هر آنچه برای تداوم میراث خود نیاز است، بدانید

Add a Comment
21 Min Read

خلق کار نوعی تلاش را نیازمند است و تداوم میراث به جامانده نیاز به تلاشی بیشتر خواهد داشت. این موضوع شامل بیانیه های فکری، مثال ها و مواردی است که کمک می کند، احساسات بیشتری داشته باشید و در مورد آنچه می خواهید پشت سر بگذارید، عمیق تر فکر کنید.

مدیران عامل موفق شرکت ها را در همه زمینه های مهم که باعث ایجاد مشاغل بزرگ می شوند، با تحول در زمینه های مختلف مالی، فرهنگی، مشتریان، افراد و عملیات همراه هستند. آنها پایه های موجود را می گیرند و آن را به راه جدید قدرتمندی برای رهبری در بازار تبدیل می کنند. مهم ترین سؤالی که می پرسند، این است که چرا من اینجا هستم؟

مشکل این است که هدف را بیابید و دلیل تبدیل شدن به بخشی از چیزی عظیم را درک کنید. هنگامی که می توانید با اطمینان به آن پاسخ دهید، توان این را خواهید داشت که جدول را برگردانید و میراثی برای آینده بسازید.

راز زندگی این است که هفت بار زمین بخوری و هشت بار بلند شوی. در ادامه سعی خواهیم کرد که روش های مختلف برای رسیدن به این موضوع را بیان کنیم.

تداوم میراث، امری حساس و دقیق

از بین مدیران عامل در صنایع مختلف، تعداد انگشت شماری برای اولین سال خود هیچ حرکتی انجام نمی دهند. آنها تا “زمان مناسب”، در آخرین لحظه منتظر ماندند یا قربانی حماقت و اشتباهات رهبری خود شدند. هرگز بهبود فکری نیافتند و دوباره تلاش نکردند که این موضوع باعث سقوط آن ها شده است.

به عنوان مثال مایک لازاریدیس و جیم بالسیلی دو موسس شرکت بلک بری هستند که بیان می کنند، سیدن به قله تنها یک مرحله است. مبارزه واقعی زمانی شروع می شود که مجبور باشید در آنجا بمانید. مایک و جیم به اپل باختند. آنها نتوانستند با چشم اندازهای ناشی از تغییر بازار همراه شوند.

سوالاتی که باید برای ایجاد و تداوم میراث رهبری خود بپرسید

آلن مولالی، رئیس سابق و مدیرعامل شرکت فورد موتور، از بهترین نمونه های موفقیت قدیمی است. او مدیرعامل شماره یک در زمینه بهره وری و رشد سهام در تاریخ شرکت بود. او بر ایجاد محیط امن برای به اشتراک گذاشتن موفقیت ها و شکست ها متمرکز شده است. با این کار به مردم در دستیابی به منابع و کمک در جهت موفق شدن کمک می کند.

به گفته آلن، محیط امن به مردم اجازه می دهد تا مسائل را بیان کنند. با این کار می توانید که برخی اصول اساسی را تعیین کرده و معضلات را حل کنید.

تداوم میراث

تداوم میراث

برای کمک به مدیران عاملان یا افراد دیگر برای کشف و تداوم میراث خود، سعی کردیم تمریناتی را ایجاد کنیم که همه باید ترجیحاً در ابتدای کار خود انجام دهند. سوالاتی که توصیه می کنم به آنها پاسخ دهید می توانند در هر نقطه از میراث شروع شوند. با این حال، توصیه می کنیم همین حالا شروع کنید.

اگر مدیرعامل هستید و می خواهید میراث خود را بسازید، باید سؤالات مهمی را در مورد زندگی خود از خودتان بپرسید. در ۱۵ سال آینده خودتان را تصور کنید، به گذشته خود نگاه کنید. به خودت چه می گویید؟ چه پاسخی برای این سؤالات ابدی خواهید داشت؟

دید مثبت

وقتی مردم به شرکت من فکر می کنند، مردم می گویند …؟

اولین قدمتان شناخت برداشت موجود از شرکت است. این در مورد برداشت های منفی یا مثبت نیست. در مورد داشتن چشم انداز و برقراری ارتباط واضح از طریق محصولات، خدمات، فرهنگ و غیره است. در نتیجه، باید به این فکر کنید که مردم پس از ده سال چگونه شرکتتان را خواهند شناخت.

موتورهای خود را با این روش فکری روشن کنید. وقتی مردم به شرکتم فکر می کنند، به بالاترین ارزش مشتری فکر خواهند کرد و آیا نیازهای آنها فوراً برآورده می شود یا خیر؟

کارکنان و مشتریان احساس می کنند به خاطر استعدادها و نیازهای منحصر به فرد خود به آنها گوش داده شده و برایشان ارزش قائل هستند.

شرکتی دگرگون کننده هستیم و به جای زنده ماندن از طریق نوآوری و انجام کار درست، همیشه پیشرفت می کنیم. این موارد می تواند بسیار در ادامه مسیر کمک کننده باشد.

به عنوان مدیرعامل، درک برند خود را تقویت می کنید. این شامل مشتریان و کارکنانتان می شود. بدون شک Netflix بهترین منبع سرگرمی اصلی و به راحتی قابل استفاده است. بنابراین، وقتی مردم در مورد Netflix فکر می کنند، محتوایی با کیفیت عالی را به ذهن خواهند آورد که به راحتی قابل مشاهده است.

اگر نگاه دقیق تری به آن بیندازید، این همان چیزی است که بنیان گذار شرکت، آقای هیستینگز، همیشه فکر می کرد. او تلویزیون را خط و مشی قدیمی نامید و نمایش های خانگی را به عنوان شیوه جدید تماشای سرگرمی تبلیغ کرد. در نتیجه، Netflix در حالی پرواز می کند که شرکت های کابلی (اپراتوری شبکه های سرگرمی که از طریق تلویزیون انجام می شوند) مانند Comcast امروز با مشکل روبرو هستند.

تداوم میراث

تاثیر دید مثبت در تداوم میراث

بنابراین، مردم در مورد شرکتتان چه نظری خواهند داشت؟

مدیران عامل عموما بیشترین استعداد را در سازمان خود پیدا می کند و برای انجام این کار، آنها باید ارتباطات شخصی ایجاد کنند. به مردم انشنا دهید که مهم هستند و در روند آتی شرکت اصلی ترین بخش آنان خواهند بود.

چشم انداز، ضمانت نامه تداوم میراث

مأموریت بزرگ برای کارکنان و مشتریان برای شرکت این است که چشم انداز بزرگ شرکت چیست؟ دیدگاهتان بخش مهمی از میراثتان به عنوان مدیرعامل یا مؤسس خواهد ساخت. باید مأموریت خود را به چیزی خاص تر، دقیق تر و قابل اندازه گیری محدود کنید. برای اندازه قادر خواهید بود از ابزار زیر بهره ببرید.

  • برای هدفی مشخص در چشم انداز کار کنید.
  • ارزش و توانایی پیش بینی نیازهای مشتریان را ایجاد کنید.
  • برای اینکه مشتریان و کارکنان را به عضویت تیم مأموریت و چشم انداز درآورید، آنها را در هر مرحله از برنامه و اجرا مشارکت دهید. اقدامات پله به پله باشد.

به عنوان مثال، جف بزوس، بنیان گذار آمازون، یک پلت فرم مشتری محور را ایجاد کرد و شفافیت در معاملات آنها ارزشمندترین ویژگی است. او شیوه خرید مردم را تغییر داد و اکنون با شفاف نگه داشتن همه چیز تجربه منحصر به فردی را به خریداران ارائه می دهد.

تداوم میراث

تاثیر چشم انداز در تداوم میراث

از دست دادن شرکتی همچون بلک بری توسط مدیران عامل این بود که آنها دید بزرگ خود را از دست دادند و اپل ثابت کرد که بیننده تر است. متقاعد کردن مشتریان و کارکنان به هدف چشم انداز بزرگ برای شرکتتان امری بسیار مهم خواهد بود. به آنها کمک کنید طرز فکرتان را در مورد ایجاد رویکرد متفاوت و آینده نگر درک کنند.

هدف کار

هدف از کار چیست؟ چرا چنین کاری صورت می پذیرد؟ چه ارزشی در جهان و برای مردم ایجاد می شود؟ چرا سؤال مهم دیگر است که می تواند در قالب هدف کار بیان شود. عاملی که باعث هیجان و انگیزه افراد در بهترین حالت خواهد شد.

تداوم میراث

هدف کار و تداوم میراث

هدف کار اساس چشم انداز، بیانیه عملی از ارزش و پیشنهاد منحصر به فرد شرکت خواهد بود. هنگامی که هدف را مشخص می کنید، آماده اید که منحصر به فرد باشید و تمام خود را برای آن اختصاص دهید. هدف در زندگی به این معنی است که  انگیزه خود را بیابید و تمام قلب و روح خود را به آن بسپارید.

برای شروع به تفکر در مورد هدف می توانید طبق مراحل زیر اقدام کنید.

“چرا” بودن کارتان که افراد را هیجان زده و انگیزه می دهد که بهترین خود باشند، طرز فکر ارزش های آنها است. مردم به اندازه کافی شنیده می شوند، نیازهای خود را برآورده می کنند و در کار و تجارت راحت هستند. در حقیقت “چرا” همه چیز است؛ این هدفی است که میراث مدیرعامل و شرکتی که در حال اداره آن هستید، تعیین می کند.

مدیرعامل باید فعال باشد. آنها باید حس هدفمندی را بیان کنند، چشم انداز آینده نگر داشته باشند و شرکت را به سمت موفقیت فوق العاده سوق دهند.

اندازه گیری موفقیت

برای هر موضوعی باید معیاری وجود داشته باشد که بتوان طبق آن در مورد عملکرد مطلوب یا نامطلوب تصمیم گیری کرد.

تداوم میراث

نقش اندازه گیری موفقیت در تداوم میراث

به عنوان فرد اول و تصمیم گیرنده، پاسخ به این سال ضروری است. باید عدد روی آن بگذارید؛ اینگونه است که پیشرفت را اندازه گیری می کنید، هیچ پیشرفتی یا افت نمی کنید. به جای اینکه یک رهبر بیش از حد اعتماد به نفس باشید، با اعداد خود واقع بین باشید. وقتی بدانید که کجا هستید و چه منابعی در اختیار دارید، هرگز علامت را خیلی بالا یا خیلی پایین قرار نمی دهید.

مردم در گذشته مجبور بودند با شکست روبرو شوند، زیرا برنامه ای برای موفقیت نداشتند. بنابراین، اندازه گیری موفقیتتان با معیارهای تعیین شده می تواند به تمرکز و حفظ موقعیت کمک کند.

به عنوان مثال، آلن مولی که از مدیران موفق فورد بود، موفقیت خود را از طریق عواملی مانند مشتری، کارمند، سرمایه گذار، فروشنده، تامین کننده و رضایت جامعه اندازه گیری کرد.

حال باید اهداف کمی که را برای جریان نقدینگی هستند، به صورت دقیق تعیین کنید.

پشت سر گذاشتن

در نتیجه حضورتان در محل یا حتی ترک آنجا، چه موارد مختلف را به شرکت خود واگذار می کنید.

ال جی الکترونیک اخیراً مدیر عامل خود را در تغییر نسل کاری و پس از تلفات قابل توجه به دلیل تحول دیجیتالی تغییر داد. کوون مدیرعامل جدید ال جی است و به خاطر استراتژی های مدیریتی تهاجمی اش شناخته می شود. کوون به عنوان مدیرعامل جدید ال جی، برنامه های جدیدی برای ساخت میراث خود با تمرکز بر نوآوری های آینده ایجاد کرده است که بسیار در حال توسعه نیز هست.

میراثی که بر جای می گذارید، بستگی به صنعت، مشتریان و کارکنانتان خواهد داشت. این باید بر نحوه رهبری و مدیریت محصولات جدید، خدمات، پیشرفت های مالی یا شیوه های تفکر که پشت سر گذاشته اید، تمرکز کند. از نمونه مثال های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • روش های جدید یادگیری و ایجاد ایده های نو و الگوهای طرز فکر.
  • ایده ها، استراتژی ها و برنامه های جدید برای تغییر ضررها یا شکست های گذشته.

طرز فکر رشد

به عنوان رهبر، آرزو می کنید بیشتر از آن چیزی که هستید، باشید و برای خودتان حد و سقفی قائل نشوید.

تداوم میراث

تداوم میراث و طرز تفکر

طرز فکر رشد، قادر خواهد بود که شما را به مکانی مؤثرتر و موفق تر از قبل می رساند. ذهنیت ثابت می تواند باعث قرار گرفتن در تنگنا شود. مخالف تفکر رشد کننده همان تفکر بدون پذیرش راهنمایی و در نظر گرفتن هر گونه بازتاب داخلی خواهد بود. افکاری بدون تأمل، همراه با ایده ها و تصورات دیگران، هرگز نمی توانید در ساخت و تداوم میراث خود برنده شوید.

این گونه فکر کنید که به عنوان رهبر می خواهید از زندگی کارکنان و مشتریانتان بیشتر آگاه شوید. به دنبال بالقوه هستید و تمام تلاشتان را برای صیقل دادن آن برای رفاه کارکنان انجام خواهید داد. به خود بگویید که محیطی را پرورش خواهم داد که صرفاً کارکنان برای حقوق و دستمزد بعدی خود کار نمی کنند.

این پرسنل موفق می شوند، زیرا هر روز یاد می گیرند و رشد می کنند. به این ترتیب جذب ثروت که همان نیروی کار متخصص است، کرده اید.

برنده شدن چیزی نیست که گاهی اوقات اتفاق می افتد. همیشه برنده نمی شوید؛ هر چند وقت یکبار کارها را درست انجام نمی دهید؛ همیشه آنها را درست انجام می دهید. برنده شدن عادت است. تمامی این جملات به ذهنتان و نحوه رشد آن بستگی خواهد داشت.

بنابراین، زبان رایج رشد بین تیم های کاری خود را بیابید. به عنوان مدیرعامل، باید افراد شرکت خود را بشناسید و از نظر مالی، فکری و شخصی در رشدشان کمک کنید. به این تداوم میراث امری بسیار محتمل خواهد بود.

می توانید بیل گیتس را به عنوان مثال در نظر بگیرید. او به عنوان مدیرعامل هنوز روی طرز فکر رشد کار می کند. آنها بسترهای بیشتری را برای تسهیل فرهنگ یادگیری و رشد در شرکت ها ایجاد می کنند. برنامه ها باید باعث شوند، کارکنان عاشق چالش شوند نه اینکه توانایی های آنها را زیر سؤال ببرند. به این ترتیب توانسته است که به تداوم میراث نزدیک و نزدیک تر شود.

همکاری ها و ارتباطات

برای رشد فردی خود و رشد شرکت، با افراد یا مؤسسات ارتباط بگیرید، از آنها یاد گرفته و همکاری چندجانبه کنید. روابط موفق بسیار می تواند تاثیرگذار باشد. از قانون جذب در این مسیر تا جایی که قادر هستید، بهره ببرید.

به این سؤال فکر کنید که چه کسی در شبکه بوده و تا رسیدن به آنجا کمکتان کرده است؟ همکاری باید با افرادی انجام شود که کمکتان می کنند همه چیز را با مأموریت، چشم انداز و هدف بزرگ خود هماهنگ کنید. برقراری ارتباط بی هدف با افراد، زیرا مفید به نظر می رسند، این کار را قطع نمی کند. چند نمونه از افرادی که می توانید با آنان ارتباط برقرار کنید و همکاری کنید عبارت اند از:

  • اینفلوئنسرها
  • سرمایه گذاران
  • مؤسساتی که با همین هدف کار می کنند
  • نهادهای حکومتی یا مقاماتی که می توانند در پیشبرد هدفتان کمک کنند
  • و مشارکت کنندگان در زنجیره ارزش که از مشارکت مالی سود خواهند برد.

کلمات، لحن و ارزش های شخصی افراد مناسب را برای ایجاد ارتباطات قوی تر و همکاری بهتر جذب می کند. تصمیمات مشترکتان پیش از ادغام، خرید، مشارکت در آینده است.

با توجه به این امر، تصمیماتتان برای همکاری و ارتباط باید اندازه گیری و محاسبه شود. وقتی مقاومت، فشار، عدم قطعیت و سایر عوامل مشابه باعث می شوند تصمیم نگیرید، باید با اتخاذ تمرین های پلکانی و تصمیمات مرحله ای با آن مقابله کنید.

زمان صرف شده

با توجه به موارد فوق، وقت خود را به روش زیر صرف کنید. البته موضوع بیان شده به عنوان پیشنهاد است که نتیجه ای معقولانه خواهد داشت.

به احتمال زیاد عبارت ad nauseam را شنیده اید، این بدان معنی خواهد بود که زمان پول است. زمان در دنیای مشاوره و در اکثر صنایع دیگر مانند تولید، اغلب به نرخ ساعتی تبدیل می شود. چرا از نظر حقوق و دستمزد از آن درآمد کسب نمی کنید؟

حقوق خود را بگیرید و آن را بر تعداد روزها و ساعات کار تقسیم کنید. ساعت کاری شما چقدر است؟ برای اکثر مدیران عامل، این رقم حدود ۲۶۱ است. اجازه دهید روز کاری هشت ساعته را با استفاده از ۲۶۱ روز معمولی در سال فرض کنیم. هشت ساعت در روز کار می کنید، ۲۶۱ روز در سال، ۲۰۸۸ ساعت در سال کار خواهید کرد. با حقوق سالانه مدیر عامل ۴۰۰.۰۰۰.۰۰۰. این ساعت نزدیک به ۲۰۰ هزار تومان است. آیا به اندازه این عدد از ساعت خود را صرف دستیابی به ساخت و تداوم میراث خود می کنید؟

فواید تداوم میراث

زمانی که صحبت از تداوم میراث می شود، قادر خواهید بود که نسل موفقیت را ادامه دهید. هر شرکتی فارغ از تمام مسائل اقتصادی به دنبال یافتن نام و اعتبار برای خود است که در این مسیر سعی به رسیدن به رتبه نخست می کند. در عوض این کار، در زمان بهره وری دیگر به دنبال بالا ماندن هستید.

در این وهله حتی ممکن است، پول داشته باشید، ولی اول نباشید. قدرت نفوذ، تعیین کننده بسیاری از سخنان خواهد بود. از فواید تداوم می توان به حفظ ارزش ها اشاره کرد که باعث خشنودی قشری از جامعه که مصرف کننده از شما هستند، خواهد شد.

گاهی در این تداوم نکاتی نهفته است که صرفاً می توان به مرورزمان مشاهده کرد. حفظ نیروی انسانی و منفعت رساندن به آنان از دیگر موارد است.

زمانی که صحبت از تغییر می شود، همگی ترس نهفته را خواهند داشت. این موضوع به ذات آدمی که یکجا گزینی، نیز مرتبط می شود. به خصوص اگر تغییر برخی ارزش های بنیادی باشد و بخواهید میراث خود را بسازید. گاهی تغییرات مثبت و گاه منفی بوده اند که می توانید نمونه های مختلف را مشاهده کنید.

در این لحظات تصمیم گیری علاوه بر سنجش محیط و پالایش نکات مختلف، سعی کنید، خودتان را تست کرده و ببینید تاب آوری در برابر چنین شرایطی دارید؟ شجاع باشید، ولی حماقت نکنید و به گونه ای انتخاب کنید که بتوان روی آن حساب کرد.

حرف پایانی

با چشم انداز مثبت برای آینده برنامه ریزی کنید. این رویکرد آینده نگرانه، امور مالی را در مسیر صحیح نگه می دارد، به ایجاد تیم های قوی کمک می کند. مهارت ها و نظم و انضباطی را برای پایداری به عنوان مدیر عامل موفق ضروری می کند. در نتیجه این موارد تداوم میراث ادامه خواهد داشت.

برای مقابله با انتظارات متغیر در مسیر موفقیت برنامه ریزی کنید. میراث خود را رعایت کنید و بهتر از انتظارات خود شوید. گاهی در این مسیر ناملایماتی را برخورد خواهید کرد که با جذب عشق و نکات مثبت از اطراف می توانید به آن برتری پیدا کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx