دوره پر مخاطب ( کارشناس جذب شوید ) دارای بیش از 100 هزار مخاطب در سراسر دنیا
اطلاعات بیشتر و ثبت نام

روز اول و دوم شکرگزاری

شکرگزاری

روز اول شکرگزاری (قانون جذب)

نعمت های تان را بشمارید

«زمانی که شمردن نعمت هایی که در زندگی نصیبم شده را آغاز کردم سراسر زندگی ام تغییر کرد» بیلی نلسون

حتماً به وفور از دیگران شنیده اید که از عبارت «نعمت هایت را بشمار» استفاده می کنند. وقتی به چیزهایی فکر می کنید که بابت آن ها از خداوند سپاسگزار هستید، شما درواقع آن نعمت ها را می شمارید. جالب است بدانید یکی از مهم ترین تمرین هایی است که می توانید انجام دهید، شمردن نعمت های خداوند است. این تمرین می تواند زندگی شما را تا حد چشمگیری متحول کند.

به این دلیل که سپاسگزاری از نعمت ها حتی اگر کوچک باشند باعث می شود که روند افزایش آن ها شتاب بیشتری بگیرد. مثلا برای پولی که دارید سپاسگزار باشید، سپس به طرز معجزه آسایی خواهید دید که پول شما چند برابر خواهد شد. اگر برای شغلی که دارید سپاسگزار باشید، خواهید دید که چگونه موقعیت های کاری بهتری نصیبتان خواهد شد.

شکرگزاری وفور نعمت های خداوند

زمانی که قدر نعمت هایی که دارید را نمی دانید و آن ها را سبک سنگین نمی کنید، ناخودآگاه فکر خود را درگیر شمارش نداشته ها و نکات منفی کرده اید. در این صورت تعداد ناخواسته ها افزایش می یابد و مشکلات، بیماری ها، بدهی ها و سایر موارد منفی بیشتر و بیشتر وارد زندگی شما می شود.

مالتی. د. باب کوک جمله معروفی دارد که می گوید: «بهتر است هنگام شمردن نعمت ها، شمارش از دستت خارج شود تا این که برای شمردن مشکلات، نعمت ها از دلت خارج گردد».

به شما اطمینان می دهم که شمردن موهبت ها و نعمت ها تنها راه برخورداری از فراوانی در زندگی است. پس در یک دفترچه مخصوص تمام نعمت هایی که باید بابت آن از خداوند سپاسگزار باشید را بنویسید و در جایی قرار دهید تا همیشه در دسترس تان باشد، سپس اولین کاری که هر روز صبح بعد از بیدار شدن بابت موهبت هایی که دارید شکرگزاری کنید.

در اینجا نحوه درست نوشتن نعمت ها و موهبت هایی که دارید را به شما خواهیم گفت:

من به راستی بابت ……………. سپاسگزارم چون …………………..

من بسیار خوشبختم که …………………….. را دارم چون ………………………..

من از داشتن …………………….. بسیار راضی و خوشحالم چون که …………………………..

این تمرین بسیار قدرتمند است و می تواند زندگی شما را دچار دگرگونی کند. طبق فرمول های بالا لیست خود را تنظیم کنید و هر روز ۱۰ مورد جدید به لیست شکرگزاری خود اضافه نمایید. سپس بازگردید و از ابتدا موارد را با صدای بلند یا آرام بخوانید.

هنگامی که هر نعمت را می خوانید در پایان سه مرتبه کلمه سپاسگزارم را تکرار کنید. و با تمام وجود حس قدردانی را بابت آن نعمات نسبت به خالق خوبی ها، جهان هستی، زیبایی و زندگی احساس کنید. زمانی که این گونه مستقیم حس قدردانی خود را ابراز می دارید، آن را بیشتر احساس می کنید و قدرشناسی شما قدرت بیشتری خواهد داشت در نتیجه نعمت های بیشتری را برایتان به ارمغان خواهد آورد.

شاید در گام نخست نوشتن روزی ۱۰ نعمت به نظرتان زیاد بیاید، اما اگر به زندگی خود با دقت نگاه کنید متوجه می شوید که سراسر آن را نعمت های بی شماری احاطه کرده که تاکنون قادر به درک آن ها نبوده اید پس هرچه در این تمرین مداومت داشته باشید هر روز موهبت های بیشتری را برای شکرگزاری پیدا می کنید.

شما می توانید برای خانواده، دوستان، خانه، اقوام، خورشید، ماه، ستاره ها، گیاهان، پرندگان، حیوانات، دریاها، غذایی که می خورید، آبی که می نوشید و هوایی که نفس می کشید و نعمت های بی شماری که وجود دارد قدردانی کنید. وقتی با چشم خود می بینید، با دست خود کار می کنید، با پاهای خود راه می روید، با زبان تان حرف می زنید سپاسگزاری کنید.

فهرستی از نعمت های خداوند

در اینجا فهرستی از موضوعات مختلف را ارائه می دهیم تا شما را به یاد زمینه های اصلی که موهبت ها را نصیبتان کرده بیندازد تا با استفاده از آن ها بتوانید لیست قدردانی خود را تکمیل تر کنید.

سلامتی و جسمانی

شغل و موفقیت

پول و درآمد

طبیعت

عشق

شادی

شور و هیجان

اشیاء و خدمات

شاید این مطالب را دوست داشته باشید
۱ از ۱۳۰

زندگی

و هر موضوع دیگری که به ذهنتان خطور می کند.

ایمان داشته باشید که با هر بار شمردن نعمت های خود، احساستان به شدت بهتر خواهد شد. البته مقدار بهتر شدن آن ربط مستقیمی دارد به چگونگی سپاسگزاری کردن شما، به عبارتی هرچه در سپاسگزاری، نیروی احساسی بیشتری صرف کنید، روند رشد و تحول در زندگی شما سریع تر خواهد شد.

یک نکته کلیدی

امروز تمرین روز بعد را بخوانید، زیرا باید کار به خصوصی را قبل از تمرین فردا انجام دهید.

در اینجا می خواهیم تمرین اول را به طور خلاصه برایتان شرح دهیم:

شمردن نعمت های خداوند

تمرین اول:

شمارش نعمتهای خداوند

  1. فهرستی از ۱۰ نعمتی که به شما داده شده تهیه کنید.
  2. دلایل احساس شکرگزاری بابت این نعمت ها را بنویسید.
  3. برگردید و لیست خود را از ابتدا بخوانید، وقتی به پایان هریک از موارد رسیدید، سه بار بگویید سپاسگزارم! سپس قدردانی را با تمام وجود بابت آن نعمت احساس کنید.
  4. این سه مرحله را تا ۲۷ روز آینده تکرار کنید.
  5. تمرین فردا را امروز بخوانید.

تفکر در نعمت های خدا

روز دوم شکرگزاری

تفکر سازنده

چارلز دیکنز می گوید:

«با دقت به نعمت هایی فکر کن که هم اکنون داری، هر فردی هم مقدار بسیار زیادی از آن ها را دارد. هرگز در مورد بدشانسی هایی که در زندگی همگان اتفاق می افتد فکر نکن».

در ابتدا باید چند روز اول، تمرین ها را به صورت منظم انجام دهید تا حس قدردانی در شما به یک عادت تبدیل شود. تمام چیزهایی که شما را نسبت به شکرگزاری تشویق می کند، کمک می کند تا زندگی تان شیرین تر و روشن تر از قبل گردد.

اکنون یکی از موفقیت های خود را به خاطر آورید و راه دستیابی به آن را در ذهن خود مرور کنید. از این که به آن موفقیت دست یافتید، خداوند را شکر کنید.

سپس هدف دیگری را انتخاب کرده و روی آن تمرکز کنید و راهکارهای رسیدن به آن را بررسی نمایید.

امشب وقتی به رختخواب می روید، به تمام اتفاقات خوشایندی که پشت سر گذاشتید، فکر کنید و روی آن ها متمرکز شوید. بابت آن ها قدردانی کنید و پس از آن آسوده بخوابید.

این کار را تا ۲۶ شب آینده تکرار کنید. گرچه این تمرین بسیار ساده به نظر می آید اما در پس از انجام آن خواهید دید تا چه اندازه اتفاقات خوشایند بیشتری را وارد زندگی شما خواهد کرد.

زمانی که به دنبال بهترین و خوشایندترین اتفاقی هستید که در طول روز برایتان رخ داده، تمام آن ها را در ذهن خود مرور کنید. همین فرآیند جستجو برای انتخاب بهترین پیشامد روزانه، سبب می شود قدردان آن ها شوید. در نتیجه هر شب با احساس شکرگزاری و قدردانی به خواب می روید.

این ها بهترین تمرین هایی هستند که به شما اطمینان می دهند تا روزتان را با حس قدردانی شروع کنید و با قدردانی به انتها برسانید. قدردانی مانند یک آهنربا عمل می کند و چیزهای بیشتری را برای شکرگزاری به شما جذب می کند. این آهنربای قدرتمند تمام چیزهایی که دوست دارید را به شما هدیه می دهد.

شکرگزاری

به خلاصه تمرین دوم دقت کنید.

تمرین دوم:

  1. مراحل اول تا سوم تمرین نخست را تکرار نمایید.
  2. امشب قبل از آنکه به خواب بروید، به بهترین رخدادهای روز بیندیشید و بر روی آن ها تمرکز کنید.
  3. بابت بهترین آن ها با تمام وجود بگویید سپاسگزارم.
  4. این تمرین را تا ۲۶ شب آینده ادامه دهید.
  5. تمرین فردا را امروز بخوانید.

ادامه دارد …

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
33 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
مشاوره ثبت نام دوره