شجاعت خود را پیدا کنید

یک نظر اضافه کنید
11 دقیقه مطالعه

شجاعت خود را پیدا کنید

12 عمل شجاعانه روزمره برای ایجاد زندگی که واقعاً می خواهید!

 1. شجاعت مسئولیت پذیری

در حالی که همیشه نمی توانید شرایط خود را کنترل کنید، همیشه می توانید انتخاب کنید که چگونه به آنها پاسخ دهید. مهم نیست که با چه چالش هایی روبرو هستید، شما این قدرت را دارید که تصمیم نهایی را در مورد اینکه بگذارید دنیا روی شما تأثیر بگذارد یا بیرون بروید و بر جهان تأثیر بگذارد، داشته باشید. در مقابل سرزنش دیگران برای مشکلات خود مقاومت کنید، اما در عوض تصمیم بگیرید که مالک زندگی خود باشید و آن را کاملاً تملک کنید.

 1. شجاعت زندگی با صداقت

صداقت تنها راهی در زندگی است که هرگز در آن گم نخواهید شد. قرار دادن صداقت در سنگ بنای هر تصمیمی که می گیرید، مستلزم تمایل به انجام آنچه درست بالاتر از آنچه مناسب یا از نظر سیاسی مصلحت است، دارد. گاهی اوقات این به معنای منحرف شدن از مسیر امن و راحت به سمت مسیری است که کمتر امتحان شده است، جایی که خطر شکست یا عدم تایید ممکن است بالا باشد. در مواقع دیگر از شما می خواهد که خودتان را بسازید.

در هسته خود، کمال مربوط به یکپارچگی و همسویی بین عمیق ترین ارزش های شما، کاری که انجام می دهید و اینکه چه کسی در جهان هستید است. صداقت، عظمت را می طلبد.

شجاعت خود را پیدا کنید

 1. شجاعت به چالش کشیدن “تصورات” خود

شما دنیا را آنطور که هست نمی بینید، بلکه آن طور که تصور می کنید، می بینید. خیلی اوقات، مردم در پاسخ به سؤالاتی زندگی می کنند که هرگز نپرسیده اند و ادعا می کنند که حقیقت را در انحصار خود دارند. واقعیت این است که شما صاحب حقیقت  نیستید، فقط برداشت خود را از آن دارید.

در حالی که زیر سوال بردن مفروضات و باورهایی که تاکنون با آنها زندگی کرده‌اید و بازکردن ذهن خود را به روی دیدگاه‌های جایگزین، شجاعت می‌طلبد، انجام این کار، فرصت‌های جدیدی را برای خود و زندگی‌تان باز می‌کند که در غیر این صورت ممکن است هرگز ندیده باشید. در نهایت تمایل به به چالش کشیدن داستان های خود باعث می شود که زندگی را به روشی کاملا جدید، هیجان انگیزتر و معنادارتر تجربه کنید.

 1. شجاعت برای رویاهای بزرگتر

شما هرگز نمی توانید شغل رویایی خود را داشته باشید یا زندگی رویایی خود را داشته باشید مگر اینکه ابتدا شجاعت رویاپردازی های بزرگ را پیدا کنید تا تشخیص دهید که چیست. جرأت داشته باشید برای زندگی خود چشم اندازی بزرگتر از آنچه تاکنون در روابط، شغل و به طور کلی زندگی خود داشته اید ایجاد کنید.

اجازه ندهید ترس شما را از ارتباط با چیزی که عمیقاً به شما الهام می‌کند باز دارد، زیرا بزرگ‌ترین خطر این نیست که رویاهای شما خیلی بلند هستند و نمی‌توانید به آن‌ها برسید، بلکه این است که آنها خیلی کوچک هستند و شما آن هارا تصور می‌کنید! این هدف است، اگر به آن برسد یا نرسد، زندگی را عالی می کند. زندگی شما به اندازه ای بزرگ است که جرات رویا پردازی آن را دارید!

شجاعت خود را پیدا کنید

 1. شجاعت برای چیزی که هستید

در دنیایی که برای انطباق تحت فشار قرار می‌گیرد، تظاهر به آن چیزی که هستید شجاعت می‌طلبد. بنابراین در هر رابطه و در هر برخوردی که با دیگران دارید، خود را واقعی بیان کنید، و از تظاهر به اینکه کم و بیش یا متفاوت از آنچه هستید، دست بردارید. وقتی نمی‌توانید اصیل باشید، آنچه را که شما را جذاب‌تر می‌کند از دیگران دور می‌کنید. وقتی شما مطابقت دارید، تمام چیزی که باید به دیگران ارائه دهید مطابقت شماست. اصیل، متواضع و بی تکلف باشید، اما مهمتر از همه، فقط خودتان باشید. هیچ چیز ارزشمندتر یا جذاب تر نیست.

 1. شجاعت صحبت کردن

جرأت داشته باشید صحبت کنید، نگرانی‌ها، احساسات و افکارتان را به زبان بیاورید و در گفتگوهایی شرکت کنید که قبلاً در انجام آن تردید داشتید. مطمئناً عدم پرداختن به یک موضوع یا برآورده کردن یک نیاز را به اینکه ممکن است یک مکالمه ناخوشایند داشته باشید یا درخواستی که رد شود، انتخاب نکنید. به هر حال، چیزهایی که صحبت نمی‌شوند، به‌عنوان نیازهای برآورده‌نشده و رنجش‌های حل‌نشده به‌وجود می‌آیند.

صحبت کردن به شیوه‌ای که حرمت دیگران را ارج نهاده باشد، ابزاری برای ایجاد اعتماد و تعمیق کیفیت روابط فراهم می‌کند. همچنین به دیگران این امکان را می‌دهد که بدانند شما کی هستید، به چه چیزی نیاز دارید، به چه چیزی اهمیت می‌دهید و توانایی شما را به وضوح نشان می‌دهد.

شجاعت خود را پیدا کنید

 1. شجاعت قدم گذاشتن با شجاعت در عمل

اگر چیزی را تغییر ندهید هیچ چیز تغییر نمی کند. جرأت داشته باشید که با جسارت از منطقه آسایش خود قدم بردارید تا تغییراتی را ایجاد کنید و از فرصت هایی که شما را به سمت تحقق پتانسیل های درونتان دعوت می کند، استفاده کنید.

به تعویق انداختن شغل و بهانه آوردن برای تبدیل شدن به کسی که تمایل دارد کاری را انجام دهد که برای داشتن یک زندگی که آرزویش را دارد، لازم است. با هر خطری که در تلاش خود با آن روبرو هستید، بزرگترین ریسک این است که اصلاً هیچ یک را نپذیرید. ترس از پشیمانی بیشتر از شکست در زندگی همیشه پاداش عمل می دهد.

 1. شجاعت برای استقامت

غلبه بر ناکامی‌ها و شکست‌هایی که خود را در مسیر رسیدن به اهدافتان نشان می‌دهند، چیزی است که بیشترین حس موفقیت را به ارمغان می‌آورد. با چالش های خود با عزمی عمیق برای ادامه مسیر روبرو شوید. مقاومت در برابر تسلیم شدن در برابر استعفا در برابر ناملایمات برای هر هدفی که ارزش دنبال کردن داشته باشد، به سهم خود عزم و استقامت نیاز دارد. با چیزی که روحیه شما را اوج می‌دهد ارتباط برقرار کنید و به یاد داشته باشید که رسیدن به قله مهم نیست، بلکه اینکه جرات تلاش کردن را داشتید مهم است. از طریق استقامت در مواجهه با ناملایمات است که معمولی غیرعادی می شود.

شجاعت خود را پیدا کنید

 1. شجاعت نه گفتن

گاهی لازم است به خوبی ها نه بگوییم تا جایی برای بزرگان باز کنیم. با این حال، یافتن جرات نه گفتن، مستلزم این است که ابتدا واضح باشید که بیشتر می خواهید به چه چیزی بله بگویید. انجام این کار به شما کمک می‌کند تا در میان کشیده شدن همزمان در جهت‌های متضاد، مرزها را تعیین کنید و به مردم بیاموزید که چه چیزی را تحمل می‌کنید و چه چیزی را تحمل نمی‌کنید. نه گفتن در مواقعی که نیاز دارید، ممکن است هرگز آسان نباشد، اما بهایی که برای انجام ندادن آن تا کنون می پردازید بیش از هر ناراحتی لحظه ای است.

 1. شجاعت باز کردن قلب خود را به طور کامل

بهترین رضایت زندگی از این می‌آید که به همان اندازه ای که درد های زندگی را تجربه کردید، به همان اندازه از آن تجربه ها خوشحال هستید. باز کردن قلب خود به طور کامل به روی اعماق احساساتی که یک زندگی خوب به آن نیاز دارد شجاعت زیادی می خواهد، و این تنها زندگی است که ارزش زیستن دارد. با ناامید کردن دفاعیات خود و آسیب پذیر ساختن خود در برابر رنجی که گاهی اوقات زندگی می تواند به همراه داشته باشد، می توانید لذتی را که از ارتباط صمیمانه و دلسوزانه با دیگران حاصل می شود را تجربه کنید.

موانعی را که باعث ایجاد فاصله و جدایی شما از دیگران می شود را کنار بگذارید، انسانیت خود را آشکار کنید و خود را در دسترس دیگران قرار دهید تا دیگران شما را بشناسند، دوست داشته باشند، مراقبت کنند و با شما ارتباط برقرار کنند. هیچ چیز بیشتر از این روح را تقویت نمی کند.

شجاعت خود را پیدا کنید

 1. شجاعت رها کردن

ما به عنوان انسان دوست داریم احساس کنیم که کنترل داریم. اگر چه آرامش ذهن تنها از طریق تلاش زیاد در زندگی به دست می‌آید در حالی که همزمان خود را از نتیجه تلاش هایتان جدا کرده اید و میدانید که هر چیزی در زندگی هدف و علتی دارد. به خردی که شما را آفریده است ایمان داشته باشید، بدانید اینکه شما چه کسی هستید با نتیجه تلاش‌های شما مشخص نمی‌شود و اعتمادی در درون خود دارید که هر لحظه برای مقابله با چالش‌هایی که زندگی پیش روی شما قرار می‌دهد آماده است.

از مقاومت در برابر چیزی که نمی توانید آن را کنترل کنید دست بکشید و به جای مخالفت با آن، جریان زندگی را برای زندگی در لحظه حال در دسترس قرار دهید. یافتن شجاعت برای رها کردن، مانعی در توانایی شما برای دستیابی به آنچه بیشتر از زندگی می‌خواهید ایجاد نمی‌کند، بلکه آن را افزایش می‌دهد.

 1. شجاعت رهبر بودن

رهبری یک مقام نیست. این یک انتخاب است. هر روز فرصت هایی برای رهبر شدن دارید، زیرا جوهر رهبری الهام بخشیدن به مردم برای حرکت به سمتی است که ممکن است نرفته باشند، برای انجام کارهای بیشتر از آنچه به دنبال انجام آن بوده اند، و تبدیل شدن به فردی که ممکن است رشد کنند، تبدیل نشده اند.

با انتخاب مسیر درستکاری، مسئولیت شخصی و شجاعت، به طور خودکار نور خود را چنان درخشان می کنید که عظمت خود را برای دیگران آشکار می کند.

در نهایت، بشریت به عنوان یک جمع، تنها با شجاعت زندگی کردن خود و رهبر بودن، شجاعت خود را پیدا می کند و جهان را به سوی آینده ای پر از امکان هدایت می کند.

منبع:

https://www.successconsciousness.com/blog/personal-development/acts-of-courage

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx