انجام دادن بهتر از کامل بودن است

یک نظر اضافه کنید
6 دقیقه مطالعه

انجام دادن بهتر از کامل بودن است (و درس های دیگر برای کارآفرین های مردد)

من از مهمان این هفته ی – مسیر موفقیت- برای به اشتراک گذاشتن داستان الهام بخش خود بسیار سپاسگذارم.

تارا یک مادر. همسر. مشاور املاک و مستغلات. صاحب یک رستوران گیاهی و فارغ التحصیل اخیر از مربیان موفقیت است.

راهی که او برای دستیابی به موفقیتی که امروز دارد طی کرده راه آسونی نبوده است. او اکنون مشتاق است به دیگران کمک کند تا نور انتهای تونل مسیر خود را پیدا کنند.

او با یک معمای شگفت‌انگیز روبه‌رو شده بود: من فرصت‌های خارق‌العاده‌ای دارم، اما چه مسیری به سمت هدفم می‌رود، به دور از مسئولیت‌های کاری روزانه‌ام و تغییرات گسترده‌تر؟

بسیاری از کارآفرینان در حرفه خود به این وضعیت می رسند. آنها آماده هستند تا به مرحله بعدی بروند، اما در ابتدا باید برخی از مسئولیت های فعلی خود را رها کنند.

انجام دادن بهتر از کامل بودن است

اولین سوال من از تارا و هر یک از شما که در همان موقعیت هستید، این است: «چه چیزی شما را عقب نگه می دارد؟ چه چیزی شما را از ایجاد مسیری رو به جلو و رسیدن به ارتفاعات جدید باز می‌ دارد؟».

همه ما داستان هایی داریم که ما را گیر می اندازند، اما لازم نیست اینطور باشد. اگر آماده هستید که داستان قدیمی خود را ببندید و داستان جدیدی بنویسید، ادامه مطلب را بخوانید.

عادت های خود را دوباره برنامه ریزی کنید

هر یک از ما داستانی داریم که بیشتر مردم درباره آن چیزی نمی دانند؛ و آن تجربیات گذشته اثری از خود بر جای می‌گذارند، باید برای خنثی کردن آن تلاش کنیم

تارا شجاعانه خود را از یک رابطه سمی و کنترل کننده رها کرد تا از نظر مالی مستقل شود. اکنون، برنامه‌ ریزی گذشته او را به این باور رسانده است که نمی‌تواند کنترل کسب‌وکارش را کنار بگذارد…

راه پیش رو تلاش برای پاک کردن گذشته نیست زیرا این کار ممکن نیست. در عوض، باید یاد بگیریم که به تجربیات گذشته خود از دریچه جدیدی نگاه کنیم. برنامه ریزی خود را در زمینه های جدید قرار دهیم تا بتوانیم عادت هایی که ریشه عمیقی دارند را کنار بگذاریم

برای مثال، برای اینکه تارا احساس راحتی کند و بتواند کنترل روزمره را در تجارت خود رها کند، می‌داند که باید فرآیندهایی را که استفاده می‌کند (که در حال حاضر فقط در ذهن او هستند) مستند و با تیم به اشتراک بگذارد.. او می‌تواند یک سیستم یادگیری آنلاین با فیلم‌ها و کتابچه‌های راهنما ایجاد کند که انتظارات و استانداردهای کسب‌وکار او را به تفصیل بیان می‌کند.

به این ترتیب، او همچنان می تواند کنترل کسب و کار خود را حفظ کند، اما به معنای واقعی کلمه لازم نیست در هر مرحله از راه حضور داشته باشد و می تواند بر برداشتن گام بعدی در حرفه خود تمرکز کند.

از خود بپرسید، کدام داستان قدیمی یا عادت ریشه‌دار مرا عقب نگه می‌دارد؟ و سپس به جای تلاش برای پاک کردن آن، در نظر بگیرید، چگونه می توانم به آن از یک زاویه جدید نگاه کنم؟

انجام دادن بهتر از کامل بودن است

انجام دادن بهتر از کامل بودن است

وقتی به تارا پیشنهاد دادم که یک سیستم یادگیری آنلاین ایجاد کند، او به من اعتراف کرد که در واقع قبلاً داشته است. با این حال، او گفت، کیفیت ویدیو مطابق با استانداردهای او نبود – نور خاموش بود و پس زمینه اشتباه بود.

در پاسخ آنچه را که مدیر عامل –موفقیت- در ابتدای ورودم به کشتی به من گفت با او در میان گذاشتم (انجام دادن بهتر از کامل بودن است)

افراد زیادی وجود دارند که فعالیتی را شروع نمی‌کنند، زیرا فکر میکنند درست از آب در نمیاد؛ اما کسی که به خود اجازه نمی دهد شروع کند، هر بار توسط فردی که به تازگی به آنجا می رود، آن را انجام می دهد و در حین حرکت یاد می گیرد، بازنده خواهد شد

دور اول اسناد و سیستم‌های آموزشی تارا ممکن است آن چیزی نباشد که او می‌خواهد داشته باشد، اما بهتر است همین الان چیزی داشته باشد که بتواند آن را اصلاح کند تا اینکه اصلاً چیزی ایجاد نکند. تلاش برای رسیدن به کمال باعث می شود که ما در آب گیر کنیم – از استخر خارج شوید و آن را انجام دهید

آنچه را که انتظار دارید بررسی کنید

اکثر مردم سال را با اهداف بزرگ و رویاهای بزرگ شروع می کنند، اما راهی برای پیگیری پیشرفت خود ایجاد نمی کنند. زمانی که اسفند فرا می رسد، متوجه می شوند که همه اهداف خود را فراموش کرده اند و در حال دور شدن هستند. چی اتفاقی افتاد؟

به قول معروف عادت های قدیمی سخت از بین می روند. اگر واقعاً می خواهیم تغییر کنیم، باید آنچه را که انتظار داریم بررسی کنیم. خیلی آسان است که اهداف بدون هیچ راهی برای نظارت بر پیشرفت ما کنار گذاشته شوند.

انجام دادن بهتر از کامل بودن است

یکی از راه‌های آسان‌تر کردن هدف‌گذاری، فشرده کردن زمان است. سعی کنید اهداف خود را به صورت دوره ای و ماهانه تعیین کنید. در یک ماه آینده چه کاری را می خواهید انجام دهید؟ یا سه ماه آینده؟ یک بازه زمانی کوتاه‌تر تمرکز شما را بیشتر می‌کند و به شما امکان می‌دهد تا پیشرفت خود را با دقت بیشتری دنبال کنید.

منبع:

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx