استقامت و پشتکار چیست و چگونه از آن برای موفق شدن استفاده کنیم

یک نظر اضافه کنید
12 دقیقه مطالعه

آیا تا به حال به این فکر کرده‌ اید که زندگی تان دارد می گذرد و شما مانند دیگران انرژی ندارید؟ شاید دیده باشید که مردم به راحتی به دنبال فرصت های جدید هستند و تعجب می کنید که چگونه آنها می توانند خیلی بیشتر از اینها تلاش کنند. اگر چنین است، پس شما باید استقامت و پشتکاری خود را افزایش دهید. اما در ابتدا، استقامت و پشتکاری چیست؟

پشتکاری به معنای داشتن انگیزه و اشتیاق است، که می توان آن را به طرق مختلف تجربه کرد. وقتی صحبت از شغل شما به میان می آید، شما احتمالاً باید بررسی کنید که چگونه کارآمدتر باشید و با اینکه کاری ندارید برای پروژه‌‌های آینده آماده شوید. پشتکار داشتن و سرسخت بودن لزوماً این نیست که همیشه پر سر و صدا باشید یا سریع جلو بروید؛ بلکه مستلزم این است که به خودتان زمان و فضا بدهید تا نفس بکشید، سپس با اعتماد به نفس و قدرت دوباره خود را نشان دهید.

پشتکار چیزی است که باعث می شود هر روز از رختخواب بیرون بیایید. شاید هنوز متوجه نشده اید که این جرقه چیست، اما آن در جایی در درون شما وجود دارد. تبدیل شدن به یک فرد مصمم تر و استفاده از این ویژگی می تواند به شما این امکان را بدهد که موفق تر باشید. در اینجا چهار روش استفاده از پشتکار و استقامت آورده شده است که نتایج قابل ملاحظه ای را به همراه خواهند داشت.

پشتکار و استقامت

1) آماده بودن

فردی سرسخت و با پشتکار بودن یعنی فراتر از آماده بودن. اگر می خواهید در کارتان بهترین باشید، باید زمانی را به برنامه ریزی و مرتب کردن وظایف و اهداف خود اختصاص دهید. شاید لازم باشد برخی از روزها زودتر بیدار شوید یا تا دیر وقت بمانید تا اطمینان حاصل کنید که بهترین کار خود را ارائه دهید. این تلاش اضافی به شما امکان می دهد متمایز شوید و می تواند درب هایی را برای فرصت های بیشتر برای شما باز کند. همچنین ممکن است برای بازنشستگی برنامه ریزی کنید و قدم هایی بردارید. این کار می تواند تجزیه و تحلیل دارایی های کنونی شما، سرمایه گذاری در سهام یا تغییر عادات خرج کردنتان باشد. بازنشستگی چیزی است که ما همیشه به آن فکر می کنیم؛ بنابراین در واقع آماده بودن برای آن شما را موفق تر می کند.

سرسختی همچنین می تواند در زمینه های شخصی زندگی شما استفاده شود. اگر در مورد رفتن به تعطیلات فکر می کنید، ابتدا به  نحوه زمان بندی فکر کنید. اول می توانید این مورد را در نظر بگیرید  که آیا قبل از رفتن کارهای ناتمامی وجود دارند که باید انجامشان دهید. سپس، در مورد منطقه ای که می خواهید به آن سفر کنید تحقیقات کاملی انجام دهید. در مورد گردشهایی که می خواهید در آنها شرکت کنید تصمیم بگیرید و روزهایی را برای آن اختصاص دهید تا به سادگی در آنجا ریلکس کنید. برنامه ریزی زودهنگام استرس را از بین می برد و تعطیلات آرامش بخشی را تضمین خواهد کرد. حتی سازماندهی روزها می تواند تأثیر بسزایی در احساس موفق شدن داشته باشد. ایجاد یک لیست مواد غذایی برای تهیه وعده های غذایی هفتگی یا برنامه ریزی کارهای خود به شما امکان می دهد بهره وری بیشتری داشته باشید.

در همه جنبه های زندگی، فرد سرسخت و با پشتکار وقت می گذارد تا خود را برای آینده آماده کند. این امر دستیابی به اهداف شما را آسان تر می کند و متوجه خواهید شد که کارآمدتر هستید.

2) آینده نگر باشید

تفاوت بین فردی با پشتکار زیاد و کسی که فاقد انگیزه یکسان است، این است که فرد سرسخت اجازه نمی دهد زندگی فقط بگذرد. اگر مدام در حال یادآوری گذشته هستید، باید به فکر تغییر ذهنیت خود باشید.

برای اینکه فرد مصمم تری باشید، باید در زمان حال زندگی کنید. انرژی خود را برای تمرکز بر روی آینده به کار ببرید. شما می توانید از گذشته خود برای شکل دادن به ظاهر آینده خود استفاده کنید، اما باید هرگونه کینه ای را که ممکن است داشته باشید کنار بگذارید. به عنوان مثال، اگر نمی توانید خاطرات یک رابطه سمی را رها و فراموش کنید؛ پس خود را برای یافتن عشق زندگیتان آماده نمی کنید. وقتی از خواب بیدار می شوید، به خود بگویید که امروز فرصتی است برای انجام هر کاری که دلتان می خواهد و فکر کنید که آینده شما چه خواهد بود.

شاید به این فکر کرده اید که چگونه می توانید یک مهارت جدید را توسعه دهید یا یک سرگرمی هیجان انگیز را انتخاب کنید. با استفاده از اشتیاق و پشتکار، می توانید با ثبت نام در یک کلاس آموزشی یا تلاش برای انجام یک فعالیت جدید، روز و فرصت خود را غنیمت شمرده و از آنه استفاده کنید و آینده ای بهتر بسازید. دست شما برای آینده نگری باز است. ممکن است احساس کنید که اندیشیدن به ناشناخته ها دلهره آور است، اما در واقع یک فرصت بزرگ برای تغییر است. شما به خود یک بوم خالی می دهید تا بدون اینکه جلوی خود را بگیرید، کسی که می خواهید باشید را بکشید. به این فکر کنید که در آینده کجا هستید، دوستانتان چه کسانی باشند یا چه شغلی داشته باشید.

وقتی یاد می گیرید که انرژی سرسختانه را به سمت وظایف و اهداف روزانه هدایت کنید، دیگر روزهای شما معمولی به نظر نمی رسد و می توانید چیزهای بیشتری به دست بیاورید.

3) به دنبال فرصت ها باشید

بخشی از سرسخت و با پشتکار بودن استفاده از اشتیاق و هدف است. اگر نشان دهید که برای فرصت های جدید آماده هستید، شانس بیشتری برای موفقیت خواهید داشت. اگر در جستجوی شغل هستید و برای یک پست شغلی مصاحبه ای به شما پیشنهاد شده است، مطمئن شوید که سوالات تامل برانگیز داشته باشید و پیگیری کنید یا ایمیل تشکر ارسال کنید. این امر شما را از سایر نامزدها متمایز می کند و نشان می دهد که مشتاق این فرصت هستید.

اگر شاغل هستید، از پشتکار خود برای درخواست ارتقاء یا گسترش وظایفتان استفاده کنید. می توانید به پروژه های تیمی دیگر درخواست کمک بدهید یا ایده های جدیدی بیاورید. وقتی واقعاً شغل خود را دوست دارید و برای شرکت در مهمانی های اداری یا داوطلب شدن در رویدادها هیجان زده اید، طبیعتاً شور و اشتیاق را به اطراف پراکنده می کنید.

در زندگی شخصی‌تان، راه هایی برای تنوع بخشیدن به روتین خود بیابید. آنچه را که معمولاً همیشه در رستوران سفارش می دهید را تغییر دهید یا دستور العمل های جالب و جدید را در خانه امتحان کنید. به جای اینکه مثل همیشه به باشگاه بروید، یک کلاس اسپینینگ را امتحان کنید. اگر هر روز کمی متفاوت باشد، نیروی تازه خواهید گرفت. همچنین، به دنبال راه هایی برای پیدا کردن دوستان جدید باشید. در جامعه خود به دنبال گروه ها یا کلوپ هایی باشید که بتوانید در آنها عضو شوید و در آنجا با افراد مختلف که دارای علایق یکسانی هستند ملاقات کنید. شروع کنید و به فردی تبدیل شوید که برای هرچیزی مشتاق است.

وقتی دوستی شما را به جایی دعوت می کند، فقط بله را بگویید و برای تجربه جدیدی آماده باشید. دیگران با سرزندگی و پشتکارتان با شما ارتباط می گیرند و بنابراین شما افراد مشابه را جذب خواهید کرد. وقتی اطراف خود را با افرادی که به اندازه شما با اراده و پرانرژی هستند احاطه کنید، با فرکانس بالاتری شور و نشاط خواهید داشت.

4) ارزش خود را بدانید

اگر تصاویر بزرگتری را به خاطر بسپارید، و بتوانید رسیدن به رویاهایتان را تجسم کنید، سرسخت بودن به راحتی ایجاد می شود. این می تواند به این معنی باشد که به خودتان یادآوری کنید چرا کار شما اهمیت دارد. چه حرفه ای در زمینه خدمات به مشتریان یا چه شغلی در شرکت ها داشته باشید، مطمئن شوید می دانید که چگونه کارهایی که انجام می دهید برای دیگران مفید است. دانستن اینکه پروژه ای که روی آن کار می کنید تفاوتی را ایجاد می کند، به شما امکان می دهد سطح جدیدی از هیجان را به وجود آورید.

شاید شما با یکی از اعضای تیم کار کرده اید و در انجام پروژه به آنها کمک کرده اید. وقتی نتیجه را می بینید و اینکه چقدر همکارتان از کمک شما سپاسگزار است، درک می کنید که چگونه می توانید در خدمت دیگران باشید. این امر باعث می شود قدر ارزش خود را بدانید و به کارهای دیگر نیز علاقه مند باشید.

حتی داشتن یک “بُرد آرزوها” می تواند به شما این امکان را بدهد که برای موفقیت با پشتکارتر و مصم‌تر باشید. قرار دادن تصاویر خودرویی که همیشه می خواسته اید یا کلمات مرتبط با نوع شریک موردنظر شما بر روی بُرد آرزوها، می تواند به شما انگیزه دهد و یادآوری کند که هدف نهایی شما چیست. بخشی از سرسخت بودن نیز این است که می خواهید مردم درباره شما چگونه صحبت کنند. صرف کردن روزانه چند لحظه زمان برای مراقبه در مورد نحوه توجه و نگاه دوستان و خانواده تان به شما، این امکان را می دهد که ویژگی هایی را که در خودتان دوست دارید و هر چیزی که ممکن است بخواهید روی آن کار کنید را به خاطر بسپارید. درک ارزش خود و نگاه دیگران به شما به شما کمک می کند تا با استقامت و پشتکار بیشتری زندگی کنید.

پشتکار و استقامت

جمع بندی

پشتکار و استقامت چیزی است که ما را به سمت عمل سوق می دهد. این یک اشتیاق پرانرژی و پشتکاری است که همه ما قادر هستیم از خود نشان  دهیم. هنگامی که شما در محل کار فردی با پشتکار هستید، به فردی قابل اعتماد تبدیل می شوید که فرصت های بیشتری در اختیار او قرار می گیرد.

استقامت در روابط نیز باعث می شود پیوندهای قوی تری با افراد همفکر ایجاد شود. خود را به چالش بکشید تا در ماه های آینده در این راهها در چند جنبه از زندگی خود تصمیماتی بگیرید.

منبع

www.lifehack.org/911625/what-is-tenacity

3.2/5 - (6 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx