حال حاضر می‌دانید، بستگی دارد، شاید با یک فهم جدید، ولی به شیوه‌ای هدفمندتر.

در اینجا چند نکته به شما یاد می‌دهیم که به شما در طراحی و خلق زندگی خود همگام با تمایلات‌تان کمک می‌کند و به شما کمک می‌کند تا خواسته‌های خود را بیشتر از چیزهایی که نمی‌خواهید نشان دهید.

 • احساس خوب را در اولویت قرار دهید.
 • دقت کنید که چه افکاری حس بهتری را به شما منتقل می کنند.
 • چیزهایی برای قدردانی پیدا کنید.
 • تا می توانید حضور داشته باشید. 
 • تا می‌توانید شاد باشید.
 • ارزش درونی خود را بپذیرید.
 • انتظارت مثبت داشته باشید.
 • به تمایلات خود گوش کرده و برای آن‌ها اقدام کنید.
 • بر روی خواسته‌های خود و چرا آن‌ها را می خواهید تمرکز کنید، بر روی چگونگی، مکان، زمان و فرد تمرکز نکنید.
 • رویاهای خود را دنبال کنید، حتی اگر هیچ شواهدی مبنی بر وقوع آن وجود نداشته باشد.
 • به جای تغییر دادن شرایط، ارتعاش خود را تغییر دهید. 
 • خوش بگذرانید و به دنبال خوش‌گذرانی باشید.
 • آرام باشید و به چیزهای خوب اعتماد داشته باشید.

«ما در زندگی افکار خود را دنبال می کنیم.» ریچارد باش

همان طور که می‌پذیرید که شما دنیای خود را با کمک احساسات و افکار خود خلق میکنید و اینکه شما مسئولیت این احساسات و افکار را بر عهده دارید، شما خالق اصلی زندگی ارزشمند خود خواهید شد. همان طور که جادوی خلق واقعیت را به صورت خودآگاه به کار می‌برید، به زودی درخواهید یافت که در دنیای جادویی زندگی می‌کنید که همه‌چیز در آن به واقعیت خواهد پیوست.

آیا شما می‌خواهید ببینید چگونه می‌توانید زندگی مطلوب خود را ایجاد کنید، چیزهایی که می‌خواهید را جذب کنید و از فراوانی در زندگی خود لذت ببرید؟ من مطمئنم که شما می‌توانید.

به احتمال زیاد چیزهایی درباره‌ی قانون جذب شنیده‌اید. این قانون طبیعت سبب جذب چیزهای دلخواه شما در زندگی می‌شود این قانون مبتنی بر این است که شما چیزهایی که دوست دارید را جذب می‌کنید و اینکه افکار شما قدرت بالایی دارند. این بدان معناست که چیزی که شما بیشتر اوقات به آن فکر می‌کنید در نهایت به واقعیت خواهد پیوست.

این قانون به هر دو روش کار می‌کند. هم‌چیزهایی که می‌خواهید و هم‌چیزهایی که نمی خواهید را جذب می‌کند. چیزی که جذب می‌کنید به تفکر عادتی شما بستگی دارد. اگر شما افکار منفی را در ذهن بپرورانید، شما مسائل و دشواری‌های تفکر را جذب می‌کنید و اینکه اگر به خواسته‌های خود مثبت فکر کنید، در نهایت به آن‌ها دست پیدا خواهید کرد.

جادوی ساده و طبیعی قانون جذب

 1. افکار غالب شما تعیین‌کننده‌ی واقعیت شما هستند.
 2. احساسات غالب شما تعیین کننده ی واقعیت شما هستند.
 3. قانون جذب مانند قانون گرانش عمل می‌کند و انند یک آهنربا به خود جذب می‌کند.
 4. چیزی که به آن فکر می کنید چیزی است که به آن دست پیدا می‌کنید.
 5. افکار و احساسات شما از قدرت ایجاد تغییر در زندگی شما برخوردار هستند.

چگونه می‌توان قانون قدرتمند جذب را کنترل کرد؟

شما می‌توانید آینده ای که می خواهید را به واقعیت گره بزنید. جهان از انرژی تشکیل شده که با فرکانس‌های متفاوت در حال ارتعاش است. همین انرژی که در همه‌جای جهان وجود دارد، در وجود ماها نیز وجود دارد. از طریق قانون جذب می‌توانید به ارتعاشات انرژی چیزهایی که دوست دارید متصل شوید.

قانون جذب از طریق افکار ما کار می‌کند. به همین دلیل است که باید متوجه افکار خود باشیم. باید از فکر کردن به چیزهایی که نمی‌خواهیم اجتناب کنیم.  مشکل در اینجا این است که ذهن و تفکر ما تحت تاثیر محیط اطراف ما هستند، چیزهایی که می‌بینیم، می‌شنویم و تجربه می‌کنیم. اگر محیط و تجربه‌ی ما منفی باشد، در این صورت ما همواره به مشکلات پیش روی خود فکر می‌کنیم و هم‌چنین به فقدان چیزهایی که در حال تجربه‌ی آن‌ها هستیم. این افکار سبب ایجاد مشکلات و فقدان‌های بیشتری می‌وشند.

ما همواره باید نسبت به این افکار هوشیار باشیم و آن‌ها را با فکر کردن به خواسته‌های واقعی خود، از خود دور کنیم. این کار ممکن است در ابتدا چندان آسان نباشید، ولی با پشتکار می‌توانیم افکار خود را تغییر دهیم.

قانون جذب

از طریق فکر کردن مناسب، می‌توانیم آینده‌ای که می‌خواهیم را به واقعیت پیوند بزنیم. ما از قدرت تغییر زندگی با تغییر افکار خود برخوردار هستیم. ما می‌توانیم به قدرت جهان و قانون جذب متصل شویم.

سه گام برای کنترل قانون جذب و افزایش کارایی آن

 1. شما باید تمایل بالایی نشان دهید. سطح تمایل بالا برای کارایی قانون جذب لازم است. تمایل دربردارند‌ی احساسات و هیجانات است، یعنی قدرت‌هایی که قانون جذب را به تحرک وا می‌دارند. شما باید به این عقیده برسید که قانون جذب برای شما کار می‌کند. اگر به خود و قانون جذب اعتقاد چندانی نداشته باشید، آرزوها و تمایلات شما نمی‌توانند چندان قوی باشند. ایمان داشتن به قانون جذب و اعتقاد به کارایی آن، سبب حذف موانع ذهنی، بی اعتقادی و شک می‌شود که باعث می شود که اهداف شما محقق نشوند. شما باید از هر فرصت و ایده‌ای برای تقویت تمایلات و انگیزه‌های خود استفاده کنید. اگر واقعا متواضع باشید، شما این فرصت‌ها را بهتر درک کرده و از آن‌ها بهره خواهید گرفت.
 1. تجسم بصری. شما باید آرزوهای محقق شده‌ی خود را بهتر احساس و تجسم کنید و یا بدانید که در حال محقق شدن است. شما باید نگرش یک برنده را داشته باشید، یعنی کسی که توانسته به اهداف خود دست پیدا کند. تصور کنید که اگر چیزهایی که می خواهید را به دست بیاورید، چه احساسی به شما دست خواهد داد. از تصور چیزهای بزرگ نترسید و نگران روش دستیابی به آن‌ها نباشید، حتی اگر احساس می‌کنید از آن‌ها دور هستید. طوری احساس کنید که گویی پول زیادی دارید، حتی اگر دستمزد شما بسیار کم است. شما می‌توانید هرچیزی که می خواهید را تصور کنید زیرا قدرت تفکر شما نا محدود است.
 1. انجام کارهای مثبت. شما باید برای رسیدن به رویاهای خود کارهای  مثبت انجام دهید. زمانی که فرصتی پیش چشمان شما پدیدار می‌شود، باید از آن آگاه بوده و بهره‌ی کافی را از آن ببرید. شما باید ذهن خود را به قدرت بی نهایت جهان باز کنید و تردیدی نداشته باشید که شما بخشی از آن هستید. با داشتن انتظارات مثبت و خو‌شبین، کارهای مثبت انجام دهید. یک نگرش مثبت شادمان، یعنی قدرت بالا.

به خواسته‌های خود فکر کنید. درباره‌ی افرادی که به خواسته‌های مشابه شما دست پیدا کرده‌اند فکر کنید و ببینید که الان چه کاری می‌توانید انجام دهید. ممکن است شما باید از همان عادات و نگرش‌های سازنده‌ برخوردار باشید و یا اینکه باید مطالعه کنید و یا آموزش ببینید تا بتوانید مهارتی که برای دستیابی به آن هدف به آن نیاز دارید را کسب کنید.

 1. شما می‌توانید با ۱۰ دقیقه در روز شروع کنید و از همین الان حرکت به سوی هدف را آغاز کنید. این سبب افزایش اعتماد به نفس و گام برداشتن شما به سوی هدف می‌شود.
 2. اگر می‌خواهید کسب‌وکاری را شروع کنید، ببینید که چه کارهایی در جهت رسیدن به آن می‌توانید انجام دهید.
 3. اگر خواهان کاهش وزن هستید، باید همین الان گام بردارید، مثلا کمتر بخورید و ورزش کنید.
 4. واقعیت جدیدی که خواهان خلق آن هستید را تصور کنید، چه شکلی است و چه احساسی به شما می‌دهد.
 5. آیا می‌خواهید نویسنده باشید؟ طوری احساس کنید گویی که شما در حال حاضر یک نویسنده هستید و خود را در حال نوشتن تصور کنید.
 6. رویاپردازی نکنید و برای به واقعیت پیوستن چیزها، هیچ کاری انجام ندهید.

زمانی که شما کار احساس کردن و تصور کردن چیزی که می خواهید را شروع کرده باشید، شما قانون جذب را وارد عمل کرده‌اید. شما به فردی تبدیل می‌شوید که می خواهید باشید و شما شغل، پول، همسر و یا سفر خارجی را جذب می‌کنید که همواره تجسم می‌کردید.

قانون جذب در صورتی که از آن درست استفاده کنید جواب می‌دهد. شما باید از آن استفاده کنید و با تجسم اهداف و دنبال کردن برخی قوانین، آن را به نتیجه برسانید. تجسم کردن یک فرایند خلاقانه است. افرادی که می‌دانند چطور باید از آن استفاده کنند منفعت بیشتری از آن می‌برند. تجسم و چگونگی استفاده از آن برای دستیابی به اهداف موضوع اصلی کتاب‌های من است. در این کتاب من تمامی گام‌های مورد نیاز برای رسیدن به هدف و قوانین تجسم و روش به کار انداختن قانون جذب را توضیح می‌دهم. همه چیز به صورت ساده و واضح توضیح داده شده است.

شما باید این را به خاطر داشته باشید و مرتب آن را تکرار کنید و افکار خود را تغییر دهید تا بتوانید واقعیت جدیدی را ایجاد کنید. اگر شما افکار خود را تغییر ندهید، همان واقعیتی که الان تجربه می‌کنید را خلق خواهید کرد. شما به یک چارچوب ذهنی جدید نیاز دارید. شما باید عقاید محدود کننده، احساس بی ارزش بودن و احساسات منفی و افکار مربوط به کمبود و مشکلات را کنار بگذارید.

۳.۴/۵ - (۱۵ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

8 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
8
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx