چگونه جذاب باشیم و اعتماد به نفس خود را تقویت کنیم (قسمت دوم)

یک نظر اضافه کنید
10 دقیقه مطالعه

خودت را پیدا کن

خودشناسی خودآگاهی شما را افزایش و خودپذیری را ارتقا می دهد که به نوبه خود اعتماد به نفس را به روشی جذاب افزایش می دهد. منظور ما از خودشناسی چیست؟ هر چیزی که باعث شود شما تاًمل کنید و خودتان را بهتر بشناسید.

داشتن یک دفتر خاطرات ایده خوبی است، حتی اگر هر روز فقط چند خط درباره احساسات خود بنویسید. درمان یا صحبت با دوستی که شما را قضاوت نمی کند؛ می تواند نقش مشابهی را در اینجا ایفا کند، اگر برای شما راحت تر است با صدای بلند فکر کنید.

یکی دیگر از بخش‌های سرگرم‌کننده کشف خود، یادگیری در مورد استعدادهای جدیدی است که باعث می‌شوند شما حتی چندبعدی تر و جالب‌تر شوید. چیزی که همیشه می خواستید امتحان کنید چیست؟

و اگر این هفته شروع به انجام این کار کنید چه چیزی را از دست خواهید داد؟

چه یادگیری یک زبان یا ساز جدید، نوشتن یک رمان، کسب مدرک جدید یا رفتن به کلاس های رقص، با شناخت بهتر خود، اعتماد به نفس و جذابیت خود را افزایش خواهید داد.

چگونه جذاب باشیم و اعتماد به نفس خود را تقویت کنیم (قسمت دوم)

  1. با دیگران مهربان باشید

هرگز دست کم نگیرید که شفقت، همدلی و سخاوت واقعی چقدر می تواند جذاب باشد. باز هم، به برخی از افرادی که از نظر شما جذاب ترین هستند فکر کنید.

این احتمال وجود دارد که آنها ارتباطات معناداری با دیگران برقرار کنند و واقعاً علاقه دارند که به مردم کمک کنند تا زندگی بهتری داشته باشند.

علاوه بر این، شایان ذکر است که وقت گذاشتن برای خوب بودن با دیگران به سادگی باعث می شود احساس بهتری نسبت به خودتان داشته باشید. این کار باعث تجلی اعتماد به نفس بیشتر می شود و دیگران را به سمت شما می کشاند.

همه آنچه گفته شد، مهم است که هنگام مهربانی با دیگران به مرزهای خود احترام بگذارید. لازم نیست تمام منابع خود را خالی کنید و زیاده روی و افراط کنید تا فردی خوب یا جذاب باشید.

در واقع، اگر مراقب خود نباشید، واقعا نمی توانید به دیگران کمک کنید. بنابراین، بدانید که چقدر می توانید در عین حال که سالم و شاد بمانید، ببخشید و برایشان محدودیت تعیین کنید.

این مراقبت از خود باعث تقویت اعتماد به نفس نیز می شود. مردم افرادی را تحسین می کنند که محدودیت های خود را می دانند و ارزش خود را ابراز کرده و از آنها دفاع می کنند.

چگونه جذاب باشیم و اعتماد به نفس خود را تقویت کنیم (قسمت دوم)

مزایای جذاب بودن و اعتماد به نفس

در این مرحله، درک خود را از معنای جذاب بودن گسترش داده اید و شروع به فکر کردن به این کرده اید که چگونه می توانید برای دیگران جذاب تر شوید.

با در نظر گرفتن همه اینها، بیایید کمی عمیق تر در مورد مزایایی که می توانید از اعتماد به نفس و جذابیت به دست آورید فکر کنیم.

اولاً، اگر اهداف خود را با اعتماد به نفس و مصمم دنبال کنید و بدانید که لایق چیزهایی هستید که می خواهید، به احتمال زیاد بهترین خود خواهید بود.

شما همچنین پایدارتر می شوید و به استرس پاسخ موثرتری می دهید. فرد جذاب و با اعتماد به نفس به جای اینکه به خود شک کند و دیگران را دور کند، با مشکلات روبرو می شود و به هر طریقی پیروز می شود.

حتی زمانی که به نتایجی که می‌خواستید نمی‌رسید، اعتماد به نفس شما به شما امکان می‌دهد درس‌های مفیدی بیاموزید بدون اینکه سر و کله نفرت پیدا شود. علاوه بر این، هر چه اعتماد به نفس و جذابیت بیشتری داشته باشید، کمتر احتمال دارد که خود را عقب نگه دارید.

به جای این که فرض کنید نمی توانید کارها را انجام دهید یا از عهده مشکلات بر نمی آیید، به چالش ها متمایل می شوید و ریسک می کنید. این کار باعث رشد و کاهش پشیمانی می شود.

همچنین سه شکل خاص دیگر از اعتماد به نفس وجود دارد که ارتباط نزدیکی با جذابیت و شادی دارند – اعتماد به نفس بدن، اعتماد به نفس اجتماعی، و اعتماد به نفس در دوستی.

چگونه جذاب باشیم و اعتماد به نفس خود را تقویت کنیم (قسمت دوم)

– اعتماد به نفس بدن

برای بسیاری از ما، دستیابی به اعتماد به نفس بدن بسیار دشوار است. ما دائماً با پیام هایی که نشان می‌دهند چگونه باید به نظر برسیم بمباران می شویم، که بسیاری از آنها توسط تصاویر غیر واقعی فیلتر شده و فتوشاپ شده پشتیبانی می‌شوند.

با این حال، در نظر بگیرید که بدن شما چقدر توانایی دارد. فرقی نمی‌کند بچه‌ حمل کرده باشید، ورزش کرده باشید، رقصیده باشید یا سفر کرده باشید، بدنتان شما را نگه داشته و حمایت کرده است.

بنابراین بدنتان سزاوار دوست داشتن و ارزش گذاری است. و اگر بتوانید به اعتماد به نفس بدن دست یابید، شادی بسیار بیشتری به دنبال خواهد داشت.

دوباره تضاد بین دو نفر را در نظر بگیرید. یکی بدن «بی عیب و نقص» دارد و با صورت بی تفاوت و بی نشاط می ایستد و دیگری کمی اضافه وزن یا کمی کاهش وزن دارد اما می خندد، قصه می گوید و مهربانی می کند.

اکثر مردم بطور خودکار جذب شخص دوم می شوند، حتی اگر او یا آنها کمتر ایده آل باشند. بنابراین، اگر بتوانید با بدن خود صلح کنید و آن را دوست داشته باشید، دیگران و شما نیز آن را دوست خواهند داشت.

چگونه جذاب باشیم و اعتماد به نفس خود را تقویت کنیم (قسمت دوم)

– اعتماد به نفس اجتماعی

قبلاً متذکر شدیم که اعتماد به نفس اجتماعی افراد را به سمت شما می کشاند. این با مزایای شخصی و حرفه ای همراه است و به شما کمک می کند تا با افرادی که می توانند از حرفه شما حمایت کنند روابط دوستانه و ارتباط برقرار کنید.

علاوه بر این، ما ذاتا موجوداتی اجتماعی هستیم و ارتباطاتی که از اعتماد اجتماعی خود به دست می آوریم می تواند ما را به افراد شادتر و سالم تری تبدیل کند.

پنج تکنیکی که در بالا توضیح داده شد به شما در اعتماد به نفس اجتماعی کمک می کند. با این حال، می توانید برخی از ترفندهای خاص را نیز امتحان کنید که به شما کمک می کند در زمانی که بااعتماد به نفس اجتماعی کمی مشکل دارید آن را تقویت کنید.

به عنوان مثال، روی گوش دادن فعال تمرکز کنید – روی بازتاب آنچه می شنوید و استفاده از زبان بدن برای نشان دادن علاقه خود.

ثانیاً، سعی کنید حالت بدنتان را باز نگه دارید، در حالی که شانه های خود را شل و رها کرده و دستانتان را در کنار یا روی پاهای خود قرار دهید.

طنز همچنین برای تقویت انسجام اجتماعی بسیار مفید است، بنابراین اگر داستان خنده‌داری دارید، آن را به اشتراک بگذارید! پاسخ های مثبت باعث در دفعات بعدی باعث ایجاد اعتماد به نفس می شود.

چگونه جذاب باشیم و اعتماد به نفس خود را تقویت کنیم (قسمت دوم)

– اعتماد به نفس دوستیابی

اگر لباس می پوشید تا احساس خوبی داشته باشید و مراقب آراسته بودنتان هستید، در حال حاضر اعتماد به نفس دوستیابی خود را افزایش داده اید.

وقتی در یک قرار احساس اطمینان می‌کنید، می‌توانید قابل اعتماد باشید، و مزایای زیادی دارد – می‌دانید که یک نفر واقعاً با شما ارتباط برقرار می‌کند، نه با نمایی که شما ارائه می‌دهید.

علاوه بر این، اعتماد به‌نفس در دوستیابی، افراد را تشویق می‌کند که با شما محترمانه رفتار کنند، زیرا نشان می‌دهید که شایسته آن هستید.

در همین حال، اگر کسی به دلیل اعتماد به نفس شما به بعد موکول شده باشد، این یک نشانه اولیه مفید است که نشان می دهد این شخص به درد شما نمی خورد. به زبان عامیانه “اون کسی نیست که تو زندگیت دنبالشی و میخوایش”.

با این حال، اعتماد به نفس در دوستیابی یکی از سخت ترین نوع ها برای تسلط یافتن روی آن است. سعی کنید در این ذهنیت خود باقی بمانید که هر قرار ملاقاتی می تواند در نوع خود سرگرم کننده و مفید باشد.

اگر از همراهی با آن شخص لذت می برید، این یک موفقیت است، اما حتی شناخت بیشتر در مورد خودتان به تنهایی، چیزهایی را که در یک شریک نیاز دارید به شما می آموزد.

 منبع:

  • https://thelawofattraction.com/how-to-be-attractive/
1/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx