روز بیست و سوم شکرگزاری

نظرات 5
10 دقیقه مطالعه

روز بیست و سوم شکرگزاری

معجزه شکرگزاری روز بیست و سوم

تنفس یک هوای دلپذیر با قانون جذب

اگر چندین سال قبل به من، راندا برن می گفتند که باید برای هوایی که از آن تنفس می کنم، شکرگزار باشم؛ بدون شک تصور می کردم آن فرد عقل خود را از دست داده است. چون این مسئله هیچ حسی را در من بیدار نمی کرد! چرا یک انسان بر روی زمین باید بابت هوایی که از آن تنفس می کند قدردان باشد؟!

اما پس از آن که زندگی ام با شکرگزاری و قانون جذب رنگ عوض کرد و راه جدیدی در پیش گرفت که در قسمت قبل کامل برایتان توضیح دادم، تمام مواردی که وجودشان را تضمینی می دانستم یا چیزهایی که حتی یک دقیقه در مورد آن ها فکر هم نمی کردم، برای من به شکل معجزه در آمدند. آن جا بود که زندگی ام از روزمرگی و تکرار درآمد. چشم هایم را گشودم و به شگفتی های جهان هستی و تصاویر بزرگ تر فکر کردم.

سخن نیوتن در مورد منظومه ی شمسی

سخن نیوتن در مورد منظومه ی شمسی

نیوتن دانشمند بزرگ در این مورد گفته است: «زمانی که به منظومه ی شمسی می اندیشم، می بینم که فاصله ی کره ی زمین از خورشید به قدری درست و دقیق تنظیم شده که گرما را به اندازه ی مناسب و کافی دریافت کند. مطمئنا این ها بر اساس شانس یا امری اتفاقی نیست!»

این سخن نیوتن باعث شد که بیشتر از قبل به این تصویر بزرگ تر بیندیشم. دوستان عزیز مطمئن باشید اتفاقی نیست که یک جو محافظ اطراف ما را فرا گرفته است و بالاتر از آن هیچ هوا یا اکسیژنی وجود ندارد. مسلما بر حسب اتفاق نیست که درختان اکسیژن آزاد می کنند تا جو و اتمسفر ما دوباره پر شود.

اتفاقی نیست که منظومه ی شمسی بدون کوچک ترین نقص و اشکالی در جای درست خود قرار گرفته است، به این دلیل که اگر در جای دیگری از این کهکشان قرار می داشت، بدون تردید زندگی ما در اثر تشعشعات کیهانی از بین می رفت.

نسبت ها و پارامترهای زیادی هستند که زندگی و هستی ما را روی کره ی زمین تحت تاثیر قرار می دهند؛ تمام این عوامل به گونه ای دقیق تنظیم شده اند که انگار بر لبه ی تیغ قرار دارند و اگر ذره ای نسبت ها تغییر می کرد مسلما زندگی بر روی کره ی زمین کاملا غیر ممکن بود. بنابراین نیم توان باور کرد که تمام این ها اتفاقی به وجود آمده است. کاملا واضح و مبرهن است که همه چیز کاملا درست سر جای خود تنظیم شده تا ما بتوانیم زندگی کنیم.

هنگامی که به این حقیقت پی ببریم که هیچ یک از این وقایع اتفاقی نیست و تنظیم عامل های میکروسکوپیک بر روی زمین و اطراف آن با بهترین نظم و هماهنگی، برای حمایت از ما قرار گرفته شده است، متوجه خواهیم شد که حس شکرگزاری عمیقی برای زندگی بر روی این کره ی خاکی در شما به وجود آمده است؛ چون حال درک کرده اید که تمام این ها برای پایداری شما انجام گرفته است.

همین هوا و اکسیژنی که از آن تنفس می کنیم، یک پیش فرض و اتفاق طبیعت نیست. زمانی که به تعدد وقایعی فکر می کنید که در طبیعت اتفاق می افتد تا ما بتوانیم هوا و یک تنفس پاک و عمیق داشته باشیم، آن وقت است که از میزان اهمیت و این نعمت تنفس و هوایی که وجود دارد آگاهی پیدا می کنیم.

هوا ارزشمندترین هدیه ی خداوند است

هوا ارزشمندترین هدیه ی خداوند است

همه ی ما انسان ها مدام در حال نفس کشیدن هستیم و هوای پاک را به داخل ریه ها و بدن خود می فرستیم و هرگز به این فکر نمی کنیم که هوایی برای تنفس وجود دارد. اکسیژن یکی از بزرگ ترین عناصر موجود در بدن ما می باشد. و نفس کشیدن سبب رسیدن هوا و اکسیژن به تمام سلول های بدنمان می شود تا این گونه بتوانیم زنده بمانیم و زندگی کنیم.

بنابراین نتیجه می گیریم که هوا ارزشمندترین هدیه ی خداوند در زندگی ما می باشد، چون بدون آن هیچ کدام از ما انسان ها بیشتر از چند دقیقه قادر به زنده ماندن نیستیم.

زمانی که برای اولین بار از نیروی شکرگزاری و قانون جذب استفاده کنید، آن را برای بیشتر خواسته های شخصی خود به کار ببندید و از آن بهره مند شوید. ولی هنگامی که نیروی نهایی شکرگزاری را تجربه می کنید که بابت هدیه ی واقعی زندگی خود قدرشناس باشید.

به هر اندازه بیشتر بابت سرسبزی درختان، طلوع و غروب زیبای خورشید، دریاها و اقیانوس های زیبا و مواج، گل های خوش عطر و رنگارنگ، زندگی خود و تمام آدم هایی که در زندگیتان حضور دارند قدرشناسی کنید، دور و برتان پر می شود از چیزهایی که همیشه رویای دستیابی به آن را در سر داشتید.

زمانی که قادر هستیم برای هدایای با ارزش زندگی و طبیعتی که داریم، مانند همین هوای پاکی که تنفس می کنیم قدردان و شکرگزار باشیم، در واقع به عمیق ترین ارزش های ممکن قدرشناسی دست پیدا کرده ایم. هرکسی که به عمق شکرگزاری پی ببرد، مطمئن باشید که به فراوانی مطلق دست پیدا خواهد کرد.

تمرین شکرگزاری برای هوایی که تنفس می کنیم

تمرین شکرگزاری برای هوایی که تنفس می کنیم

پیشنهاد می کنیم که امروز مقداری صبوری به خرج دهید و به این هوای با ارزشی که در حال تنفس هستید، فکر کنید. پنج دقیقه نفس عمیق بکشید و ورود اکسیژن را به داخل بینی خود حس کنید، سپس لذت بازدم هوا را با تمام وجود احساس نمایید. امروز در پنج موقعیت مختلف، پنج نفس عمیق بکشید و با خود این جمله را تکرار کنید: «بابت هوایی که تنفس می کنم سپاسگزارم» سپس با تمام وجود و از روی خلوص نیت بابت هوای ارزشمند و زندگی بخشی که با هر دم به درون شش های خود می فرستید، شکرگزار باشید.

به شما پیشنهاد می کنیم که این کار را در یک محیط باز انجام دهید تا بیشتر به اهمیت هوای پاک و تازه ای که تنفس می کنید، پی ببرید و برای آن شکرگزار باشید. اما اگر این کار برای شما میسر نبود، می توانید آن را در محیط های بسته ای مانند اتاق خود هم انجام دهید.

این کار را می توانید چه با چشمان بسته یا با چشمان باز انجام دهید. هنگامی که در حال قدم زدن هستید، یا زمانی که انتظار کسی را می کشید و یا در صف خرید کالایی قرار دارید. مهم این است که جریان هوا را به درون و بیرون بدنتان احساس کنید. این کار را درست همان جوری انجام دهید که همیشه تنفس می کنید به این خاطر که این تمرین برای شکرگزاری هوایی است که تنفس می کنید نه شیوه نفس کشیدنتان!

اگر ورود و خروج هوا با صدا و گفتن کلمه ی سپاسگزارم به شکل ذهنی هنگام بازدم به شما احساس شکرگزاری و قدردانی بیشتری می دهد، این کار را انجام دهید. به یاد داشته باشید که وقتی انسان برای هوایی که تنفس می کند با تمام وجود شکرگزار و قدردان باشد، بر اساس قانون جذب حس قدردانی او به چنان درجه ای از قدرت می رسد که او را به کیمیاگری تبدیل می کند که بدون تلاش و کوشش قادر است هر بخشی از زندگی اش را به طلا تبدیل نماید.

خلاصه تمرین روز بیست و سوم شکرگزاری

تنفس یک هوای دلپذیر با قانون جذب

  • ابتدا موهبت های خود را بشمارید. لیستی از ده موهبت خود تهیه کنید و بنویسید چرا برای داشتن آن ها سپاس گذار هستید. سپس لیست را دوباره بخوانید و در پایان هرکدام، واژه ی سپاس گذارم را بگویید و تا جایی که می توانید برای داشتن موهبت هایی که دارید، قدرشناس باشید.
  • امروز برای 5 بار، کمی توقف کنید و به تنفس هوای پاک و با شکوهی که وارد ریه های خود می کنید بیندیشید. سپس 5 نفس عمیق بکشید و حرکت جریان هوا را به درون ریه های خود حس کنید و لذت بیرون دادن آن را هم به خوبی احساس کنید.
  • پس از آن که 5 بار تنفس عمیق داشتید، این جمله را با خود تکرار کنید: برای این که تنفس می کنم سپاس گذارم. سپس تا آنجایی که می توانید برای هوای گرانبها و زندگی بخشی که تنفس می کنید احساس قدرشناسی داشته باشید.
  • شب قبل از آن که بخوابید افکار خود را متمرکز کنید و واژه ی سپاس گذارم را برای بهترین اتفاقی که در طول روز افتاده است استفاده کنید.
3.9/5 - (27 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

5 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
5
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx