چگونه با کتاب «توجه خود را متمرکز کنید» تمرکز خود را افزایش دهید

Add a Comment
11 Min Read

چگونه با کتاب «توجه خود را متمرکز کنید» تمرکز خود را افزایش دهید

این مقاله و اطلاعات موجود در آن برای افرادی در نظر گرفته شده است که می‌خواهند تمرکز خود را بهبود ببخشند و به خصوص افرادی که به توصیه‌ها و تمرین‌های کتاب تمرکز کنید توجه می‌کنند. در این مقاله پاسخ برخی از سوالاتی که ممکن است داشته باشید را خواهید یافت.

کتاب (توجه خود را متمرکز کنید)، یک برنامه آسان برای دنبال کردن، مناسب برای افرادی است که می خواهند تمرکز و توجه خود را بهبود بخشند و دامنه توجه خود را افزایش دهند. این کتاب شامل اطلاعات مفید، مشاوره و البته تمرینات مختلف تمرکز است.

چگونه با کتاب «توجه خود را متمرکز کنید» تمرکز خود را افزایش دهید

شما می توانید مهارت های تمرکز خود را بهبود بخشید

اگر در مورد افزایش مهارت های تمرکز خود جدی هستید، این کتابی است که به آن نیاز دارید، به خصوص در زمانه ما، زمانی که دامنه توجه کوتاه تر می شود و مردم شروع به فراموشی می کنند که قدرت های درونی بزرگی دارند که برای فناوری از دست می دهند. تعداد زیادی از مردم وجود دارند که فکر می کنند توسعه مهارت های تمرکز مستلزم کار، تلاش و زمان زیادی است. آنها احساس می کنند کار بیش از حد است و حاضرند به دلیل عدم تمرکز رضایت دهند.

این یک فرض اشتباه است. ۱۰ دقیقه در روز، هر روز، می تواند برای شما معجزه کند. این یک روند تدریجی است، اما هر بار که تمرینی را انجام می‌دهید یک قدم به جلو می‌روید. اگر تمرینات را به طور منظم و جدی انجام دهید، ممکن است حتی در عرض چند هفته شاهد بهبودی باشید.

نحوه خواندن کتاب و تمرین تمرینات

ایده خوبی است که ابتدا تمام کتاب را بخوانید تا روند بهبود تمرکز خود را درک کنید و سپس به ابتدا برگردید و تمرینات را شروع کنید. همانطور که در کتاب اشاره کردم، شما باید هر بار فقط یک تمرین را انجام دهید، همان تمرین را هر روز تا زمانی که به آن تسلط پیدا کنید تکرار کنید. سپس می توانید به سراغ تمرین بعدی بروید.

فقط چند بار انجام هر تمرین و سپس رفتن به تمرین بعدی به جایی نمی رسد. شما باید هر تمرین را تا زمانی که به آن تسلط پیدا کنید، حداقل برای تعداد روزهای توصیه شده برای هر تمرین، انجام دهید. هر بار که تمرین تمرکز را انجام می دهید، حتی اگر آن را نبینید، مقداری پیشرفت می کنید. هر تمرینی که انجام می دهید، شما را به سمت توانایی کنترل ذهن و افکارتان می برد.

پرسش، پاسخ و توصیه در مورد تمرکز و تمرکز

اکنون می خواهم به برخی از سوالاتی که ممکن است در مورد کتاب داشته باشید پاسخ دهم.

چه زمانی باید نتایج را ببینم؟

برخی از افراد می پرسند که آیا لازم است تمام تمرینات را قبل از مشاهده نتایج تکمیل کنید؟ پاسخ خیر است. اگر به اندازه کافی در تمرین خود جدی باشید، ممکن است طی چند هفته متوجه بهبود توانایی خود در تمرکز شوید.

این مانند تمرین کردن در باشگاه است. اگر به طور منظم ورزش کنید، عضلات شما قوی تر می شوند و بدن شما ورزشکارتر به نظر می رسد. در مورد تمرینات تمرکز نیز همینطور است. هر تمرین مهارت های تمرکز شما را بهبود می بخشد و دامنه توجه شما را افزایش می دهد.

چگونه با کتاب «توجه خود را متمرکز کنید» تمرکز خود را افزایش دهید

آیا باید تمام تمرینات را انجام دهم؟

نه لازم نیست تمام تمرینات را انجام دهید. شما می توانید تصمیم بگیرید که در هر نقطه از کتاب متوقف شوید. البته، هر چه بیشتر تمرین کنید، تمرکز شما قوی‌تر می‌شود. مثل مطالعه یک زبان خارجی است. با ادامه مطالعه و تمرین زبان، دایره لغات شما رشد می کند و درک شما از گرامر بهبود می یابد. همچنین می توانید زبان را روان تر صحبت کنید.

در مورد تمرینات تمرکز هم همینطور است. شما می توانید هر لحظه پس از به دست آوردن درجه خاصی از تمرکز متوقف شوید، یا ممکن است ادامه دهید تا مهارتتان را بیشتر کنید.

آیا اگر فقط چند تمرین را انجام دهم و سپس آن را متوقف کنم، مهارت های تمرکز خود را از دست خواهم داد؟

نه اما بهتر است تمریناتی را که قبلاً انجام داده‌اید، حتی اگر گاهی اوقات انجام داده‌اید، ادامه دهید. این کار مهارت های تمرکز شما را ماندگار می کند و حتی آنها را بهتر می کند. همچنین، از مهارت هایی که تاکنون کسب کرده اید در زندگی روزمره، در محل کار، هنگام انجام وظایف و هنگام خواندن یا مطالعه استفاده کنید. این تضمین می‌کند که مهارت‌های تمرکزی را که تاکنون کسب کرده‌اید حفظ کرده و حتی آن‌ها را بیشتر بهبود ببخشید.

آیا دامنه توجه من بهبود می یابد؟

مطمئنا بهتر می شود. در وضعیت کنونی امور بیش از حد اطلاعات###، اینترنت و رسانه های اجتماعی، میانگین دامنه توجه بدتر شده است. انجام تمرین‌های کتاب و پیروی از راهنمایی‌ها، شما را قادر می‌سازد تا منضبط شوید و بر توجه خود تسلط داشته باشید. با گذشت زمان، شما قادر خواهید بود بر روی یک فکر یا عمل واحد با دامنه توجه طولانی‌تر و بدون حواس پرتی و در یک زمان تمرکز کنید.

چگونه با کتاب «توجه خود را متمرکز کنید» تمرکز خود را افزایش دهید

برای من مشکل است که توجه خود را متمرکز کنم

اگر نمی توانید توجه خود را متمرکز کنید، پس باید ذهن خود را آموزش دهید و این نقش این کتاب است. مهم نیست اکنون چقدر تمرکز شما ضعیف است، با کمک این کتاب این وضعیت تغییر می کند.

برای اکثر افراد، تمرکز بیش از چند ثانیه دشوار است. این به این دلیل است که ذهن آنها برای تمرکز آموزش ندیده است و همچنین به دلیل حواس‌پرتی‌های زیادی که هر روز با آنها مواجه می‌شود؛ که رسانه‌های اجتماعی و پیام‌های متنی تنها تعدادی از آت مقصران هستند.

اگر مدام به صفحه نمایش گوشی خود نگاه کنید، نمی توانید انتظار داشته باشید که یادگیری، مطالعه یا کار موثری داشته باشید. شما می توانید اشتباه کنید و چیزها را اشتباه درک کنید و در نتیجه وقت و انرژی خود را تلف کنید. مهم نیست که چقدر توجه و تمرکز شما ضعیف است و دامنه توجه شما چقدر کوتاه است، می توانید مهارت های تمرکز خود را بهبود ببخشید. این دقیقاً هدف این کتاب است.

چقدر به تمرینات تمرکز نیاز دارم؟

اطلاعات دقیق را می توانید در کتاب بیابید. پاسخ کوتاه این است که یک بار در روز برای چند دقیقه تمرکز شما بهبود می یابد. با کسب تجربه بیشتر و تمرکز بهتر، در صورت تمایل می توانید بیش از یک بار در روز و برای مدت طولانی تری تمرین کنید. این به شما کمک می کند تا این مهارت را به درجه بالاتری ارتقا دهید. نکته جالب این است که وقتی متوجه پیشرفت می‌شوید، تمرین‌ها را دوست خواهید داشت و می‌خواهید خود را بیشتر تمرین دهید، بنابراین پیشرفت بیشتری خواهید کرد.

کتاب های دیگری هم وجود دارد، چرا این کتاب؟

این کتاب کاربردی‌ترین کتابی است که بر توسعه مهارت‌های واقعی تمرکز دارد، نه بر نظریه‌ها. این کتاب نه تنها شامل اطلاعات، بلکه دستورالعمل ها، توصیه ها و نکات و مجموعه ای از تمرینات برای آموزش مهارت های تمرکز شما است. همه چیز با جزییات و به زبانی ساده و به گونه ای که به راحتی قابل درک، پیگیری و تمرین باشد، توضیح داده شده است. این کتاب محصول چندین سال تجربه شخصی و عملی است.

چگونه با کتاب «توجه خود را متمرکز کنید» تمرکز خود را افزایش دهید

با انجام تمرینات چه مزایایی به دست خواهم آورد؟

لیست مزایا بسیار طولانی است، در اینجا چند مورد وجود دارد:

 • دامنه توجه طولانی تر
 • توانایی تمرکز روی یک چیز در یک زمان.
 • کار کنید، مطالعه کنید و هر کار دیگری را کارآمدتر و با اشتباهات کمتر انجام دهید.
 • توانایی انتخاب افکاری که می خواهید و رد افکاری که نمی خواهید.
 • هنگامی که مشغول کار، مطالعه یا انجام هر کار دیگری هستید، مهارت نادیده گرفتن عوامل حواس پرتی را به دست می آورید.
 • توانایی تمرکز بر روی اولویت ها و هدفتان.
 • شما قادر خواهید بود که ذهن خود را آرام کنید.
 • توانایی لذت بردن از ذهن آرام در موقعیت های استرس زا.
 • از غیبت کردن دست بردارید
 • تمرکز بهتر به معنای مراقبه بهتر، عمیق تر و بدون حواس پرتی است.
 • وضوح تفکر

اینها تنها تعدادی از مزایا هستند.

امیدوارم اطلاعات موجود در این صفحه حداقل به تعدادی از سوالات شما در مورد کتاب پاسخ داده باشد. با کسب تجربه بیشتر و تمرکز بهتر، در صورت تمایل می توانید بیش از یک بار در روز و برای مدت طولانی تری تمرین کنید. این به شما کمک می کند تا این مهارت را به درجه بالاتری ارتقا دهید. نکته جالب این است که وقتی متوجه پیشرفت می‌شوید، تمرین‌ها را دوست خواهید داشت و می‌خواهید خود را بیشتر تمرین دهید، بنابراین پیشرفت بیشتری خواهید کرد.

کتاب های دیگری هم وجود دارد، چرا فقط این کتاب؟

این کتاب کاربردی‌ترین کتابی است که بر توسعه مهارت‌های واقعی تمرکز دارد، نه بر نظریه‌ها. این کتاب نه تنها شامل اطلاعات، بلکه دستورالعمل ها، توصیه ها و نکات و مجموعه ای از تمرینات برای آموزش مهارت های تمرکز شما است. همه چیز با جزییات و به زبانی ساده و به گونه ای که به راحتی قابل درک، پیگیری و تمرین باشد، توضیح داده شده است. این کتاب محصول چندین سال تجربه شخصی و عملی است.

منبع:

 • https://www.successconsciousness.com/blog/concentration-mind-power/improve-concentration-with-the-book-focus-your-attention/
۳/۵ - (۵ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx