7 روش ساده برای ایجاد انگیزه

1 نظر
9 دقیقه مطالعه

7 روش ساده برای ایجاد انگیزه:

همه ما می‌دانیم که انگیزه بالا و پایین می رود؛ بعضی روزها به وفور وجود دارد، اما بعضی روز‌ها اصلا انگیزه هیچ کاری نیست. بی انگیزگی شما می‌تواند به علت اختلال خواب، تعویق انداختن بیش از حد کار ها یا تنبلی مغز باستانی شما باشد.

برای بلند شدن از مبل و رهایی از شر حس کِسلی نیاز به هیچ نوشیدنی انرژی زایی ندارید. فقط این هفت روش ساده زیر را انجام دهید تا فوراً انگیزه پیدا کنید و تلاش برای رسیدن به اهدافتان را آغاز کنید.

  1. دوش آب سرد بگیرید: | 7 روش ساده برای ایجاد انگیزه

دوش آب سرد برای اکثر مردم شبیه شکنجه است؛ اما همین شکنجه یک سلاح مخفی هست که به شما کمک می کنند هر روز انگیزه و انرژی داشته باشید.

قرار نیست کار افراطی انجام دهید؛ فقط حمام آب گرم معمولی خود را با کمی آب سرد تمام کنید. با انجام این تغییر ساده، «توانستن» را به مغز خود آموزش می‌دهید و مغز به این باور می‌رسد که: «اگر این کار را توانستم انجام دهم، پس توانستن سخت نیست و هر کاری را می‌توانم انجام دهم.»

7 روش ساده برای ایجاد انگیزه

 

  1. یک ویژن برد برای خود داشته باشید: | 7 روش ساده برای ایجاد انگیزه

آیا این ضرب‌المثل قدیمی را شنیده‌اید که: «از دل برود هرآنچه از دیده برفت»؟

اگر به طور منظم اهداف خود را مرور نکنید، رسیدن به آنها بسیار سخت خواهد بود. مشکل این است اکثر مردم اهدافی را در رایانه یا سالنامه خود تعیین می‌کنند ولی هرگز آنها را مرور نمی‌کنند.

زمانی که برای چیز بزرگی تلاش می‌کنید، به یک یادآورِ دائمی از آن چیز نیاز دارید. ویژن برد یا همان تابلوی رویاها، یک تابلوی ساده است که شما تصاویر شخصی سازی شده‌ای را از رویاهایتان روی آن می‌چسبانید و تابلو را جایی نصب می‌کنید که روزی چند بار آن را ببینید.

این کار به شما کمک می‌کند اهداف و آرزو هایتان را مدام برای خودتان مرور و تجسم کنید؛ و همچنین به برنامه ریزی ناخودآگاه شما برای دستیابی به آنها کمک می‌کند. اگر چیزی را مدام در ذهنمان تجسم کنیم، آن چیز واقعا در زندگی رخ می‌دهد! هدف از داشتن ویژن برد این است که یادآوری اهدافمان؛ انگیزه بخش راه ما باشد.

7 روش ساده برای ایجاد انگیزه

  1. موبایل‌تان انگیزه بخش شماست: | 7 روش ساده برای ایجاد انگیزه

 

 

هر فرد به طور متوسط ​​بیش از 50 بار در طول روز به تلفن خود نگاه می‌کند؛ که همین می تواند به شما کمک کند انگیزه خود را حفظ کنید.

اولین راه برای انجام آن را از کارآفرین جهانی؛ اد مایلت آموختیم. او گفت که بزرگترین اهداف خود را به عنوان پس زمینه خود بر روی تلفن خود قرار دهید، مانند یک ویژن برد کوچک. به این ترتیب با دیدن مداوم آنچه می‌خواهید به دست آورید، ذهن به طور ناخودآگاه برای رسیدن به آن، انگیزه دارد.

روش دیگر انجام این کار، تنظیم یک یادآور یا زنگ هشدار در طول روز است. می‌توانید با ایجاد یک عادت جدید، مانند ورزش کردن یا تغذیه سالم، انگیزه خود را بیشتر حفظ کنید. فقط مطمئن شوید که زنگ ساعت را روی یک برنامه روزانه مداوم تنظیم می‌کنید.

7 روش ساده برای ایجاد انگیزه

 

  1. گوش دادن به موسیقی: | 7 روش ساده برای ایجاد انگیزه

آیا تا به حال شده است با گوش دادن آهنگ مورد علاقه‌تان فوراً انگیزه پیدا کنید؟ این قدرت موسیقی است؛ مخصوصاً گوش دادن به موسیقی با صدای بلند.

سعی کنید همیشه کار خود را با نوع موسیقی مناسب نیز مطابقت دهید. اگر در باشگاه ورزشی هستید، یک پلی‌لیست انگیزشی با انرژی بالا پخش کنید. اگر می‌خواهید یک پروژه را برای کار یا تجارت به پایان برسانید، سعی کنید موسیقی را پخش کنید که به تمرکز شما کمک کند.

یکی دیگر از گزینه‌های عالی برای افزایش تمرکز زمانی که احساس تنبلی می‌کنید، ضرب ‌های دو گوشی است. این ضرب‌ها مانند موسیقی معمولی نیستند، اما در عوض به مغز شما کمک می‌کنند تا روی کار در حال انجام متمرکز بماند.

برای پیدا کردن این ضرب های دو گوشی کافی است یک جستجوی سریع در یوتیوب انجام دهید و تعداد زیادی از آن را پیدا خواهید کرد. آنها به شما کمک می کنند تا زمانی که کارتان کامل شود متمرکز بمانید.

7 روش ساده برای ایجاد انگیزه

  1. انگیزه پولی: | 7 روش ساده برای ایجاد انگیزه

وقتی به انگیزه اضافی نیاز دارید، یک انگیزه پولی برای رسیدن به هدفتان بسیار مفید است. اینجاست که سایت Stickk.com وارد می شود.

پس از ثبت نام، مشخصات کارت اعتباری خود را وارد کنید و در صورت عدم تکمیل هدف خود در بازه زمانی مشخص، مبلغی را که مشخص کرده‌اید به صورت مستقیم به حساب خیریه واریز می‌شود.

در این سایت هنگامی که یک هدف، بازه زمانی و مقدار پولی را تعیین می کنید، به یک داور هم نیاز دارید. این شخص می‌تواند یکی از دوستان یا اعضای خانواده باشد که به کار شما را داوری می‌کند و اگر در زمان تعیین شده به هدفتان نرسیده بودید، این را در سایت ثبت می‌کند و پول شما به خیریه واریز می‌شود.

7 روش ساده برای ایجاد انگیزه

  1. کنترل قند خون: | 7 روش ساده برای ایجاد انگیزه

مغز شما برای تولید انرژی به دو چیز نیاز دارد: اکسیژن و گلوکز. با کاهش گلوکز در طول روز، انرژی و انگیزه شما هم کاهش می یابد. بهترین راه برای حفظ سطح قند خون، داشتن یک رژیم غذایی با شاخص گلیسمی پایین است.

شاخص گلیسمی، همان سرعت آزاد شدن قند یک غذا در خون است؛ بنابراین هرچه این شاخص پایین تر باشد قند یا همان گلوکز خون شما دیرتر کاهش می‌یابد؛ زیرا بدن شما با سرعت بسیار کمتری گلوکز دریافت شده را به خون تزریق می‌کند و اینگونه در طول روز به طور مداوم به بدن شما گلوکز می‌رسد و افت انرژی نخواهید داشت.

یا می توانید سعی کنید هر 2 تا 3 ساعت یکبار غذاهایی سبک بخورید تا با گرسنگی دچار بی انگیزگی نشوید.

7 روش ساده برای ایجاد انگیزه

  1. سحر خیزی: | 7 روش ساده برای ایجاد انگیزه

افراد روزانه فقط 24 ساعت زمان دارند. اگر شما همزمان با اکثر آدم ها ساعت 10 صبح از خواب بیدار می‌شوید و مانند بقیه 12 شب به رختخواب می‌روید، هر روز به سادگی چندین ساعت خود را با خواب زیاد از دست داده اید.

اگر امسال به دنبال تغییرات جدی در زندگی و کسب و کارتان هستید، باید یاد بگیرید زودتر از خواب بیدار شوید. زود بیدار شدن یکی از اصلی ترین عادت افراد موفق است. برای شروع سحرخیزی، راه خود را برای ورود به آن آسان کنید، سعی نکنید یک شبه ساعت خواب و بیداری خود را عوض کنید.

اگر اکنون ساعت 7 صبح از خواب بیدار می شوید، فردا ساعت 5 صبح از خواب بیدار نشوید. این حرکت ممکن است در ابتدا کمک کند و یکی دو روز جواب دهد، اما هرگز دوام نخواهد آورد و از روز سوم به همان روتین قبلی برمی‌گردید.

برای تثبیت سحرخیزی، هر روز فقط 15 دقیقه زودتر از دیروز بیدار شوید. اگر هدف شما این است که 5 صبح روزتان را شروع کنید و اکنون ساعت 7 صبح بیدار می‌شوید؛ 4 تا 8 هفته به خود فرصت دهید تا بدنتان هر روز با ربع ساعت زود بیدار شدن به این تغییر عادت کند؛ و در کنار آن، شب ها زودتر بخوابیدتا مطمئن ‌شوید که همچنان خواب کافی دارید.

هنگامی که زود بیدار شدید، از برخی از ترفندهای دیگر ذکر شده در بالا برای شروع روزی پر از انگیزه استفاده کنید.

در آخر امیدواریم که بتوانید یک یا چند مورد از این ترفندها را برای ایجاد انگیزه فوری و شکستن تنبلی استفاده کنید. آنها را با هم مخلوط کنید و موثرترین را برای خودتان پیدا کنید.

منبع:

 

5/5 - (3 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx