11 راه ساده برای ایجاد عادت­‌هایی که موفقیت را تضمین می­کنند

1 نظر
12 دقیقه مطالعه

دوستان عزیز سایت پرورش افکار در این مقاله قصد داریم 11 راه ساده برای ایجاد عادت­‌هایی که موفقیت را تضمین می­کنند را بررسی کنیم .

این مطلب توسط Katrina Ruth نوشته شده‌­است. سازنده و مدیر­عامل “The Katrina Ruth Show”  که یک برنامه­ی چند میلیون دلاری آنلاین برای آموزش کار­آفرینان است.

هدفتان هر­چه که باشد، چه مدیریت یک برنامه­ی چند میلیون دلاری و چه رسیدن به وزن و اندام ایده­آل­تان، عادت­ها نقش مهمی دارند و می­توانند موفقیت را برای شما به­ ارمغان بیاورند و یا شما را از آن دور کنند. هر­چقدر هم که با­ استعداد باشید، تا زمانی که اجازه دهید قدرت عادت در اعمال­تان نفوذ کند، احتمال کمی وجود دارد تا بتوانید حرکت دلخواهتان را عملی کنید.

همه می­دانند چه حسی دارد که قبل خواب و زمانی که به تخت می­روید، از خود، نا­راضی و عصبانی باشید چون کاری که آن روز قصد انجامش را داشتید، انجام نداده­اید. چه می­شد اگر تمام کار­هایی که می­خواستی را بدون فکر کردن درباره­شان، انجام می­دادی؟ این دقیقاً همان چیزی­ست که عادت­ها می­توانند برای تو به­وجود بیاورند. در این مطلب می­گویم چگونه نظم و ثبات مورد نیاز برای رسیدن به اهدافتان را در خود پرورش دهید.

  • با هدف مورد نظر­تان آغاز کنید.

هر عمل­تان باید با یک بینش و علاقه­ی عمیق نسبت به خود­تان، آغاز شوند. موفق­ترین انسان­ها، اهداف بزرگتری از موفق شدن دارند، که آن­ها را به شور می­آورد.

ابتدا باید هدف درونی و وجودی­تان را بشناسید. کاملاً برای خود روشن کنید که چرا می­خواهید آن کار مورد­ نظر را به انجام برسانید، و سپس دوباره هدفتان را در نظر بگیرید و هر­روز برای رسیدن به آن، تلاش کنید.

  • از این شگرد برای تشخیص عادات مناسب استفاده کنید.

بیشتر مردم می­پرسند :” چگونه از اینجا به آنجا برسم؟” به جای این سوال، از خود بپرسید  :” اگر الآن به آنجا رسیده­بودم، مشغول انجام چه کاری بودم؟” اگر همین زمان، آن کسب­و­کار میلیون دلاری را داشتید، زمان­تان را صرف انجام چه کار­هایی می­کرد­ید؟ ( و چه کا­ر­هایی را انجام نمی­دادید؟)؛ چه باور­ها، افکار، احساسات و کار­هایی در اولویت­تان بود؟

شما با عمل طبق عادات­تان، به شکست خواهید خورد اگر آن­ها عادت­های مناسبی نباشند. پس یک دقیقه صبر کنید و روشن کنید که اگر به آنجا رسیده بودید، می­خواستید هر­روز چگونه حضور پیدا کنید؟ می­‌خواستید روزانه چه ساعتی از خواب بیدار شوید؟

می­خواستید با چه کسی وقت بگذرانید؟ چه روتینی در زندگی روزمره داشتید؟ آن­ها را به طور کامل بنویسید و بعد، طبق آن عمل کنید.

سپس تنها کاری که باید انجام دهید این است که کاری کنید تا واقعیت­تان هم به آن خودی که به آنجا رسیده، برسد. تنها راه رسیدن به آنجا، بودن در آن است.

  • حواستان به تک­تک حرکاتتان باشد.

شما باید در تمام زمینه­های زندگی، از کوچک گرفته تا بزرگ، همان فردی باشید که به موفقیت رسیده­است. با هر قدمی که بر­می­دارید، صبر کنید و از خود بپرسید :

“آن منی که به مقاطع بالا­تر رسیده­است، اینجا چه کاری انجام می­داد و چه تصمیمی می­گرفت؟” “آیا سر وقت، به رختِ خواب می­رفتم؟” “آیا با خودم و دیگران، همین­گونه رفتار می­کردم؟”

در­واقع، شما همین اکنون هم می­دانید چگونه به آن فرد برسید. به آن دشواری­ای که فکر می­کنید نیست؛ فقط نیاز­مند جرات و قدم گذاشتن به بیرون از فضای راحت و دنجی­ست که برای خود ساخته­اید.

  • در روز، ابتدا این یک چیز را انجام دهید.

در هر بخش از زندگی، عادتی وجود دارد که بیشتر از بقیه تاثیر­گذار است. برای کار من، این عادت، نوشتن پست روزانه­ی وبلاگم است. بنابراین قبل از انجام این کار، به خودم اجازه­ی انجام کار دیگری نمی­دهم. منظورم هر­روز است، هیچ استثنائی وجود ندارد.

نگران این نمی­شوم که آیا حس الهام بخشی یا ایده­ی اینکه چی بنویسم، دارم یا نه؛ قانون، قانون است. زمانی که مکرراً برای خودم آن عادتِ ابتدای روز را قرار دادم، بیشتر از هر چیزی کسب­و­کارم تغییر پیدا کرد.

اگر می­توانستید برای پیشروی در یک زمینه­ی مشخص، فقط یک کار را انجام دهید، آن چه کاری بود؟ حتی اگر فکر می­کنید نمی­دانید، در­واقع می­دانید. فقط باید زمانی را اختصاص دهید تا آن را از درون‌­تان پیدا کنید.

  • با این شیوه، برای خود برنامه­ی روزانه درست کنید.

برای اینکه هم بتوانید کار­های مهم­تان را انجام دهید و هم، زمان اضافی برای زندگی­تان داشته­ باشید، باید اولویت­های خود را بدانید تا طبق آن­ها عمل کنید. با مشخص کردن مهم­ترین چیز­هایی که می­خواهید در 12-6 ماه آینده به انجام برسانید، شروع کنید. سپس مشخص کنید که چه چیزی را باید در هر ماه، هفته و روز انجام دهید و تلاش کنید تا آن­ها را به پایان برسانید.

در هر­روز، با خود رو­راست باشید که امروز چه چیزی بیشترین اهمیت را دارد؛ به همراه 3 کار دیگر، نه بیشتر. سپس از اولین کار­ها شروع کنید و آن­ها را به انجام برسانید.

  • از احساساتتان دوری کنید.

شما نمی­توانید فقط زمانی که حسش را دارید، خود را حاضر و آماده کنید. تعداد دفعاتی که روی فیس­بوک، لایو رفتم در حالی که اصلا از انجامش مطمئن نبودم، آنقدر زیاد است که نمی­توانم بشمرم. من از حسی که بهم دست می­‌دهد هنگامی که کاری را گفته بودم انجام می­دهم، ولی انجامش ندادم، متنفرم. دوری از آن حس، به من اشتیاق می­دهد.

منتظر نمانید تا زمانی که انگیزه داشته باشید و آماده باشید؛ همیشه جوری عمل کنید که انگار در هر­صورت با­ انگیزه هستید. در نهایت، فارغ از اینکه کلافه، مشغول و یا خسته باشید، خود را حاضر و آماده خواهید کرد. مسئولیت انرژی و توانایی­تان را بر­عهده داشته باشید، حتی اگر نمی­دانید از کجا آغاز کنید. در­غیر این صورت، “امروز به انجام دادنش نرسیدم” تبدیل می­شود به “من به تمام زندگی­ام نرسیدم”.

تندرستی­تان را در اولویت قرار دهید.

  • تندرستی­تان را در اولویت قرار دهید.

معمولاً خود­­­مراقبتی ( توجه به خود )، اولین چیزی­ست که وقتی سرتان شلوغ است، نا­دیده می­گیرید. ولی موفقیت، نیازمند یک ذهن شفاف، متمرکز و سالم است که بدین منظور، باید خورد و خوراک خوب، ورزش به­طور مرتب، مدیتیشن و استراحتِ کافی داشته باشید.

دست بر­دارید از اینکه به خود­ بگویید زمان کافی برای در اولویت گذاشتن خود ندارید. من روزانه 75 دقیقه روی حرفه­ام، کار می­کردم و باز هم با این وجود، زمانی که دخترم استراحت می­کرد و می­خوابید، 15 دقیقه ورزش و در نهایت، 5 دقیقه مدیتیشن انجام می­دادم.

  • برای خود، تشویق و تنبیه قرار دهید.

شما در شروعِ کار، فردی سرسخت و محکم هستید، پس فراموش نکنید که برای تشویق خود، جشنی هم بگیرید. پس از هر 7 روز کار مفید متوالی، برای خود، کاری دوست­داشتنی و خوب انجام دهید! به خود چیزی هدیه دهید تا برای جلو رفتن، کوشش کنید و آنقدر ادامه دهید تا خود عادت­تان، برایتان تبدیل به یک چیز خوب و پاداش شود.

همچنین به طور عکس، اگر به­درستی عمل نمی­کنید، برای خود عواقبی تعیین کنید. برای مثال، من یک مدت برای خود قانونی گذاشته­بودم؛ به این صورت که تا نوشتن روزانه­ام را تمام نمی­کردم، اجازه­ی حمام کردن نداشتم. هر­چیزی که برایتان انگیزه­بخش است را تشخیص دهید. (و از آن­ به­عنوان پاداش یا تنبیه استفاده کنید.)

  • کار­هایتان را به صورتِ خودکار در­آورید.

ایجاد عادت، یعنی خودکار و آسان کردن کارها. از یک عادتی که اکنون دارید، برای ایجاد عادتی جدید استفاده کنید. برای مثال، 10 دقیقه زمان برای تمیز کردن خانه پس از حمام کردن، در نظر بگیرید. بعد از ورزش کردن، زمانی که ذهن­تان شفاف و روشن است، موقع خوبی برای انجامِ کاری خلاقانه­ست. هر زمانی که می­خواهید کاری خوب و جدید انجام دهید، شروع به ایجادِ عادت کنید.

10- بدانید چه زمانی، به تعویق انداختنِ کار، مشکلی ندارد.

یک سیاست شخصی بسازید که تنها مربوط به خود­تان باشد. هنگامی که حس­ و حال انجام کاری را ندارید، می­توانید آن سیاست و قانون را به خود یاد­آوری کنید تا ادامه دهید. ولی باز هم ممکن است در یک شرایطی قرار بگیرید که مجبور شوید تصمیمی جدید بگیرید. – خب، تصمیم می­گیرید چه کسی باشید؟ از خود بپرسید

:” اگر همان منی بودم که به موفقیت رسیده­است، چه تصمیمی می­گرفتم؟” تمرکز کنید که می­خواهید پس از آن، چه احساسی داشته­باشید، به یاد آوردن آن حس و کار، باعث تقویت انرژی و توان­تان می­شود.

بعضی اوقات، گوش کردن به مقاومت­ بدن­تان، کمک زیادی می­کند؛ برای مثال، شاید به­جای ورزش کردن در ساعت 7 صبح، نیاز به خواب بیشتری داشته­باشید. گاهی اوقات، تعویق انداختن، به شما شفافیت بیشتر و یا راه بهتری می­دهد. ولی معمولاً شما باید کار را انجام دهید.

همراه با صحبت قبلی، اگر واقعاً نیاز دارید زمانی را صرف استراحت یا تامل کنید، این کار را انجام دهید. همچنین، شما مختارید هر زمان که نیاز داشتید، بدون دلیل خاصی، کار کردن را متوقف کنید. فقط با خود رو­راست باشید که واقعاً چه چیزی را می­خواهید.

11- مهم­ترین عادت را فراموش نکنید.

تلاش نکنید تا فوراً از صفر به صد برسید. تلاش مداوم و موثر، شما را به موفقیت می­رساند. هر­چقدر بیشتر تمرین کنید، راه برایتان آسان­تر می­شود. مهم­ترین عادت، باور داشتن خودتان است!

این نیازمند انجام کاری درون خودتان است؛ برای مثال، خاطره نویسی، مدیتیشن و زمانی در سکوت نشستن برای بازگشت به حقیقت­تان و آنچه واقعاً اهمیت دارد.

درست زمانی که شروع به کار کنید، انگیزه هم خودش را نشان می­دهد.دنبال چیزی برای انجام باشید که شما را به سمت هدفتان پیش می­برد، مهم نیست آن چیز چقدر کوچک باشد. اگر روزانه این کار را تکرار کنید، انگیزه هم شما را پیدا می­کند.

https://www.entrepreneur.com/article/339678

5/5 - (2 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx