پول انرژی است: چگونه جریان انرژی پول را افزایش دهیم – بخش اول

Add a Comment
7 Min Read

از سنین جوانی، شروع به کنار هم گذاشتن بخش های داستان مالی ( financial story ) خود می کنیم. می دانید که اکثر ما با اعتقادات و ایمان هایی که به ما گفته شده بزرگ می شویم.

این اعتقادات براساس تجربیات شخصی و سیستم های اعتقاداتی و ایمانی دیگران است. این اعتقادات از خود ما نیستند یا متعلق به ما نیستند با این وجود اجازه می دهیم که آنها سمت و سو و خط مشی فکری ما را شکل داده و نقش خاص در تجربیاتی داشته باشند که در زندگی کسب می کنیم….. یکی از مهم ترین آنها پول درآوردن و جریان انرژی پول ( money energy flow ) است.

چه جزئی از تربیت ما باشد یا نه، رسانه یا حتی نظریات غریبه ها، عوامل تأثیرگذار بیرونی بسیار زیادی در شکل گیری طرح اولیه مالی ( financial blue print ) ما وجود دارند. این داستانی است که ما در مورد پول به خودمان می گوییم; تعریف رابطه ما با مسائل مالیمان از طریق زندگیمان.

چگونه جریان انرژی پول را افزایش دهیم

برخی از افراد با این اعتقاد بزرگ شده اند که نداشتن پول یا کم داشتن پول چیزی است که سبب ترس و وحشت می شود. آنها همیشه زیر سایه نگرانی های مالی و پولی خودشان قرار دارند و بزرگ می شوند.

در مقابل، برخی افراد وجود دارند که با یک اعتقاد کاملا متضاد بزرگ می شوند و آن این که پول خیلی راحت و به آسانی بدست می آید. وقتی از بیرون به قضیه نگاه می کنید، به نظر می رسد که این افراد هر وقت که بیرون می روند پول را براحتی بدست می آورند.

آیا خودتان را جزء یکی از این دو نوع یا مثال می دانید؟ ارتباط شما با پول بدون شک یک رابطه پیچیده نیست; و خیلی سخت می شود پذیرفت که داستان مالی شما یکی از دلایل اصلی ای نباشد که سبب نرسیدنتان به تعداد زیادی از آرزوهایتان گردد و لذا سبب شود که از زندگیتان لذت نبرید.

اگر رابطه شما با پول کاملا براساس تجربیات و اعتقادات دیگران بنا شده است، شاید وقت آن رسیده باشد که یک مقداری براساس فکر و ایده ی خودتان به این رابطه فکر کنید؟ آیا این اعتقادات مناسب شما و آرزوها و خواسته های مالیتان است؟ یا این که آیا آنها باعث دور نگه داشتن شما از گیر افتادن در دغدغه های مالی می شود؟

بیایید یک مفهوم اشتباه در مورد پول را مورد توجه قرار دهیم; پول تنها از طریق کار سخت و طاقت فرسا تولید می شود. اگر این جمله درست باشد، چرا کارگر تمیز کننده اداره شما کمتر از نصف تمام کارکنان پول بدست می آورد؟

هر روز می بینید که آنها بی وقفه و خستگی ناپذیر در حال کار و فعالیت هستند اما با این حال می توانید وقتی که یه مقدار دقیق تر به هر چیزی که در مورد پول اعتقاد دارید نگاه می کنید، متوجه خواهید شد که چیزها همیشه آنگونه که به نظر می رسند نیستند.

پول انرژی است

اگر از شرایط مالیتان راضی نیستید، زمان آن است که داستان مالی خود را تغییر دهید. بخاطر داشته باشید: هر چیزی در زندگیمان از جمله افکار، کلمات و احساسات ما از انرژی تشکیل شده است. بنابراین، ناگفته نماند که پول هم انرژی است. این انرژی مانند هر چیز دیگری به توسط افکار، کلمات و احساساتی که ما در مورد آن مصرف می کنیم، تحت تأثیر قرار می گیرد.

بنابراین، آیا هر بار که به مانده حساب بانکی خود نگاه می کنید ناامید می شوید؟ باید صادقانه به (( طرح مالی )) خود نگاهی بیندازید. باید یک بار برای همیشه از الگوی فکری منفی و سیستم های اعقتادی محدود کننده ی توانایی شما برای لذت بردن از پول دوری کنید یا فاصله بگیرید.

اعتقادات محدود کننده ی پول

در زیر برخی از رایج ترین اعتقادات محدود کننده ی افراد در مورد پول آورده شده است. به آن نگاهی بیندازید. چه اعقتادات محدود کننده ای در شما پر رنگ است؟

  • پول باید از یک روش سخت و طاقت فرسا بدست آید. آن مانند درختان رشد نمی کند!
  • من عضوی از یک خانواده مرفه و پولدار و سالم نیستم….. پول به راحتی برای افرادی مثل من بدست نمی آید.
  • پول نمی تواند خوشحالی و رضایت را بخرد!
  • من فقط با پول خوب نیستم.
  • پول یک منبع محدود است، همه ما نمی توانیم میلیونر شویم!
  • پول سرجشمه تمام پلیدی ها است.

اکنون، نگاهی به اعتقادات رایج محدود کننده در مورد پول بیندازید. زمان آن است که اعتقاد و باور خودتان را بیان کنید.

وقتی به پول فکر می کنید، چه احساساتی در شما پدیدار می شوند؟ برای توضیح رابطه ضعیف خود با پول از چه بهانه هایی استفاده می کنید؟

جمله زیر را کامل کنید; جواب تان باید آن چیزی را که نیاز دارید را به شما بگوید:

(( دوست دارم پول بیشتری داشته باشم، اما ………………………… ))

زمانی که اعتقادات اشتباهی که سبب از بین رفتن رابطه تان را پول می شوید را متوجه شدید، سعی کنید بیشتر مثبت باشید، اعتقادات قدیمی و محدود کننده خودتان را دوباره مورد بازبینی قرار دهید. تأکیدات ( Affirmations ) یک ابزار مناسب و خوب هستند.

برای مثال، (( پول مانند جهان نامحدود است. برای هرکسی به اندازه کافی وجود دارد )).

آیا می خواهید پول بیشتری را جذب کنید و زندگی سالمی داشته باشید؟ نقل قول های قدرتمند ما درباره پول را ببینید و برای شروع تجزیه و تحلیل های جذب فراوانی یا ثروت ( abundance ) امروز را بخوانید!

آیا می خواهید رابطه خودتان با پول را برای کسب پول بیشتر تغییر دهید؟

بخش دوم و بعدی این دستور العمل را ببینید؟ پول انرژی است: چگونه می توانید جریان انرژی پولتان را افزایش دهید- بخش دوم.

https://www.thelawofattraction.com/money-is-energy/

 

۴.۴/۵ - (۱۷ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx