چگونه خود را به چالش بکشید تا هر روز بهترین زندگی خود را شروع کنید

نظرات 2
13 دقیقه مطالعه

چگونه خود را به چالش بکشید تا هر روز بهترین زندگی خود را شروع کنید

به آخرین باری که خود را به چالش کشیدید فکر کنید.

به احتمال زیاد، زماني بود كه از منطقه امن خود خارج شديد. خیلی چیزها زیر چتر امتحان کردن چیزهای جدید هستند. به عنوان مثال، شاید شما یک كيلوكتر بیشتر دویدید، زودتر از حد معمول از خواب بیدار شدید یا روش جدیدی را برای حل یک مشکل امتحان کردید.

فرقی نمی کند که یک چالش کوچک باشد یا یک چالش بزرگ که یک سال طول می کشد تا انجام شود. هنوز هم یک چالش است.

اگر در مسیر خودسازی یا رشد شخصی هستید، باید بدانید چرا و چگونه خود را به چالش بکشید.

چگونه خود را به چالش بکشید تا هر روز بهترین زندگی خود را شروع کنید

چرا باید خودم را به چالش بکشم؟

چالش های جدید می توانند ترسناک باشند. آنها شما را به خارج از منطقه امن خود سوق می دهند و نمی دانید که آیا رها کردن ذهنیت ها و عادات قدیمی باعث پیشرفت شخصی شما می شود یا خیر؛ اما در حالی که گرفتن اهداف جدید دلهره آور است، آنها شما را به سمت فرصت های جدید هدایت می کنند.

شما مهارت های جدیدی را کشف خواهید کرد، به تجربه های جدید دست پيدا خواهيد كرد و به حال خوب خود کمک خواهید کرد. اگر احساس می ‌کنید در زندگی گیر کرده ‌اید، پذیرش چالش‌ های جدید به شما فرصت رشد می ‌دهد. چالش ‌های جدید می ‌توانند اعتماد به نفس مورد نیازتان را تقویت کنند و شما را تشویق کنند تا با رشد شخصی‌ تان بیشتر پیش بروید.

زندگی خود را اگر اصلاً خودتان را به چالش نمی کشید تصور کنید. هر روز از خواب بیدار می ‌شوید و فرصت ‌های جدیدی را که برایتان پیش می ‌آید نادیده می ‌گیرید. از هیچ فرصتی برای بهبود مهارت‌ های خود، یافتن شغلی که شما را خوشحال ‌تر می ‌کند، یا سرگرمی‌ های جدید را امتحان نمی ‌کنید، استفاده نمی ‌کنید.

شک نکنید كه تنها نیستید. ما در كنار هم به شما کمک خواهیم کرد تا با ذهنیتی مثبت و هیجان ‌انگیزتر چالش ‌ها را انجام دهید.

چگونه خود را به چالش بکشید تا هر روز بهترین زندگی خود را شروع کنید

چگونه خود را به چالش بکشید

زمانی که تصمیم گرفتید خود را به چالش بکشید، در نظر بگیرید که از کجا شروع کنید. چالش ‌ها می ‌توانند در اندازه ‌ها، سبک ‌ها و دسته ‌های مختلف در زندگی شما وجود داشته باشند. آنها می توانند زندگی شخصی، حرفه كاري یا هر دو را به طور همزمان تحت تأثیر قرار دهند.

رفاه جسمانی و همچنین رفاه مالی، رفاه عاطفی و رفاه اجتماعی سرشار از چالش است. خبر خوب اين است كه وقتی چالشی را بر عهده می گیرید، این زمينه هاي نامبرده شده ارتقا خواهند يافت.

اگر در فکر کردن به اهداف جدید مشکل دارید، یک استراتژی عالی برای استفاده این است که آنها را به بخش های مختلف زندگی خود تقسیم کنید. به این 10 چالش که به دسته های شخصی، حرفه ای و تناسب اندام تقسیم می شوند نگاهی بیندازید:

چگونه خود را به چالش بکشید تا هر روز بهترین زندگی خود را شروع کنید

شخصی:

 1. سلامت روان خود را بیشتر در اولویت قرار دهید

وقتی اتفاقات زیادی می افتد، به راحتی می توان مراقبت از خود را فراموش کرد. انتخاب ارزش گذاری برای رفاه و رها کردن چیزهایی که به شما آسیب می زند می تواند چالش بزرگی باشد.

مراقبت از خود را بیشتر کنید چرا كه مزایای آن را در زندگی روزمره خود خواهید دید. این می تواند مانند مدیریت بهتر استرس، داشتن یک خواب خوب یا دانستن زمان نه گفتن باشد.

 1. زمانی را که آنلاین می گذرانید محدود کنید

آیا مقصر اصلی اهمال كاري برنامه های رسانه های اجتماعی شماست؟ همه ما در گذراندن زمان زیادی به صورت آنلاین مقصریم، اما اگر هدف جدید شما تمرکز بیشتر روی کار است، ممکن است بخواهید سعی کنید زمان صرف شده در رسانه های اجتماعی خود را محدود کنید. حتی شايد بهتر باشد سم زدایی دیجیتالی را امتحان کنید.

اگر برنامه صبحگاهی شما این است که قبل از هر چیز دیگری وارد اینستاگرام شوید، به جای پیمایش، فعالیت دیگری را جایگزین کنید. تمرینات کششی یا مراقبه ذهنی را امتحان کنید. هر چیزی که شما را برای یک روز پربار آماده کند، ارزشمند است.

 1. شروع به نوشتن در یک مجله کنید

ژورنال نویسی می تواند به ما کمک کند پیشرفت، استرس خود را ردیابی کنیم و ما را در قبال اهداف جدیدمان مسئول بدانیم. این یک راه عالی برای انعکاس خاطرات با عزیزان، دوستان قدیمی و موارد دیگر است. به یادداشت برداری به عنوان یک راه شخصی و صمیمی برای ارتباط با خودتان فکر کنید.

اختصاص دادن زمانی در روز برای نوشتن این نوشته ‌ها ممکن است دشوار باشد، اما نکته کلیدی این است که یک روال را ایجاد کنید و به آن پایبند باشید.

چگونه خود را به چالش بکشید تا هر روز بهترین زندگی خود را شروع کنید

 1. کمد خود را کوچک کنید

آخرین باری که به لباس هایتان نگاه کردید چه زماني بود؟ اگر وسایل زیادی در کمد خود دارید که سال ‌هاست آن‌ ها را نپوشیده ‌اید، وقت بگذارید و کمی فضا را آزاد کنید. هر لباسی را که مناسب نیست یا دیگر با سلیقه شما مطابقت ندارد را از خود دور کنید.

هنگامی که انبوهی دارید که آماده جدا شدن از آن هستید، در نظر بگیرید که آنها را به خيريه محلی خود اهدا کنید یا از دوستان خود بپرسید که آیا آنها، آنها را می خواهند.

حرفه ای:

 1. در کلاس شرکت کنید تا چیز جدیدی یاد بگیرید

شاید قبلاً این شانس را داشتید که چیز جدیدی یاد بگیرید، اما دنبال آن نرفتید. اکنون زمان بازگشت و تلاش مجدد است.

کلاس ‌های جدید می‌ توانند با آموزش مهارت ‌های جدید و واجد شرایط ساختن شما در زمینه‌ های بیشتری از صنعت، به حرفه كاري شما کمک کنند. می توانید زبان جدیدی را یاد بگیرید که به شما در کارتان کمک کند یا همیشه می خواستید یاد بگیرید. مطمئن شوید که کلاس هایی را انتخاب می کنید که به خوبی با برنامه شما سازگار باشند.

 1. نقش رهبری را در محل کار به عهده بگیرید

اگر همیشه کارمندی بوده‌ اید که دنباله رو بقيه بوده است، سعی کنید اين بار شما رهبری امور را به دست بگيريد. به اين ترتيب مهارت های رهبری خود را توسعه خواهید داد و خود را به عنوان فردی نشان خواهيد داد که از مسئول بودن هراسی ندارد. به علاوه، تلاش ‌های شما در این زمینه به همکاران و رئیستان نشان می ‌دهد که می ‌توانید فرصت‌ های جدید را مدیریت کنید.

اگر به عنوان یک رهبر اشتباهي كرديد، مسئوليت و عواقب تصميم خود را تمام و كمال بپذيريد. به یاد داشته باشید که با اين كار به خودتان کمک می کنید در حرفه خود رشد کنید و مسلما اشتباهات هم بخشی از این روند هستند.

چگونه خود را به چالش بکشید تا هر روز بهترین زندگی خود را شروع کنید

 1. یک مربی پیدا کنید

هر از گاهی افراد گم گشتگي ذهني پيدا مي كنند و گیج می شوند. اگر در صنعت خود چنین احساسی دارید، یک مربی می تواند شخصی باشد که خرد خود را با شما در میان می گذارد. آنها می توانند به سوالات شما پاسخ دهند، شما را برای یادگیری مهارت های جدید ترغیب کنند، یا حتی به شما احساس راحتی در کارتان بدهند.

شروع مربیگری و یافتن شخصی که متناسب با نیازهای شما باشد می تواند چالش برانگیز باشد؛ اما جای هیچ سوالی نیست: مزیت های رابطه مربی و منتهی بیشتر از این دشواری هاي غير قابل تحمل است.

تناسب اندام:

 1. اهداف گام به گام تعیین کنید

اهداف گام به گام چالشی است که از شما می خواهد هر روز بلند شوید و حرکت کنید. این یک عادت کوچک است که می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.

لازم نیست اهداف مرحله اي شما بزرگ باشند، اما باید شما را بیشتر از قبل به ورزش وادار کنند. می ‌توانید از برنامه‌ هایی مانند MyFitnessPal برای ردیابی گام خود یا ردیاب‌ هایی مانند Apple Watch یا FitBit برای کمک به شما استفاده کنید.

 1. ورزش جدیدی را شروع کنید

آیا ورزش یا فعالیت بدنی وجود دارد که چیزهای خوبی درباره آن شنیده باشید؟ چرا آن را امتحان نکنید؟ تحقیقات لازم را انجام دهید و ببینید که آیا سالن های ورزشی یا مراکز اجتماعی محلی شما کلاس های مبتدی یا تیم های درون مدرسه ای ارائه می دهند.

اطمینان حاصل کنید که به تجهیزات لازم دسترسی دارید و بهترین وسايل را تهييه كنيد. اگر مضطرب هستید که آن را به تنهایی امتحان کنید، از یکی از دوستان بپرسید که آیا مایلند این چالش را با شما انجام دهند.

چگونه خود را به چالش بکشید تا هر روز بهترین زندگی خود را شروع کنید

 1. انعطاف پذیرتر شوید

انعطاف پذیری یک چالش تناسب اندام است که هر کسی می تواند انجام دهد و ما اغلب آن را فراموش می کنیم. حرکات کششی هر روز یک عادت خوب است زیرا به بدن شما کمک می کند تا تنش را کاهش دهد. اگر در حال انجام سایر چالش‌ های فیزیکی هستید، می ‌تواند انرژي بخش هاي خوبی نیز باشد.

برای خود اهدافی تعیین کنید، حتی اگر از گام هاي کوچک شروع کنید و سعی کنید انگشتان پای خود را در حالی که ایستاده اید لمس کنید. زمانی که برای اولین بار از خواب بیدار می شوید، آن را در برنامه صبحگاهی خود قرار دهید یا پس از یک روز طولانی پر از کار برای رفع فشار، حرکات کششی انجام دهید.

سخن نهایی

این چالش ‌های جدید چیزی نیستند که همه به آن نگاه کنند و احساس کنند که فوراً به آن بپرند؛ اما این خود بخشی از چالش است. همانطور که یاد می گیرید که رشد شخصی خارج از منطقه امن شما شروع می شود، تمایل بیشتری برای شروع به چالش کشیدن خود خواهید داشت.

نکته مثبت این است که لازم نیست همه این چالش ها را همزمان انجام دهید. قدم به قدم با خودتان همراه شويد و به دستاوردهای خود افتخار کنید.

در اینجا پنج نکته نهایی برای به چالش کشیدن خود آورده شده است:

 1. شکست های خود را بپذیرید، اما اصلا اجازه ندهید که حرکت های بعدی شما را دیکته کنند
 2. به دنبال الهام باشید تا به شما کمک کند شتاب خود را حفظ کنید
 3. به اهداف خود بی تاب نباشید
 4. یاد بگیرید که عاشق یادگیری باشید
 5. حضور داشته باشید و از سفر زندگي خود قدردانی کنید

منبع:

 • https://www.betterup.com/blog/how-to-challenge-yourself

 

3.5/5 - (4 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx