روز پنجم شکرگزاری

نظرات 5
10 دقیقه مطالعه

روز پنجم شکرگزاری

معجزه شکرگزاری

دوستان عزیز پرورش افکار با قسمت دیگری از سری مقالات قانون جذب “شکرگزاری بزرگ ترین معجره ی زندگی” در خدمت شما هستیم. در این مقاله می خواهیم درباره تاثیر شکرگزاری بر جذب ثروت صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

ثروت پاداش شکرگزاری

شکرگزاری ثروت می آورد و شکایت فقر!

اگر احساس می کنید در زندگی خود کمبود پول دارید، توجه داشته باشید که حسادت، نگرانی، رشک و ناامیدی، دل سردی، شک و تردید نسبت به پول هرگز برای شما پول بیشتری به ارمغان نخواهد آورد.

به این دلیل که این احساسات ناشی از کمبود حس قدرشناسی برای پولی که اکنون دارید، است. رفتارهایی از قبیل شکایت کردن از کمبود پول، بحث در مورد دارایی ها، احساس سرخورده شدن در رابطه با پول یا نق زدن برای قیمت چیزی همه نشانه های عدم شکرگزاری است. درنتیجه این رفتارها نه تنها وضعیت مالی شما در زندگی شما بهتر نخواهد شد بلکه هرروز بدتر می شود.

تفاوتی ندارد که موقعیت کنونی شما چگونه باشد. تنها فکر کردن به این که شما پول و دارایی کافی ندارید، نشان دهنده ی عدم قدرشناسی نسبت به پولی است که اکنون دارید. شما باید موقعیت کنونی خود را فراموش کنید و نسبت به پولی که همین الان دارید احساس شادمانی کنید. در این صورت خواهید دید که پول و دارایی شما به صورت فوق العاده ای افزایش پیدا خواهد کرد.

ثروت و شکرگزاری برای ثروت

اگرچه شکرگزاری برای ثروت، آن هم در زمانی که پول کمی دارید واقعا سخت و چالش برانگیز است؛ اما توجه داشته باشید تا زمانی که شکرگزار نباشید، هیچ تغیری در دارایی شما پدید نمی آید.

دارایی و ثروت برای افراد زیادی فریبنده است، علی الخصوص برای کسانی که پول کافی ندارند. دو تمرین مهم برای دستیابی به ثروت وجود دارد. بسیار اهمیت دارد که این تمرین ها را در ابتدای هرروز با دقت بخوانید، زیرا می بایست تمرین ثروتمندی را در طول روز اجرا کنید.

چند لحظه بنشینید و به دوران کودکی فکر کنید. در آن دوران شما هیچ پولی نداشتید. هر چیزی را که به دست می آوردید، از قبل برای شما پرداخت شده بود. بابت تمام آن ها با تمام وجود شکرگزاری کنید.

همیشه غذای کافی برای خوردن داشتید؟

در خانه ای آرام و راحت سکونت داشتید؟

به مدرسه می رفتید؟ تغذیه مناسب، کتاب و دفتر داشتید؟

در دوران کودکی به تعطیلات می رفتید؟

بهترین و خاطره انگیزترین هدیه ای که در کودکی گرفتید چه بود؟

زمانی که به سرعت در حال رشد بودید، در تمام مراحل لباس مناسب داشتید؟

زمانی که بیماری می شدید به دکتر مراجعه می کردید؟ می توانستید داروهای موردنیاز را تهیه کنید؟

می توانستید آب مصرف کنید؟

به دیدن تئاتر یا سینما بروید؟ و سرگرمی های جذاب داشتید؟

همه ی این مواردی که اشاره کردیم مستلزم صرف هزینه است، و شما خیلی از آن ها را بدون پرداخت هیچ هزینه ای داشتید. زمانی که به خاطرات دوران کودکی خود مراجعه می کنید، متوجه می شوید چه امکانات و لوازم گرانبهایی داشته اید. برای هرکدام از آن ها شکرگزار باشید. زیرا وقتی که خالصانه و با تمام وجود نسبت به دارایی های خود در گذشته احساس قدردانی می کنید، به صورت معجزه آسایی پول و دارایی بیشتری جذب زندگی شما می شود.

حال در ادامه ی تمرین شکرگزاری، یک قبض یا یک صورت حساب کم مبلغ را بردارید و بر روی آن بنویسید: «به خاطر تمام پول و ثروتی که در طول زندگی به من اعطا شده است، سپاسگزارم»

شکرگزاری بابت نعمت ها

سپس آن را در جیب یا کیف پول خود قرار دهید و حداقل یک بار صبح، یک بار بعدازظهر آن را بیرون آورید و در دستتان بگیرید. به جمله ای که نوشته اید نگاه کنید و آن را بخوانید، سپس به خاطر پول و دارایی فراوانی که در زندگی به شما عطا شده احساس قدردانی زیادی داشته باشید. هرچقدر در این حس خالصانه تر و عمیق تر باشید، پیشرفت در رسیدن به ثروت و دارایی در زندگی شما با سرعت بیشتری انجام می گیرد.

شما هرگز نمی توانید متوجه شوید، پول و ثروت شما چه زمانی و از چه راه هایی افزایش خواهد یافت، تنها می بینید که شرایط زندگی تان به گونه ای پیش می رود که ثروت بیشتری نصیب شما می شود. مثلا ممکن است به صورت کاملا اتفاقی پولی به دستتان برسد، تخفیف ویژه ای شامل حالتان شود، یا این که به طور رایگان وسیله ای به شما داده شود که باید بابت آن پول پرداخت می کردید و …

بعد از امروز آن قبض را در جایی قرار دهید که مقابل چشمتان باشد، هر بار که آن را دیدید برای پول فراوانی که به شما داده شده است، سپاسگزاری کنید. هرچه بیشتر به آن نوشته نگاه کنید و بابت دارایی های خود قدردانی کنید، معجزه بیشتری در زندگی تان پدیدار خواهد شد. فراوانی شکرگزاری نسبت به پول، پول ثروت فراوانی را هم برای شما به ارمغان خواهد آورد.

اگر در موقعیتی قرار گرفتید که می خواستید نسبت به مواردی که به پول و دارایی شما مربوط است، اعتراض کنید، چه به صورت زبانی یا به صورت فکری، سریعا از خودتان این سوال را بپرسید: «آیا من آمادگی این را دارم که هزینه ی این اعتراض را بپردازم؟ زیرا ممکن است همین یک اعتراض جریان پولی مرا آهسته کند یا این که به طور کلی آن را متوقف نماید!»

بنابراین از همین امروز به بعد با خودتان عهد کنید که هر وقت پولی به دستتان رسید، حتی اگر حقوق باشد یا پولی باشد که در ازای انجام کاری دریافت کرده اید، تخفیف، باز پرداخت پول یا هر چیزی که کسی به شما می دهد و بابت آن پولی نمی پردازید، احساس شکرگزاری داشته باشید.

هر کدام از این موارد به این معنی هستند که شما پولی دریافت کرده اید. هریک از این گزینه ها به شما این فرصت را می دهد که نیروی شکرگزاری را بابت افزایش پول و دارایی خود به کار گیرید، و برای پولی که وارد زندگی تان می شود، بیشتر از قبل قدردان و سپاسگزار شوید.

تمرینات شکرگزاری

تمرین روز پنجم

ثروت پاداش شکرگزاری:

  • گام های یک تا سه را از تمرین شماره یک مرور کنید. موهبت های خود را بشمارید. فهرستی از 10 موهبتی که دارید بنویسید و پس از خواندن هریک از آن ها علت قدرشناسی تان را نسبت به آن بنویسید، سپس لیست را از اول بخوانید و برای هر موهبت سه بار بگویید سپاسگزارم و احساس قدرشناسی داشته باشید.
  • بنشینید و چند دقیقه به دوران کودکی خود فکر کنید و به آن مواردی بیندیشید، که در آن دوران بدون پرداخت هیچ هزینه ای برای شما مهیا شده بود.
  • زمانی که یک خاطره را به یاد می آورید که در آن پولی برای شما خرج شده است، کلمه سپاسگزارم را از صمیم قلب بگویید.
  • یک قبض کم مبلغ را بردارید و روی آن این یادداشت را با خط درشت بنویسید: برای تمام پولی که در کل زندگی به من داده شده است، سپاسگزارم.
  • امروز قبض را با خود حمل کنید، و حداقل یک بار صبح و یک بار بعد از ظهر، یا به هر تعدادی که می خواهید، قبض را در دست بگیرید و نوشته ی روی آن را بخوانید و از اعماق وجود برای پول فراوانی که به شما داده شده است، احساس شکر و سپاسگزاری کنید.
  • از امروز به بعد قبضتان را جایی قرار دهید که مقابل چشمتان باشد، تا هرروز آن را ببینید و همواره شکرگزار بودنتان را نسبت به پول فراوانی که به شما داده شده، یادآوری نماید.
  • قبل از آن که به خواب بروید، افکار خود را متمرکز نمایید، و کلمه سپاسگزارم را برای بهترین پیشامدهایی که در طول روز برای شما رخ داده بر زبان بیاورید.

پایان

4.2/5 - (51 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

5 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
5
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx