هر انسان موفقی موفقیت خود را مدیون یک شکست یا یک رشته طولانی از شکست ها می داند که در نهایت انگیزه آنها را برای پیشرفت و تلاش مجدد تقویت می کند. این قضیه به نحوه نگرش شما بستگی دارد.

همانطور که هنری فورد یک بار گفت: شکست فقط فرصتی است هوشمندانه برای شروع دوباره.

اگر داستان موفقیت افراد مشهور همچون بیل گیتس، ایلان ماسک، استیو جابز، بیانسه، را بخوانید، متوجه می شوید که همه در یک مقطع فکر می کردند ممکن است شکست بخورند. آنها احتمالاً در تعقیب رویاهای خود دچار تردید بودند، زیرا به نظر مضحک می آمد. اما از طریق ترکیبی از خودباوری و عزم راسخ توانستند که مبارزات خود را فراموش کنند، آنچه اشتباه انجام داده اند را تجزیه و تحلیل کنند و بفهمند که در آینده چگونه می توانند رویکرد خود را برای اجرای بی عیب و نقص تغییر دهند.

چیزی که اکثر مردم نمی دانند این است که شکست به عنوان یک گام به سمت موفقیت عمل می کند. از طریق ناکامی های ما است که توانایی رشد زندگی، عشق، اهداف و خوشبختی خود را می آموزیم. به علاوه همه در مقطعی از زندگی خود شکست را تجربه کرده اند.

برای اینکه همه چیز را بخوبی در نظر بگیریم، در اینجا تجربه افراد مشهور و موفقی که زندگی را با شکست شروع کردندگردآوری کرده ایم. موفقیت در یک شب حاصل نمی شود، اما تا وقتی که تسلیم نشوید، در انتظار شما خواهد بود. با ما در پرورش افکار همراه شوید که با الگو گیری از تجربیات افراد مشهور خصوصا شکست های آن ها موفقیت را در زندگی خود احساس کنید.

استیون اسپیلبرگ

استیون آلن اسپیلبرگ کارگردان، تهیه‌کننده و فیلم‌نامه‌نویس آمریکایی، برنده سه جایزه اسکار و یکی از موفق ترین کارگردانان تاریخ سینما، است.

 او قبل از انتشارفیلم آرواره ها در سال ۱۹۷۵ چندین بار از مدرسه سینمایی رد شده بود. اگر او در شکست های اولیه نا امید شده بود، نمیتوانست انسان موفقی شود و فیلم های معروفی همچون پارک ژوراسیک و ایندیانا جونز و معبد مرگ و …. را بسازد.

داستان زندگی استیون آلن اسپیلبرگ می تواند به عنوان یکی از بهترین مطالب در زمینه تجربه افراد مشهور و موفقی که زندگی را با شکست شروع کردند، باشد.

استیون اسپیلبرگ

کریس پرات

بازیگر کریس پرات وقتی نوزده سال داشت، بی خانمان بود و در یک ون در هاوایی زندگی می کرد.

اولین فیلم او فقط ۷۰۰ دلار به وی پرداخت کرد. بعد از بیست سال کار سخت و تلاش و پشتکار۱۰ میلیون

دلار به پرات برای فیلمبرداری فیلم Jurassic Worl Fallen Kingdom پرداخت شد.

سیلوستر استالونه

ستاره و نویسنده راکی ​​، سیلوستر استالونه در یک برهه چنان فقیر بود که مجبور شد سگ خود را فقط برای خرید غذا ۴۰ دلار بفروشد. وی پس از دریافت دو پیشنهاد اسکار برای فیلمنامه و بازی در فیلم راکی، توانست سگ را از مالک جدید به مبلغ ۱۵۰۰۰ دلار خریداری کند!

اپرا وینفری

اپرا که احتمالاً یکی از مشهورترین داستان ها را در زمینه تجربه افراد مشهور و موفقی که زندگی را با شکست شروع کردند موفقیت را در اختیار دارد، در می سی سی پی در فقر عمیق به دنیا آمد و توسط یک مادر تنها که از راه بهزیستی زندگی می کرد بزرگ شد. وی حتی در دوران کودکی مورد آزار روحی و جسمی قرار گرفت.

نکته ای که خیلی ها درباره او نمی دانند این است که او فقط چهارده ساله بود که از خانه فرار کرد و باردار شد. او کمی پس از تولد نوزادش را از دست داد. علی رغم مبارزات اولیه اش در دوران دختری، او خود را به یکی از موفق ترین افراد جامعه تبدیل کرد.

جیم کری

جیم کری یکی از بامزه ترین افراد روی کره زمین است. او ستاره برخی از موفق ترین فیلم های تاریخ نیز بوده است. اما کری در کانادا به شدت فقیر بوده است، به طوری که وقتی او در سنین نوجوانی بود، خانواده اش برای کمک به پرداخت قبض ها در مدرسه به عنوان سرایدار در آنجا کار می کردند. او در طی اولین اجرای استندآپ کمدی خود، تماشاچیان او را از هو کردند. اندکی بعد او در سریال In Living Color مطرح شد و سپس در همان سال در فیلم های Dumb & Dumber، The Mask و Ace Ventura بازی کرد.

جی.کی. رولینگ

قبل از نگارش یکی از موفق ترین مجموعه کتاب های تاریخ معاصر، جی.کی. رولینگ دچار شکست شد، او از راه کمک هزینه بهزیستی زندگی می کرد. نوشتن اولین رمان هری پاتر برای او هفت سال طول کشید و حتی در آن زمان، هر دوازده انتشارات بزرگ در آن زمان کتاب را رد کردند.

اما او ناامید نشد و تلاش کرد که نهایتا موفق شد.

توماس ادیسون

توماس ادیسون نه تنها مشهورترین مخترع (از گرامافون، دوربین فیلم، باتری های قلیایی و غیره) است که می دانید، بلکه احتمالاً او را به عنوان یک شکست خورده معروف نیز می شناسید.

در دبستان به همه ما آموختند که توماس ادیسون بیش از ۱۰۰۰۰ بار در هنگام تلاش برای ایجاد یک لامپ الکتریکی مناسب از نظر تجاری ناکام ماند. ادیسون استاد آزمون و خطا بود. او قبل از اینکه چیزی را بفهمد از صدها یا حتی هزاران اشتباه نمی ترسید.

او بر ترس و نا امیدی خود غلبه کرد و در نهایت پیروز شد.

جمله ای در این خصوص از او به یادگار مانده که در راستای تجربه افراد مشهور و موفقی که زندگی را با شکست شروع کردند، مثمر ثمر واقع شود : بزرگترین ضعف ما در تسلیم شدن است. مطمئن ترین راه برای موفقیت این است که همیشه فقط یک بار دیگر تلاش کنیم.

توماس ادیسون

هنری فورد

داستان موفقیت هنری فورد یکی از موارد مشهور است. هنری فورد همانطور که همه می دانید، خالق خط مونتاژ است او به وسیله حمل و نقل به توده های مردم در آمریکا کمک کرد.

اما آنچه ممکن است شما ندانید این بود که اولین شرکت وی ورشکست شد. حتی شرکت دوم وی نیز ورشکست شد.

جیمز دایسون

اگر فکر می کردید که شکست های توماس ادیسون بد است، بگذارید شما را با جیمز دیسون، مخترع معروف جاروبرقی های دایسون معرفی کنم. قبل از موفقیت بیش از ۵۰۰۰ نمونه اولیه ناموفق را تولید کرد. نه تنها این، بلکه او کل حساب پس انداز خود را برای نمونه های اولیه خود در طول پانزده سال سرمایه گذاری کرد. اما خوشبختانه، اکنون دارایی خالص جیمز دیسون را بیش از ۶ میلیارد دلار تخمین زده اند.

استیون کینگ

پیش از این که استیون کینگ به عنوان بزرگترین نویسنده شناخته شود با نوشتن بیش از ۶۰ رمان که بسیاری از آنها برای فیلم و تلویزیون اقتباس شده است، کینگ بارها رد شد.

کینگ در خاطرات خود، درباره نوشتن، توصیف می کند که چگونه نوشته های رد شده خود را برای الهام گیری روی دیوار می نوشت. اولین رمان او، کری۳۰ بار رد شد. درست زمانی که می خواست تسلیم شود و به پروژه بعدی خود ادامه ندهد، همسرش نسخه خطی را در سطل زباله پیدا کرد و از او خواست یک بار دیگر امتحان کند. همه ما می دانیم که پس از آن چه اتفاقی افتاده است.

وینسنت ون گوگ

داستان موفقیت وینسنت ون گوگ شاید به اندازه دیگران در زمینه تجربه افراد مشهور و موفقی که زندگی را با شکست شروع کردند، شناخته شده نباشد، اما همچنان الهام بخش است. اکثر مردم نمی دانند که ون گوگ هرگز نتوانست ببیند که چقدر موفقیت کسب کرده است. نقاشی های او تا پس از مرگ محبوبیت پیدا نکردند. از بین ۹۰۰ تابلوی نقاشی اولیه او، فقط یکی از آن نقاشی ها شد که مطرح شد.

وینسنت ون گوگ

کلام آخر

سخت کوشی همان چیزی است که شما را در طول زندگی رهنمون می کند. ارتش ها همیشه می خواهند رزمندگانی را که انتخاب کنند که از نظر ذهنی مقاومت در برابر فشار را حفظ می کنند و بدون توجه به شرایط، هرگز صحنه را ترک نمی کنند.

بهترین راه برای انجام این کار قرار گرفتن در معرض فشار شدید و شرایط غیرممکن است. هرچه بیشتر دچار عقب نشینی شوید، می توانید بیاموزید و استراتژی های ذهنی و جسمی خود را برای غلبه بر موانع بعدی توسعه دهید.

این دقیقاً همان چیزی است که موفق ترین افراد امروزی را به جهان می شناساند. آنها عمداً خود را در موقعیت های دشوار قرار ندادند، اما شرایطی که توانستند از پس آن برآیند، به آنها اجازه می دهد اعتماد به نفس خود را برای استقامت و یادگیری نحوه انجام کارها بهتر کنند.

خودباوری یکی از قوی ترین خصوصیات شخصی است که منجر به موفقیت شما خواهد شد. بنابراین، وقتی در زندگی با عقب ماندگی روبرو می شوید، خود را تحقیر نکنید.

در عوض، با لبخند به آن نگاه کنید و با خود بگویید، به همین دلیل من اینجا هستم. این فرصت من برای یادگیری و بهتر شدن است. علاوه بر این، ببینید که چند نفر دیگر این کار را انجام داده اند.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx