مزایا و معایب رابطه لانگ دیستنس

Add a Comment
16 Min Read

مزایا و معایب رابطه لانگ دیستنس چیست؟ و آنها را توضیح دهید

هنگامی که بچه بودم در فیلم ها و داستان ها بسیار می دیدم که افراد و بعضاً زن و شوهرها از راه دور با یک دیگر رابطه دارند. دیدن این روابط راه دور هر چند در عمل سخت به نظر می رسید، اما شیرین است. این رابطه در دهه های گذشته بسیار محبوب شده است، اما در کنار رویاهای شیرین آن مزایا و معایب رابطه لانگ دیستنس پابرجاست.

به طور حتم رابطه راه دور سخت است اما همانند هر چیزی که ارزشمند است، می توانید برای به کار بستن آن تلاش کنید. در این مقاله ما سعی داریم فواید و مضررات رابطه لانگ دیستنس را برای شما توضیح دهیم، که با آن بیشتر آشنا شوید.

مزایا و معایب رابطه لانگ

مزایا و معایب رابطه لانگ دیستنس که نمی دانید

رابطه لانگ دیستنس از دهه های گذشته بسیار طرفدار پیدا کرده است. زوج های بسیاری وجود دارند که به دلیل مسافت، محل زندگی و کار از یکدیگر دور زندگی می کنند، اما همچنان تمایل دارند که با یکدیگر در رابطه باشند. در این شرایط رابطه لانگ دیستنس بهترین گزینه برای ادامه زندگی است.

اگرچه رابطه لانگ دیستنس مزایای بسیاری دارد اما در کنار مزایای آن معایبی نیز دارد که باید به آنها توجه داشته باشید. در این مقاله ما برای شما مزایا و معایب رابطه لانگ دیستنس را توضیح می دهیم.

فواید و مضررات رابطه لانگ دیستنس

از مزایای رابطه لانگ دیستنس می توان به این نکات اشاره کرد که به شما اجازه می دهد که زمان بیشتری به خود اختصاص دهید. شاید به غیر از این رابطه شما گزینه دیگری برای ادامه ارتباط نداشته باشید. شما می توانید گزینه های دلخواه خود را در رابطه لحاظ کنید و شریکتان نمی تواند شما را آزار دهد و می توانید براحتی بر هدف های خود تمرکز کنید و این رابطه به شما انعطاف بیشتری می دهد.

از مزایای دیگر این رابطه این است که می توانید به سادگی اعتماد کنید و اوقات فراغت بیشتری داشته باشید. همچنین فناوری های جدید می توانند به شما کمک کنند تا این نوع از رابطه را حفظ کنید و همچنان آتش رابطه برقرار باشد.

این امکان برای شما فراهم است که بیشتر قدر دان یکدیگر باشید و وقت خود را با افرادی که دوست دارید بگذرانید و رفت و آمدهای خانوادگی را از روی اجبار تحمل نکنید. این رابطه می تواند به ایجاد حس عاطفی بین طرفین کمک کند به خصوص زمانی که به دلایل قانونی افراد نمی توانند در جوار یکدیگر باشند.

از معایب رابطه لانگ دیستنس می توان به این نکات اشاره کرد که شما اغلب دلتنگ شریک خود می شوید و باعث احساس دلتنگی می شود و ممکن است افراد به رابطه پایبند نباشند و احتمال خیانت بیشتر است.

حسادت مشکل اصلی در این روابط است و احساس ناامنی را به وجود می آورد. این رابطه ممکن است از نظر احساسی سخت باشد و سبب بروز مشکلات روحی شود. روابط لانگ دیستنس دیر یا زود تمام می شوند و تنها یک رابطه موقت هستند. صمیمیت فیزیکی به صورت کامل از بین رفته است و ممکن است دست به دامن راه های دیگر شوید. حال ما می خواهیم مزایا و معایب رابطه لانگ دیستنس را به صورت کامل مقایسه کنیم.

مزایا و معایب رابطه لانگ دیستنس

مقایسه مزایا و معایب رابطه لانگ دیستنس از نظر روحی

یکی از مزایای رابطه لانگ دیستنس این است که شما وقت بیشتری برای انجام کارهای خود دارید و این مزیت بزرگی است. اگر زمان کافی دارید که با خود خلوت کنید و تنها باشید، بهتر متوجه می شوید که چه چیزی می خواهید و اینکه آیا رابطه شما بخشی از برنامه آینده شما است یا خیر؟

امروزه به دلیل افزایش مشغله های زندگی، افراد استرس زیادی دارند که کارهای روزمره خود را انجام بدهند. اگر شما هم استرس زیادی دارید و نیاز به زنگ تفریح دارید، رابطه لانگ دیستنس در مقایسه با رابطه های معمولی بهترین گزینه هستند چرا که نیازی نیست به صورت همیشگی مراقب شریکتان باشید. در یک رابطه حس مسئولیت در برابر فرد مقابل استرس زیادی ایجاد می کند.

در برابر این همه استرس شما زمان بیشتری برای اوقات فراغت خود دارید که می توانید با فراق خاطر استراحت کنید، اما از مضررات این رابطه این است که شما دلتنگ شریک خود می شوید. به راستی بسیاری از افراد نمی توانند با این موضوع کنار بیایند که برای مدت زمان طولانی از همدیگر دور هستند. اگر شما هم جزء آن دسته هستید که نمی توانید با این قضیه کنار بیایید،

رابطه لانگ دیستنس برای شما مناسب نیست. رابطه لانگ دیستنس احساس تنهایی را به ارمغان می آورد. هنگامی که این افراد به خانه برمی گردند کسی نیست که از آنها استقبال کند و در مور د مشکل های احتمالی با او صحبت کنند.

 

مقایسه مزایا و معایب رابطه لانگ دیستنس از نظر تعهد، احساسات و خیانت

یکی دیگر از معایب رابطه لانگ دیستنس این است که احتمال خیانت زیاد است. هنگامی که شریک شما در اطرافتان نباشد، این احتمال هست که وسوسه شوید و به دنبال فرد دیگری بروید. پس در این راستا آگاه باشید که ممکن است شریک شما دیر یا زود به شما خیانت کند.

احساس حسادت نیز مانند خیانت مانع از آن می شود که به شریکتان اعتماد کنید، چرا که همیشه احساس می کنید که شریکتان به شما خیانت می کند و همین دلیل کیفیت رابطه را کاهش می دهد.

بسیاری از افراد در ابن رابطه احساس دلتنگی می کنند. اگر شما در رابطه لانگ دیستنس هستید نمی دانید شریکتان در حال انجام چه کاری است. همچنین نمی دانید رابطه شما در چه مرحله ای است و بعداً به ازدواج ختم می شود یا خیر.

البته یکی از مزایای رابطه لانگ دیستنس این است که اغلب طرفداران آن ادعا می کنند که می توان سطوح بالایی از اعتماد را ایجاد کرد. در حقیقت اگر این رابطه ًها موفقیت آمیز باشند، می توانید هنگامی که در آینده به یکدیگر برسید بیش از گذشته به شریک خود اعتماد کنید.

در این قضیه نباید از تکنولوژی غافل بود. با پیشرفت فناوری شما می توانید بسیار راحت تر از گذشته با یکدیگر ارتباط برقرار کنید. شما می توانید از تماس های ویدیویی استفاده کنید و بیشتر از قبل یکدیگر را ببینید و حفظ رابطه با رشد فناوری راحت تر شده است.

یک جمله بسیار معروف از چارلی چاپلین وجود دارد که در نامه خود خطاب به همسرش می گوید: خوب من هنر در فاصله هاست. زیا که نزدیک باشیم می سوزیم و دور از هم یخ می زنیم. در روابط لانگ دیستنس چون افرد از هم دور هستند معمولاً آتش رابطه دوام زیادی دارد و بیشتر از روابط عادی است که افراد از دیدن یکدیگر خسته می شوند.

مزایا و معایب رابطه لانگ دیستنس

مقایسه مزایا و معایب رابطه لانگ دیستنس از نظر فردی و ذهنیتی

یکی از معایب رابطه لانگ دیستنس این است که این رابطه همیشه چالش برانگیز است و اگر شما نمی توانید فشار این بار را تحمل کنید بهتر است به سراغ یک رابطه عادی بروید. حتی گاهی پیش آمده است که افراد دچار فشار روحی می شوند و مشکلات روانی مانند افسردگی را نیز در پی دارد. چرا که بسیاری از افراد نمی توانند با این سطح از ناامنی کنار بیایند و دچار این اختلالات روانی جدی می شوند و برای افرادی مناسب است که ثبات ذهنی دارند.

مشکل دیگر در روابط لانگ دیستنس این است که این روابط فقط یک راهکار موقت هستند و دیر یا زود به پایان می رسند، بنابراین باید هر چه زودتر راه حلی برای تبدیل این روابط به روابط عادی پیدا کنید.

به صورت کلی عمر روابط لانگ دیستنس بسیار کوتاه است زیرا در دنیای امروزی پیدا کردن شریک جدید کار سختی نیست. این روابط دیر یا زود به اتمام می رسند. به دلیل اینکه طرفین یکدیگر را نمی بینند این احتمال وجود دارد که هر یک از طرفین به طرف دلخواه خود بروند و همین امر منجر به منحل شدن رابطه می شود.

اما مزیت اصلی رابطه لانگ دیستنس این است که هنگامی که شما شریک خود را می بینید بیشتر قدر دان او هستید. بسیاری از زوج ها که روزانه در کنا رهم هستند به خاطر اینکه هر روز همدیگر را می بینند، کمتر قدردان هم هستند. پس اگر شما شریکتان را تنها در موارد نادر می بینید و رابطه خود را به صورت لانگ دیستنس حفظ کرده اید، از تایم خود برای بودن با او بهترین استفاده را می کنید.

 

مزایا و معایب رابطه لانگ دیستنس

مقایسه مزایا و معایب رابطه لانگ دیستنس از نظر زمانی، روابط

یکی از مزایای اصلی رابطه لانگ دیستنس این است که شما زمان زیادی دارید تا به کارهای خود بپردازید و شما می توانید با آسودگی به هدف های خود در زندگی فکر کنید. رابطه ها برای همه افراد مهم هستند، اما ممکن است دیر یا زود تمام شوند پس شما باید همیشه بهترین خود باشید و پیشرفت کنید و نگذارید کسی سد راه شما شود و اهدافتان را از شما دور کند. این منجر به رشد فردی و موفقیت می شود.

اگر شما در یک رابطه لانگ دیستنس هستید، زمان بیشتری برای اوقات فراغت خود خواهید داشت و شما می توانید این زمان را به انجام کارهایی که شما را خوشحال می کند اختصاص دهید. شاید بخواهید موضوع جدیدی را یاد بگیرید و به دنبال کار جانبی دیگری بروید. پس اگر شما شریکی ندارید که در آن منطقه جغرافیایی زندگی کند و دور است، بیشتر میتوانید روی اهداف خود متمرکز باشید. پس بهتر است با مزایا و معایب رابطه لانگ دیستنس آشنا شوید تا کاربرد آن را بدانید.

اگر شما در زندگی خود فردی پیروز باشید براحتی هنگامی که رابطه شما دچار شکست می شود، می توانید فرد دیگری بیابید و با فراق خاطر جذب عشق داشته باشی. همچنین رابطه لانگ دیستنس انعطاف بالایی دارد و شما هر زمان که بخواهید می توانید برنامه خود را عوض کنید بدون اینکه بخواهید از شریک خود نظرخواهی کرده باشید که آیا او با این تغییر موافق است یا مخالف.

به هر حال تحمل شرایط رابطه لانگ دیستنس بسیار سخت است و شما باید ببینید که آیا می توانید با آن کنار بیایید یا خیر چون بسیاری از افراد نمی توانند بار روحی آن را تحمل کنند، اما مزیت دیگر این رابطه این است که طرفین نمی توانند یکدیگر را آزار بدهند.

باید صادق بود. در هر زمان ممکن است افراد دیر یا زود توسط شریک خود آزار ببینند. اگر شریک شما در حوالی شما زندگی می کند یا همانند یک رابطه معمولی با یکدیگر زندگی می کنید، این احتمال وجود دارد که گاهی سبب آزار و اذیت شود. اگر رابطه لانگ دیستنس دارید کمتر مورد آزار و اذیت شریک خود قرار می گیرید و درگیری بینتان کمتر است.

اگر تجربه یک رابطه معمولی را دارید، حتماً می دانید که باید زمان های بسیار و مشخصی را با خانواده شریکتان بگذرانید و باید افرادی را تحمل کنید که دوست ندارید. شما میتوانید با استفاده از رابطه لانگ دیستنس زمان بیشتری برای خود داشته باشید و ارتباط بین شما و خانواده شریکتان ضعیف است.

با این حال رابطه لانگ دیستنس بهترین گزینه برای افرادی است که به غیر از این رابطه نمی توانند با شریک خو ارتباط برقرار کنند. بنابراین اگر افراد در منطقه های جغرافیایی مختلفی کار می کنند و نمی توانند آن را رها کنند و باید به فعالیت خود ادامه بدهند، دیگر روابط معمولی جواب گونیست و افراد باید از رابطه لانگ دیستنس استفاده کنند.

بنابراین روابط لانگ دیستنس گاهی ضروری و برای حفظ موقعیت های شغلی لازم است. یکی دیگر از مزایای رابطه لانگ دیستنس این است که شما می توانید بیرون بروید و گزینه مناسب دیگری پیدا کنید. بنابراین اگر رابطه از راه دور دارید راحت تر می توانید به به مکان های تفریحی بروید و شریک پیدا کنید.

البته این موضوع همان قدر که نقطه قوت است، نقطه ضعف نیز به حساب می آید چرا که احتمال خیانت را بالا می برد و برای کسانی سودمند است که به رابطه پایبند نیستند و روابط موفق ندارند.

دیگر مزایا و معایب رابطه لانگ دیستنس این است که این روابط در شرایطی که شریک زندگی تان به دلایل قانونی نمی تواند با شما زندگی کند، منطقی به نظر می آید. این موضوع در مواقعی ایجاد می شود که شریک شما نتواند تابعیت کشور شما را بگیرد و مجبور شود در کشور خود بماند. در این شرایط که دلایل قانونی نمی گذارند یا یکدیگر زندگی کنید و روابط عادی داشته باشید، روابط راه دور راه حل خوبی است.

اما در منار این مسئله باید به این نکته توه داشت که صمیمیت فیزیکی در این روابط وجود ندارد و از بین رفته است و این دلیل اصلی است که این روابط خیلی زود نابود می شوند.

کلام آخر

گاهی ممکن است به دلایل مختلف از جمله دلایل کاری و تابعیت افراد نتوانند رابطه معمولی داشته باشند. خوشبختانه با پیشرفت فناوری رابطه لانگ دیستنس یک گزینه مناسب برای این گروه از افرد است اما نباید غافل باشیم که مزایا و معایب رابطه لانگ دیستنس بسیار زیاد است و با دانستن آنها باید آگاهانه وارد این نوع از رابطه بشویم.

 

منابع:

۲۴ Main Pros & Cons Of Long-Distance Relationships

 

 

 

 

 

 

 

 

۳.۸/۵ - (۹ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx