19 راهکار برای تقویت انرژی و انگیزه (قسمت اول)

یک نظر اضافه کنید
8 دقیقه مطالعه

19 راهکار برای تقویت انرژی و انگیزه 

برخی از روزها، شما مثل بمب انرژی هستید و برخی از روزها هم بدون انگیزه و انرژی. مشکل اینجاست که لیست کارها کوتاه تر نمی شود. زمانی که احساس ناراحتی می ‌کنیم، با سرزنش کردن خود به خاطر کارهایی که انجام نداده ‌ایم، معمولاً اوضاع را بدتر می‌ کنیم؛ اما منتقدان درونی ما محرک خوبی نیستند. اگر می خواهید یاد بگیرید که چگونه انرژی و انگیزه خود را افزایش دهید، راه های ملایم تر و موثرتری وجود دارد.

19 راهکار برای تقویت انرژی و انگیزه (قسمت اول)

خسته بودن طبیعی است

واقعیت این است که زندگی مدرن واقعاً برای داشتن یک استراحت خوب شبانه مناسب نیست. اگرچه بیشتر بزرگسالان هر شب بین هفت تا نه ساعت خواب نیاز دارند، یافتن کسی که واقعاً چنین خوابی داشته باشد، نادر است. براساس گزارش بنیاد خواب، 35.2٪ از بزرگسالان به طور متوسط کم تر از هفت ساعت در هر شب می خوابند. بیش از نیمی از آمریکایی ها گزارش می دهند که حداقل هفته ای یک بار دچار خواب آلودگی روزانه می شوند.

وقتی از آن ها پرسیده می شود که چرا نمی خوابند، اغلب بزرگسالان به تعهدات و وظایف خود اشاره می کنند؛ و حقیقتی در این باره وجود دارد. تعادل بین کار و تعهدات خانوادگی دشوار است و هنوز هم شباهتی به یک زندگی اجتماعی ندارد. با این حال، ممکن است به دلایل دیگری قصد داشته باشیم خود را روی چرخ همستر (فعالیتی که مستلزم آن است که شخصی همیشه مشغول باشد اما هرگز به چیز مهمی دست نیافته یا به پایان کارش نرسد.) نگه داریم.

برین براون، محقق آسیب پذیری، در کتاب خود به نام «جرئت بسیار» «مشغول بودن دیوانه وار» توصیف می کند. او می گوید که این «زره» عالی است. اگر همیشه تا حد خستگی کار می کنید، مانع از آن می شود که مجبور شوید با احساسات سطحی کنار بیایید.

اگرچه این کار برای مدتی به عنوان یک استراتژی جواب می دهد، اما آن احساسات و ناراحتی های منفی واقعا از بین نمی روند. آن ها به استفاده از منابع احساسی شما ادامه می دهند و سرزندگی و انگیزه شما را از بین می برند. بهم ریختگی عاطفی و مشغول بودن دیوانه وار راهی سریع برای فرسودگی ذهنی و شغلی است.

اگر اخیراً احساس نمی‌کنید که خودتان هستید، چند دلیل احتمالی وجود دارد که در ادامه می خوانید:

19 راهکار برای تقویت انرژی و انگیزه (قسمت اول)

7 دلیل برای اینکه ممکن است در بازی خود احساس برتری نداشته باشید

خواب کافی (با کیفیت) ندارید

این بزرگ ترین و شاید واضح ترین دلیلی است که ممکن است شما احساس خستگی کنید. محرومیت از خواب بسیار بیشتر بر احساس بیداری شما تأثیر می گذارد. فقط یک شب کم خوابی می تواند بر خلق و خو، حافظه و عملکرد شناختی شما تأثیر بگذارد. کمبود خواب طولانی مدت می تواند منجر به افزایش وزن، فشار خون بالا و سیستم ایمنی ضعیف شود.

شما به اندازه کافی آب نمی نوشید

آب بسیار بیشتر از رفع تشنگی شما عمل می کند. محققان کم آبی خفیف را با خلق وخوی پایین، فراموشی، خستگی و سردرد مرتبط می دانند. قانون کلی حداقل هشت لیوان آب در روز است، اما مقدار واقعی که باید بنوشید احتمالاً بیشتر از آن است؛ و اگر منتظر هستید تا احساس تشنگی کنید تا آب بنوشید، احتمال اینکه قبلا آب بدنتان کم شده باشد، زیاد است.

شما به بدن خود گوش نمی دهید

اگر به طور معمول به خودتان فشار می آورید تا فقط یک کار دیگر را به قیمت سلامتی خود انجام دهید، کم کم خستگی به سراغ شما هم خواهد آمد. افراط در آن چه در محل کار، چه در خانه، مشارکت های اجتماعی یا سایر مسئولیت ها باعث می شود شما احساس خستگی کنید. نشانه های اولیه این نوع استرس، درد بدن (از جمله سردرد)، تحریک پذیری و احساس گیجی است. اگر به این مسیر ادامه دهید به زودی دچار فرسودگی شغلی خواهید شد.

19 راهکار برای تقویت انرژی و انگیزه (قسمت اول)

مضطرب یا افسرده هستید

اگر احساس می کنید هر چقدر هم که می خوابید خسته هستید، ممکن است وقت آن رسیده که به یک درمانگر مراجعه کنید. افسردگی و اضطراب هم بر کیفیت خواب شما و هم بر احساس بیداری شما در طول روز تأثیر می گذارد. این امر می تواند با عوارض جانبی برخی داروهای تنظیم کننده خلق و خو تشدید شود. اگر برای هر یک از این بیماری ها دارو مصرف می کنید، بررسی کنید که آیا اختلالات خواب به عنوان یک عارضه جانبی ذکر شده است یا خیر.

شما زمان زیادی را در داخل خانه می گذرانید

نور خورشید نقش مهمی در تنظیم ریتم شبانه روزی شما دارد. اگر زمان زیادی را در داخل خانه سپری کرده اید، کمبود نور خورشید و هوا ممکن است با علائم بدن شما برای تولید سروتونین مشکل ایجاد کند. این می تواند بر روحیه شما و همچنین توانایی شما برای تمرکز تأثیر بگذارد. همچنین در صورت ابتلا به اختلال عاطفی فصلی، ممکن است نوساناتی در بهره وری و خلق و خوی شما تجربه شود .

در شرف مریض شدن هستید

حتما تجربه حس کسالت قبل از مریض شدن را داشته اید. این نشانه این است که بدن شما منابع انرژی خود را به سمت مبارزه با یک باکتری یا ویروس متمرکز کرده است. اگر می ‌خواهید یک جلسه را پشت سر بگذارید و فکر می ‌کنید «چرا نمی ‌توانم خودم را متمرکز نگه دارم؟» به سلامت خود دقت کنید برخی از بیماری ها (مانند سندرم خستگی مزمن، کم خونی، اکثر بیماری های خودایمنی و حتی آپنه خواب) می توانند احساس کمبود انرژی را در شما ایجاد کنند. ممکن است وقت آن رسیده باشد که حتما زمانی را برای چکاپ پزشکی خود اختصاص دهید.

19 راهکار برای تقویت انرژی و انگیزه (قسمت اول)

به ندای درونی خود گوش نمی دهید

ممکن است احساس کنید که در یک مخمصه گیر افتاده اید، از محدوده امن خود خارج نشده اید و از برنامه روزانه خود خسته شده اید، یا مدت زیادی است که در شغلی گیر کرده اید که با ارزش های شما همخوانی ندارد یا دیگر معنادار یا رضایت بخش نیست. چیزهای کمی سطح انرژی شما را سریع تر از فقدان تعامل کاهش می دهد. حتی اگر عاشق کاری که انجام می ‌دهید، طبیعی است که روزهایی را داشته باشید که حوصله انجام آن را نداشته باشید؛ اما اگر متوجه شدید که روزهای کسل کننده تر بیشتری نسبت به روزهای دیگر دارید، احتمالا نشانه هایی مبنی بر نیاز به تغییر را نادیده می گیرید.

منبع:

  • https://www.betterup.com/blog/how-to-increase-energy-and-motivation?hsLang=fa

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx