روز بدی را پشت سر گذاشتید؟ با این روش ها تغییرش بدین!

یک نظر اضافه کنید
8 دقیقه مطالعه

شاید برای شما پیش آمده باشد که احساس می کنید فقط می خواهید به تختخواب خود بروید و پتو را روی سر خود کشیده و منتظر رسیدن فردا باشید. همه ما روزهای بدی را تجربه می کنیم و باید بگویم که شما تنها فرد روی زمین نیستید که گذراندن روز بد را تجربه می کنید.

 این را به یاد داشته باشید که ایرادی ندارد با توجه به جو کنونی که در جهان حاکم شده است، حال و روز خوشی نداشته باشید. اگر روز بدی را سپری می کنید و به نظرتان تنها راه ممکن این است که به تختخواب بروید تا روز خود را تمام کنید، باید گفت که همیشه اینطوری نیست.

10 راهی که می توانید در مواقع گذروندن روز بد از آن استفاده کنید

در ادامه ما راهکارهایی را به شما ارائه می دهیم که می توانید برای روزهایی که حال بدی دارید استفاده کنید.

1. افکار خود را بپپذیرید

اولین کاری که باید در روزهای بد انجام دهید، پذیرش آن است. درحالی که به نظر آسان می رسد افکار منفی خود را نادیده بگیرید، در عوض می توانید بپذیرید که روز بدی را داشته اید. شاید انجام این کار آسان نباشد، اما اجازه دادن به افکار خود برای پذیرفتن اتفاق های بد می تواند به مرور برای شما مفید باشد و موجب رشد فردی شود.

پذیرش افکار خود در گذراندن روز بد

2. همه موارد را در نظر بگیرید

بعد از اینکه پذیرفتین علت داشتن روز بد چیست، وقت آن است تا راه حلی برای آن ایجاد کنید. سعی کنید به خاطر بسپارید که اکنون چه حالی دارید، در حالی که چند روز آینده می تواند حال شما بهتر باشد. به خاطر بسپارید که همه چیز بهتر و بهتر می شود. همچنین یک دقیقه وقت بگذارید تا درباره مسائل فکر کنید.

3. به یاد داشته باشید که احساسات شما ارزش دارد

ممکن است اگر برخی افراد در شرایط شما باشند، واکنشی همانند شما را بروز ندهند. این بدان معنی نیست که احساسات شما ارزش ندارد. همه افراد در برخورد با مسائل متفاوت رفتار می کنند.

4. به دوستان و خانواده خود سر بزنید

اگر در حال گذروندن روز بد هستید، دیدار با دوستان و خانواده یک اصل مهم تلقی می شود. صحبت کردن با فرد دیگر درباره آنچه که برای شما رخ داده است، سبب می شود تا بتوانید راحت تر با آن مسائل کنار بیایید و جذب عشق احساس بد را کمتر می کند. هر چه خود را منزوی تر کنید، حال شما بدتر می شود.

5. نفس عمیق بکشید

اگر در روز مسائلی مانند مشاجره باعث شده حال بدی داشته باشید، سعی کنید خود را از موقعیت دور کنید. این کار نه تنها باعث می شود تا به موضوع آگاهانه تر نگاه کنید، بلکه در بهبودی حال شما تاثیر می گذارد. در  چنین شرایطی چرا به خود پنج دقیقه آرامش هدیه نمی دهید تا بتوانید به افکار خود سر و سامان دهید؟

گذراندن روز بد

مقایسه نکردن خود با دیگران در روزهای بد

6. هرگز خود را با دگیران مقایسه نکنید

این یک روش راحت و آسانی است که بسیاری از ما از انجام دادن آن غافل می شویم. در مواقعی که در حال گذراندن روز بد هستید، مقایسه نکردن خود با دیگران یکی از مهم ترین راه ها محسوب می شود. ممکن است به فضای مجازی خود بروید و ببینید که فردی بابت کار خود پاداش دریافت کرده، یا اتفاق خوبی برای او افتاده است.

این کار شما باعث می شود تا روز شما را بدتر کند. سعی کنید در نظر داشته باشید که همه افراد با مسائل متفاوتی در روز برخورد می کنند. هیچ کس در یک مسیر یکسانی قر ار ندارد. اگرچه ممکن است زندگی برخی افراد پر از شادی و خوشبختی باشد، اما باید به این نکته توجه کنید که شما نمی دانید در داخل زندگی آن ها چه می گذرد. به همین دلیل نباید زندگی خود را با دیگران مقایسه کنید.

7. از خودتان مراقبت کنید

یکی دیگر از روش هایی که مهم است، مراقبت از خودتان است. حتی اگر در حال گذروندان روز بد هستید، از خودتان غافل نشوید و در طول روز مراقب خود باشید. هر چیزی که باعث می شود تا احساس بهتری داشته باشید را دنبال کنید. برای استراحت خود وقت بگذارید و اگر حیوان خانگی دارید با آن خود را سرگرم کنید.

سعی کنید بیش از حد به خود سخت نگیرید و زمانی را برای استراحت خود در نظر بگیرید.

گذراندن روز بد

در روزها بد از خودتان مراقبت کنید

8. قدم بزنید

بسیاری از افراد قدرت ورزش را برای بهتر کردن حال بد را دست کم می گیرند. پیاده روی، دویدن یا ورزش کردن می تواند روحیه شما را به طرز قابل توجهی افزایش دهد.

9. غذا خوردن را فراموش نکنید

حتی اگر در حال گذراندن روز بد هستید، دلیل نمی شود دست از غذا خوردن و تقویت خود بردارید! اگرچه ممکن است که اشتهای اندکی برای غذا خوردن داشته باشید، اما سعی کنید این مورد را فراموش نکنید. روش بهتری که وجود دارد این است که؛ چرا خود را به غذای مورد علاقه خود دعوت نمی کنید؟! معجزه می کند!

 جمع آوری این مطالب

مهم ترین نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که احساسات شما مهم و ارزشمند هستند. اگرچه اینکه بتوانید روز بد خود را کنترل کنید، کمی دشوار به نظر می رسد.

گذراندن روز بد

راهکارهایی برای گذراندن روز بد

اما شدنی است و باید در نظر بگیرید که اوضاع بهتر خواهد شد. نفس عمیق کشیده و با اعتماد به نفس و آگاهی از اتفاقی که برایتان افتاده است کنترل اوضاع را به دست بگیرید.

کلام آخر

گذراندن روز بد جزو مواردی است که در زندگی همه ما وجود دارد و نمی توانید از اتفاق افتادن آن جلوگیری کنید. هر وقت که در شرایط بد زندگی بودید، کافی است تا خونسردی خود را حفظ کرده، شرایط را بسنجید و با توجه به موقعیت راهکارهایی را ارائه دهید. مطمئن باشید اگر در این شرایط به روحیه و خود سخت بگیرید، نه تنها شرایط آسان نمی شود، بلکه امکان دارد بیشتر اعصاب خود را متشنج کنید. درنتیجه بهترین راه کنار آمدن با آن و حفظ آرامش است.

اگر بیشتر اوقات حس می کنید که شرایط بد زیادی برایتان اتفاق می افتد، می توانید به یک متخصص پزشک در تماس باشید تا درباره سلامت روان خود از او مشورت بگیرید.

 

منبع:

https://www.unfinishedsuccess.com/what-to-do-when-having-a-bad-day/

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx