7 دلیل برای شکست ما

یک نظر اضافه کنید
7 دقیقه مطالعه

همان‌طور که هر فرد موفقی صادقانه اعتراف می کند، شکست اتفاق می افتد و همه ما تابه‌حال ـن را تجربه کرده ایم. اما از هر شکست، دو درس به همان اندازه ارزشمند می آموزیم. یکی اینکه حداقل شکست ما یک دلیل داشته است و دو، اینکه ما می توانیم از آن شکست بازگردیم.

به گفته Shiv Khera، نویسنده کتاب «شما می توانید برنده شوید»، شکست ها اغلب به یکی از هفت دلیل زیر رخ می دهند. و هاروی مکی، نویسنده پرفروش و سخنران کسب‌وکار، می‌گوید که هرکدام از شکست ها می‌توانند چیز ارزشمندی را به ما بیاموزند، می‌توانند به ما نشان دهند چگونه از یک سوراخ دو بار گزیده نشویم.

در اینجا رایج‌ترین مشکلاتی که باعث شکست می شوند و راه‌حل‌های آن‌ها آورده شده است:

7 دلیل برای شکست ما

عدم پشتکار

تعداد بیشتری از افراد شکست می خورند نه به این دلیل که دانش یا استعداد ندارند، بلکه به این دلیل که کنار می کشند. یادآوری دو کلمه مهم است: پشتکار و مقاومت. در کاری که باید انجام شود پافشاری کنید و در مقابل آنچه نباید انجام شود مقاومت کنید.

رویکردهای جدید را امتحان کنید. پافشاری مهم است، اما تکرار کارهای مشابه بارها و بارها، به امید اینکه این بار موفق شوید، احتمالاً شمارا به هدفتان نزدیک نمی کند. به تلاش های ناموفق قبلی خود نگاه کنید و تصمیم بگیرید که چه چیزی را تغییر دهید. با استفاده از تجربیات خود به‌عنوان راهنما، اشتباهات خود را اصلاح کرده و تغییر ایجاد کنید.

7 دلیل برای شکست ما

کمبود باور و یقین

افرادی که باور و یقین ندارند میانه راه را می گیرند. اما در میانه راه چه اتفاقی می افتد؟ شما زیر گرفته می‌شوید. افراد بدون اعتقاد، به خاطر عدم اعتمادبه‌نفس و شجاعت همرنگ جماعت می ‌شوند. آن‌ها برای پذیرفته شدن همرنگ جماعت می شوند، حتی زمانی که می دانند کاری که انجام می دهند اشتباه است.

تصمیم بگیرید چه چیزی برای شما مهم است. اگر کاری ارزش انجام دادن را دارد، پس ارزش درست و خوب انجام دادن را دارد. اجازه دهید اشتیاق شما حتی در کارهای پیش‌پاافتاده نیز نشان داده شود. همکاری و همدستی برای موفقیت اشکالی ندارد، اما به خطر انداختن ارزش‌های خود – هرگز.

توجیه

برندگان ممکن است تحلیل کنند، اما هرگز توجیه نمی کنند. بازنده ها توجیه می کنند و کتابی پر از بهانه دارند تا به شما بگویند چرا نتوانسته اند موفق شوند.

دیدگاه خود را تغییر دهید هر تلاش ناموفقی را یک شکست تلقی نکنید. تعداد کمی از مردم در اولین بار در همه‌چیز موفق می شوند. بسیاری از ما تنها با تلاش مکرر به اهداف خود می رسیم. تمام تلاش خود را بکنید تا همه‌چیز را در مورد آنچه اتفاق افتاده و دلیل آن یاد بگیرید.

رها کردن اشتباهات گذشته

برخی از مردم زندگی می کنند و یاد می گیرند و برخی فقط زندگی می کنند. اگر نگرش درستی داشته باشیم، شکست معلم ما خواهد بود. افراد عاقل از اشتباهات خود درس می گیرند – تجربه نامی است که آن‌ها برای لغزش ها می گذارند.

مشکل را بهتر تعریف کنید. موقعیت را تجزیه‌وتحلیل کنید – به چه چیزی می خواهید برسید، استراتژی شما چیست، چرا کار نکرد. آیا واقعاً مشکل را به‌درستی مشاهده می کنید؟ اگر به پول نیاز دارید، گزینه‌های زیادی برای افزایش درآمد دارید. شما همچنین می توانید هزینه ها را کاهش دهید. به این فکر کنید که واقعاً تلاش می کنید چه‌کاری را انجام دهید.

فقدان انضباط

هرکسی که کاری ارزشمند انجام داده است، هرگز آن را بدون نظم و انضباط انجام نداده است. نظم و انضباط مستلزم کنترل خود، فداکاری و اجتناب از حواس‌پرتی و وسوسه است. یعنی متمرکز ماندن.

کمال‌گرا نباشید. شاید بهتر باشد برای اینکه بفهمید موفقیت چگونه به نظر می رسد و چه احساسی دارد یک دیدگاه ایده‌آل داشته باشید. اگرچه این می تواند انگیزشی باشد، اما نمی تواند واقع بینانه نباشد. موفقیت در یک هدف همه مشکلات شمارا برطرف نمی کند. در مورد چیزهایی که اهداف شمارا برآورده می‌کند به‌وضوح آگاه شوید و در مورد جزئیات سطحی وسواس نداشته باشید.

7 دلیل برای شکست ما

عزت‌نفس پایین

عزت‌نفس پایین، کمبود احترام و ارزش خود است. افرادی که اعتمادبه‌نفس پایینی دارند دائماً در تلاش هستند تا خودشان را پیدا کنند به‌جای اینکه شخصی را که می خواهند باشند را به وجود بیاورند.

به خود برچسب نزنید. ممکن است شکست‌خورده باشید، اما تا زمانی که دست از تلاش برندارید، شکست‌خورده نیستید. خودتان را فردی در نظر بگیرید که هنوز برای رسیدن به یک هدف تلاش می کند، بنابراین بهتر می توانید صبر و استقامت خود را برای مدت طولانی حفظ کنید.

نگرش تقدیرگرایانه

نگرش تقدیرگرایانه افراد را از پذیرش مسئولیت موقعیتی که در زندگی خود دارند باز می دارد. آن‌ها موفقیت و شکست را به شانس نسبت می دهند. آن‌ها بدون توجه به تلاش خود به سرنوشت خود تسلیم می شوند و بر این باورند که هر چه باید اتفاق بیفتد به‌هرحال اتفاق می افتد.

هر روز در آینه نگاه کنید و بگویید من مسئول هستم. شما ممکن است بر تمام مراحل زندگی خود کنترل نداشته باشید، اما بیش از آنچه تصور می کنید کنترل دارید و مسئولیت شادی و موفقیت خود را بر عهده دارید. نگرش شما مقامتان را تعیین می کند، و می توانید بی‌پولی و فلاکت را به پولداری و مشغول بودن تبدیل کنید.

منبع

://www.success.com/the-7-reasons-we-fail/

5/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx