چگونه پیشرفت کند دررسیدن به اهداف زندگی را سرعت ببخشیم

یک نظر اضافه کنید
11 دقیقه مطالعه

طبیعت انسان به صورت  ذاتی میل به پیشرفت یا تغییر مثبت دارد. همه‌ی شما دوست دارید، سرعت بخشیدن به اهداف زندگی را تجربه کنید. بعضی از افراد به دنبال بهبود وضعیت مالی، روابط، سلامتی یا وضعیت تحصیلی خود هستند یا دوست دارند کنترل عواطفشان را بیشتر به دست بگیرند، استقلالشان را به دست آورند و صبورتر شوند. اما چرا این پیشرفت‌ها و تغییرها اینقدر آهسته پیش می‌روند؟

اگر متوجه شدید که در رسیدن به هدف خود آهسته پیشرفت می کنید در ابتدا بررسی کنید شاید عواملی، از جمله نگرش یا محیط، به شما اجازه نمی دهد که پیشرفت دلخواه خود را داشته باشید. در این میان، مقصر دانستن زمان و شانس آسان است، اما صحیح نیست. این کندی هیچ ربطی با سرنوشت و قسمت ما ندارد.

پس بیایید هرگاه بر سر راهمان با مانعی روبه‌رو شدیم که باعث کاهش سرعت پیشرفت ما شد از خود بپرسیم دلیل وجود چنین موانعی چیست و زمانی که آن را شناسایی کردیم، بفهمیم چگونه می‌توانیم آن را از سر راه برداریم. در آخر پس از اینکه به راه حلی قطعی رسیدیم اقدام کنیم و آن مانع را از بین ببریم.

شما در این مقاله راهنمای سرعت بخشیدن به اهداف زندگی را فرا می گیرید و در انتها پس از اینکه به راه حل قطعی رسیدید، اقدام کنید و مانع ها را از بین ببرید. با ما در پرورش افکار همراه باشید.

با چرایی شروع کنید  هدف خود را

در مسیر شغلی که در حال فعالیت هستید، از خود بپرسید که من این شانس را داشته ام که فرصتی برای کشف و یادگیری چیزهای عملی پیدا کنم و سال های متمادی را صرف تلاش برای ایجاد یک کردم تا به موفقیت نهایی دست پیدا کنم با این وجود چرا در رسیدن به اهدافم کند پیش می روم .

آقای جی ماندل می گوید، مشاوره کارآفرینی براساس ارزشهای اصلی، صراحت، کنجکاوی و همکاری من شکل گرفت، اما متأسفانه مشتری ها و پروژه های من ظاهراً تصادفی و از هم گسیخته بودند. در حالی که فهمیدم برای دستیابی به نتایج سودمند باید رویکردی سازگار و قابل تکرار در بازاریابی محتوا ایجاد کنم، اما این رویکرد در فعالیت من مشخص نبود. اوضاع به قدری ناخوشایند بود که من مجبور شدم با شروع همه گیری کرونا به جمع آوری آمار بیکاری متوسل شوم.

چگونه پیشرفت کند دررسیدن به اهداف زندگی را سرعت ببخشیم

 

مسیر سرعت بخشیدن به اهداف زندگی

در ابتدای همه گیری، من یک وبینار ارائه کردم به نام جلب اعتماد در زمان های نامشخص، پس از آن متوجه شدم که باید اهداف خود را تغییر دهم و به یک تجارت جدید رو بیاورم که مهارت های من را به روشی معتبر و با ارزش برای استفاده مشتریان تبدیل کند.

پس در مسیر سرعت بخشیدن به اهداف زندگی طرح چرایی در ذهن از اهمیت قابل ملاحظه ای برخوردار است.

هویت خود را جدی بگیرید

جیمز کلیر، در مورد عادات مبتنی بر هویت صحبت می کند که ریشه عمیق در نگرش فرد نسبت به زندگی و سرعت بخشیدن به اهداف زندگی دارد.

به عنوان یک تاجر، رویه های مبتنی بر هویت، اهداف کسب و کار و رویکردهای شما در دستیابی به آنها است. هویت همان چیزی است که شما به آن اعتقاد دارید و نتایج تعیین می کند که به دنبال چه چیزی هستید. یک تغییر دائمی ناشی از تغییر بخشی از شخصیت و رفتار است.

طبق گفته موسسه بروکینگز، هویت مجموعه ای منحصر به فرد و موروثی از دارایی ها، تاریخ، ویژگی ها و فرهنگ است که آن را از نظر داخلی و خارجی متمایز کرده و می تواند مردم و مکان ها را متحد کند.

روش های مختلف در سرعت بخشیدن به اهداف زندگی

اما این منطق در مورد اهداف شخصی نیز صدق می کند. به عنوان مثال اگر هدف شما کاهش وزن است، تمرکز شما بیشتر بر روی نتیجه است تا یک برنامه مبتنی بر هویت، و این ممکن است باعث از دست دادن انگیزه شما شود.

فکر کنید آیا هدف از کاهش وزن برای سلامتی بیشتر است؟

این روش به شما کمک کرده تا هدفتان را در قالب گزاره مثبت تنظیم کنید. مانند اینکه، من در تلاش هستم تا یک سبک زندگی سالم و فعال داشته باشم.

انگیزه باید به اعتماد به نفس برسد همچنین تعیین اهداف برای دیگران درست نیست. به عنوان مثال من در حال کاهش وزن هستم تا بتوانم برای بچه هایم زندگی کنم. با این حال  اگر اهدافی را درمورد موضوعاتی که متعلق به شما نیست تعیین کنید و این کار را ابتدا برای خود انجام ندهید، در این صورت برای شما هیچ مزیتی نخواهد داشت.

 

سرعت بخشیدن به اهداف زندگی

عملیات سرعت بخشیدن به اهداف زندگی

چگونه می توان برای دستیابی به اهداف خود برنامه عملیاتی ایجاد کرد؟

در مورد آنچه که از تلاش های خود به دست می آورید فکر کنید. رویکردی که اکنون در حال مشاهده آن هستید نیز باید اشاره به این واقعیت باشد که قول می دهید برای مخاطب خود هم ایجاد کنید و این امکان پذیر نیست مگر اینکه به آن اعتقاد داشته باشید و آن را برای دیگران باورپذیر کنید.

ارزش های شما برای دستیابی به نتیجه دلخواه شما باید با افراد و سیستم های دیگر هماهنگ باشد، بنابراین اطمینان حاصل کنید فرآیندی که در اختیار شما قرار می گیرد، انگیزه شماست. اطمینان حاصل کنید که این  همان عادتی است که می خواهید در زندگی داشته باشید.

به گفته فاگ، یک رفتار کوچک بسیار عالی دارای این خصوصیات است:

  • کمتر از ۳۰ ثانیه طول می کشد.
  • به هیچ تلاش واقعی احتیاج ندارد.
  • باعث ایجاد درد یا احساسات مخرب نمی شود.

 

چگونه پیشرفت کند دررسیدن به اهداف زندگی را سرعت ببخشیم

حرکت به سمت سرعت بخشیدن به اهداف زندگی

نکته بعدی برای یادگیری این است که کدام قسمت از رفتارهای کوچک را در زندگی خود قرار دهید. دقیقاً مانند کاشت یک بذر، مکان مناسبی برای آن می خواهید، جایی که به طور طبیعی متناسب باشد و بتواند در آن شکوفا شود.

در مسیر عملیاتی کردن سرعت بخشیدن به اهداف زندگی چند راهکار ارائه می شود.

انعطاف پذیری

نکته بعدی جهت سرعت بخشیدن به اهداف زندگی این است که انعطاف پذیر و سازگار باشید. ما در یک دنیای پیچیده و بی ثبات هستیم و همه چیز در یک لحظه تغییر می کند، بنابراین باید در رسیدن به هدف خود خیلی سخت نگیرید.

تعصب

از تعصب آگاه باشید. همانطور که برای دستیابی به اهداف خود در نظر گرفته اید، بسیار مهم است که از تعصبی که می تواند به صورت دزدکی حرکت کرده و فکر شما را خراب کند، آگاه باشید. برای دستیابی به اهداف خود همکاری با دیگران ضروری است، اما شما باید این مسئله را درک کنید و قبل از انجام این کار مطمئن شوید که مانع راه خود نمی شوید.

در اینجا برخی از اشکال متداول تعصب آورده شده است:

 

  • جهت گیری تأیید: افراد تمایل دارند بیشتر اوقات، به سخن کسانی که اعتقاداتی را که قبلاً دارند تأیید می کنند گوش دهند.
  • تعصب در انتخاب: گروههایی که دیدگاههای متنوعی برای در نظر گرفتن انتقادات فراهم نمی کنند.
  • تعصب خود خدمت: مردم تمایل دارند که موفقیت خود را اعتبار دهند اما شکست ها را علت های بیرونی می دانند.

دکتر کریستین بوش ، نویسنده کتاب Serendipity Mindset: The Art and Science of Creating Good luck یک دهه را صرف بررسی این موضوع کرد که آیا رفتارهای غیرمنتظره برخوردهای اجتماعی تصادفی، جهان بینی، محافل اجتماعی و فرصت های جدید حرفه ای را گسترش می دهند؟

یافته های بوش نشان می دهد که جمله موفق باشید فقط یک شانس نیست، بلکه می توان آن را آموخت و از آن استفاده کرد.

انگیزه و یک برنامه واقع بینانه

فقط شما می توانید اهدافی را که تعیین کرده اید را انتخاب کنید. انگیزه در رسیدن به اهداف شما حیاتی است. اما انتخاب اهداف کافی نیست، شما باید اهداف مناسب را انتخاب کنید و طرحی را تعریف کنید که شما را در رسیدن به آن اهداف کمک کند.

گابریل اوتینگن روشی را تعریف کرده که می توانید برای دستیابی بهتر به آرزوهای خود از آن استفاده کنید.

برای سرعت بخشیدن به اهداف زندگی و چشم انداز خود را به واقعیت تبدیل کنید ، باید مرتب با سازماندهی، هدایت و ساختن اهداف ظاهر شوید تا به اهداف خود برسید.

کلام آخر

مدیران موفق همیشه پیشرفت اهداف خود را بررسی میکنند. البته دقت شود همان طور که پیش تر گفته شد اهداف معوقه نباید جزء اهداف اصولی و اساسی باشد.

سرعت بخشیدن به اهداف زندگی و پیشرفت آن تنها با انجام سریع کارها رخ نمی دهد چرا که هر مرحله ای هر قدر هم سریع جلو رود، زمانی را لازم دارد تا انجام شود. پس می توان گفت مدیریت زمان نیز صد در صد در تسریع اجرای اهداف مؤثر است مشروط بر این که مدیریت زمان، کاهش کیفیت را به دنبال نداشته باشد.

نکاتی که بررسی شد به سرعت بخشیدن به اهداف زندگی کمک می کند که مجموعه ای از ارزشها و چارچوبهای اهداف خود را تعریف و مستند کنید که باعث جذابیت بیشتر شما شود.

منبع:

https://www.lifehack.org/888435/slow-progress

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx