آیا می خواهید با انگیزه بمانید؟ 10 مثال اهداف کاری بهتری را تعیین کنید (قسمت دوم)

یک نظر اضافه کنید
7 دقیقه مطالعه

آیا می خواهید با انگیزه بمانید؟ 10 مثال اهداف کاری بهتری را تعیین کنید 

هر کسی گاهی به کمی الهام نیاز دارد. نگاهی به برخی از نمونه های اهداف شغلی بیندازید تا به شما کمک کند آن جرقه را پیدا کنید و اهداف کاری خودتان را تعیین کنید.

 1. ارتباط تاثیرگذار داشته باشید

بهبود مهارت های ارتباطی شما، صرف نظر از اهدافتان، جنبه حیاتی موفقیت است. آرزوها و نیازهای خود را مثل راز نگه ندارید. صحبت کردن در مورد آنها به دیگران کمک می کند تا بفهمند شما چه کسی هستید و برای چه کاری تلاش می کنید. اگر همکارانتان ندانند به چه چیزی نیاز دارید نمی توانند از شما حمایت کنند.

 1. مهارت های خود را از طریق آموزش مداوم رشد دهید

هیچ مشکلی در بهبود خود وجود ندارد. تازه کردن یا اضافه کردن به دانش شما، شایستگی هر دو گروه را افزایش می دهد. این می تواند شامل بازگشت به مدرسه، شرکت در یک کلاس خاص یا شرکت در یک سمینار آنلاین یا حضوری باشد.

 1. سخنرانی عمومی خود را بهبود بخشید

تعداد کثیری از حرفه ها مستلزم حضور کارکنان در جلسات و ارائه ایده های خود هستند. این نکات را برای بهبود مهارت های سخنرانی در جمع خود امتحان کنید. تسلط بر هنر داستان گویی، ارائه یک طرح فروش یا به سادگی توضیح دادن خود با اعتماد به نفس و نظر آگاهانه به شما کمک می کند که برجسته شوید.

آیا می خواهید با انگیزه بمانید؟ 10 مثال اهداف کاری بهتری را تعیین کنید (قسمت دوم)

 1. روی همکاری تیمی کار کنید

چه از خانه کار کنید یا به دفتر کار بروید، همیشه با اعضای تیم در تعامل و گفتگو خواهید بود. همکاری خوب بین همکاران منجر به روابط سالم مبتنی بر احترام می شود، همکاری همچنین بهره وری شما و نتیجه نهایی را برای شرکت شما بهبود می بخشد.

 1. شبکه خود را بسازید

این روزها، شبکه سازی برای هر شغلی ضروری است. می تواند به شما کمک کند کار پیدا کنید و خدمات حرفه ای خود را به سایر صنایع و مشتریان گسترش دهید؛ و لازم نیست پیچیده باشد برخی از راهکارهای ساده برای داشتن ارتباطات بیشتر و رشد شبکه خود عبارتند از:

 • شرکت در کنفرانس ها
 • بیرون رفتن به صرف ناهار با افراد در بخش ها یا صنایع مرتبط دیگر
 • برنامه ریزی منظم برای ارتباط منظم با افرادی که مورد تحسین شما هستند
 1. در مورد رقابت خود تحقیق کنید

داشتن بینش در مورد نحوه عملکرد رقابت شما، از جمله نقاط قوت و ضعف آنها، می تواند به شما کمک کند تا در مورد رشته خود و مهارت های تصمیم گیری موثر بیشتر بدانید.

آیا می خواهید با انگیزه بمانید؟ 10 مثال اهداف کاری بهتری را تعیین کنید (قسمت دوم)

 1. استاد مدیریت زمان

اگر خود را در مسیر اصلی نگه ندارید، نمی توانید به اهداف زیادی امیدوار باشید. بهره وری و کارایی دو مهارتی است که بسیاری از کارفرمایان هنگام استخدام یا ارتقای کارگران به دنبال آن هستند.

مهارت های مدیریت زمان قوی استرس شما را کاهش می دهد. بعلاوه، افزایش کارایی با کارهای مربوط به کار به معنای زمان بیشتری برای سرگرمی یا مراقبت از خود بعد از روز کاری شماست.

 1. برای آموزش رهبری ثبت نام کنید

رهبری می تواند یک مهارت آموخته شده باشد. از طریق برنامه های مربیگری، کارآموزی، مدیریت پروژه، تجربه در محل کار و سایر آموزش های رهبری، می توانید توانایی خود را در تشویق دیگران، سازماندهی پروژه ها و ایجاد یک محیط مولد بهبود بخشید.

 1. خلاقیت را تمرین کنید

خلاقیت تقریباً برای هر شرایط کاری مناسب است. داشتن دانش برای رسیدگی به مسائل غیرمنتظره و مورد انتظار به شما کمک می کند تا گام های مثبت و معناداری به سمت اهداف خود بردارید. حل خلاقانه مسئله ابزاری است که هرگز از مد نمی افتد.

آیا می خواهید با انگیزه بمانید؟ 10 مثال اهداف کاری بهتری را تعیین کنید (قسمت دوم)

 1. روی حل تعارضات خود کار کنید

درگیری ‌ها همیشه در محل کار به وجود می‌ آیند، چه با یک کارمند دیگر، چه رئیس شما یا یک مشتری. این ضروری است که بدانیم چگونه بدون تشدید شرایط و آسیب رساندن به احساسات با آنها رفتار کنیم.

چند نکته برای تکمیل اهداف کاری

در اینجا چند مرحله عملی برای تکمیل موفقیت آمیز اهداف شغلی خود آورده شده است.

نکته 1: زمانی را برای ارزیابی مجدد اهداف خود اختصاص دهید

زندگی پویا است و نیروی کار نیز پویا است. چیزی که یک روز در اولویت است، ممکن است فردا در اولویت نباشد. زمانی را به صورت سالیانه (حتی ماهانه یا هر سه ماه یکبار) برای ارزیابی مجدد اهداف خود برنامه ریزی کنید.

نکته 2: کمک بخواهید

همه به کمک نیاز دارند. برای جویا شدن بینش دیگران با آنها ارتباط بگیرید، ممکن است متوجه شوید که همکار یا رئیس شما راه حل یا رویکردی را پیشنهاد می کند که شما تاکنون فکر نکرده اید.

آیا می خواهید با انگیزه بمانید؟ 10 مثال اهداف کاری بهتری را تعیین کنید (قسمت دوم)

نکته 3: مانند یک مربی شغلی با متخصصان ارتباط برقرار کنید

مربیان و مشاوران می توانند به شما کمک کنند تا آنچه را که می خواهید از شغل خود به دست آورید شناسایی کنید و یک استراتژی برای انجام آن طراحی کنید. آنها می توانند تاکتیک های مختلفی را در اختیار شما قرار دهند تا به شما در دستیابی به اهداف کوتاه و بلند مدت خود کمک کنند.

نکته 4: خودتان را در اولویت قرار دهید

از مراقبت از خود غافل نشوید. در حالی که کار و مسئولیت های دیگر مهم هستند، این به این معنی نیست که باید خودتان را فراموش کنید. اگر به درستی از خود مراقبت نکنید، به پتانسیل کامل خود دست پیدا نخواهید کرد.

جمع بندی

داشتن اهداف کاری به شما کمک می کند تا تشخیص دهید چه چیزی باعث خوشحالی و رضایت شما در کار می شود و سپس به آن دست یابید. با تعیین اهداف کاری، می ‌توانید رویاهای بزرگ ‌تری داشته باشید و کارهای بیشتری را نسبت به بررسی وظایف از فهرست کارهای روزانه انجام دهید. توصیه می کنیم برای بهره مندی حداکثری از فرآیند هدف گذاری، تکنیک SMART را امتحان کنید. نکته آخر اینکه از جستجوی کمک در طول این فرآیند ابایی نداشته باشید.

منبع:

 • https://www.betterup.com/blog/work-goal-examples

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx