وقتی سخت کوشی کافی نیست

یک نظر اضافه کنید
8 دقیقه مطالعه

سخت کوشی یک الزام در زندگی است نه فقط در شغل ما، بلکه در روابط ما. من همیشه به این جمله اعتقاد داشتم که (هیچ چیز بزرگی بدون فداکاری بزرگ به دست نمی آید).

من به زیان ها و چالش هایم به عنوان مراحلی گذرا نگاه می کردم که در نهایت مرا به جایی که می خواهم برسانند، می رساند. با این حال، لحظاتی وجود داشت که احساس ناامیدی و خستگی می‌کردم، زیرا به نظر می‌رسید با سخت کوشی نمی توان هیچ کاری انجام داد. اگر تا به حال چنین احساسی داشته اید، تنها نیستید.

در برخی موارد، تعجب خواهید کرد که چرا تلاش های شما بیهوده به نظر می رسد. انگار دنیا علی رغم بهترین نیت شما علیه شما توطئه کرده است. با این حال، فعلا دست از کار نکشید! سخت کوشی در این زمان ممکن است کافی نباشد، اما هنوز کارهایی وجود دارد که می توانید انجام دهید.

وقتی سخت کوشی کافی نیست

  1. به زندگی فعلی خود فکر کنید

ما امروز چنین سبک زندگی پرمشغله‌ای داریم، اما به سختی وقت داریم بنشینیم و فکر کنیم به کجا می‌رویم. بله شما می خواهید شاد و موفق باشید: اما آیا راهی که اکنون در آن قرار دارید، شما را به آن سمت می برد؟ آیا موانع زندگی شما را ناامید یا دلسرد می کند؟ چند وقت است که در گل گیر افتاده اید؟

نمی‌توانید ادامه دهید مگر اینکه ابتدا تصدیق کنید که مشکلی دارید و ممکن است برای حل آن به کمک کسی نیاز داشته باشید.

یادم می آید چندی پیش این احساس را داشتم. اگرچه در حرفه و روابطم موفق به نظر می رسیدم، اما از اعماق درونم می دانستم که سخت کوشی من را به جایی که می خواهم هدایت نمی کند.

در واقع، اصرار من مرا در چاله ای از ناامیدی ها، فرصت های از دست رفته و اضطراب فرو می برد. من فقط پس از کمی استراحت و صحبت با چند دوست صمیمی و همچنین اعضای خانواده در مورد وضعیتم توانستم خودم را جمع و جور کنم.

اگرچه برنامه شما به طور کامل رزرو شده است، اما زمانی را برای خود اختصاص دهید تا در سکوت در مورد کارهایی که ممکن است انجام دهید فکر کنید. می تواند این زمان، چند دقیقه قبل از خواب یا صبح زود درست قبل از طلوع خورشید باشد. راحت ترین زمانی را که به شما نتیجه می دهد، انتخاب کنید.

وقتی سخت کوشی کافی نیست

  1. اهداف خود را بنویسید

شان کاوی، پسر نویسنده و مربی مشهور دکتر استفان کاوی، در کتاب خود (عادت نوجوانان بسیار موثر) (که در 16 سالگی خواندم) ذکر کرد که نوشتن اهداف شما احتمال تحقق آنها را دو برابر می کند. چرا اینطور است؟ نوشتن باعث می شود همه چیز ملموس تر به نظر برسد. به علاوه، اگر هر روز آنها را بخوانید، احساس قدرت بیشتری خواهید کرد تا آنها را به واقعیت تبدیل کنید.

یادم می آید سال بعد از فارغ التحصیلی از کالج رویاهای خودم را نوشتم (همان زمانی که جدایی سختی را پشت سر می گذاشتم). در واقع، تقریباً آن را فراموش کردم تا حدود چهار سال بعد. داشتم اطراف کمدم را می گشتم دفترچه صورتی رنگی که حاوی آن یادداشت ها بود را پیدا کردم. باور کنید یا نه از 40 مورد، 10 مورد از آنها به حقیقت پیوسته بودند! حس شگفت انگیزی داشت. حالا آن دفترچه را نزد خودم نگه می دارم تا به خودم بگویم بقیه اهدافم را تمام می کنم.

پس از تأمل، یک تکه کاغذ یا دفترچه بردارید تا رویاهای خود را در آن یادداشت کنید. همانطور که دوست دارید باشید آن را بنویسید!

به یاد داشته باشید: این برای کسی به غیر از شما نیست. آیا می خواهید یک کمدین استندآپ شوید؟ یا شاید قصد دارید کسب و کار خود را بسازید؟ پیش بروید و آنها را یادداشت کنید. این یک راه عالی برای یادآوری به خود است که باید تلاش خود را روی کجا متمرکز کنید.

وقتی سخت کوشی کافی نیست

  1. طرح الف و طرح ب

من واقعا به کار سخت اعتقاد دارم. این گونه است که ما ارزش هایی مانند سخت کوشی، صبر و قدردانی را یاد می گیریم. از آنجایی که تلاش برای چیزی مهم است، جایی که ما کار سخت خود را سرمایه گذاری می کنیم مهم تر است.

آیا با تمثیل هیزم شکن در جنگل آشنایی دارید؟ روزی شخصی، مانع هیزم شکن برای قطع کردن درخت شد. مرد به هیزم شکن گفت که باید مدتی را صرف تیز کردن اره کند تا کارش سریعتر تمام شود. هیزم شکن عصبانی شد و بی توجه به او به کار خود ادامه داد. آن روز خورشید غروب کرد، اما هیزم شکن هنوز نتوانسته بود آن تک درخت را قطع کند. درس داستان این است: فقط سخت تر کار نکنید، هوشمندتر کار کنید. اگر هیزم شکن چند دقیقه صرف تیز کردن ابزارش می کرد، کارش را در نیمی از زمان تمام می کرد و نتایج بیشتری می گرفت.

اکنون که اهداف زندگی خود را دارید، به این فکر کنید که چگونه به آنها خواهید رسید. برنامه داشته باشید. پاسخ های جایگزین ایجاد کنید. شما بدون شک در مسیر تحقق این رویاها با موانعی روبرو خواهید شد. اگر این اتفاق بیفتد، چه خواهید کرد؟

این در حال حاضر در مورد مشکلات شما نیز صدق می کند. آیا مشکلاتی در کار دارید که در آن تلاش زیادی برای حداقل پاداش انجام می دهید؟ آیا برای راضی نگه داشتن یک شریک زندگی سخت کار می کنید اما نیازهای شما هنوز برآورده نشده است؟ مشکلات خود را بپذیرید و برای حل آنها فکر کنید.

وقتی سخت کوشی کافی نیست

یک روز در یک زمان

(دیوانگی این است که یک کار را بارها و بارها انجام دهیم و انتظار نتایج متفاوت داشته باشیم.) – آلبرت انیشتین

گاهی اوقات سخت کوشی کافی نیست تا ما را به جایی که می خواهیم برساند. ما همچنین به صداقت و فروتنی نیاز داریم تا به خود اعتراف کنیم که داریم کار اشتباهی انجام می دهیم. ما باید باهوش باشیم و این مشکلات را حل کنیم.

اگر تلاش‌های شما مؤثر نبود، صبر کنید، فکر کنید و چیز دیگری را امتحان کنید! آن را در مراحل کوچک انجام دهید. صبور باشید تا به آن برسید. از تغییر مسیر نترسید. شما خودتان ناخدای کشتی خود هستید و نه هیچ کس دیگری؛ بنابراین بادبان های خود را به سمت افق هایی هدایت کنید که فقط شما می توانید ببینید.

منبع:

  • https://www.successconsciousness.com/blog/success/when-hard-work-is-not-enough
به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx