اهمیت بلند پرواز بودن چیست؟

Add a Comment
21 Min Read

سوالی که در ذهن تمام افراد وجود دارد آن است که اهمیت بلند پرواز بودن در زندگی چیست؟ اهمیت این امر آنقدر بالاست که حتی می توان گفت از استعدادهای شما در زندگی نیز مهم تر است. در واقع عامل بسیار مهمی در رسیدن به موفقیت مطلوب شماست.

اغلب بلند پروازی را با تعاریف منفی و مخرب می شناسیم و فکر می کنیم که می تواند ما را از مسیر درست زندگی دور کند. مانند هر کار و ویژگی دیگری، زیاده روی در بلند پروازی نیز می تواند مخرب واقع شود. مهم است که بتوانید حدود آن را در زندگی حفظ کنید.

برای آن که بتوانید مقدار مناسبی از این ویژگی را در زندگی خود به کار بگیرید، بهتر است با تعریف دقیق و مناسب آن آشنا شده و بتوانید از آن به خوبی برای جذب موفقیت و رشد فردی استفاده کنید.

حال سوال های زیادی در ذهن شماست که پاسخ همه آن ها پیش ماست. اینکه چرا بلند پروازی از استعدادها مهم تر است؟ تعریف دقیق بلند پروازی چیست؟ و از این قبیل سوالات که به شما دید بهتری درمورد این موضوع می دهد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

بلند پروازی چیست؟

چیزی که اغلب ما درمورد بلند پروازی میدانیم، یک ویژگی شخصیتی بوده که در درون هر فرد جای دارد. البته که این تعریف درست است. در تعریف بهتر ویژگی های این افراد، بلند پرواز بودن موجب می شود که فرد به صورت نامحدود و بدون کنترل تشنه جذب موفقیت و فتح قله های بلند پیشرفت و رشد فردی در زندگی اجتماعی، شغلی یا شخصی خود هستند.

افراد بلند پرواز چند ویژگی مشترک و مهم داشته که آن ها از افراد دیگر جامعه متفاوت می کند. آن ها دیسیپلین بسیار بالایی داشته و به خوبی می توانند امیال و خواسته های خود را کنترل و مدیریت کنند. افراد بلند پرواز بسیار وقت شناس هستند و برای وقت خود و همچنین طرف مقابلشان ارزش بسیاری قائل هستند.

ویژگی بسیار مثبت و مهمی که افراد بلند پرواز دارند، نحوه برخوردشان با شکست است. آن ها همواره تلاش می ‎کنند که به خواسته ها و اهدافشان رنگ حقیقت ببخشند. در عین حال هنگام رویارویی با شکست انگیزه خود را از دست نداده و دوباره برای قرار گیری در مسیر اهدافشان تلاش می کنند.

بلند پرواز بودن این ویژگی را به فرد می بخشد که همواره هدفمند باشند. همچنین این افراد در زندگی خود بسیار دقیق عمل می کنند. آن ها برای زندگی خود برنامه دقیقی داشته و با امید و شوق در راه این برنامه ها قدم برمیدارند.

اهمیت بلند پرواز بودن از آن جهت است که فرد همواره تلاش می کند در مسیر صحیح قرار گرفته و موفقیت مطلوبشان را به دست بیاورند. به همین دلیل به اطرافیانشان نیز امید و انگیزه برای جذب موفقیت می دهند. وجود افراد بلندپراوز در جامعه بسیار مفید و ضروری است.

سبک زندگی افراد بلند پرواز

افراد بلند پرواز همانند همه ما در ابتدا انسان های عادی بوده اند. اما در ادامه و با گذر زمان می توانیم این را مشاهده کنیم که سبک زندگی بسیار سختی را در پیش می گیرند. تصور اینکه بخواهیم مانند آن ها زندگی کنیم هم برای ما بسیار سخت و غیرقابل تحمل است.

همان طور که پیش تر گفتیم، افراد بلند پرواز اهداف و برنامه های منظم و دقیقی را در زندگی خود در پیش می گیرند. این به آن جهت است که برای تک تک خواسته های خود ارزش قائل بوده و برای رسیدن به موفقیت مطلوب خود از هر لذتی می گذرند.

در نهایت چیزی که برای همه افراد واضح است، رشد فردی این افراد در تمام زمینه هاست. در این نقطه است که اهمیت بلند پرواز بودن در کسب زندگی نزدیک به ایده آل های ذهنی مشخص می شود. از این اهمیت و تاثیر در زندگی خود و اطرافیانتان غافل نشوید.

افراد بلند پرواز در نهایت از سطح تحصیلات یا درآمد بالاتری نسبت به اطرافیان و نزدیکان خود برخوردار هستند. این افراد موقعیت اجتماعی و شغلی خوبی را برای خود رقم زده و به طور کلی از زندگی خود راضی و خرسند هستند. تمام این دستاوردهای مهم ناشی از بلند پروازی و جاه طلبی در زندگی است.

اهمیت بلند پرواز بودن

این افراد در زندگی اطرافیان و در نهایت جامعه خود بسیار تاثیرگذار واقع می شوند. در قدم اول اطرافیان این افراد زمانی که تلاش های آنان را مشاهده می کنند، در سبک زندگی خود تغییراتی را پیاده می کنند. همچنین اهمیت بلند پرواز بودن در پیشرفت اقتصادی و علمی جامعه قابل توجه است.

نگذارید که بلند پروازی دشمن پیشرفت شما باشد

هنر از جمله حیطه های بسیار جذاب و سرگرم کننده است. هر کدام از ما آرزو داریم که اثر هنری ای خلق کنیم که تمام جهان آن را ببیند، درک کند و ما را بابت خلق آن تحسین کند. همچنین پزشکان و پرستاران نیز برای جامعه بسیار مفید هستند. از خود گذشتگی شاغلین این حیطه نیز ستودنی است.

در مورد هر یک از مشاغل و حیطه ها که صحبت کنیم، زیبایی ها و نکات مثبت خاص خود را دارند که ممکن است بخواهید در آن حیطه مشغول به کار شوید. اما آیا هر انسان می تواند در آن واحد و در یک زندگی بتواند در همه این حیطه ها موفق باشد؟

در این نقطه است که بایستی بین بلند پرواز بودن و رویاپردازی تفاوت قائل شویم. اگر مفهوم دقیق بلند پرواز بودن را درک کرده باشید، می دانید که بر اهداف والا اما ممکن که شاید برای برخی غیرممکن به نظر برسد، تمرکز دارد.

در رویاپردازی یا بلند پروازی سمی فرد از واقعیت دور شده و می خواهد همه چیز را با هم کسب کند. این طرز تفکر نه تنها کمکی در رشد فردی یا جذب موفقیت به فرد نمی کند، بلکه او را از مسیر درست زندگی دور کرده و انرژی وی را هدر می دهد.

اهمیت بلند پرواز بودن از آن جهت است که فرد بتواند اهداف بزرگی را در زندگی داشته و برای رسیدن به آن تلاش کند. نباید با زیاده روی در این طرز تفکر یا اشتباه گرفتن آن با رویاپردازی زندگی و موفقیت خود را به خطر بیاندازید.

بلند پروازی را به درستی در زندگی خود پیاده کنید

مانند هر ویژگی اخلاقی دیگری، زیاده روی در بلند پروازی می تواند بسیار مخرب واقع شود. سعی کنید اگر می خواهید این ویژگی را در درون خود تقویت کنید، در این کار زیاده روی نکنید. عدم رعایت تعادل کنترل زندگیتان را از دستانتان خارج می کند.

اهمیت بلند پرواز بودن

شما می توانید همزمان معلم، موسیقیدان و نویسنده باشید. البته باید دقت کنید که قرار نیست در تمام این موارد بسیار عالی عمل کنید. شما تنها می توانید روی یکی از این موارد تمرکز کرده و رشد فردی را در آن زمینه نمایان کنید.

اهمیت بلند پرواز بودن در این مورد نیز خود را نشان می دهد. اگر شما به طور صحیحی بلند پرواز باشید، دقیقا می دانید که از زندگی خود چه می خواهید. هدف دقیق خود را شناخته و در نهایت می دانید که موفقیت برای شما به چه معناست.

اگر موفقیت خود را در موسیقی ببینید، یک معلم و نویسنده معمولی باقی می مانید و تمام توان و انرژی خود را برای جذب موفقیت در زمینه موسیقی و هنر می گذارید. مدیریت درست انرژی و هدفگذاری عاقلانه در نهایت راه شما را در به دست آوردن هدف مطلوبتان هموار می سازد.

سعی کنید که برای هدفگذاری و برنامه ای که می خواهید در پیش بگیرید، وقت بگذارید. به جای آنکه در همه زمینه ها تلاش کنید، موفقیت شما در گرو تمرکز مناسب و صحیح بر علایق قلبی شماست. اهمیت بلند پرواز بودن زمانی خود را نشان می دهد که هوشمندانه عمل کنید.

اهمیت بلند پرواز بودن در زندگی چیست؟

حال نوبت به بررسی اهمیت بلند پرواز بودن در زندگی شخصی، اجتماعی و در نهایت موقعیت شغلی می رسد. چیزی که همواره برای همه افراد سوال است، دلیل اهمیت به کار گیری این ویژگی اخلاقی است. چرا باید بلند پرواز باشیم؟

همه ما برای رسیدن به موفقیت مطلوبی که همواره برای آن تلاش می کنیم و خواسته قلبی ما در زندگیست، نیاز به بلند پرواز بودن داریم. این نیاز در تمام ابعاد موفقیت حضور دارد. چه بخواهید به اهدافی در زندگی شخصی خود برسید و چه در رشد فردی و تغییر موقعیت شغلی و در نهایت اوضاع مالی.

اهمیت بلند پرواز بودن

ویژگی های که بلند پرواز بودن به فرد می بخشد، ویژگی های بسیار مثبت و سازنده ای است که می تواند زندگی فرد را به صورتی که باب میل وی است تغییر دهد. افراد بلند پرواز توجه زیادی به اهداف و خواسته های خود از زندگی داشته و هیچ  چیز نمی تواند آن ها را از جذب موفقیت باز دارد.

بلند پروازی به عنوان تمایل شدید فرد برای دستیابی به اهداف والا از جمله محبوبیت، قدرت، موقعیت اجتماعی، ثروت یا شغل مطلوب توصیف و بیان می شود. برای بسیاری از مردم بلند پروازی تنها چیزی است که به آن نیاز دارند که زندگی خود را به شکل مطلوب تغییر دهند.

زمانی می توانید آن را به درستی به کار ببندید و نتایج امیدبخش آن را در زندگی خود مشاهده کنید که دقیقا آن را بشناسید. بلند پروازی با رویاپردازی بسیار متفاوت است. همچنین رویاپردازی بسیار مخرب بوده و شما را از چیزی که واقعا در زندگی نیاز دارید، دور می کند.

اهمیت بلند پرواز بودن زمانی مشخص می شود که شما می دانید از زندگی چه می خواهید، اما هیچ کاری برای رسیدن به آن انجام نمی دهید. بلند پروازی به عنوان راه حل جادویی اوضاع را به نفع شما تغییر می دهد.

بلند پروازی مادر پیشرفت جوامع بشری است

۲۰۰ سال قبل چه کسی تصور می کرد که بتوانیم در لحظه به انبوهی از اطلاعات دست پیدا کنیم بدون آنکه نیاز باشد از خانه بیرون برویم؟ چه کسی تصور می کرد که برای دید و بازدید نیاز نیست به خانه هم برویم و می توانیم از پشت میز تصویر فرد مورد نظر را دریافت کنیم؟

همه این تغییراتی که امروز در جامعه مشاهده می کنیم، مدیون بلند پروازی افرادی هستیم که هیچگاه جا نزدند. آن ها سختی هایی که در مسیر رسیدن به اهدافشان بود را پذیرفته و بر این سختی ها چیره شدند. بلند پروازان زندگی راحتی را برای ما رقم زدند و همه ما از آن ها متشکریم.

اهمیت بلند پرواز بودن افراد یک جامعه از آن جهت است که هر اجتماعی برای پیشرفت های عظیم و دستیابی به موفقیت نیازمند اهداف والا و به ظاهر دست نیافتنی است. اگر هیچ یک از افراد جامعه اهداف بزرگی در سر نداشته باشند، پس چگونه می توان آینده ای را برای آن جامعه متصور شد؟

اهمیت بلند پرواز بودن

البته رویاپردازی تنها چیزی نیست که جامعه برای رشد به آن نیاز داشته باشد. در کنار تصور آینده ای پربار برای جامعه، بایستی افراد عملگرا و کاری مسئولیت ساخت این آینده رویایی را به عهده بگیرند. چه فایده ای در تصور و برنامه ریزی وجود دارد اگر کسی برای ساختن آن تلاش نکند؟

انسان موجودی اجتماعی است و هر تغییر مثبتی که در زندگی هر فرد اتفاق بیافتد، در نهایت بر زندگی افراد دیگری که در اطراف او زندگی می کنند تاثیر خواهد گذاشت. در واقع بلند پروازی از این جهت است که نه تنها برای هر انسان، بلکه در نهایت برای پیشرفت جوامع بشری مفید واقع می شود.

اهمیت بلند پرواز بودن در برابر استعدادهای درونی افراد

استعدادهای درونی افراد ممکن است نادیده گرفته شده و به عبارت دیگر هدر رود. استعداد به تنهایی نمی تواند موجب جذب موفقیت برای افراد شود. استعداد بایستی کشف شده و به درستی به کار گرفته شود. اهمیت بلند پرواز بودن در پیاده سازی استعدادهای فرد بیشتر از نوع استعدادی است که وی دارد.

هیچ استعدادی به تنهایی نمی تواند اهداف والایی را برای فرد به واقعیت تبدیل کند یا زندگی وی را از این رو به آن رو تغییر دهد. اگر فرد نتواند به درستی و هوشمندانه آن را به کار بگیرد، نه تنها کمکی به فرد نمی کند، بلکه موجب می شود که فرد در صورت ناتوانی در نشان دادن استعداد خود، دچار ناامیدی شود.

اگر احساس می کنید که در درون خود استعداد خاصی ندارید، نباید نگران باشید. شما می توانید با تمرین مستمر آن را کسب کنید و حتی در آن زمینه بسیار موفق واقع شوید. این بلند پروازی است که به شما کمک می کند استعداد مطلوب خود را کسب کنید.

از اهمیت بلند پرواز بودن در این زمینه غافل نشوید. اگر فردی این ویژگی را در خود داشته و زمان کافی برای یادگیری در اختیار داشته باشد، می تواند به اندازه افرادی که به اصطلاح با این ویژگی به دنیا آمده اند بااستعداد و ماهر باشد. این در حالی است که عکس این موضوع صادق نیست.

داشتن استعداد در کنار بلند پروازی است که موفقیت را برای فرد به همراه دارد. البته اگر بخواهیم صادقانه در این مورد صحبت کنیم، اهمیت بلند پروازی بیشتر از استعدادی است که فرد دارد. چرا که این ویژگی به فرد کمک می کند در راه رسیدن به اهداف ثابت قدم باشد و در برابر هر مشکل یا شکستی که پیش می آید برخورد مناسبی داشته باشد.

اهمیت بلند پرواز بودن چیست؟
اهمیت بلند پرواز بودن

بلند پروازی گسترده تر از داشتن اهداف است

همه افراد دوست دارند که زندگی خود را در رفاه، آرامش و بدون دغدغه مالی ادامه دهند. اما آیا همه ما از نظر مالی موفق هستیم؟ پاسخ خیر است. چرا که اگر موفقیت آسان بود، همه افراد روی کره زمین میلیونر بودند. همه در آسایش زندگی می کردند و مشکل در جهان هستی وجود نداشت.

اهمیت بلند پرواز بودن اینجا مشخص می شود. برای آن که بتوانید تغییرات عظیمی در زندگی خود ایجاد کنید، در ابتدا بایستی بزرگ فکر کنید و در ادامه بتوانید به اندازه تفکرات بزرگی که در سر داشتید، کارهای بزرگ و چیزهایی را انجام دهید که قبلا در زندگی عادی خود انجام نمی دانید.

بر لذت های لحظه ای غلبه کنید و نگذارید کنترل زندگی شما را در دست بگرید. پیشرفت خود را با کنترل این موارد تضمین کنید و مسیر صحیحی را که تمام افراد موفق در پیش گرفته اند، در پیش بگیرید.

اگر اهداف بزرگی در سر دارید و تلاش هایتان برای دستیابی به آن ها نتیجه نمی دهد، مشکل از مقدار تلاش شما نیست. ناامید نباشید. مشکل از طرز تفکر شما و نحوه عملکرد شماست. جمله معروفی در این موضوع وجود دارد. یک احمق با برنامه همواره بهتر از یک باهوش بدون برنامه عمل خواهد کرد.

اهمیت بلند پرواز بودن

چگونه بلند پروازی را در زندگی پیاده کنیم؟

محیط اطرافتان مهم تر از توانایی های شماست. تاثیری که شما از گروه دوستان و همکاران خود می گیرید اجتناب ناپذیر است. سعی کنید که با افرادی در ارتباط باشید که مانند شما فکر می کنند، مسئولیت پذیر و وقت شناس هستند و برای اهداف بزرگ خود هم ارزش قائل اند و هم به میزان کافی تلاش می کنند.

اهداف خود را همواره وسیع کنید و به این فکر کنید که چگونه می توانید بهتر عمل کنید. اهداف کوچک را که هر کسی می تواند در زندگی به آن دست پیدا کند را کنار بگذارید و به اهداف والا فکر کنید. اهمیت بلند پرواز بودن در این زمینه بسیار عمیق است. اگر به اندازه  کافی بلند پرواز باشید، می توانید افکارتان را وسعیت بخشیده و در نهایت در زندگی خود پیشرفت کنید.

در نهایت زمانی می توانید به درستی بلند پروازی را در زندگی خود پیاده کنید که بتوانید افکار منفی را دور بریزید. افکار منفی باعث می شود که همواره از آینده بترسید و نتوانید به درستی فکر یا برنامه ریزی کنید. افکار منفی جلوی شما را در مسیر داشتن برنامه های والا و چیزی فراتر از زندگی عادی گرفته و نمی گذارد به درستی به علایق و موفقیت مطلوب خود فکر کنید.

اهمیت بلند پرواز بودن

نتیجه نهایی

سعی کنید برای به کار گیری صحیح این ویژگی مثبت و سازنده در زندگی خود، به خوبی آن را بشناسید و مرز مناسب آن را در زندگی خود درک کنید. اگر این ویژگی را در خود می بینید و اطرافیانتان بابت بلند پروازی شما را تحسین می کنند، در مسیر درستی قرار گرفته اید.

اهمیت بلند پروازی در زندگی را درک کنید. این امر به شما کمک می کند که بتوانید آن را به درستی در زندگی به کار بگیرید و از مزایایی و تاثیرات مثبتی که می تواند بر زندگی شما بگذارید، نهایت استفاده را کنید.

با به کار گرفتن این ویژگی اخلاقی به صورت مفید و موثر، در مسیر رشد فردی قرار می گیرید. چرا که این ویژگی دارای ابعاد مختلفی است که به طور مفصل در این مقاله به بررسی آن پرداختیم. این ابعاد شامل هدفمندی، خود کنترلی، وقت شناسی و مسئولیت پذیری می باشد.

برای جذب موفقیت نیازی نیست که همواره سخت و بدون حساب و کتاب تلاش کنید، بایستی برای آن برنامه داشته و عوامل موثر روانی و محیطی را نیز در این راه به طور کامل بررسی کنید. شاید این کار به نظر شما بیهوده و اتلاف وقت باشد اما در نهایت شما را چند قدم از رقیبانتان جلو می برد.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx