12 اصلاحیه‌ی کوچک که باعث ایجاد تفاوت میان موفقیت و شکست در هر جنبه از زندگیتان می‌شوند

یک نظر اضافه کنید
8 دقیقه مطالعه

مسیر موفقیت و مسیر شکست، تقریباً کامل یکسان هستند.  -کالین دیویس-

بیشتر رهبران تجاری فوق‌العاده موفق، قبول دارند که قبل‌تر، لحظه‌ای را تجربه کرده‌اند که در آن تصمیم به ترک یا شروع کار کرده‌اند که به آن‌ها اجازه داده‌است از موفقیت و ثروت‌های بعدی در زندگیشان لذت ببرند. طبق این 12 نکته و راهنمایی زندگی کنید و خودتان را برای آن فرصتی که کار‌تان را یک مرحله به جلو سوق می‌دهد، آماده کنید.

1- خوابتان را در اولویت قرار دهید.

همه‌ی ما سخن حکیمانه و ساده‌ی بن فرانکلین را شنیده‌ایم :

 زود خوابیدن و زود بیدار شدن، انسان را سالم، پولدار و خرد‌مند می‌کند.

علم نشان می‌دهد که یک چرت خوب،  از طریق بهتر کردن فرا‌گیری، تثبیت و یاد‌آوری اطلاعات، به ترقی و موفقیت شما کمک می‌کند. به‌علاوه، خواب کافی باعث تقویت روحیه شما و حتی سیستم ایمنی بدن می‌شود. هر روز خود را با سر‌حالی و تندرستی آغاز کنید.

2- اهدافتان برای شما هستند، آن‌ها را پیش خودتان نگه دارید.

بر‌اساس یکی از سخنرانی‌های Ted Talk، وقتی درباره‌ی اهدافی که هنوز به آن‌ها دست نیافته‌اید زیاد صحبت کنید، مغزتان فکر می‌کند که شما قبلاً آن‌ها را انجام داده‌اید.

مغزتان آن هدف را گویی که به آن دست یافته‌اید، از لیست چیز‌هایی که می‌خواهید به آن‌ها برسید، پاک می‌کند که باعث می‌شود کار کردن روی آن هدفتان تقریباً نا‌ممکن شود.آن زمانی که کار شرکتتان را آغاز کردید و به آن پیشرفت دست یافتید، زمان خوبی برای اطلاع‌رسانی است.

3- شروع به برنامه‌ریزی بیشتر کنید.

من دارم درباره‌ی کوتاه‌مدت و بلند‌مدت صحبت می‌کنم. یک هدف بلند‌مدت داشته‌ باشید که همیشه در‌حال تلاش برای دستیابی به آن هستید. زمان ارزشمند‌تان را تنها صرف کار‌هایی کنید که شما را روی مسیری که انتخاب کرده‌اید بیاورند.

این باعث می‌شود هدفتان را بیشتر بفهمید و درک کنید. برای زمان‌هایی که اوضاع درست پیش نمی‌رود، اهداف کوتاه‌مدت و پشتیبان داشته باشید. اگر یک خیابان بسته باشد، یک خروجی دیگر دارید که سریعاً آن را طی کنید، بنابر‌این نیازی نیست دوباره تمام مسیر را طی کنید.

4- میزان شکست‌هایتان را افزایش دهید.

همه نیاز دارند قبل از راه رفتن، تلو‌تلو بخورند. شکست، کلید موفقیت است. با دانستن اینکه شکست خوردن  شما را در یک مسیر پر‌تلاش و طولانی، قوی‌تر می‌کند، یاد بگیرید که شکست خوردن را دوست داشته باشید و آن را بپذیرید. خود‌تان را در آن وضعیت تصور کنید. در موقعیت‌هایی که شانس زیادی برای پیروزی ندارید، تلاش کنید. دوباره بلند شوید و دوباره آن را انجام دهید.

5- چیز‌های خوب اتفاق خواهند افتاد.

وینس لومباردی می‌گوید:”تفاوت میان فرد موفق و دیگر افراد، ضعف و نادانی نیست، بلکه بی‌ارادی است.” شما باید موفقیت را بخواهید و خود را لایق آن بدانید، بیشتر از هر آدم دیگری. با پشتکار و سر‌سخت باشید و با اشتیاق و خشم تمرین کنید. قول می‌دهم که پیشرفت را به چشم خواهید دید.

6- روی افزایش انرژی و استقامت بدنی‌تان کار کنید.

معمولاً به این موضوع اهمیت زیادی داده نمی‌شود. برای اینکه بتوانید سخت کار کنید، باید انرژی مورد‌ نیاز برای آن را داشته باشید. این یعنی تغذیه‌ی خوبی داشته باشید و ورزش کنید. سالاد را به آن چیز‌برگر ترجیح دهید و سبزیجات و پروتئین بیشتری مصرف کنید.   تمرین‌های ورزشی را در اولویت قرار دهید. پس از آن، احساس و ظاهر بهتری خواهید داشت. همه‌ی این‌ها به معنا‌ی موفقیت خواهند بود.

7- آمادگی، نکته‌‌ی اصلی است.

حتی افرادی که سریع روی پای خود می‌ایستند هم باید به مقدار مناسب آمادگی داشته باشند. بهتر است همیشه آماده باشید و فرصت مناسب نداشته باشید، تا آمادگی نداشته باشید و فرصت‌های مناسب در راهتان قرار گیرند.

همیشه آمادگی داشته باشید. بیشتر لحظات سرنوشت‌ساز تنها یک بار اتفاق می‌افتند و شما فقط یک فرصت برای تصاحب کردن آن‌ها دارید. آبراهام لینکلن می‌گوید:” من آماده خواهم شد و روز‌های من هم خواهند آمد.” اگر هر‌روز آماده‌ی چیزی باشید که به دنبالش هستید، در موقعیت بسیار بهتری برای تشخیص فرصت مناسب، قرار خواهید گرفت.

8- فردی دل‌بخش برای همکاری باشید.

شما می‌توانید در هر چیزی بهترین باشید، ولی اگر بی‌ادب و خود‌شیفته باشید، هیچ اهمیتی نخواهد داشت. هیچ‌کسی مایل به همکاری با شما نخواهد بود. با همکاران و رئیس خود، رفتار خوبی داشته باشید تا آن جایگاه را به دست آورید.

9- اعتماد‌ به‌ نفس داشته باشید.

اگر خودتان به خود و توانایی‌هایتان باور نداشته باشید، هیچ‌کس دیگری به شما باور نخواهد داشت. گونه‌ای که شما راجع به خودتان فکر می‌کنید، به دنیا هم منتقل می‌شود. خودتان را دوست داشته باشید و اعتماد به نفس‌تان را نشان دهید. مردمی که دور‌تان را گرفته‌اند، به اعتماد به نفس‌تان واکنش خوب نشان می‌دهند و شما را به‌عنوان فردی لایق در ذهن خواهند داشت.

10- لذت و سرور را به تعویق اندازید.

به ‌قصد شادمانی کردن از هر چیزی که به آن دست می‌یابید، متوقف نشوید. سر‌تان را به کار‌تان مشغول کنید و برای کامل کردن 10 هدف بعدی‌تان سخت کار کنید. تحقیقات نشان داده‌اند افرادی که می‌توانند لذت و سرور را به تعویق اندازند، معمولاً در در سطوح بالا‌تری عملکرد خود را نشان می‌دهند، شخصیت وابسته‌ای ندارند و قادر‌ند مدت طولانی‌تری سخت کار کنند.

11- در نه گفتن، بهتر شوید.

“نه” بشنوید. به جواب “نه” علاقه داشته باشید. “نه” گفتن را شروع کنید. ممکن است گمان کنید که زمان کافی برای رسیدن به موفقیت ندارید، ولی این‌طور نیست، شما فقط دارید زمانتان را صرف حواس‌پرتی‌های بیهوده می‌کنید. تمرکز کردن روی زندگی و اهداف اصلی خود را آغاز کنید و به چیز‌هایی که شما را به سوی اهدافتان جلو نمی‌برند، “نه” بگویید.

12- بر‌اساس اصل پارتو زندگی کنید.

این اصل به قانون 20/80 هم مشهور است. این اصل توضیح می‌دهد که تقریباً %80 نتایج، از %20 تلاش به‌دست می‌آید. برای موفق شدن، باید فعالیت‌هایی که به شما شانس بیشتری برای یک نتیجه‌ی مثبت می‌دهند را بشناسید و روی آن‌ها سخت تمرکز کنید.

زندگی کردن بر‌طبق این تکنیک‌ها، به هر کسی کمک می‌کند صرف نظر از مهارت خود، کار‌آمد‌تر شود و دیر‌تر خسته شود. همین امروز دست‌ به‌ کار شوید و این تغییرات را در زندگی و کار ایجاد کنید. بلا‌فاصله پیشرفت‌ها را در زندگی و کسب و کار خود خواهید دید.

https://www.entrepreneur.com/article/298657

5/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx