کتاب هایی برای تقویت تخیل

Add a Comment
16 Min Read

کتاب هایی برای تقویت تخیل معرفی کنید

من از بچگی به کتاب و کتاب خوانی بسیار علاقه مند بودم. کتاب باعث می شد تا فکر من آزاد شود و من را تا دوردست ها که نه پای رفتنش را داشتم و نه توانایی آن را ببرد. اما همیشه سعی می کردم کتاب هایی بخوانم که به رشد فردی من کمک کند. کتاب هایی برای تقویت تخیل از آن جمله کتاب ها بود که من بسیار به خواندن آنها علاقه مند بودم.

همه ما می دانیم که خواندن کتاب هایی که به تقویت تخیل ما کمک می کنند، چقدر می توانند مفید باشند به خصوص برای بازیگران. تخیل به ما قدرت پرواز می دهد تا چیزی ماوراء حالت عادی را ببینیم. تخیل در بازیگران بسیار مهم است چون بازیگر بدون تخیل مثل حسابداری با محاسبات ریاضی ضعیف است.

کتاب هایی برای تقویت تخیل

معرفی و توضیح کتاب هایی برای تقویت تخیل

راه های زیادی برای تقویت تخیل وجود دارند، اما بی شک یکی از بهترین این راه ها مطالعه کتاب های مناسب برای گسترش تخیل است. کتاب های بسیاری وجود دارند که می توانند شما را از بلوک خلاقانه آزاد کنند. کتاب های تقویت تخیل این کار را به صورت متمایزی انجام می دهند به گونه ای که شما سعی نمی کنید ماهیچه های تصورتان را کشش دهید، اما در واقع هنگامی که این کتاب ها را می خوانید، این کار را انجام می دهید.

بعضی از این کتاب هارا امتحان کنید، بی شک نتیجه آن را خواهید دید و مشتاق بیشتر خواندن آن می شوید. علاوه بر تخیل، کریتیو مارکت مقاله کوتاه مفیدی به موضوع اینکه چرا خواندن روزانه آن ارزشمند است، منتشر کرده است. طبق مقاله، مطالعه انبوه تعداد زیادی کتاب خاص، روی هم رفته شما را به یک فرد خلاق تر تغییر می دهد، ذهن شما را ورزش، دانش شما را طبق آن گسترده و اعتماد به نفس بیشتری به شما می دهد.

مطالعه تمرکز و توجه شما را آموزش می دهد به خصوص که این امر برای بازیگران ضروری است. این کار به شما کمک می کند تا میزان استرس خود را کاهش دهید و خواب شبانه بهتری داشته باشید. مطالعه بیشتر ارتباط و مهارت های آن را افزایش می دهد که مهارتی ضروری از جمله برای بازیگرانی است که روی صحنه اجرا می کنند.

کتاب هایی برای تقویت تخیل

مقاله دیگری وجود دارد که می گوید خلاقیت را می توان به وسیله مطالعه نوع خاصی از کتاب ها به خصوص کتاب هایی برای تقویت تخیل، گسترش داد. همچنین شرکت در فعالیت های خاص روزانه نیز تخیل شما را افزایش می دهد. بعضی از این فعالیت های ساده اما جالب در کتاب هایی که در ادامه برایتان آورده ایم، وجود دارند. بهترین کتاب ها برای تقویت تخیل عبارتند از:

 Flat landاثر ادوین ای. ابوت

اولین کتاب ما از لیست بهترین کتاب ها برای تقویت تخیل، که تخیل هر بازیگر علاقه مندی را افزایش می دهد، یک رمان طنز علمی-تخیلی کلاسیک است که خواندن آن به همه توصیه می شود. این کتاب که در ابعاد مختلف عاشقانه است، نویسنده از دنیای Flat land استفاده می کند و مشاهداتی از سلسله مراتب اجتماعی فرهنگ ویکتوریایی ارائه می دهد. دنیای دو بعدی ابوت توسط اشکال هندسی اشغال شده است، زنان خطوط ساده و مردان چند ضلعی هستند.

خواندن کتاب Flat land به تمام کسانی که می خواهند دید خود را نسبت به جهان بینی و جهان های بالقوه بازتر و روشن تر کنند، توصیه می شود. این کتاب برای افرادی که دنبال دانش های بالاتر از هر گونه هستند، بسیار کارآمد است. در حقیقت یک کتاب چند بعدی است که و هر دقیقه مطالعه آن ارزشمند است.

Lateral thinking اثر ادوارد دی بونو

Lateral thinking کتاب معروف دی بونو است، این کتاب خلاقیت برای کسانی که به دنبال تقویت تخیل هستند، بسیار مناسب است و به خوانندگان آموزش می دهد که ذهن خود را از تفکر معمولی و خشک به سمت تفکر خلاق و انعطاف پذیر حرکت دهیم.

ذهن خود را محدود نکنید و این تصور که می توانید خلاصه ای از کتاب باشید اشتباه است. نویسنده در کتاب شروع بسیار خوبی داشته است و در مورد اینکه چگونه ایده های جدید می توانند شکل بگیرند، توضیح داده است و اینکه الزاماً بهترین ایده می تواند بهترین انتخاب ما نباشد. این کتاب برای افرادی که در شرایط پایدار و ثابت هستند، بسیار مفید است، جایی که پیشرفت ها به عنوان تهدید تلقی می شوند و شما نمی توانید خیلی از مسائل را بهبود ببخشید.

The ocean at the end of the lane اثر نیل گیمن

آیا می دانستیدکه افرد خلاق و تخیلی به مطالعه زیاد، بسیار علاقه مند هستند؟ و تمایل دارند وقت خود را صرف خواندن کتاب هایی که بخوبی نوشته شده اند و تخیل آنها را گسترش می دهند، تمرکز کنند؟ برای به دست آوردن این هدف، کتاب اقیانوس در انتهای مسیر اثر نیل گیمن از جمله بهترین کتاب هایی برای تقویت تخیل است که می توانید بخوبی از آن استفاده کنید.

این کتاب یک افسانه تخیلی درخشان و تکان دهنده از استاد مدرن تعجب و وحشت است. کتاب اقیانوس در انتهای مسیر گیمن اولین اثر جدید او برای بزرگسالان بعد از کتاب پر فروش شماره یک نیویورک تایمز به نام Anansi boys است.

در واقع این کتاب بسیار تاثیرگذار است. این کتاب بدون شک یک داستان افسانه ای و فراری درجه یک، با ادبیاتی بسیار عالی است. یک داستان افسانه ای و تخیلی جذاب را ارائه می دهد و سعی دارد همه چیز را در چارچوب زمان و مکان توضیح دهد. بله این جاه طلبی است و مرا از صفحه اول تا آخر جذب خود کرده بود. به سادگی می توان گفت این یک الماس خارق العاده از یک رمان است.

The mysteries of Haris Burdick اثر کریس ون آلزبورگ

این کتاب برای بچه ها است و شما نیز می توانید از آن استفاده کنید. این کتاب جزء معدود کتاب هایی است که می تواند تخیل و عضلات خلاق شما را درگیر کرده و آموزش دهد. سؤال اینجاست که برای بازسازی یک داستان برای هر کدام ار این تصاویر تا کجا پیش خواهید رفت؟

کتاب رازهای هریس بورد یک از ۱۴ طراحی سیاه و سفید تشکیل شده است، که هر کدام از این تصاویر با عنوان و یا زیرنویسی همراه هستند، که هر خواننده ای که آن را می خواند را وسوسه می کند تا برای هر کدام یک داستان از زبان خودش بسازد.

کتاب های تصویری در این دنیا، تعداد زیادی هدف دارند. آنها می توانند به ما آموزش دهند و ما را آگاه سازند و ما را مشغول و سرگرم کنند. با این حال من فکر می کنم تاثیرگذار ترین کتاب های تصویری آن هایی هستند که الهام بخش نیز باشند و در یک ذهنیت دیدن تصویر غروب خورشید شما را وادار نمی کند که تصویر غروب خورشید را بکشید.

کتاب هایی برای تقویت تخیل

این به معنای الهام بخشی درست است که می توانید در کتاب تصویری بسیار سرگرم کننده رازهای هریس بوردر یک اثر کریس ون آلزبورگ پیدا کنید.

The penguin Book of curious and interesting numbers اثر دیوید ولز

نظرتان در مورد یک چیز متفاوت برای تغییر چیست؟ سرعت خور را تغییر دهید، اکنون نیمکره چپ مغز را درگیر کنید. مسیر را تغییر دهید و ذهن خود را به چالش بکشید که در الگویی متفاوت عمل کند. به این وسیله هنگامی که شما ساختارهای متن را در این کتاب می شکنید، تخیل خود را گسترش می دهید و خود خلاق خودتان را به کار می گیرید.

فرهنگ لغت اعداد کنجکاو و جالب پنگوئن، فرهنگی است که اعداد را بر اساس بزرگی مرتب کرده اند، که حقایقی شگفت انگیزی را در مورد اعداد خاص و دنباله های اعداد نشان می دهد. هدف کتاب سرگرم کردن و مجذوب کردن خواننده است که یقیناً این کار را انجام می دهد.

برای کشف یک ویژگی ناشناخته بعضی از اعداد، معمولاً به بینش زیاد و آموزش های قابل توجه ریاضی نیازمند هستیم. فقط دانستن زیبایی الگوی این اعداد، مخصوصاً با در دست داشتن این کتاب بسیار آسان است. ولز طی سال های زیاد و علاقه به محاسبات ریاضی بیش از ۱۰۰۰ عدد که از نظر او جالب بودند را جمع آوری کرده است و برای هر کدام از این اعداد توضیح مختصری می دهد که همراه یک منبع کتاب شناختی است.

Its not How good you are it`s how good you want to be اثر پل آردن

از عنوان این کتاب پیداست که از جمله کتاب هایی برای تقویت تخیل است و محتوای ارزشمندی برای کسانی که وقت و قصد خواندن آن را دارند، ارائه می دهد. مهم نیست که چقدر خوب هستید، مهم این است که چقدر می خواهید خوب باشید. کتاب پرفروش جهان، کتاب راهنمای موفقیت در دنیا نوشته پل آردن است، یک انجیل جیبی برای افراد با استعداد و ترسو چیزهای غیر قابل تصور را قابل تفکر و غیر ممکن را ممکن می کند.

استاد بزرگ تیلیغات دنیا، پل آردن، خرد خود را با موضوعات مختلف از جمله حل مسئله، پاسخ دادن به یک خلاصه، برقراری یک ارتباط، درست بازی کردن، اشتباه کردن و خلاقیت ارائه می دهد که همگی را می توان در جنبه هایی از زندگی مدرن به کار برد که جذب پول و جذب ثروت را به همراه دارد.

توصیه های بسیار خوبی در این کتاب وجود دارد که در قالبی بسیار آسان برای هضم راحت ارائه شده است. هر زمان که یک سخنرانی سریع داشته باشید، می توانید به این کتاب مراجعه کنید و هر بار برای شما کارایی دارد. همچنین در موضوعاتی که در زندگی شما بسیار پر کاربرد هستند از جمله نترسیدن از شکست، داشتن جاه طلبی و پذیرفتن ایده های جدید. این به خودی خود باعث رشد فردی و موفقیت می شود.

Godel, Escher, Bach اثر داگلاس آر هافستاتر

این کتاب، کتاب دیگری برای نیمکره سمت چپ مغز شما است که شما را روشن می کند و بصیرت می دهد و راه ها و وسیله هایی را برای تخیل و تصور ما فراهم می کند. Goode, Escher, Bach که در بیستمین سالگرد چاپش با مقدمه ای جدید منتشر شده است، کتابی در مورد ماهیت و طبیعت نقشه ها یا ارتباط بین سیستم های رسمی و یک کاوش شگفت انگیز ایده های جذاب در قلب فهم علم است از جمله: معنی، تقلیل، بازگشت و خیلی از چیزهای دیگر.

اگر زندگی بتواند در خارج از بستر شیمیایی رسمی سلول رشد کند، اگر آگاهی بتواند از سیستم رسمی نورون های شلیک کننده خارج شود، کامپیوترها به هوش انسانی دست خواهند یافت. از آنجا که کتاب خواننده را با علوم شناختی آشنا می کند، نویسنده بخوبی از دنیای هنر برای به تصویر کشیدن نکات ریاضی استفاده می کند.

اثر Escher و Bachمی توانند در دنیای موسیقی و هنر مورد استفاده و بحث قرار بگیرند. موضوعات مختلفی از ریاضیات و متا ریاضیات گرفته تا برنامه نویسی، بازگشت، سیستم های رسمی، سیستم های چند سطحی، ارائه به خود و ارجاع به خود را در بر می گیرد.

The book of doing اثر آلیسون آردن

کتاب هایی برای تقویت تخیل

در حوزه کتاب هایی برای تقویت تخیل می توان به کتاب انجام اثر آلیسون آردن اشاره کرد. این کتاب شما را راهنمایی می کند که دو بار به دوران کودکی خود برگردید. در این کتاب اقداماتی وجود دارد که به ساده ترین، جالب ترین، خنده دار ترین و کودکانه ترین راه ها برای فعالیت های روزمره اشاره می کند.

این کار زندگی را مانند یک بوم نقاشی تصور می کند که به شما کمک کند خلاقیت تان را از هر راهی که می توانید کشف کنید. وقت آن رسیده است که برای انجام کارهایی که خوشحالتان می کند، قدم بردارید و آستین ها را بالا بزنید. بسیاری از فعالیت ها مانند نقاشی، پخت و پز، بازی و آزمایش شاید به نظر نیایند، اما به سادگی خلاقیت ما را گسترش می دهند.

این یکی از کتاب هایی است که من با اشتیاق به همه معرفی می کنم. یک رود یا تفکر خلاقانه باعث می شود که همه بخش های زندگیتان را از جمله کار و بازی برایتان الهام بخش تر، لذت بخش تر و سازنده تر می کند و من خلاقیت نویسنده را در انجام کارهایی که به سادگی می توانم با دوستانم انجام بدهم، تحسین می کنم.

کتاب دیگر اثر راجرز ال مارتین است که در مورد آن به خوبی تحقیق شده است و بر اساس علم است. این کتاب به شما می آموزد چگونه بر کارهایی که رهبران استثنایی انجام می دهند، تمرکز کنید تا فردی موفق باشید.

 

کلام آخر

افراد بسیاری وجود دارند که به قوه تخیل خود و تقویت آن اهمیت می دهند. راه های بسیاری برای تقویت قدرت تخیل و گسترش آن وجود دارد، اما یکی از ساده ترین این راه ها استفاده از کتاب هایی برای تقویت تخیل است که نه تنها برای خلاقیت و تخیل ما مفید است، بلکه می تواند به ما در ضمینه های دیگر کمک کند. ما در این مقاله چند کتاب را برایتان معرفی کرده ایم که با به کارگیری آنها به شما در این مسیر کمک می کنند..

منبع:

Top 10 Best Books to Expand Your Imagination

 

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx