11 نقل‌ قول انگیزه‌بخش برای موفقیت

1 comment
13 Min Read

وقتی زندگی سخت می‌شود، همه‌ی ما به‌دنبال نقل قول مورد علاقه‌مان برای کسب روشن‌بینی و الهام‌بخشی می‌رویم. در اینجا ۱۱ نقل قول به یاد‌ماندنی را ‌می‌بینیم که به شما الهام می‌بخشند و شما را به سکوی بعدی موفقیت راهنمایی می‌کنند.

۱- خواهان چیز‌‌های بیشتری باشید.

در سال سوم بازی من در NFL برای New England Patriots (یک تیم فوتبال آمریکایی)، من طی بازی مقابل Tampa Bay Buccaneers (تیم فوتبال آمریکایی) دچار پاره شدن کشاله‌‌ی ران شدم. بعد از آسیب‌دیدگی‌ام در پایان فصل سوم، شروع به افسوس خوردن کردم که کاش اوضاع جور دیگری بود.

سپس نقلی قولی از جیم ران را خواندم:

آرزو نکن که کاش آسان‌تر بود؛ آرزو کن که کاش تو بهتر عمل می‌کردی. برای کم شدن مشکلات، آرزو نکن؛ برای داشتن مهارت‌های بیشتر، آرزو کن. برای کم شدن سختی‌ها آرزو نکن؛ برای کسب دانایی و خرد‌مندی بیشتر، آرزو کن.

این نقل قول، ذهنیت مرا دگرگون کرد.

وقتی زندگیمان صورت می‌گیرد، ما می‌توانیم انتخاب کنیم که قربانی یا پیروز باشیم. می‌توانیم از شکست‌ها فرار کنیم یا از آن‌ها استفاده کنیم تا رویاهای خود را به سمت موفقیت برسانیم. به‌عنوان یک کار‌آفرین، شما روزانه، خواسته یا نا‌خواسته، با تغییر چشم‌انداز‌هایتان رو‌به‌رو می‌شوید. طرز فکر و اشتیاق شما برای پیشرفت روزانه، از طریق فعالیت مداوم و عملی کردنشان، باعث ایجاد تفاوت میان پایین بودن یا برتر بودن می‌شود.

در شرکت فعلی من، M2Jets، هدف ما، تجسم و تضمین برتر بودن است و فرهنگی را ایجاد کرده‌ایم که در آن بر‌اساس آیین “بدون استثناء” زندگی کنیم.

–   برت لاکت، بازیکن سابق NFL (لیگ فوتبال آمریکایی)، مشاور دارایی و شریک ارشد M2Jets؛ از طریق اینستاگرام با M2Jets در ارتباط باشید.

۲- از باور داشتن، دست نکشید.

من اولین بار این سخن را حدود ۴۰ سال پیش شنیدم، و آن آیین روزانه‌ی من است: “هر آنچه شما به‌وضوح تصور می‌کنید، مشتاقانه آرزو می‌کنید، خالصانه باور دارید و با اشتیاق برای رسیدن به آن عمل می کنید، ناگریز و حتمی، عملی می‌شود!” توسط پل جی مایر.

من هر‌روز با نگرشی مثبت به یک چیز جدید و هیجان‌انگیز، از خواب بیدار می‌شوم. من آن را با تمایلی شدید و شگفت‌انگیز، به‌منظور دستیابی و اطمینان به دستیابی‌اش، به وضوح تصور می‌کنم. سپس روز خود را با تلاش کردن از روی ذوق و شوق برای به‌دست آوردن آن، می‌گذرانم.

اینجا همان جایی است که بسیاری از افراد کوتاه می‌آیند: آن‌ها برنامه‌شان را عملی نمی‌کنند. با انجام تمام این کار‌ها، هر آنچه که می‌خواهید، عملی خواهد شد.

–   کوین هارینگتون، مخترع آگهی‌های تبلیغاتی، پیشگام صنعت “As Seen on TV”، و Shark on Shark Tank (مجموعه‌ی تلویزیونی)

۳- پشتکار داشته باش.

“به من ثابت شده‌‌است که حدود نیمی از آنچه کار‌آفرینان موفق را از غیر‌موفق‌ها جدا می‌کند، پشتکار خالص است …” باید یک ایده یا مشکلی یا اشتباهی که خواهان تصحیحش باشید، که به آن علاقمند هم باشید، در ذهنتان داشته باشید. در غیر این صورت، شما پشتکار کافی برای پشت سر گذاشتن آن را نخواهید داشت.”

من این سخن استیو جابز را پنج سال پس از سوزاندن سرمایه‌ی بذری که داشتم، شنیدم و تصمیم گرفتم ایده‌ای که دوستش داشتم را عملی کنم. من به سان فرانسیسکو نقل مکان کردم و در‌ شرایطی بودم که باید برای اینکه می‌توانستم از پس اجاره‌ها بر‌بیایم، در ماشینم می‌خوابیدم.

دو سال سر‌سختی، تلاش و عزم راسخ  را پشت‌سر گذاشتیم تا توجه‌ها را به Instapage (یک سرویس بازار‌یابی آنلاین) جلب کنیم؛ و هم‌اکنون شرکتی ۱۲۵ نفره با بیش از هشت رقم در‌آمد مکرر سالانه هستیم. ما به‌ سرعت در‌ حال رشد هستیم و تا‌کنون به دلیل کار‌آیی خوب مالی، به بودجه‌های سنتی (مانند وام‌ها) نیاز پیدا نکرده‌ایم.

مطمئناً کار آسانی نبوده است، اما من به توصیه‌های جابز توجه کردم و ادامه دادم. هرگز تسلیم نشوید، و از کسانی که مشغول آن کار هستند، پیشی خواهید گرفت.

تایسون کوییک، بنیان‌گذار و مدیر‌عامل Instapage، وی اولین کسب‌و‌کار خود را در ۱۶ سالگی آغاز کرد.

۴- خود را طبق روند کنونی، تنظیم کنید.

من آیین وینستون چرچیل را دوست دارم و بر طبق آن زندگی می‌کنم: “موفقیت، پایان راه و شکست، پایان زندگی نیست. چیزی که اهمیت دارد، جرات و شجاعت برای ادامه دادن است.”

همه‌ی ما در زندگی، موفقیت‌ها و شکست‌هایی داریم. مهم این است که چگونه بعد از هر موفقیت، رشد خود را ادامه دهیم و بعد از هر شکست، خود را بهبود بخشیم.

برای باز‌‌ایستادن پس از یک شکست، به شجاعت و اراده نیاز دارید. ولی دانستن اینکه با خود‌‌باوری، بر موانع چیره خواهید شد، نکته‌ی اساسی است. بعد از دانستن آن، هرگز نمی‌خواهید در راحتی و بدون سختی، بمانید. وقتی این چیز را خواستید، پس دیگر در حال رشد و پیروزی نیستید.

در صنعت زیبایی که بیش از حد رقابتی است، مهم است که نه تنها از روند‌ها پیروی کنید بلکه خود را با آن‌ها تنظیم کنید. به عقیده‌ی من، تنها تولید محصولات نو‌آورانه است که مرا یک قدم جلو‌تر از رقابت نگه می‌دارد. من موفقیت خود را با یک ذهنیت هوشیار جشن می‌گیرم، همراه با دانستن آنکه بهتر است سه یا چهار ایده “پیروز” دیگر داشته باشم، و یا خودم را مشغول رقابتم کنم.

–   لیلا میلانی-خوش‌بین، بنیان‌گذار Leyla Milani Hair® (محصولات مربوط به مو و مراقبت از مو)

متواضع و فروتن باشید

۵- متواضع و فروتن باشید.

وقتی Star Trek (یک سریال تلویزیونی به‌ نام پیشتازان فضا) به همان اندازه که برخی فکر می‌کردند باید جوایز کسب می‌کرد، کسب نکرد، لئونارد نیموی، بازیگری که به‌طور رسمی در نقش Spock (شخصیتی تخیلی از سریال Star Trek) بازی می‌کرد، آمد تا مرا به‌خاطر عدم دریافت جایزه‌ی آکادمی،  تسلی دهد.

در پاسخ، من به نقل از کاتو، یک سیاستمدار ارشد روم، گفتم: “من بیشتر دوست دارم مردم بپرسند چرا تندیس ندارم، تا اینکه بپرسند چرا یکی از آن‌ها را دارم.” تواضع و فروتنی، بهترین راه برای لاف زدن است.

–   رابرتو اورچی، تهیه‌کننده و فیلمنامه‌نویس هالیوود که فیلم‌ها و برنامه تلویزیونی‌های وی، بیش از ۵ میلیارد دلار در سراسر دنیا جمع کرده‌ است.

۶- به دنبال چیز‌های کوچک باشید.

ویلیام کلمنت استون می‌گفت :”در‌های بزرگ، به‌وسیله‌ی لولا‌های کوچک، حرکت می‌کنند.” در زندگی، همه می‌خواهند کار‌های بزرگی را انجام دهند. اما کار‌های بزرگ، شامل انجام بسیاری از کار‌های کوچک است.

به‌عنوان مثال، اگر می‌خواهید کارایی را ۱۰ درصد افزایش دهید، پیدا کردن ۲ درصد در اینجا، ۳ درصد در آنجا، ۱ درصد در آن‌سو و ۴ درصد در جای دیگر، آسان‌تر است.

تصور دیدن یک درب و دیدن اهمیت دو لولا که آن را نوسان می‌دهند، برای من بسیار جذاب است.

–   کریگ هندلی، بنیان‌گذار و مدیر‌عامل شرکت ListenTrust (مرکز تماس در پورتلند)

۷- مهارت‌های خود را بیشتر کنید.

نقل قول مورد علاقه‌‌ی من با اختلاف، این است، “برای مشکلات کمتر، آرزو نکنید؛ برای داشتن مهارت‌های بیشتر، آرزو کنید.” توسط جیم ران. ما نمی‌توانیم بدون وجود سختی‌ها، رشد کنیم یا ثروتمند شویم. نکته‌ی اصلی، درک سختی‌ها و سپس کسب مهارت‌های مورد نیاز برای غلبه بر آن‌ها است.

من وقتی تماشا‌ی جیم ران در یوتیوب را شروع کردم، ۲۵ ساله و بی‌پول بودم. شروع به تصحیح خطا‌های گذشته‌ی خود کردم و آن‌ها را با نقل قول‌های ساده‌ی فلسفی جایگزین کردم، مانند همین موارد موجود در این مقاله. من سکه‌ها را در جیبم گذاشتم و در ۲۷ سالگی تبدیل به یک مولتی‌میلیونر شدم.

من از این نقل قول ویژه، هر زمان که با یک مشکل یا چالش رو‌به‌رو می‌شوم، استفاده می‌کنم، با در نظر داشتن این موضوع که تنها با کسب مهارت‌های بیشتر، می‌توانم بر آن مشکل غلبه کنم و سود به‌دست بیاورم.

–   برایان کلوک، بنیان‌گذار و مدیر ارشد Financial Freedom Creator، با برایان از طریق اینستاگرام، فیس بوک و توییتر ارتباط برقرار کنید.

۸- روی کاستی‌های خود، سرمایه‌گذاری کنید.

من بر این افسانه بزرگ شدم که این که داوود، جالوت را شکست داد، یک معجزه‌ی خالص بود. اما در کتاب داوود و جالوت، مالکوم گلدول (نویسنده‌ی کتاب) می‌گوید:

این که رقابتتان، از توانمندی‌های شما عظیم‌تر به نظر می‌رسد، حریف‌هایتان را قدرتمند‌تر نمی‌کند.

در شرح واقعی تاریخی نبرد، دلیل اینکه داوود، جالوت را شکست داد، به‌ هیچ عنوان، معجزه نیست.

برای پیروزی، ما باید ضعف‌های واضح خود را مرتباً زیر سوال ببریم تا در‌نهایت، آن‌ها به بزرگترین نقاط قوت ما تبدیل شوند. برای رشدی چشمگیر، باید قوانین را تغییر دهیم.

–   درن گسترول، مدیر‌عامل Perion Network

۹- ذهن خود را پاکسازی کنید.

چارلی چاپلین می‌گفت:”ما بسیار می‌اندیشیم و بسیار اندک، احساس می‌کنیم.” در شرایطی که یک راه حل، بسیار دور از ذهن به نظر می‌رسد، فکر کردن به راه حل، معمولاً کار‌ساز نیست.

من زمانی را به استراحت اختصاص می‌دهم، با احساساتم عمیقاً ارتباط برقرار می‌کنم و از خودم می‌پرسم، “بهترین راه حل به چه شکلی به نظر می‌رسید و چه احساسی را ایجاد می‌کرد؟” سپس، از آن حالت، به زمان کنونی، باز می‌گردم.

حتی اگر فوراً راه حلی پیدا نکنم، می‌توانم با این فرایند، به سادگی، ذهنم را صاف و شفاف کنم.

–   نفیسه نینا حجت، وکیل مدافع شرکت SLS (سامانه پرتاب فضایی)

۱۰- چشم انداز‌تان، شما را به سمت خود می‌کشد.

یکی از نقل قول‌های مورد علاقه‌ی من، از استیو جابز است که می‌گوید:” اگر شما روی چیزی هیجان‌انگیز کار می‌کنید که واقعاً برایتان اهمیت دارد، نیازی به فشار و هل داده شدن ندارید، چشم‌انداز و تصور‌تان، شما را به سمت خود می‌کشد.” این سخن، بسیار درست است و من آن را “شور و اشتیاق مثبت” می‌نامم.

با توجه به تجربه‌ای که داشتم، وقتی شما روی یک پروژه‌ی پر شور و حس مثبت کار می‌کنید، وارد منطقه‌ای می‌شوید که به‌طور طبیعی، فکر بیش از حد و آسیب‌زا را از بین می‌برد. موانع برداشته می‌شوند زیرا شما اساساً به شیوه‌ای جدید می‌اندیشید، از ظرفیت محدود خود فرا‌تر رفته و قدرت مغز خود را گسترش می‌دهید.

وقتی در این منطقه هستم، می‌توانم افراد مناسب را در زمان مناسب به خود جذب کنم تا در رسیدن به اهدافم به من کمک کنند. به یاد داشته باشید، برای اینکه یک رویا‌بین باشید، باید خودتان الهام‌بخش خود باشید.

–   مارینا رز، QDNA®، بنیان‌گذار و توسعه‌ دهنده Quantum DNA Acceleration® ، یک تکنیک انقلابی برای رشد ذره‌ای در سلامت، زندگی و تجارت.

۱۱- هیچ بهانه‌ای قابل قبول نیست، فقط نتایج اهمیت دارند.

جک ولوچ ، مدیر اجرایی سابق GE (جنرال موتورز) می‌گفت:” اقتصاد ضعیف، بهانه‌ای برای انجام ندادن تعهدات، به‌منظور کسب سود شخصی نبود. از این گذشته، آنچه اهمیت دارد، نتایج است.”

این نقل قول باعث می‌شود تا من بر نتایج نهایی تمرکز کنم و تیمم در همین راستا حرکت کند. همچنین به من یاد‌آوری می‌کند تا درکم از مفهوم بودجه را از “هزینه” به “فرآیند نظارت و مقیاس” تغییر دهم.

تبدیل تمام قسمت‌های شرکتتان به مولد‌های سود‌آوری که اندازه‌گیری و نظارت می‌شوند، دید‌تان را دگرگون می‌کند.

  • جی جورجی، بنیان‌گذار نادویا (شرکت آموزش تجاری) و مربی عملیات / مدیریت / حفظ سود

https://www.success.com/11-motivational-quotes-for-success/

۵/۵ - (۱ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx