جادوی تبدیل افکار منفی، به قدم هایی برای دستیابی به هدف

یک نظر اضافه کنید
7 دقیقه زمان مطالعه

جادوی تبدیل افکار منفی، به قدم هایی برای دستیابی به هدف

برخلاف تصور عموم، مثبت اندیشی می تواند شما را از دستیابی به اهدافتان باز دارد. مهم نیست که تا چه حد به خوبی در تابلوی دید خود نشان داده باشید.

چطور؟
مثبت اندیشی مطلق ذهن را آموزش می دهد تا  به این باور داشته باشد که ما قبلاً به خواسته های قلبی خود رسیده ایم – انرژی و تلاش هایمان را کاهش می دهیم و مانع  تلاش لازم برای رسیدن به  هدف  خود می‌شویم.
به طور خلاصه، مثبت اندیشی به تنهایی برای موفق بودن کارها کافی نیست. یک مقدار کنترل شده از افکار منفی هم لازم است.

جادوی تبدیل افکار منفی، به قدم هایی برای دستیابی به هدف

اما فقط حرف من را قبول نکنید، گابریل اوتینگر ، استاد روان، در دانشگاه نیویورک و نویسنده کتاب تحسین شده  “بازاندیشی در تفکر مثبت: در درون علم جدید انگیزه، از تحقیقات ۲۰ ساله استفاده می کند تا به این نتیجه برسد که در حالی که داشتن آرزوهای مثبت، عالی است، برای موفقیت، به درک درستی از واقعیت نیز نیاز دارید.

چگونه می توانیم در دستیابی به اهداف خود موفق باشیم؟

در مرحله اول، شما به یک هدف، یک ایده روشن و قابل اندازه گیری از آنچه می خواهید به دست آورید، نیاز دارید.
این بخش مثبت است!
اکنون باید موانع درونی خود را بپذیرید و زمانی را صرف تشخیص اینکه در کجا ممکن است لنگ بزنید، بکنید (بخش منفی). در مرحله بعد، باید آن اطلاعات صادقانه را به دست آورید و برای اینکه بفهمید چگونه بر موانع خود غلبه کنید، برنامه های قابل اجرا ایجاد کنید.

این، فرآیندی است که به عنوان  تضاد ذهنی شناخته می شود، یک تکنیک تجسم، برای گرفتن یک نتیجه مثبت دلخواه در آینده و تضاد آن با چالش های درک شده ای که فکر می کنید با آن روبرو خواهید شد.
ضروری است که مطمئن شوید برنامه‌های شخصی خود را برای «پرش از مانع» ایجاد می‌کنید تا تضاد ذهنی مؤثر و هدفمند داشته باشید. اینها برنامه هایی هستند که شما را از خط هدف عبور می دهند.

کنتراست ذهنی مانند یک حرفه ای با woop

Woop، یک استراتژی ذهنی مبتنی بر علم است که به ما این امکان را می‌دهد تا رفتارهای خود را به روش های مفیدتری هدایت و اصلاح کنیم.
این کلمه مخفف:
Wish(رویا)، Outcome (نتیجه)، Obstacle (مانع) و Plan (برنامه) است و می تواند به شما کمک کند در زمینه های مهم زندگی خود، به موفقیت برسید.
این روند، به شما کمک می‌کند، این روابط را تقویت کنید، در حرفه خود بهتر عمل کنید یا سالم تر بشوید.

به علاوه، این تکنیک امکان این را می دهد ارتباط ذهنی خود را تقویت کنیم، به ما کمک می کند ترس های خود را برطرف کنیم، سطح انرژی خود را افزایش دهیم و در نهایت عملکرد بهتری داشته باشیم.
خوب به نظر می رسد، درست است؟

جادوی تبدیل افکار منفی، به قدم هایی برای دستیابی به هدف

چگونه به خوبی WOOP کنیم؟

انجام دادن آن حداکثر ۵ دقیقه طول می کشد. بنابراین سعی کنید جایی باشید که حواس‌پرتی کمتری داشته باشد – اگرچه با تمرین بیشتر در این زمینه، می‌توانید آن را تقریباً در هر جایی انجام دهید.

  • ابتدا به چیزی فکر کنید که می خواهید به آن برسید. از خود بپرسید، «بزرگترین آرزوی من چیست؟» آن را تجسم کنید. سعی کنید آن را در یک جمله کوتاه در ذهن خود، مانند یک فرمول حفظ کنید.
  • بعد، در مورد بهترین نتیجه ممکن برای رسیدن به آرزوی خود فکر کنید – ممکن است یک احساس یا یک نتیجه دقیق باشد. اجازه دهید ذهن شما در این بخش افراط کند. به خود اجازه دهید احساس خوبی در مورد آن داشته باشید.
  • سپس دنده را عوض کنید، از خود بپرسید، «چه چیزی من را از رسیدن به این هدف باز می دارد؟» چه چیزی می تواند من را متوقف کند؟ شک به خود؟ یا تعلل؟ شاید یک میل مضر؟ یا چیزی که یک بار کسی گفته؟ عمیقاً آن را حفاری کنید، با خودتان صادق باشید.
  • در نهایت، موانعی را که شناسایی می کنید بررسی کنید، از خود بپرسید، «برای غلبه بر آنها چه کاری می توانم انجام دهم؟» به این فکر کنید که چه زمانی و کجا انتظار دارید با آن روبرو شوید. برای هر مانع یک برنامه اگر/آنگاه تنظیم کنید.

برنامه چیدن برای موفقیت

طرح «اگر/آنگاه » که توسط  پروفسور پیتر گولویتزر  در دانشگاه نیویورک  توسعه داده شده است، راهی ساده برای اجرای اهداف شماست. ساختار اصلی این است: اگر {وضعیت} بود، من {رفتار} را انجام خواهم داد.

به عنوان مثال، اگر پیام های واتس اپ حواس من را از کارم پرت کند، برای تمرکز، مکالمات را به مدت ۱ ساعت بی صدا می کنم. یا اگر در فروشگاه باشم و وسوسه شوم که چیز ناسالمی را بردارم،  از راهروهایی که من را وسوسه می‌کنند دور خواهم شد.

بله این تکنیک به تلاش ذهنی نیاز دارد، اما با شروع فرآیندهای خودکار به شما کمک می کند تا از آن عبور کنید. شما خود را آموزش می دهید تا موانع را به محض اینکه ظاهر شوند تشخیص دهید
سپس به پیوندهای ایجاد شده در مغز هشدار می دهد که بگویند، «اوه، مانعی وجود دارد که من در مورد آن فکر کردم. پس این کاری است که اکنون باید انجام دهم.»

از طریق  مطالعات اوتینگر ، شرکت کنندگان به طور چشمگیری انگیزه بیشتری برای ترک سیگار، کاهش وزن، کسب نمرات بهتر، حفظ روابط و مذاکره موثرتر در موقعیت های تجاری، پیدا کردند.

جادوی تبدیل افکار منفی، به قدم هایی برای دستیابی به هدف

بازاندیشی مثبت اندیشی 

برای بعضی چیزها قدردانی می‌کنم. این کار، برخلاف افکار عمومی است که می‌گویند مثبت اندیشی و جلوگیری از منفی‌گرایی، تنها راه برای موفقیت است. نامیدن این عمل به عنوان «شناسایی موانع» به جای «منفی اندیشیدن»، می‌تواند راه مفیدتری برای چارچوب بندی آن باشد.

علیرغم این، آنچه بیش از همه مهم است اذعان به این موضوع است که استفاده درست از این نوع تفکر به افزایش انرژی، انگیزه و پیدا کردن راه حل های موثر برای دستیابی به اهداف، کمک می کند.
حالا، این یک رویکرد کاملا مثبت به نظر می رسد، اینطور نیست؟

منبع:

 

۴/۵ - (۲ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx