26 نمونه اهداف آینده برای شغل و زندگی شخصی شما (قسمت دوم)

Add a Comment
10 Min Read
 1. یاد بگیرید چگونه مراقبه کنید

مدیتیشن مفید است زیرا به شما کمک می کند بیشتر حضور در لحظه داشته باشید. همچنین ممکن است به اهداف دیگری مانند خواب یا داشتن تعادل بین کار و زندگی کمک کند. از این گذشته، زمانی که به طور منظم مدیتیشن می کنید، استرس کمتری خواهید داشت و به راحتی می توانید حالت ذن خود را پیدا کنید.

 1. شکرگزاری را هر روز تمرین کنید

یکی از بهترین داروهای تسکین دهنده استرس، سپاسگزاری به خاطر چیزهایی است که دارید و این را می توان با نگه داشتن یک دفتر خاطرات سپاس گزاری، تأمل در اهدافی که به دست آورده اید، یا حتی گفتن «متشکرم» انجام داد. نکته اصلی این است که اجازه ندهید منفی بافی افکار شما را تحت الشعاع قرار دهد و به یاد بیاورید که واقعاً چه چیزی در زندگی خوب است.

26 نمونه اهداف آینده برای شغل و زندگی شخصی شما (قسمت دوم)

 1. خود را با زیاده روی های گاه به گاه رفتار کنید

گاهی اوقات، سخت است که کمی برای خودتان وقت بگذارید و از زندگی لذت ببرید. اگر این کار مسئولانه انجام شود، زیاده‌ روی ‌ها می ‌توانند برای سلامتی شما مفید باشند و به شما کمک کنند احساس شادابی بیشتری داشته باشید. چه این یک ماساژ باشد، چه شام بیرون از خانه با دوستان، یا حتی یک شب در خانه و تماشای تلویزیون، باید هر از چند گاهی برای خودمان وقت بگذاریم.

 1. یک بودجه حذف بدهی ایجاد کنید

یکی از استرس زا ترین تجربیاتی که می توانیم تجربه کنیم، مسائل مالی است  و اگرچه ممکن است نتوانیم همه مشکلات مالی را فوراً حل کنیم، مهم است که اهدافی را تعیین کرده و شروع به مقابله با برخی از آنها کنید.

یکی از مهم ترین عوامل استرس زا مالی، بدهی است. اگر بتوانید فرآیند حذف بدهی ایجاد کنید و به آن پایبند باشید، سطح رضایتی که در هنگام تمام شدن بدهی خود تجربه می کنید بسیار زیاد خواهد بود.

 1. مراقب سلامت روان خود باشید

تمام این مثال ‌ها از اهداف آینده هیچ معنایی ندارند، اگر در وضعیت ذهنی مناسبی برای استفاده از آنها نباشید؛ بنابراین، مهم است که برای سلامت روان خود نیز هدف گذاری کنید. این برای هر کسی متفاوت است، اما به طور کلی، به معنای دور شدن از منابع استرس و متعادل کردن آنها با فعالیت هایی است که شما را شاد یا خرسند می کند.

استفان کاوی در کتاب خود، هفت عادت افراد بسیار مؤثر ، این را «تیز کردن اره» می‌ نامد . در اصل، این چیزی است که شما را در لحظات سخت زندگی به جلو نگه می دارد.

26 نمونه اهداف آینده برای شغل و زندگی شخصی شما (قسمت دوم)

 1. یک زبان جدید یاد بگیرید

واضح است که برقراری ارتباط با افراد بیشتر هم برای آینده شخصی و هم برای آینده شغلی عالی است. از یک طرف، مردم ترجیح می دهند به زبان مادری خود ارتباط برقرار کنند؛ بنابراین، این سفر و معاشرت را لذت بخش تر می کند. از طرف دیگر، عملاً هر شرکتی به سخنرانان چند زبانه علاقه دارد. این مورد فقط برای تجارت خوب است و باعث می شود بیشتر متمایز شوید.

 1. در کلاس دفاع شخصی شرکت کنید

علت این مورد ممکن است چندان واضح نباشد، اما یکی دیگر از نمونه های هدف آینده، شرکت در کلاس دفاع شخصی است. در حالی که در حالت ایده آل هرگز مجبور نیستید از آن استفاده کنید، یادگیری دفاع شخصی به شما کمک می کند احساس قدرت و امنیت بیشتری داشته باشید؛ و فقط دانستن اینکه مهارت هایی برای محافظت از خود و عزیزانتان دارید، احساس بسیار خوبی است؛ بنابراین، چرا از آن استفاده نمی کنید؟

 1. نقاشی را شروع کنید

نقاشی راهی عالی برای تنظیم احساسات و به دست آوردن حس آرامش و رهایی است. همچنین برای توسعه توانایی های خلاقانه شما و توانایی بیان خود از طریق هنر عالی است. وقتی نقاشی را به عنوان یک فعالیت به دلایل ساده انجام می دهید، از سرعت بهبود مهارت های خود شگفت زده خواهید شد.

26 نمونه اهداف آینده برای شغل و زندگی شخصی شما (قسمت دوم)

 1. نواختن یک ساز را یاد بگیرید

یک راه عالی دیگر برای خلاقیت، نواختن ساز است. ممکن است در ابتدا دلهره آور به نظر برسد، اما در کمال تعجب آنقدرها هم که فکر می کنید سخت نیست؛ و نواختن یک ساز مغز شما را مجبور می کند تا به روش های جدید کار کند و به رشد شناختی کمک کند. به ‌علاوه، موسیقی به دلایل اجتماعی عالی است زیرا می ‌توانید با آن ارتباط برقرار کنید.

 1. یک فعالیت جانبی را شروع کنید

فعالیت های جانبی می تواند راه خوبی نه تنها برای کسب درآمد بیشتر بلکه بهبود شغل شما نیز باشد. هر کارفرمایی تحت تأثیر ابتکار مورد نیاز برای شروع یک فعالیت جانبی قرار می گیرد (مهارت های لازم برای انجام آن را ذکر نمی کنیم)؛ اما مهم‌ ترین بخش این است که اهدافی را به شما می‌ دهد که خارج از کار روزانه ‌تان دنبال کنید که می ‌تواند بسیار مفید باشد.

 1. روش های باغبانی کردن را بیاموزید

یک راه عالی برای از بین بردن استرس و در عین حال فعالیت بدنی، باغبانی است. آنقدرها هم که فکر می کنید سخت نیست. تنها چیزی که نیاز دارید یک فضای باغ کوچک و مقداری دانه است؛ و این برای سلامت روان شما نیز مفید خواهد بود، زیرا می ‌توانید چیزی را خارج از خودتان حفظ کنید، حتی زمانی که شرایط کنونی سخت است.

26 نمونه اهداف آینده برای شغل و زندگی شخصی شما (قسمت دوم)

 1. هدفتان این باشد که یک رهبر تیم باشید

بهترین راه برای ارتقاء شغلی این است که در یک موقعیت رهبری باشید. رهبران به طور خودکار توسط افراد دیگر مورد احترام قرار می گیرند. به علاوه، با رهبر بودن، بیشتر در حافظه افراد متمایز خواهید شد. هنگامی که موقعیت ها یا پروژه های جدیدی برای کارمندان در نظر گرفته می شود، این به شما اعتبار بیشتری می دهد.

 1. شخصی را از شبکه خود استخدام کنید

کار با افراد در شبکه شما باعث ایجاد ارتباطات و فرصت های بهتر می شود؛ و اگر به آنها کمک کنید، به شما کمک خواهند کرد. این بدان معناست که شما برای یافتن موقعیت های بهتری برای کار در حرفه خود اوقات راحت تری خواهید داشت.

 1. به دیگران در زمینه خود آموزش دهید یا راهنمایی کنید

یکی از بهترین راه ها برای برجسته شدن در زمینه کاری خود، آموزش دادن به دیگران است. نه تنها مهارت های تجاری شما را بهتر می کند، بلکه به شما کمک می کند تا در مورد زمینه تخصصی خود اطلاعات بیشتری کسب کنید. این یک راه عالی برای جبران محبت آنها نیز هست.

26 نمونه اهداف آینده برای شغل و زندگی شخصی شما (قسمت دوم)

 1. نقش ها و بخش های مختلف را در شرکت خود امتحان کنید

آخرین نمونه از این اهداف آینده، تلاش برای نقش های مختلف در شرکت شما است. اگر هدف شما این است که در شرکت خود پیشرفت کنید، می تواند به کار در بخش های مختلف حتی برای مدت کوتاهی کمک کند. این کار به شما کمک می کند اهداف و فرهنگ شرکت را که برای شبکه سازی عالی است، بهتر درک کنید. همچنین به شما این امکان را می دهد که نقاط قوت خود را در کجا قرار دهید تا در زمان ایجاد فرصت های جدید در بخش های مختلف، بتوانید با موفقیت از آن ها استفاده کنید.

سخن نهایی

تعیین اهداف برای زندگی شخصی و موفقیت شغلی شما کلیدی است. اگر برای رسیدن به اهداف خود تلاش کرده اید، ممکن است زمان تغییر استراتژی فرا رسیده باشد؛ اما لازم نیست یک شبه از صفر به قهرمانی برسید. در عوض، هر روز قدم های کوچکی بردارید که به هدف اصلی شما منجر می شود.

می‌ توانید از این مثال ‌های اهداف آینده برای تعیین اهداف خود استفاده کنید و یکی یکی روی آنها کار کنید و حتی قبل از اینکه متوجه شوید، به اندازه کافی شتاب ایجاد خواهید کرد تا پیشرفت کنید که زندگی شما را برای همیشه تغییر دهد.

منبع:

 • https://www.lifehack.org/909481/future-goals-examples
به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx