6 راه برای آموزش قانون جذب به کودکان

1 comment
12 Min Read

همه ی والدین بهترین ها را برای فرزندان خود می خواهند و دوست دارند بچه هایشان به خوبی رشد کنند. خوشبختانه ، هر بزرگسالی می تواند آموزش قانون جذب به کودک خود را یاد بگیرد و این مهارت ارزشمند می تواند به کودکان کمک کند که با سلامت ، ثروت و خوشحالی زندگی کنند.

با استفاده از قانون جذب ، افکار مثبت ، اعتقادات ، انتظارات و واقعیت های زیبایی برای ما ایجاد می شود.

با آموزش قانون جذب به کودک ها آن ها می توانند افکار ، عقاید و انتظارات خود را به روش مثبتی هدایت کنند ، آن ها یاد می گیرند ضمن اینکه از بسیاری از اعتقادات محدودکننده دوری کنند ، رویا پرداز باشند و به همه ی چیزهایی که واقعاً در زندگی می خواهند برسند.

کودکان ذاتا قانون جذب را بلدند

کودکان بدون اینکه بدانند ، به طور طبیعی قانون جذب را تمرین می کنند!

 وقتی آنها کوچک هستند ، وانمود می کنند که پزشک ، فضانورد یا آتش نشان هستندو تا قبل از دوران مدرسه، آنها اعتقاداتی که محدودکننده ی رویاها و خواسته های آنها باشد ،ندارند.

درواقع ما به آنها می گوییم که چه کاری می توانند ، انجام دهند ،به چه کسی می توانند تبدیل شوند یا چه چیزی را می توانند داشته باشند .ما به آنها می گوییم “برای اینکه یک فضانورد باشند ، باید در ریاضیات خوب باشند.” هنگامی که آنها به اندازه کافی این جمله را بشنوند (و در ریاضیات خوب عمل نکنند) ، دیگر برای  فضانورد شدن رویاپردازی نمی کنند.

اگر بتوانیم پایه و اساس آرزو های کودکان را تقویت کنیم ، آنها شانس بسیار بهتری دارند که هنگام بزرگ شدن باورهای محدودیت کننده نداشته باشند.

در اینجا چند مرحله برای آموزش قانون جذب به کودک ها وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید!

لطفاً توجه داشته باشید: اگرچه این مقاله در مورد کودکان نوشته شده است ، اما این توصیه ها می توانند برای نوجوانان نیز کارآمد باشند.

۱. از خیال پردازی کودکان پشتیبانی کنید.

یکی از نکات جالب در مورد بچه ها این است که آنها در حال حاضر تمایل دارند که “بلندپروازانه تر” از بزرگسالان فکر کنند و این امر به این دلیل است که آنها تصورات بسیار فعالی دارند.

رویاهای بزرگ ، زندگی های بزرگی را ایجاد می کنند ، بنابراین با پشتیبانی از قدرت تخیل کودکان به آنها کمک می کنید تا با قانون جذب چیزهای عالی را کسب کنند.

بسیاری از ما فقط جرات خیال پردازی درباره ی اهداف “معقول” را داریم. از آنجا که به ما آموزش داده شده است که واقع بین باشیم ، بسیاری از ما به رویاهای بزرگ فکر نمی کنیم و این توانایی های ما را در ایجاد حقایق بسیار جذاب در زندگی محدود می کند.

کودکان را آژاد بگذارید

برای جلوگیری از انتقال این محدودیت ها به نسل بعدی ، بگذارید یک کودک خردسال خیال پردازی کند!

این پیام را به آنها گوشزد کنید که تخیل با ارزش است و هر چیزی ممکن است تحقق یابد.

به عنوان مثال ، به جای اینکه به نوه خود بگویید که دوست خیالی اش “فقط در تصور اوست” ، سوالاتی در مورد دوست خیالی اش بپرسید به نحوی که گویی شما هم فکر می کنید دوست خیالی او وجود دارد. به جای خندیدن به آرزوی فرزندتان که به شما می گوید روزی ابر قهرمان خواهد شد ، با لحنی جدی طوری عمل کنید که فکر می کنید این امر امکان پذیر است. به کودکتان بفهمانید که همه رویاها واقع بینانه هستند و ارزش بررسی دارند.

به عنوان یک بزرگسال ، ما اغلب به طور ناخودآگاه قدرت خیال پردازی فرزند خود را نابود می کنیم زیرا کلمات و اعمال ما دلالت بر این دارد که رویاهای بزرگ غیرقابل باور و غیرقابل دسترس هستند.

با ارتقاء رویا پردازی ، آموزش قانون جذب به کودک محقق می شود و به فرزندانمان کمک می کنیم تا مهارت های قانون جذب خود را بهبود بخشند ، زیرا ایمان به رویاهای فرد ، گامی ضروری در روند تجلی رویاها است.

۲. هنگام تبدیل افکار به واقعیات به آنها اشاره کنید.

هر روز تعداد کمی از تجلی رویاها در زندگی  وجود دارد و اگر عادت به یادآوری آنها داشته باشیم ،فرزندان ما عمیقا باور می کنند که اندیشه ها به واقعیات تبدیل می شوند.

به عنوان مثال ، اگر با دخترتان در مورد میکی موس صحبت می کردید و لحظه ای بعد بیلبورد میکی موس را در کنار جاده دیدید ، از این فرصت استفاده کنید تا به رابطه افکار و واقعیات اشاره کنید. چیزی مثل موارد زیر را بگویید: “نگاه کن!” ما همین الان در مورد میکی موس صحبت می کردیم. یا” تو از جادوی خودت استفاده کردی تا میکی موس را به سمت ما بیاوری! “

هرچقدر که ممکن است ، به فرزند خود یادآوری کنید که آنها مسئول تبلور و تجلی آرزوهایشان در دنیای سه بعدی هستند.

بچه ها این موضوعات را دوست دارند ، زیرا برخلاف بسیاری از بزرگسالان ، آنها هنوز به جادو اعتقاد دارند. سحر و جادو را ، حتی کوچکترین شکل آن را ، در زندگی خود زنده نگه دارید.

 ۳. روز خود را با یک نکته ی مثبت به پایان برسانید.

برای تبدیل شدن به یک استاد قانون جذب ، داشتن طرز فکر مثبت بسیار مهم است.

برای آموزش قانون جذب به کودک و تشویق به داشتن ذهنیت مثبت تر ، به کودکان تان یاد دهید که هر روز را با تأمل در مورد بهترین اتفاقاتی که در طول روز افتاده است ، خاتمه دهند.

اگر والدین آنها هستید ، می توانید این کار را در زمان خواب انجام دهید. اگر یک معلم هستید ، می توانید در پایان کلاس این کار را انجام دهید و اگر یک خویشاوند یا دوست هستید ، می توانید در انتهای یک تماس تلفنی به انجام این کار بپردازید.

مثلا به عنوان یک پدر یا مادر ، ​​همیشه از این استراتژی درست قبل از خواب استفاده کنید. درست قبل از اینکه چراغ ها را خاموش کنید ، از پسر یا دختر خود بپرسید “بهترین چیزی که در آن روز اتفاق افتاده چیست؟” یا خودتان در مورد اتفاق خوبی که افتاده است صحبت کنید مثلا به یک لطیفه که همه ی اهل خانواده ی شما با شنیدن آن درطی روز خندیده اند اشاره کنید ، یا درباره ی مهارت جدیدی که کودکتان در آن روز آموخته ، صحبت کنید.

این استراتژی عالی است و به کودک شما کمک می کند تا یک ذهنیت مثبت را پرورش دهد.

۴- به فرزندان خود بیاموزید که قدردان باشند.

قدردانی نیز یکی از مؤلفه های اصلی تسلط بر قانون جذب و آموزش قانون جذب به کودک است. وقتی ما از چیزهای خوبی که برای ما اتفاق افتاده است تشکر می کنیم ، چیزهای خوب بیشتری را جذب می کنیم. آموزش قدردانی به فرزندان بسیار ارزشمند است.

آموزش قانون جذب به کودکان

بنابراین تلاش کنید تا به فرزندتان بیاموزید که تشکر کند و همچنین زمان های خاصی را برای تمرین قدردانی در نظر بگیرید. شاید هر شب هنگام شام بتوانید درمورد اینکه ، (فرزندتان درباره ی چه چیزی باید تشکر کند) صحبت کنید. شما همچنین می توانید روش های” قدردان بودن” را در راه مدرسه با او تمرین کنید. زمانی را پیدا کنید که برای شما و فرزندتان مؤثر باشد و این کار خارج از توان و حوصله ی او نباشد.

۵. برای کودکانمان الگو باشیم.

قانون جذب نباید برای بچه ها پیچیده باشد.اگر به دنبال آموزش قانون جذب به کودک هستیم ، بسیار مهم است که خودمان نیز به طور جدی آن را یاد بگیریم و تمرین کنیم.

بیشتر اوقات ، آنچه را که کودکان از ما می بینند به احتمال زیاد تکرار می کنند ، نه آنچه را که ما بطور رسمی به آنها آموزش می دهیم و همانطور که می دانید ، بچه ها از آنچه می بینند ، بهتر یاد می گیرند ، نه آنچه به آنها گفته می شود.

۶.باور داشته باشید.

هنگامی که کودکان درک کنند که آنها آفریننده ی اتفاقات هستند و هر چیزی ممکن است ، باور در وجود آنها شکل می گیرد .

با تمرین ، آنها خواهند فهمید که دنیای مادی ما این چنین عمل می کند و فقط شانس و تصادف وجود ندارد. درواقع چیزهایی که برای ما اتفاق می افتد ، حاصل انتخاب های ما هستند.

خلاصه

  1. هر چیزی امکان پذیر است – به کودکانتان بیاموزید که می توانند هرکسی باشند ، هرکاری انجام دهند و هر چیزی را که می خواهند به دست بیاورند!
  2. مثبت فکر کنید- زیرا افکار مثبت = چیزهای مثبت.
  3. سپاسگزار باشید – به آنها بیاموزید که سپاسگزار بودن باعث داشتن چیزهای بیشتری می شود.
  4. اعتقادات محدود کننده – چه اعتقاد محدود کننده ای را که در کودکی آموخته اید ، هنوز ادامه می دهید؟ حتما آن باورها را از بین ببرید و چرخه را تمام کنید!

ضمن اجرای این مراحل برای آموزش قانون جذب ، خوب است به یاد داشته باشید که با افزایش سن ، ما اغلب اعتقادات و افکار منفی را انتخاب می کنیم که می توانند علیه ما کار کنند.

مغز کودکان خردسال هنوز در حال رشد است ، آنها قدرت تصور فوق العاده ای دارند و افکار منفی در ذهن آنها رسوخ نکرده است.

بنابراین ، آموزش قانون جذب به کودک ها یک ایده عالی است. کودکانی که به آنها قانون جذب آموزش داده می شود ، افرادی مثبت تر  هستند که رویا پردازی می کنند و به طبع در زندگی موفقیت های زیادی را به دست می آورند.

۳.۸/۵ - (۲۵ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx