8 جنبه از نتایجِ تقویت برد­باری که شما را اساساً برای موفقیت آماده می­کنند

8 جنبه از نتایجِ تقویت برد­باری که شما را اساساً برای موفقیت آماده می­کنند

از کودکی به ما گفته شده­است که صبوری، یک ویژگی خیلی خوب است. با این حال، تعداد کمی از ما واقعا آموزش دیده­ایم که چگونه صبور و شکیبا باشیم.

برد­باری، قابلیتی نیست که آن را داشته باشیم، بلکه چیزی است که آن را خود­­آگاه انجام می­دهیم. همچنین؛ از آن قابلیت­هایی­ست که به آسانی به دست نمی­آیند : هر­چقدر بیشتر آن را تمرین کنیم، شکیبایی­مان بیشتر می­شود.

برای تبدیل به یک فرد موفق، در هنگام سر و کار داشتن با روابطِ کارمندان، مذاکرات تجاری و ارتباطات، به همان مقدار که برای رسیدن به هدف­مان برنامه چیده­ایم، به حوصله نیاز داریم.

به­علاوه، باید در میان پیچ و خم­های راه، آرامش خود را حفظ کنیم. ما فقط از طریق بردباری می­توانیم عمیقاً از مشکلات و گرفتاریِ مسیر­مان آموزش ببینیم.

در این مطلب، ۸ مورد از فوایدِ صبر و حوصله را بررسی می­کنیم.

  • دستاوردِ مثبت

بی­حوصلگی یک عادت است، حوصله داشتن هم این چنین است. هنگامی که کم­صبر و کم­طاقت باشیم، قادر نیستیم لذت و استراحت را حتی لحظه­ای به تعویق بیاندازیم، که این امر در ما موجب خستگیِ مفرط می­شود.

خستگی مفرط هم یک نیروی روانی و احساسی­ست که ما را وادار به ترک ِکار می­کند. اگر بی­حوصله باشیم، نمی­توانیم از یک روش مشخص، به سمت اهداف ِکاری­مان حرکت کنیم و به بهانه­ی شروعی دوباره، کار را رها می­کنیم و دوباره به این چرخه ادامه می­دهیم.

تغییرِ عادت، نیازمند یک انگیزه­ی بسیار قوی است. ما باید به خود اطمینان دهیم که پاداش­های خوبی بابتِ پذیرفتن این ویژگی به دست می­آوریم.

صبوری به ما باز­خوردِ مثبت از سوی دیگران، فروش بیشتر، سطح بالا­تر رضایت مشتری، سود­های بزرگ و پیشرفتی که به دنبالش هستیم؛ می­دهد. واحد اندازه گیریِ فهم و درک یک انسان، هر­چه که باشد، قطعاً مجموع صبوری و سخت­کوشی است.

  • تصمیم­گیریِ هوشمندانه

در زمان تصمیم گیری­های مهم، حوصله و شکیبایی، قوی­ترین دارایی شماست. بسیاری از افراد در کارشان به دنبال پیروزی در رقابت­ها و بهبود عملکرد خود هستند.

اگر شما هم از این افراد هستید، خیال نکنید که داشتن یک برنامه­ی کاریِ قوی و بهترین استعداد­ها در اطرافِ خود، می­تواند جایگزین ویژگی­های مورد نیاز برای هدایتِ یک کار در مسیر مناسب شود.

صبر و حوصله یکی از همان ویژگی هاست. اگر صبور باشیم، از افکار منفی که باعث تغییر نظر­مان می­شوند، دوری می­کنیم. ” نکنه… ” گفتن هایمان به خود، یک چیز معمولِ انسانی است،

ولی برای زمانی که می­خواهیم تصمیم­گیریِ دقیق و درست داشته باشیم، بسیار مخرب است. وقتی صبور هستیم، ذهنیت این را داریم که توقف کنیم و روی همان لحظه تمرکز کنیم. با در لحظه بودن، قادر به تصمیم­گیری­های عاقلانه­ای می­شویم که تاثیرات بزرگ و کوچکی در کارمان خواهند داشت.

  • ایجاد اعتبار و خوش­نامی

بازرگانانِ موفق، به وسیله­ی کسب مهارت در توانمندی­های مورد نیاز برای پیشرفت، بین خود و بقیه تفاوت ایجاد می­کنند و خود را بالاتر می­برند. برد­باری به ما ثبات می­دهد.

به ما تواناییِ این را می­دهد که به طور مداوم برای رسیدن به اهداف­مان زحمت بکشیم و بلا­فاصله که به اهداف­مان دست یافتیم، شروع به کسبِ اعتبار کنیم. شهرت­های بزرگ از طریق پشتکار به دست آمده­اند، نه نا­امیدی و دست کشیدن. و درست زمانی که با وجود احتمالاتِ نا­چیزی برای موفق شدن، ایستادگی می­کنیم؛ به همان سطحی از موفقیت می­رسیم که به دنبالش بوده­ایم.

هر کوششی که قابلیت آن را دارد تا یک موفقیتِ بزرگ ایجاد کند، نیاز­مندِ آن است که خود را وقفِ تلاشی سخت و طولانی کنیم. این تنها زمانی ممکن است که فارغ از پیشرَویِ زیاد یا کمِ عملکردمان، در مسیرِ خود صبور باشیم .

  • خود­­داری و خون­سردی
شاید این مطالب را دوست داشته باشید
۱ از ۳۶

برد­باری، یک نظارتِ دقیق نسبت به خودمان ایجاد می­کند. و برای موفقیت، هیچ کمکی قوی­تر از خون­سردی نیست. اگر باحوصله باشیم، به جای گول خوردن توسط احساسات­مان، به خودمان برای پاسخ دادن به یک پیشنهاد، زمانِ کافی برای فکر کردن می­دهیم. برد­باری به ما اجازه می­دهد فارغ از چیزی که رخ داده، خودمان را به آسانی جمع­و­جور کنیم.

با مدیریتِ خود، ما به خودمان اطمینان می­دهیم که از پسِ هر اتفاقی که رخ دهد، برمی­آییم. عدمِ موفقیت یا پیشرفت، تقریباً همیشه می­تواند به­دلیلِ کم­صبری و کم­طاقتی باشد. بیشترین دلیل اصلیِ کم­صبری، کم­نظارتی بر خود است.

هنگامی که کنترل و نظارت کمی بر خود داشته­باشیم، فهم و  بینش­مان کاهش می­یابد و توانایی برنامه ریزی، ارتباط و داشتنِ انتظاراتِ واقع­بینانه را از دست می­دهیم. ولی هنگامی که بر تمام این موارد، کنترل داشته باشیم، از نتایجی که شکیبایی برایمان به ارمغان می ­آورد، بهره و لذت می­بریم.

  • تحمل

صبر و حوصله، باعث افزایش آستانه­ی تحمل­مان می­شود و به ما بینشِ این را می­دهد که موانعِ پیش­رو را در نظر بگیریم و با مهارت با آن­ها مقابله کنیم

. اگر توقعِ سختی­ها و چالش­های پیشِ­رو را داشته باشیم، با جرات، قدرت و خوش­بینیِ بیشتری به آن­ها پاسخ می­دهیم؛ متوجه می­شویم که رنج و زحمت، بخشی از رو­یا­رویی با هر مانع است و می­پذیریم که مشکلات، قسمتی طبیعی از چرخه ­ی کسب ­و ­کار هستند؛

بنا­براین، هیچ سختی، تلخی و کینه­ای را به این پروسه اضافه نمی­کنیم و به جای آن، خود را آماده برای عمل و پشرفت می­کنیم و کارِ مورد نیاز را انجام می­دهیم.

هر­چه آسان­تر با سختی­ها مقابله کنیم و یاد بگیریم تغییرات و جریاناتِ غیر قابلِ پیش­بینی در چرخه­ی موفقیت را بیشتر از دیگر انسان­ها تحمل کنیم، استرسِ کمتری را تجربه می­کنیم و انعطاف­پذیر­تر می­شویم.

  • امید

صبر، امید می­آورد و باور­های پیوسته جدیدی را که نسبت به اهداف دلخواه­مان و قله­های  در نظر­مان داریم، به­وجود می­آورد. وقتی امیدوار هستیم، انعطاف­پذیری و تمایلی طبیعی به تلاش کردن داریم چون در این که نتیجه­ی خوبی کسب کنیم، مطمئن هستیم. زمانی که به موفقیت برسیم، نه سریعاً ولی حتماً متوجه می­شویم که تاخیر در موفقیت به معنای نبودِ آن نیست.

فرهنگ مثبت کار گروهی

  • فرهنگ مثبت کار گروهی

صبور بودن به نتایج قابل توجهی منجر می­شود. تمرکز و اولویتِ اصلی هر تاجر یا کاسب، رئیس و شرکت، طرز برخورد یا لحنِ مربوط به فرهنگش است.

اگر فرهنگِ تجارت و کسب و کار­مان درست باشد، بقیه­ی عناصرِ مورد نیاز برای موفق شدن نیز، مانند خدمات مشتری، پدید می­آیند. توسعه و پرورشِ فرهنگِ تعامل فقط از طریق صبوری در به دست آوردنِ چیزی که برای آن تلاش می­کنید حاصل می­شود.

شکیبایی، شانسِ ما را در به دست آوردن آنچه می­خواهیم، بالا می­برد. وقتی صبور هستیم، انسان­ها، مدیر­ها و رهبر­های تجاریِ بهتری می­شویم. صبور بودن باعث می­شود با بقیه­ی مردم با شرافت رفتار کنیم که به نوبه­ی خود، احتمال این­که با ما با مهربانی برخورد کنند را بالا می­برد.

  • برتری و ممتاز بودن

صبور بودن باعثِ برتری و ممتاز بودن می­شود. صبرِ طولانی­مدت باعث ایجادِ استعداد می­شود. در مرکزِ هر موفقیتِ حقیقی، آگاهی به مشکلاتِ ذاتی هر پیروزی و اطمینان به این­که با پا­­فشاری کردن و صبور بودن، چیزِ ارزنده­ای محقق می­شود، وجود دارد.

از این طریق، نبوغ، چیزی جز صبو­ر­تر بودن نیست. ما با شکیبایی، استعداد­های پنهانِ خود را شکوفا می­کنیم و همچنین می­توانیم ویژگیِ برتر­مان که ما را از بقیه متمایز می­کند، به جهان عرضه کنیم. جهان، شدیداً به این که بهترین چیز­هایی که داریم را عرضه کنیم، نیاز دارد.

ساختنِ یک برند و مشهور کردنِ آن زمان می­برد. ما نمی­توانیم دانه­ای را بکاریم و انتظار داشته­ باشیم که یک شبه گل بدهد. موفقیت، همیشه با صبر و تعهد به پشتکارِ مورد نیاز برای بهترین شدن، آغاز می­شود. ولی هنوز هم صبور بودن، راحت نیست. آن نوع از تاجران باشید که بیشتر از واکنش­های لحظه­ای، تصمیماتِ صحیح از باور­های سخت می­گیرند.

صبوری، صفتِ نیکویی­ست که ما را به تاجرِ خوبی تبدیل می­کنند. صبوری، احتیاج به زمان و تلاشِ هوشیارانه برای خوب یاد گرفتن دارد، ولی بی­حوصلگی و بی­تابی منجر­به سقوط می­شود.

همان­طور که توماس ادیسون می­گوید: بسیاری از ناکام­های زندگی، آن مردمی هستند که تسلیم می­شوند در حالی که نمی­دانند چقدر به موفقیت نزدیک بوده­اند.

https://www.entrepreneur.com/article/250211

اشترام گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
واتس اپ
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در twitter
توئیتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
نظرات کاربران
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
5 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
شاید این مقالات را دوست داشته باشید
موفقیت را چگونه توصیف کنیم؟
موفقیت و رشد فردی
علی خرمی
موفقیت را چگونه توصیف کنیم؟

تعریف موفقیت می‌تواند دشوارباشد زیرا این  خود اصطلاحی بسیار انتزاعی است. برای تعریف موفقیت، به اهداف شخصی، علاقه‌ها و احساسات خود توجه کنید. سپس تعریفی

ادامه مطلب »
مشاوره ثبت نام دوره