تاثیر قانون جذب در پشت سر گذاشتن شکست در زندگی

نظرات 3
13 دقیقه زمان مطالعه

در این مقاله قصد داریم تا در مورد ارتباط قانون جذب و شکست در زندگی صحبت کنیم. شکست بخشی از زندگی است و کمتر کسی در جهان وجود دارد که در زندگی اش شکست را تجربه نکرده باشد. بسیاری از افراد سرشناس و موفق در سراسر دنیا در زندگی شان شکست های بزرگی را تجربه کرده اند. دلیل موفقیت آنها قطعا نوع برخورد و روبرو شدن آنها با شکست ها بوده است. قطعا شما هم در زندگی تان تاکنون شکست هایی را تجربه کرده اید و تا حدی با احساساتی که بعد از شکست در زندگی داشته اید، آشنا هستید.

بیشتر افراد در هنگام مواجه با شکست در زندگی، ضعیف می شوند و روحیه خود را می بازند. البته این امری طبیعی و عادی است. این احساسات به نوعی واکنش روحی به اتفاقات پیش آمده است و ابزار کمکی ذهن و جسم برای التیام دردهای روحی فرد است. کسی که بتواند دردهای روحی خود را در مواجه با شکست های زندگی التیام دهد و منطقی با واقعیت ها روبرو شود و راه حلی برای رهایی از هجوم افکار و انرژی های منفی پیدا کند، می تواند از شکست های خود پیروزی بسازد.

قانون جذب و شکست در زندگی

اگر تصور می کنید که در زندگی تان مدام با موانع و شکست های مختلف در مسیر رسیدن به رویاهای تان روبرو می شوید، ممکن است احساس سرخوردگی در زندگی داشته باشید. حتی اگر به این فکر کرده باشید که از قانون جذب برای تبدیل کردن شکست های تان به موفقیت بهره بگیریدف باز هم نگران این مسئله هستید که با وجود موانع و مشکلات زیادی که در زندگی شما است، قانون جذب برای رسیدن به اهداف زندگی تان اصلا شدنی و واقعی نیست.

برعکس، شاید نسبت به قانون جذب و تاثیرش خوش بین بوده اید اما به مشکلات اخیر زندگی تان به عنوان چالش هایی می بینید که به شما این پیام دارند که بالاخره به چیزی که می خواهید، می رسید. قانون جذب برای هر کسی که در موقعیت های سخت زندگی و با شکست مواجه می شود، راه های هوشمندانه برای غلبه بر مشکلات ارائه می کند.

ما در اینجا سعی می کنیم برخی از روش ها و قانون های جذب را که به شما کمک می کند تا با نگاهی متفاوت با شکست ها مواجه شوید، ارائه و شرح دهیم.

از شکست ها درس بگیرید

مهم ترین چیزی که شما می توانید در زمان مواجه با شکست و مشکلات در زندگی تان انجام دهید این است که تشخیص دهید چطور از این سختی ها درس بگیرید. بنابراین، اگر در حال تلاش برای رسیدن به هدف بخصوصی مانند عشقی پایدار، موفیقت شغلی و یا استقلال مالی هستید، به یک مانع یا مشکل در این راه با این دید نگاه نکنید که شما نباید این اهداف بزرگ را می داشتید یا اینکه به اندازه کافی خوب و در حد و اندازه آنها نیستید. درعوض، از خودتان بپرسید که این مشکلات چه درس هایی برای یاد دادن به شما دارند.

برای بررسی ارتباط قانون جذب و شکست در زندگی به مثال‌های زیر توجه کنید:

ارتباط قانون جذب و شکست در زندگی کاری

  • اگر شما به شغلی که می خواستید نرسیدید، سعی کنید برای خودتان در جایی چیزهایی را که می توانستید به شکلی متفاوت انجام دهید را یاداشت کنید. سعی کنید رزومه کاری تان را بهتر کنید، از فرصت های شبکه ای بیشتر استفاده کنید و یا در کلاس های سخنرانی های عمومی برای بهتر کردن مهارت های سخن گفتن و ارائه توانایی های تان شرکت کنید.

قانون جذب و شکست در زندگی

ارتباط قانون جذب و شکست در زندگی عاطفی

  • وقتی که رابطه عاشقانه موفقی ندارید و نمی توانید رابطه تان را حفظ کنید، سعی کنید به تجربیات تان فکر کنید که چه پیامی برای شما دارند و چگونه می توانند به شما در پیدا کردن و رفع اشتباه های تان در روابط عاشقانه تان کمک کنند. آیا در انتخاب طرف مقابل تان در رابطه عاشقانه اشتباه کرده اید؟ آیا نیاز به شخصی دارید که متعهد و وفادار یا بیخیال و بی تفاوت باشد؟ آیا بهره و لذتی از قرار ملاقات با افرادی که مشترکات بیشتری با شما دارند، توانستید ببرید؟ دفترچه یادداشتی برای این کار در نظر بگیرید و در آن لیستی از ده مورد از مهم ترین چیزها و الویت هایی را که بنویسید که می خواهید در پارتنرهای آینده تان پیدا کنید. شما احتمالا زمانی که روابط اخیرتان ناراضی کننده و آسیب زندده باشند، خواهید فهمید که اهمیت برخی از این موارد را اصلا نمی دانستید.

بررسی ارتباط قانون جذب و شکست در زندگی در حوزه سلامتی

  • اگر در تلاش هستید که اندامی مناسب داشته باشید و یا مقداری از وزن تان را کم کنید، اما در انجام مداوم و مرتب برنامه خود دچار مشکل شده اید و یا پیشرفت در این مسیر برایتان سخت شده است، سعی کنید بفهمید که چه چیزی آن را برایتان خیلی سخت کرده است. آیا در برابر انجام برنامه تان مقاوم بوده اید و یا بیش از حد نرم و منعطف رفتار کرده اید؟ آیا توانستید که موفق به بهره بردن از راهنمایی های مربی شخصی تان یا مشاور تغذیه تان شوید؟ آیا به کسی در اطرافیان تان نیاز داررید که شما را در انجام این برنامه همراهی کنند تا انگیزه تان بالاتر رود؟

همانطور که در این نمونه ها و مثال ها به شما پیشنهاد و راه حل دادیم، کاری که می توانید در مواجهه با موانع و مشکلات انجام دهید این است که از آنها به عنوان تابلوی انگیزشی و برای پرسیدن سوالات عمیق شخصی خود و انعکاس چیزهایی که باید یاد بگیرید، استفاده کنید، آن را به مرور زمان تغییر و اصلاح کنید تا به زندگی رویایی تان برسید.

در جستجوی مثبت نگری

زمانی که در مواجه با مشکلات، موانع و شکست های زندگی تان شروع به مقابله می کنید و با خود صادقانه و روراست می نشنید و درباره چیزهایی که می توانید از آنها یاد بگیرید تا زندگی آینده تان را بهتر کنید، ارزش این را دارد که زمانی هم به این مسئله اختصاص دهید که چیزهای خوبی که از این اتفاقات بد قابل بیرون کشیدن هستند را ببینید. در اغلب مواقع، چیزهایی که ما شکست تلقی می کنیم، در واقع برعکس تصور ما برکت و موهبت هستند. حداقل کمکی که آنها به ما می کنند این است که از اتفاقات بدتر جلوگیری کنیم و یا ما را برای فرصت های بهتری که در انتهای این مسیر هستند، آماده می کنند. برای مثال:

مصاحبه شغلی

  • اگر بعد از مصحبه برای شغلی که در خواست داده بودید، نتوانستید قبول شوید و به آن شغلی برسید، ممکن است فرصت داشتن شغلی بهتر نصیب تان شود. شغلی که حتی در ذهن تان هم به آن فکر نکرده اید. حتی اگر خیلی زود هم احتمال به دست آوردن شغل جدیدی را ندارید، سعی کنید مثبت اندیش باشید و به جنبه مثبت قضیه فکر کنید. مثلا به دشواری ها و سختی های آن شغل و یا چیزهایی که مطابق سلیقه شما و یا خوشایندتان نبودند فکر کنید و تمرکزتان را از روی افکار منفی به سمت انرژی ها وافکار مثبت جلب کنید. موانعی که باعث می شدند در فضای کاری آنجا احساس رضایت و خوشی نداشته باشید.

رابطه عاطفی

  • در رابطه عاشقانه ای که به مشکل بر خورده اید و یا رابطه تان به پایان رسیده است، بدانید که حتما به نفع شما بوده است و اگر آن رابطه درستی برای شما بود، قطعا به مشکل برنمی خورد. پس به این جنبه مثبت فکر کنید که با پایان این رابطه، اجازه آغاز یک رابطه ناسالم، رنج آور و تلخ را نداده اید. ی حتی می توانید به این جنبه مثبت قضیه نگاه کنید که با پایان این رابطه فرصتی برای خلوت کردن در خود، کمی تنهایی ومجرد بودن و استفاده از آزادای ها و فرصت های آن تا مدتی قبل از شروع رابطه ای جدید و سالم برایتان پیش آمده است.

بررسی پیشرفت و ساختن شخصیت برای ارزیابی قانون جذب و شکست در زندگی

در پایان، همانطور که باید برای درس گرفتن از شکست ها و مشکلات تان در زندگی و مثبت نگاه کردن به آنها تلاش کنید، در کنار اینها، باید روی انرژی تان برای مراقبت و بهتر کردن ویژگی های فردی تان تلاش کنید. یعنی سعی کنید با بررسی چیزهایی که برایتان شکست به حساب می آیند، نقاط ضعف و خلاء های شخصیتی و رفتاری تان را پیدا کنید تا آنها را رفع و یا تقویت کنید. به ویژه :

سعی کنید مدام خود را تایید و از خودتان تعریف کنید

  • تاییدی که شما را به آینده امیدوار کند. مثلا مدام با خود جملات مثبتی را تکرار کنید که باعث جذب انرژی سازنده در شما شود. جملاتی مثل « هیچ چیز نمی تواند من را به عقب براند» یا « می دانم که روزهای بهتر منتظر من هستند». این جملات را به خودتان در جلوی آینه و در شروع هر روز بگویید.

با تصور کردن و تصویرسازی روح تان را قوی کنید.

  • مثلا نوری را در مرکز وجودتان تصور کنید که به شما گرمی می دهد و سراسر وجودتان را پر کرده است. تصور کنید که شما را پرورش می دهد، تسکین می دهد و به شما نیروی تازه برای موفقیت هایی که در راهند می دهد.

زمانی را برای خودتان اختصاص دهید

  • زمانی برای خودتان و محبت به خود اختصاص دهید و کارهایی را که دوست دارید انجام دهید. وقتی با خودتان با احترام و محبتی که شایسته آن هستید، رفتار می کنید، به شما کمک می کند که باورهایی را ارزش شما پایین می آورند و توانایی های تان را زیر سوال می برند، تغییر دهید. پس از همین حالا شروع کنید به انجام کارهایی که دوستشان دارید، مثلا برای خودتان وان پر از حباب درست کنید و در آن لم دهید، به سفر بروید، به دیدن دوستانی بروید که خیلی به آنها علاقه دارید.

توانایی ها و پتانسیل های درونی تان را پیدا کنید و شکست های تان را به موفقیت تبدیل کنید

آیا از این موضوع آگاه هستید که می توانید قدرت ذهن ناخودآگاه تان را آزاد و کنترل کنید و زندگی تان را متحول کنید؟ شما از بسیاری از توانایی های تان حتی آگاه نیستید. نوع نگرش شما به زندگی و زاویه دید شما و نقاط تاریک ذهن شما باعث می شود که تمام توانایی های تان را نتوانید ببینید. یکی از دلایل شکست های شما همین نداشتن شناخت درست از پتانسیل درونی تان و هدایت نادرست آنها است. پس سعی کنید منبع انرژی بی کران خود را آزاد کنید و انرژی های مثبت به سمت زندگی تان هدایت کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

3 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
3
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx