15 کاری که وقتی انگیزه ای برای انجام هیچ کاری ندارید باید انجام دهید (قسمت دوم)

یک نظر اضافه کنید
10 دقیقه مطالعه

15 کاری که وقتی انگیزه ای برای انجام هیچ کاری ندارید باید انجام دهید

  1. پیچیدگی را کاهش دهید

به عنوان یک فرد خوشبین، همه چیز عالی است. شما در مورد تصویر بزرگ هیجان زده هستید، و پیشرفت نام شماست. در نتیجه، شما همیشه به همه چیز «بله» می گویید، و زمانی برای بررسی و هضم احساس واقعی خود در مورد چیزهایی که به آنها بله گفته اید، باقی نمی گذارید!

زندگی شما تبدیل به یک نوار انتقال تجربیات می شود و مانند هر کاری که بیش از حد انجام می شود، به یک الگوی بی پایان از کسل کنندگی، فقدان انگیزه و خستگی بالقوه تبدیل می شود.

با زندگی در حالت هوشیاری بالا و واکنش مداوم، جای تعجب نیست که اگر برای بهبودی و بررسی های لازم وقت نگذاریم، موفقیت های کمتری به دست خواهید آورد.

این بدان معنی است که راه پیش رو با فاصله گرفتن از فوریت زندگی، کاهش شلوغی ها و پیچیدگی روشن می شود.

تمام این تعهدات اضافی ماهیت اصلی شما را از بین می برند و شما باید مانند طلا از انرژی خود محافظت کنید.

«سریع ترین راه برای بالا بردن سطح عملکرد شما این است که تعداد تعهدات خود را به نصف کاهش دهید.» جیمز کلیر، عادات اتمی

با دور شدن از این عادت، جایگاهی برای خود به دست می آورید که در لحظه حال وجود دارد، نیازهای خود را در مقابل و مرکز توجه قرار می دهید، و این کار شما را به مسیر درست باز می گرداند.

با حذف «باید»های اجتماعی، تماس ‌های بیش از حد و اعلان ‌های مداوم، مرزهایی را با افراد دیگر خواهید داشت تا بتوانید زمانی را برای الویت بندی مجدد کارهای خود و بررسی احوالات خود داشته باشید.

حالت هواپیما فقط برای پرواز نیست! مطمئن شوید که در مواقع لازم از آن استفاده می کنید.

15 کاری که وقتی انگیزه ای برای انجام هیچ کاری ندارید باید انجام دهید (قسمت دوم)

  1. وقتی احساس خواب آلودگی دارید به رختخواب بروید

وقتی به شدت خسته می شویم، پیدا کردن جرقه ‌ی نبوغ درونی ‌مان سخت می ‌شود، و اشتیاق ما به زندگی کم می ‌شود، حتی شاید موقتاً از بین می ‌رود.

خواب باکیفیت باید به یک اولویت بالا تبدیل شود. عادت کردن به دانستن آنچه بدن شما نیاز دارد و سازگاری، این روند را تسریع می کند. سعی کنید هر شب قبل از ساعت 9 تا 9:30 شب به رختخواب بروید.

اگر به اندازه کافی استراحت نکنیم، بدن ما می تواند اثرات منفی از جمله مشکلات قلبی عروقی، ضعف سیستم ایمنی، دیابت نوع دوم و مشکلات سلامت روان مانند اضطراب و افسردگی را تجربه کند.

در مقابل وسوسه چک کردن ایمیل های کاری درست قبل از اقدام کردن مقاومت کنید. می ‌دانم که سخت است، اما ارزشش را دارد. تصمیم بهتر این است که گوشی خود را هنگام خواب روی حالت هواپیما قرار دهید تا احتمال اینکه خوابتان بهم بریزد کم شود.

  1. برای یادگیرنده بودن برای خود ارزش قائل شوید

آنچه به  عنوان معیار ارزشمندی خود تعیین می کنید بسیار مهم است. اگر که ارزش خود را بر اساس عملکرد برتر، میزان فروش، یا داشتن پاسخ‌ های مناسب قرار دهید، زمانی که عملکرد شما کاهش می ‌یابد، عزت نفس شما نیز متعاقبا تحت تاثیر آنها قرار خواهد داشت.

این یک دستورالعمل برای رضایت و موفقیت نیست.

تام بیلیو، یکی از بنیانگذاران نظریه تاثیر، در مورد داشتن ذهنیت کمربند سفید و اهمیت ارزش گذاری برای خود به دلیل پایداری یادگیری صحبت می کند. وقتی چیزی ضدضربه و پایدار است، به این معنی است که هر چه فشار بیشتری به آن وارد کنید، قوی ‌تر می ‌شود، نه اینکه به حداکثر نقطه شکستگی برسد و ضربه بخورد.

همانطور که نویسنده نسیم تلاب می گوید،

«ضدضربه بودن فراتر از انعطاف ‌پذیری یا استحکام است. چیزی یا فردی که انعطاف پذیر است در برابر شوک ها مقاومت می کند و ثابت می ماند؛ انسان ضد ضربه به مرور بهتر می شود و پیشرفت می کند.»

15 کاری که وقتی انگیزه ای برای انجام هیچ کاری ندارید باید انجام دهید (قسمت دوم)

  1. از تأثیرات منفی دوری کنید

آیا می دانید که محیط اطراف شما می تواند بر روحیه شما تأثیر بگذارد؟

شما تبدیل به افرادی خواهید شد که در اطرافتان هستند. اگر همیشه توسط افراد موفقی احاطه شده باشید که در مورد رشد و یادگیری خود صحبت می کنند، شما نیز یاد خواهید گرفت و به گفتگو خواهید پیوست. به این ترتیب می توانید بر کمبود انگیزه غلبه کنید و از محیط خود برای افزایش سطح انرژی خود استفاده کنید.

از سوی دیگر، اگر در اطراف افراد منفی گرا قرار بگیرید که همیشه در مورد افراد دیگر شایعه پراکنی می کنند و غیبت می کنند، احساس منفی خواهید داشت و انگیزه ای برای کار کردن ندارید. این می تواند به دلیل یک محیط کاری سمی باشد.

اطمینان حاصل کنید که فضای کاری شما یک محیط خوب و حمایت کننده است تا با اشتیاق هر روز صبح از خواب بیدار شوید و به سر کار بروید. به یاد داشته باشید، محیط شما مهم است و می تواند بر شما تأثیر بگذارد. به جای اینکه به محیط اجازه دهید شما را مدیریت کند، محیط خود را تغییر دهید. دوری از عوامل تخلیه کننده انرژی و افراد منفی در حال حاضر برای شما بسیار مهم است.

وقتی احساس می کنیم انگیزه ای برای انجام کاری نداریم، توانایی های تصمیم گیری ما تحت تاثیر قرار می گیرد. حضور در اطراف افراد بدبین و منفی، تنها روز شما را تاریک می کند. راه حرکت از تاریکی و روشنایی این است که به درون خود وصل شوید.

  1. فیزیولوژی خود را تغییر دهید و در عمل بمانید

حرکت باعث ایجاد احساسات می شود. هر زمان که احساس ناراحتی کردید و انگیزه ای برای انجام کار ندارید، فیزیولوژی خود را تغییر دهید.

15 کاری که وقتی انگیزه ای برای انجام هیچ کاری ندارید باید انجام دهید (قسمت دوم)

این اولین تمرین را امتحان کنید:

سعی کنید با فکر کردن به همه چیزهای غم انگیزی که برای شما اتفاق افتاده است احساس ناراحتی کنید و به فیزیولوژی خود توجه کنید. به نفس، شانه ها و حالت صورت خود توجه کنید. دستانتان کجاست و به بالا نگاه می کنید یا پایین؟

وقتی در حالت غمگین هستید، فیزیولوژی شما تغییر می کند تا آن را در کوتاه مدت منعکس کند و بر سطح انگیزه شما تأثیر بگذارد. برعکس، اگر احساس خوبی داشته باشید و پرانرژی باشید، فیزیولوژی شما این را منعکس خواهد کرد. برای اکثر مردم، زمانی که احساس عالی و انگیزه می کنند، تنفس آنها سریع تر، حرکات دستانشان فعال، سریع تر صحبت می کنند و چشمانشان به جلو نگاه می کند.

به همین دلیل است که اغلب به راحتی می توان با نگاه کردن به زبان بدنش تشخیص داد که آیا فردی ناراحت است یا خوشحال. وقتی فیزیولوژی خود را تغییر می دهید، وضعیت عاطفی خود را نیز تغییر می دهید.

اقدام در مورد چیزهایی که می توانید کنترل کنید به کاهش تفکر بیش از حد و اضطراب کمک می کند زیرا شما در مسیر حرکت دارید. نکته کلیدی این است که این کار را بدون ایجاد حالت طاقت فرسا انجام دهید.

15 کاری که وقتی انگیزه ای برای انجام هیچ کاری ندارید باید انجام دهید (قسمت دوم)

تمرین دوم را هم امتحان کنید:

برای شروع، اهداف خود را بنویسید و مهارت هایی را که برای رسیدن به آن نیاز دارید بیاموزید. این چیزی است که من آن را «پیشرفت فعال» می نامم؛ شما را از اینکه صرفا آرزو کنید تا چیزی اتفاق بیفتد دور می کند و در عوض به سمت برداشتن گام های عملی برای دستیابی به آن سوق می دهد.

در مرحله بعد، هر هدف را به اهداف بسیار ساده و واضح تقسیم کنید.

با کاهش شدید سطح انرژی شما، می ‌خواهیم بار شناختی را بدون اتلاف انرژی برای یادآوری کارهای بعدی کاهش دهیم. روش انجام این کار این است که لیستی از 3 کاری که می خواهید بیش از هر چیز دیگری انجام دهید را در بخش یادداشت های تلفن خود نگه دارید.

این به شما کمک می کند زمانی که سطح انرژی و تحمل حداقل است متمرکز بمانید.

با انرژی کمی که باید بدهید، به ابزار یا سیستمی نیاز دارید که بتواند به سرعت به شما یادآوری کند که کجا می ‌روید و در ادامه چه کاری باید انجام دهید. این مهم است زیرا عمل تیک زدن چیزهای کلیدی از لیست شما (مهم نیست چقدر کوچک) به شما کمک می کند تا احساس قدرت داشته باشید.

منبع:

  • https://www.lifehack.org/895456/no-motivation-to-do-anything
به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx