ایجاد انگیزه ای به جز پول در کارمندان

یک نظر اضافه کنید
12 دقیقه مطالعه

ایجاد انگیزه ای به جز پول در کارمندان

انگیزه کارکنان برای ماندن در یک مجموعه و کارکردن به بهترین صورت ممکن چیست؟

آیا پول تنها ملاک برای پاسخ صحیح به پرسش بالاست؟

یا انگیزه ای به جز پول هم درمیان است.

برای سال ها کسب کارها فکر می کردند که حقوق بالا بهترین انگیزه برای کارمندان است تا به بهترین صورت کار کنند و همه تلاش خود را برای تولید و موفقیت شرکت انجام دهند.

اگر پول انگیزه ی مهم کارکنان بود، اما چرا بسیاری از شرکت ها باوجود حقوق زیادی که به کارکنان خود می دهند بازهم بازده بالا، تولید زیاد، رضایت بالای مشتری ها، خدمات مناسب و  کیفیت مرغوبی ندارند؟

این همان اشتباهی است که مدیران انجام دادند و به امید اینکه، با افزایش حقوق درآمد مجموعه خود را چند برابر می کنند؛ پاداش ها و سایر مشوق های مالی را به کارکان خود دادند.

در صورتی که پول تنها انگیزه برای اکثر کارمندان نیست.

تحقیقاتی برای بررسی نیازها

طبق تحقیقات  انجام شده توسط محققان گالوپ دریافتند که پول در بین دلایل اصلی ترک کارکنان چهارمین دلیل از پنج دلیل است. طبق مطالعه ایی که روی کارگران SHL انجام شد، نشان داد تنها 20 درصد آنها به دلیل پول ترغیب به انجام دادن کار سخت و بهتربودند.

براین اساس ما شما را با هرم نیازها آشنا می کنیم تا بهتر بتوانید با اهمیت و الویت این نیاز ها آشنا شوید و بدانید نیازهای اصلی انسان چیست و پول در کجای این نیازها قرار دارد.

 

هرم نیازها

همین طور که در شکل آمده در پایین می بینید، لایه پایه  این اهرم مربوط به نیازهای اساسی فیزیولوژیکی است که برای بقا الزامی است. این نیازهای اساسی شامل غذا و گرما است. لایه دوم مربوط به نیاز به ایمن بودن است  که این لایه مربوط نیازهایی مثل رهایی از ترس، داشتن امنیت، داشتن قانون و نظم.

لایه سوم مربوط به نیاز به تعلق است این لایه شامل اعتماد به هم، دوستی، محبت، پذیرش، عضویت در یک گروه یا ارگان و عشق و… است.

لایه چهارم نیازهای اساسی که مربوط به عزت نفس است نیازهایی مانند احترام، استقلال، موفقیت اعتبار و تسلط و… را شامل می شود. لایه پنجم مربوط به نیاز های شناختی است که شامل کنجکاوی، کاوش، نیاز به معنا، دانش و… است.

لایه ششم  نیاز به زیبایی  شناسی است. نیازهایی مانند تعادل و تقارن، جست و جو، درک زیبایی و… است. لایه هفتم مربوط به نیازهایی مانند شکوفا شدن، درک توانایی های خود، رشد و…است.

لایه هشتم مربوط به نیاز های متعالی است، مانند نیاز به کمک کردن به دیگران، تعامل با دیگران، مهربانی با دیگران. پس با شناخت درست نیازها می توانیم به این نتیجه برسیم که انگیزه ای به جز پول نیز می تواند سبب کار بهتر و پر بازده تر کارکنان شود.

ایجاد انگیزه ای به جز پول در کارمندانهرم  نیازهای اساسی که نیاز ها را طبقه بندی کرده  است. ترتیت براساس اهمیت نیاز از کف هرم به سمت بالا است

با توجه به هرم بالا می توان فهمید چرا پول تنها انگیزه برای کارمندان نیست و کارمندان انگیزه هایی به جز پول دارند. شما خانواده ای را در نظر بگیرید که  با کاری با سطح متوسط به دنبال گذراندن زندگی و تأمین معاش خانواده خود هستند، ممکن است پول را به عنوان یک انگیزه اصلی برای خود بدانند، اما هنگامی که مطمئن شوند فرزندان آنها تمام امکانات لازم را دارا هستند، پول کم تر موثر خواهد شد.

درست است که ما هرمی را دراین مقاله آوردیم و نیازها را براساس آن طبقه بندی کردیم، ولی با این حال انسان ها و انگیزه هایشان  بسیار متفاوت است، اما این بدان معنا نیس که یافتن انگیزه های مناسب غیرممکن است. انسان ها باوجود تفاوت های زیادی که دارند خواسته های مشترک زیادی نیز دارند.

برای ایجاد انگیزه ای به جز پول در کارکنان خود به موارد زیر توجه کنید

خودمختاری

افراد دوست دارند بر کار خود کنترل داشته باشند. به جای اینکه مانند رئیسی بی اعصاب همیشه دربالا سر آنها ایستاده باشید به آنها فرصت تصمیم گیری بدهید. مثلا اگر جلسات هفتگی دارید به اعضا اجازه بدید اظهار نظرکنند و در مورد موضوعی زیر نظر شما آنها نیز تصمیم بگیرند. دراین صورت به آنها احترام و اعتماد به نفس و امنیت داده اید که اگر به هرم بالا توجه کنید، جزو نیازهای مهم است.

تسلط

همه می خواهند در کاری که انجام می دهند بهتر باشند و پیشرفت خود را ببینند پس به آنها فرصت هایی را بدید تا پیشرفت خود را ببینند و بازده خود را بهتر کنند و برنامه های توسعه فردی ایجاد کنید.

هدف

مردم دوست دارند عضو چیزی باشند که از خودشان بزرگ تر است و در واقع به دنبال چیزی باشند که به کارهایشان ارزش می دهد پس سعی کنید به آنها نشان دهید که کارشان چه سودی داشته و مهم تر از آن نشان دهید که چگونه کارشان با ارزش هایشان هماهنگ است.

پس کارمندانی همسو با خود پیدا کنید که این خود انگیزه ایی می شود برای آنها زیرا آرمان های آن ها با آرمان های شرکت شما به نحوی به هم مرتبط می شود و بازده کار بالا می رود. هدف، انگیزه ای به جز پول است و با آرمان ها، اعتقادها، باورهای انسان گره خورده است.

ایجاد انگیزه ای به جز پول در کارمندان

هدف،انگیزه ای به جز پول که بسیار مهم و اساسی است.

ستایش صمیمانه کارکنان خود

شما می توانید با یک یادداشت ساده یا یک پیامک تبریک از کارمندان خود تشکر و آنها را ستایش کنید. سعی کنید اگر کارمندتان، به طورمثال حجم فروش را بالا برد یا مشتریان جدید را اضافه کرد یا… به صورتی او را ستایش کنید و قدردان کار او باشید.

کارکنان خود را در نحوه تشویق آنها سهیم کنید. در واقع هنگامی که بازخورد و نیاز کارکنان خود را شناسایی کردید می توانید اهداف روشنی را برای آنها ایجاد کنید تا برای آن اهداف تلاش کنند این نه تنها کسب و کار شما را رونق می دهد، بلکه رضایت کارمندان و سهم آنها در مشارکت کارهای شرکت را افزایش می دهد و این خود باعث تشویق آنها نیز می شود. ستایش صمیمانه کارمندان رشد فردی آنهارا نیز زیاد تر می کند.

روابط اجتماعی کارمندان خود راباهم گسترش دهید

با ایجاد روابط بیشتر اجتماعی کارمندان شما احساس می کنند، از لحاظی احساسی و اجتماعی نیز با هم مرتبط هستند و این ارتباط به ارتباط مالی و تجاری محدود نمی شود و این خود داشتن انگیزه ای به جز پول را در آنها بیشتر می کند. روابط موفق اجتماعی روابط کاری موفق را نیز به ارمغان می آورد.

ایجاد صمیمت و مهربانی و درک کارمندان خود

برای ایجاد صمیمت در بین کارمندان خود آنها را بشناسید، بدانید علایق و سرگرمی های آنها چیست؟

مثلا اگر کارمندتان حیوان خانگی دارد و به دلیل حیوان خانگی اش نمی تواند در شیفت شب کار کند او را به عنوان کارمند روزانه استخدام کنید و با درک او به او احساس امنیت و صمیمت بیشتر دهید.

هنگامی که شما به آنها با حفظ حرمت ها و احترام بین کارمند و کارفرما، به کارمندان خود علاقه و صمیمت نشان دهید آنها تمام تلاش خود را می کنند تا شما را نا امید نکنند.

با کارمندان خود در ارتباط باشید

ارتباط خود با کارمندان خود را قطع نکنید. با گسترش علم و زیاد شدن ابزار های ارتباطی مانند گوشی های هوشمند و لپ تاپ هایی که می توان با آنها به صورت آنلاین جلسات و ملاقات خود را حتی از فاصله های زیاد برقرار کنید.

پس ارتباط خود را با کارمندانتان قطع نکنید، در ارتباط ماندن با تیم به شما این امکان را می دهد تا در هر لحظه آموزش های لازم را ارائه کنید و به شما این امکان را می دهد تا اطلاعات تازه و به روز شده را به راحتی به کارمندان خود برسانید. آموزش های به روز و درست، موفقیت شما و گروهتان را چندین برابر می کند.

ایجاد انگیزه ای به جز پول در کارمندان

ارتباط مداوم و راحت سبب موفقیت بیشتر گروه تان می شود.

ایجاد فرصت های برای کارکنان برای یادگیری مهارت های مورد نظر

فرصتی را برای کارمندان خود ایجاد کنید تا با یادگیری مهارت های مورد نیاز از روزمره شدن کار خود جلوگیری کنند. هنگامی که یادگیری چیزهای جدید جزئی از روند کاریتان باشد، کسلی و روزمرگی از بین می رود.

کارکنان هنگامی که وظایف کاری مشابهه را به صورت روزانه و پشت سر هم انجام می دهند، در تنگنا گیر می کنند و به راحتی می توانند خلاقیت و شادابی خود را در محیط کار از دست دهند و انگیزه ای به جز پول برایشان باقی نمی ماند، اما شما می توانید با پر نشاط و فعال کردن محیط کار از روزمرگی کارکنان خود جلوگیری کنید.

شما می توانید با دادن پاداش به کارکنان خود آنها را تشویق به  یادگیری مهارت های جدید کنید. این یک کار مفید برای افزایش رضایت شغلی،  بهبود بازده کارکنان و افزایش گردش مالی شرکت می شود.

ایجاد انگیزه ای به جز پول در کارمندان

آموزش مهارت های جدید به کارکنان سبب افزایش انگیزه ای به جز پول،  شادابی و خلاقیت در کار آنان می شود

درآخر

علیرغم همه بدبینی هایی که در تجارت مدرن ایجاد شده و مادی گرایی که مردم به سمت آن در حرکت سریع هستند، ولی بازانسان هایی وجود دارند که انگیزه های غیر مادی برای انجام کار های خود دارند.

درست است که ایجاد امنیت مالی در کارمندان بسیار مهم است و داشتن حداقل های زندگی برای هر انسانی لازم، اما نمی توان همه جنبه کار خودرا به پول گره بزنیم و لازم است تا انگیزه ای به جز پول نیز داشته باشیم تا زندگی آرام و هدف دار تر داشته باشیم.

با این حال اگر شما به عنوان کار فرما هستید، دانستن اینکه کارمندان شما چه می  خواهند، انگیزه آنها از کار چیست و موفقیت فردی خود را در چه می بینند بسیار مهم است.

اگر خود توانایی شناخت انسان هارا ندارید می توانید ازگروه کمک بگیرید تا با استفاده از متخصصین این رشته به شما در استخدام کارمندهایی بهتر و توانا تر کمک کنند

منبع:

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx