7 استراتژی برتر برای دستیابی به اهدافتان

2 comments
7 Min Read

۷ استراتژی برتر برای دستیابی به اهدافتان

همه ما می خواهیم راه ها و استراتژی های موثری را یاد بگیریم که به ما در رسیدن به اهدافمان کمک میکند.

وقتی از اهداف صحبت می کنم، منظورم هر نوع هدفی است، نه فقط شغل، دارایی یا پول.

برای رسیدن به اهداف خود، باید مشتاق پیشرفت باشید و آماده باشید تا فرصت ها را به دست آورید و اقدام کنید.

در این مقاله می خواهم چند استراتژی ساده برای رسیدن به اهداف را پیشنهاد کنم که بتوانید به راحتی آنها را اتخاذ کرده و از آنها استفاده کنید. ممکن است در مورد برخی از آنها در جای دیگری خوانده باشید، اما همیشه خواندن مکرر مفید است، حتی چیزهایی که به خوبی در موردشان میدانید.

استراتژی های مختلفی برای دستیابی به اهداف وجود دارند که می توانید آنها را در مقالات و کتاب ها بیابید. استراتژی های مختلف برای اهداف مختلف و برای افراد مختلف مناسب است.

من می خواهم روی استراتژی هایی تمرکز کنم که می توانند به شما در رسیدن به هر نوع هدفی کمک کنند. رویکرد و نگرش آن مشابه است، مهم نیست که چه چیزی می خواهید.

آنها برای دستیابی به موفقیت مالی، برای یافتن شغل، کاهش وزن، یافتن عشق، بهبود خود و برای هر هدف دیگری مفید هستند. همیشه به یاد داشته باشید، خواندن کافی نیست، باید این راهکارها را تمرین کنید.

7 استراتژی برتر برای دستیابی به اهدافتان

استراتژی های دستیابی به اهداف

در اینجا چند استراتژی برای دستیابی به اهداف ذکر شده است. ممکن است در مورد این استراتژی ها در جای دیگری شنیده باشید یا خوانده باشید، اما تکرار آنها همیشه خوب است.

 1. بدانید که به چه چیزی می خواهید برسید.

یک تعریف یک جمله ای از هدف خود بنویسید. روی این جمله کار کنید تا واضح و دقیق باشد. وقتی هدف مشخص باشد، دستیابی به آن آسانتر می شود و شما میدانید چه کاری باید انجام دهید. تفکر مبهم می تواند به انگیزه آسیب برساند و ممکن است شما را در مسیر اشتباهی قرار دهد. نوشتن هدفتان آن را مشخص و واضح میکند.

 1. تعریف هدف خود را در دسترس داشته باشید.

یک ورق کاغذ با تعریف هدف خود در نزدیکی تخت خود نگه دارید. این جمله را چندین بار قبل از خواب شبانه و همچنین صبح هنگام بیدار شدن بخوانید.

 1. از تخیل خود برای تجسم هدف خود استفاده کنید.

هدف خود را برای چند دقیقه و چند بار در روز تجسم کنید. در اعماق ذهنتان هدف خود را به عنوان دست یافته یا در حال دستیابی ببینید. سعی کنید تصویری که در ذهنتان وجود دارد واضح باشد. اگر تجسم برایتان دشوار است، تمام تلاش خود را بکنید، حتی اگر تصویر ناواضح و مبهم باشد.

7 استراتژی برتر برای دستیابی به اهدافتان

 1. انتظار موفقیت و نتایج مثبت را داشته باشید.

ذهنی باز و نگرش ذهنی داشته باشید که انتظار موفقیت را داشته باشد. موفقیت را تنها گزینه ببینید. این به شما کمک می کند تا نسبت به ایده ها و فرصت های مفید توجه و آگاهی بیشتری پیدا کنید. همیشه انتظار موفقیت را داشته باشید و شک و تردید در ذهن خود ایجاد نکنید.

 

 1. اراده، انضباط و پشتکار

اراده و انضباط خود را به کار ببندید تا تمرکز خود را بر روی هدف حفظ کنید و عزم خود را برای موفقیت جزم کنید. اجازه ندهید چیزی حواس شما را پرت کند یا باعث شود از هدف خود منحرف شوید. این کار ممکن است آسان نباشد، اما یک امر ضروری است.

 1. با وجود موانع ادامه دهید

ادامه دهید، حتی اگر موانعی در راه وجود دارد یا پیشرفتی نمی بینید. اجازه ندهید چیزی شما را دلسرد کند. کسانی که پشتکار دارند موفق میشوند. حتی افرادی که در رشته انتخابی خود بالا رفتند، شکست را تجربه کردند، اما اجازه ندادند روی آنها تأثیر بگذارد. اگر افتادند، دوباره برخاستند.

 1. سکوت قدرت است

در مورد آنچه می خواهید به دست آورید زیاد صحبت نکنید. روی انجام کارها تمرکز کنید نه روی صحبت کردن. صحبت بیش از حد با دیگران در مورد خواسته ها و اهداف، قدرت های درونی شما را از بین می برد. بیاموزید که انرژی خود را برای رسیدن به هدفتان هدایت کنید، نه صحبت کردن، لاف زدن و جار زدن آنچه می خواهید انجام دهید.

7 استراتژی برتر برای دستیابی به اهدافتان

مثالی برای استفاده از استراتژی های هدف

بیایید یک هدف ساده را در نظر بگیریم. فرض کنید می خواهید ایتالیایی صحبت کنید. چه اقداماتی باید انجام دهید تا مطمئن شوید که حداقل درک اولیه زبان را خواهید داشت؟

۱-تعریف شما از هدفتان این است: (من می خواهم زبان ایتالیایی را یاد بگیرم.)

 1. این هدف را روی یک کاغذ بنویسید یا در گوشی خود یادداشت کنید که می خواهید ایتالیایی یاد بگیرید. در طول روز اغلب به این یادداشت نگاه کنید.
 2. هر روز، چند دقیقه را به این تصور اختصاص دهید که دارید به صورت روان صحبت می کنید.
 3. همیشه انتظار داشته باشید که سریع و آسان یاد بگیرید و زبان را به خوبی بلد باشید.
 4. یک معلم یا یک دوره آنلاین پیدا کنید و شروع به مطالعه کنید. دروس را از دست ندهید، تکالیف خود را انجام دهید و حتی بیشتر از آنچه لازم است انجام دهید. همچنین می توانید به تنهایی و در اوقات فراغت خود به مطالعه ادامه دهید.
 5. ادامه دهید، حتی اگر مشغله دارید، نمی توانید زمانی پیدا کنید، یا با حواس پرتی مواجه هستید.
 6. به مطالعه ادامه دهید، زمان و انرژیتان را به آن اختصاص دهید تا زمانی که بتوانید به آن زبان صحبت کنید.

موارد بالا به شما این امکان را میدهد که چگونه باید ادامه دهید، صرف نظر از اینکه هدف شما چیست. اینها چند استراتژی اساسی برای دستیابی به اهداف هستند. به دلیل سادگی آنها را نادیده نگیرید.

اگر می خواهید در مورد موفقیت، دستیابی به اهداف و استفاده از قانون جذب اطلاعات بیشتری کسب کنید، کتاب مانیفست و دستیابی به هر آنچه می خواهید را مطالعه کنید. می‌توانید اطلاعات عملی، استراتژی ها، راهنمایی ها و توصیه های لازم را در آن بیابید.

۴.۹/۵ - (۲۸ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx