قدرت اسرارآمیز فکر بزرگ

Add a Comment
10 Min Read

قدرت اسرارآمیز فکر بزرگ

جادوی فکر بزرگ و قانون جذب

آیا شما هم دوست دارید کاری که واقعا به آن علاقه دارید را انجام دهید، به مردم کمک کنید و درآمد فوق العاده بالایی از آن به دست آورید؟! در یک خانه زیبا و بزرگ کنار ساحل دریا زندگی کنید؟! رویاهای شما چه چیزهایی هستند؟! اگر می توانستید هر کاری را که دوست دارید انجام دهید و هر چیزی را که دوست دارید را به دست آورید، می دانید دقیقا چه کارهایی انجام می دهید و چه چیزهایی می خواهید؟!

به دقت در مورد آن فکر کنید و ببینید می توانید برای خودتان یک تصویر ذهنی ایده آل از خواسته های خود داشته باشید؟! به نظر شما چه چیزی مانع از رسیدن شما به خواسته های تان شده است؟ اگر قادر هستید رویاهای خود را در ذهنتان تصور کنید پس چرا تاکنون به آن ها نرسیدید؟!

ما در این مقاله سعی داریم به شما دوستان عزیز سایت پرورش افکار آموزش دهیم که چگونه بزرگ فکر کنید، چه طور به خودتان باور داشته باشید و چگونه بر موانع موفقیت غلبه کنید. ما می خواهیم به شما یاد دهیم که چگونه خودتان را از ترس، تردید و بهانه های واهی رهایی ببخشید. شما در اینجا با تکنیک های موثری جهت ساختن اعتماد به نفس آشنا می شوید و به خوبی فرا می گیرید که چگونه می توان ناکامی و شکست را به پیروزی و موفقیت تبدیل نمود.

موفقیت

موفقیت چه معنایی دارد

واژه ی موفقیت مجموعه ای از چیزهای مثبت و جالب را برای ما تداعی می کند. موفقیت یعنی دارایی و ثروت، برخورداری از امنیت مالی، کیفیت زندگی و رفاه بیشتر برای خود و خانواده! موفقیت یعنی پیدا کردن خوشبختی و رضایت واقعی در زندگی. موفقیت برای تمام کسانی که شجاعت دنبال کردن رویاها و اهدافشان را دارند یک هدف نهایی است.

این نکته ی مهم را به خاطر داشته باشید که بزرگی موفقیت شما فقط و فقط به بزرگی وسعت فکرتان محدود می شود. اگر کوچک فکر کنید و ایده ها و جاه طلبی های کوچکی در مسیر زندگی داشته باشید، بر اساس قانون جذب بدون تردید موفقیت شما هم موفقیت های کوچکی خواهند بود. اما اگر بزرگ فکر کنید و به خودتان باور داشته باشید موفقیت و دستاوردهای بزرگی خواهید داشت.

خبر خوب این است که در هر سنی و جایگاهی که قرار داشته باشید به راحتی می توانید شروع کنید و بزرگ فکر کنید. بزرگ فکر کردن در گروی داشتن یک باور بزرگ است. یکی از قدیمی ترین توصیه هایی که برای رسیدن به موفقیت و کامیابی انسان ها گفته شده این است که «باور انسان کوهستان را جا به جا می کند!» این جمله جوهره ی داشتن یک باور بزرگ است. وقتی به خودتان می گویید که می دانم که قادر هستم این کار را به خوبی انجام دهم، آن گاه رفتار و باور شما دست به دست هم داده و قدرت، مهارت و شجاعت انجام دادن کار را در شما ایجاد می کنند.

به این دو مثال توجه کنید:

شخص اول – این پروژه واقعا عظیم است و نمی دانم که آیا می توانم از عهده ی آن به درستی بر بیایم یا نه! پیشنهاد من این است که با کس دیگه ای هم در این مورد مشورت کنید.

شخص دوم – این پروژه فوق العاده است. من واقعا مدت ها به دنبال چنین پروژه ای بودم. با این کار به خوبی می توانم خودم و توانایی هایم را محک بزنم و شخصا به شما تضمین می دهم که از نهایت توانایی و تمرکزم برای به ثمر رسیدن این پروژه مایه بگذارم.

همان طور که در مثال بالا دیدید تفاوت اساسی بین این دو نفر تفاوت در باورهای آن ها است. شخص اول کسی است که به خودش باور ندارد و هر کاری که از روزنه دید کوچکش دشوار به نظر بیاید را رد می کند. ولی شخص دوم باور دارد که می تواند از پس هر کاری بر بیاید. و ما به شما قول می دهیم به خاطر این که باور دارد حتما از پس آن کار بر می آید و کار را به نحو احسن انجام می دهد.

بر اساس قانون جذب باور می تواند درجه موفقیت را در زندگی آدم ها تعیین کند

افرادی که تمام عمر خود را در سطح پایین تری از توانایی های خود دست و پا می زنند در دنیا بی شمار هستند؛ به خاطر این که آن طور که شایسته است برای خودشان ارزش قائل نیستند و خودشان را قبول ندارند. نتیجه کار این می شود که بر اساس قانون جذب هم به چیزهای کمتر و کوچک تری در زندگی خود خواهند رسید.

اگر خوب به شخص اول توجه می کنید متوجه می شوید که فقدان باور و اعتماد به نفس در لحن حرف هایش کاملا مشخص است. این حالت در همه ی وجود این شخص رخنه می کند، حتی در راه رفتن، رفتارها، روابط و … به خوبی مشخص می شود. همان طور که دیگران این چیزهایی که این شخص در وجود خود می بیند را به وضوح می توانند ببینند اعتبار و اهمیتی که در نظر دیگران دارد؛ به تدریج کمتر و کمتر می شود و در نهایت به طور کلی از بین می رود.

ولی برعکس این قضیه در مورد کسی است که به خوبی نسبت به خودش باور دارد و ارزش زیادی برای خودش و توانمندی هایش قائل است، بر اساس قانون جذب بدون شک این شخص به موفقیت های بزرگی در زندگی اش خواهد رسید. به خاطر این که چنین شخصی ایمان دارد که از عهده ی کارهای سخت و بزرگ هم به خوبی برمی آید، پس در واقعیت هم همین طور می شود و آن شخص از پس تمام آن کارها بر خواهد آمد. در حقیقت می توان گفت تمام کارهای یک انسان بزرگ اندیش از حرف زدن او تا رفتارش با دیگران همه و همه نشان دهنده ی این است که ما با یک آدم حرفه ای و مهم روبه رو هستیم.

ذهن همه ی ما انسان ها مانند کارخانه افکار است

ذهن همه ی ما انسان ها مانند کارخانه افکار است

کارخانه ای که در طول روز هزاران هزار فکر مختلف می کند. دو نفر مسئولیت کارخانه شما را برعهده دارند که یکی از آن ها پیروزی و دیگری شکست نام دارد. پیروزی مسئولیت تولید افکار مثبت را برعهده دارد و متخصص تولید دلیل ها است. دلیل برای این که چرا توانایی انجام کارهایی را دارید و می توانید در آن ها موفق شوید. و در مقابل شکست مسئولیت تولید افکار منفی را برعهده دارد و تخصص او این است که دلایلی برای ناکامی و شکست شما ایجاد کند. دلایلی مبنی بر ضعیف بودن و عدم صلاحیت شما!

اگر می خواهید بدانید که شکست و پیروزی چگونه در ذهن شما کار می کنند این کار را انجام دهید. مثلا به خودتان بگویید امروز واقعا یک روز مزخرف و کسل کننده است. این فکر بلافاصله به شکست سیگنال می دهد و او را وارد عمل می کند. او هم سریعا وارد عمل شده و شروع به تولید افکار منفی می کند تا به شما بگوید که دقیقا درست گفته اید و امروز واقعا یک روز کسل کننده و مزخرف است و بدشناسی های بدی به سراغتان می آید. حوصله سر و کله زدن با مشتری ها را ندارید و احساس سردرد می کنید.

همان طور که می بینید شکست به خوبی شما را طی چند دقیقه قانع  می کند که امروز واقعا یک روز کسل کننده و مزخرف است. حالا بیایید و عکس این موضوع را در نظر بگیرید. به خودتان بگویید امروز یک روز عالی و شگفت انگیز است. اکنون بخش پیروزی مغزتان وارد عمل شده و سریعا به شما می گوید که صد در صد همین طور است امروز واقعا یکی از روزهای عالی زندگی تان است. می بینید که هوا فوق العاده عالی و دلچسب است؛ به تمام کارها به بهترین شکل می رسید و از بودن در چنین روزی لذت می برید و می بینید که واقعا یک روز عالی و وفق العاده را پشت سر گذاشته اید.

۳.۶/۵ - (۹ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx