چگونه ایده خود را بیان کنیم؟

یک نظر اضافه کنید
30 دقیقه مطالعه

همواره چگونگی بیان ایده از مهم ترین دلایل برای موفقیت یا عدم موفقیت در اجرای یک پروژه بوده است. با داشتن قدرت می توان ایده کاملاً ساده را بزرگ جلوه داد و برعکس که موضوعی بسیار افتضاح را به مرحله عمل رساند.

عناوین مقاله
چگونگی بیان ایده و الفبای آنایده ها افکار هستند اما همه افکار ایده نیستنداصول اولیه از چگونگی بیان ایده1. ایده، نحوه عملکرد و نگهداری آن جدا هستند2. استفاده از برچسب3. از لاگ لاین استفاده کنید4. نمایش دهید، مکث کنید، راه خود را تکرار کنید5. اجازه دهید دیگران جملاتتان را تمام کنند6. تنظیم ایده7. به کسی اجازه ندهید که ارائه شما را درست قبل از ارائه تغییر دهد8. مراقب بودن و اعتماد به نفس داشتن9. تابلوهای راهنما کمک می کند که در مسیر باشید10. کلمات سوال برانگیز11. تمرین کنید12. تست Blink را اعمال کنید13. برنامه ریزی آنالوگروش های مختلف برای ساختار چگونگی بیان ایدهروش هالیوودیاستفاده از روش مکان قدیمیسبک پچا کوچاچگونه ایده راه اندازی خود را توسعه دهید1. بازارهای مربوطه را در نظر بگیرید و تجزیه و تحلیل کنید2. ایده های خود را یادداشت کنید و آنها را گسترش دهید3. تحلیل رقابتی را انجام دهید4. کسب و کار خود را مدل کنید5. ماکت خود را بسازید، طراحی و سپس آن را آزمایش کنید6-بررسی بازار را اجرا کنیدچه زمانی باید ایده راه اندازی خود را به مردم بگویید؟مخاطب اولیه: خودتان و نزدیک ترین معتمدتانمرحله میانی: تیم و مشتریان بالقوهمرحله نهایی: سرمایه گذاران بالقوه شماسخن آخر

امروزه قدرت بیان بیشتر از قدرت تفکر نباشد، کمتر نخواهد بود و برد با کسی است که در این زمینه پیش گام تر خواهد بود. حال برای اینکه بتوانید به درستی به منطقه امن برسید، باید کارهایی را انجام دهید و همواره خود ر به روز نگاه دارید.

ایده خلاق و نو همواره مسیری سخت تر را باید پیمایش کند تا بتواند نظرات مثبت را جمع کند. حال با ابزار کاغذ و کشیدن مسیری گنگ قابل اجرا خواهد بود؟ می توان تمامی زوایا را مشاهده کرد و نسبت به همه چالش ها یا حداقل اصلی ترین ها پاسخ داد؟

پاسخ خیر خواهد بود که نشان دهنده عقب ماندگی ها خواهد بود و باید نسبت به تمامی این موارد آگاهی به خرج داد. امروزه حتی ایده های قدیمی نیز برای اجرا نیازمند طرح توجیهی قوی هستند. پس در هر دو صورت نسبت به نحوه ایده درگیر خواهید بود. ثروت به دست نخواهد آمد، مگر اینکه در این مسیر تلاشی دو برابر کنید و روش های قبلی را اصلاح کنید.

چگونگی بیان ایده و الفبای آن

قبل از این که به بیان ایده بپردازید، باید در وهله اول ایده را بشناسید. کلمات اغلب مانع خلاقیت می شوند، بنابراین جای تعجب نیست که کلمه “ایده” اغلب در مسیر معرفی خود طرح ها قرار می گیرد.

  1. استفاده از کلمه “ایده” برای توصیف افکار و پیشنهادات

به طور مثال می دانم که این اتفاقی غیر معمول است، اما یک ایده دارم: وقتی با دوستان بیرون هستید و بیان می کنید که بیایید برای ناهار غذای فست فود بخوریم.

  1. استفاده از کلمه “ایده” برای توصیف مفاهیم جدید

من ایده دارم، این تجارت است که در آن کالایی جدید را تولید می کنیم و مجدد واژه ای را به وجود می آوریم.

  1. استفاده وقتی کسی حرف احمقانه ای می زند از کلمه “ایده”

“تو هیچ نظری نداری.” این استفاده متوسط ​​از کلمه است. بدجنس نباش دنیا به آن نیاز ندارد.

ایده ها افکار هستند اما همه افکار ایده نیستند

حال، اگر روی دو مثال اول تمرکز کنیم، کلمه «ایده» نشان می دهد که چیز جدیدی در راه است. اگر می توانید روی نکته های خود در مورد اینکه آیا چیزی جدید است یا نه مکث کنید، آنچه اکنون می خواهیم انجام دهیم این است که بین روشی که از «ایده» استفاده می کنید، تمایز قائل شوید.

“جمله من 1 ایده دارم. بیایید لنزی ویژه برای کم بینایان بسازیم.” این اشتباه نیست؛ فقط شلخته است.

در مفهوم سنتی صنعت، “ایده” به معنای مفهومی بدیع بوده، اما وقتی مانند این مثال از آن استفاده می شود، فقدان ایده واقعی را پنهان می کند. مانند زمانی که شخصی کلمه «استراتژیک» را قبل از اینکه چیزی بگوید که استراتژیک نیست به زبان بیاورد. این اهمیت چیزهای بعدی را افزایش می دهد.

این فکر را با استفاده از کلمه “ایده” به عنوان یک مفهوم بدیع مقایسه کنید.

من ایده دارم، می خواهم ابزاری ایجاد کنم که دوندگان بتوانند از آن برای پیگیری میزان دویدن خود استفاده کنند و سپس با به اشتراک گذاشتن دستاوردهای خود از طریق اینترنت با یکدیگر رقابت کنند. آنها آن را از طریق این فناوری در کفش خود که با رایانه آنها صحبت می کند، ردیابی می کنند.

اصول اولیه از چگونگی بیان ایده

برای اینکه چگونگی بیان ایده را بدانید باید مسیر زیر را دنبال کنید تا بتوانید به آن دست پیدا کنید.

1. ایده، نحوه عملکرد و نگهداری آن جدا هستند

باید در مسیر بیان ایده این سه قسمت را از یکدیگر به خوبی تمیز دهید و برایش برنامه داشته باشید. نمی شود که مطالبی را بیان کنید و نصفه و نیمه رها سازید. در هر مرحله باید سوالات اساسی را خارج کرده و پیش از طرح شدن جواب هایی را بسنجید و پاسخ دهید.

2. استفاده از برچسب

به جای برچسب گذاری به ایده خود “ایده 1” یا “جهت 1″، عنوان خلاقانه ای به آن بدهید. این پیشنهاد معمولاً با مقاومت روبرو می شود، اما کاملاً احساسی است. حدس بزنید که اگر ایده خود را برچسب نزنید چه اتفاقی می افتد؟

همواره ثبت ذهنی بسیار مهم است و افراد چیزهای معمولی مانند این موارد را به ذهن نمی سپارند، مگر اسمی جذاب داشته باشد. از ساده بودن بپرهیزید.

3. از لاگ لاین استفاده کنید

در 25 کلمه یا کمتر، نکته های غیر اجرایی ایده خود را چگونه توضیح می دهید؟ در صورت لزوم جملات را گسترش دهید، اما فقط پس از هضم مطلب و ایجاد درک برای افراد

به طور مثال ایده ساعت زمین است و بیان می کنید که می خواهیم دنیا را به مدت یک ساعت خاموش کنند. بهترین راه برای کسب مهارت در این است که چیزهایی را که می شناسید انتخاب کرده و آنها را در یک جمله توضیح دهید.

4. نمایش دهید، مکث کنید، راه خود را تکرار کنید

بیش از حد و سریع صحبت نکنید. کمتر از آنچه فکر می کنید، لازم است صحبت کنید. کلمه کلیدی را چندین بار در ارائه تکرار کنید (7 مرتبه باعث می شود که آن را به ذهن افراد سنجاق کنید). در صورت امکان ایده خود را به مشتریان و افراد حاضر در جلسه نشان دهید.

5. اجازه دهید دیگران جملاتتان را تمام کنند

مکث به افراد این امکان را می دهد که ایده را درک کنند و از طریق چارچوب های ذهنی خود پردازش کنند. این چیزی است که می خواهید، می دانید که به چیزی علاقه دارند. بگذارید آنها به صحبت خود ادامه دهند. مکث ها باعث می شود این اتفاق بیفتد. مشاوران دائماً این کار را انجام می دهند.

6. تنظیم ایده

اگر واقعاً می خواهید ایده تان محقق شود، به این فکر کنید که چه زمانی، کجا و برای چه مدت آن را انجام می دهید. بو؟ صدا؟ حواس؟ تاریکی شروع شود؟ روشن شروع کنیم؟ در خانه؟ در فروشگاه؟

تبدیل ایده به واقعیت

چگونگی بیان ایده و تنظیم آن

همه عوامل محیطی در هنگام ارائه نقش دارند؟ گاهی صرفاً تغییر مکان می تواند عامل اصلی باشد. هر چیزی که می تواند حواس مخاطب را از بین ببرد، رفع کنید. محیط مطلوب مساوی با پذیرش راحت تر شما خواهد بود.

7. به کسی اجازه ندهید که ارائه شما را درست قبل از ارائه تغییر دهد

هر ارائه بخش هایی دارد که باید به موقع بیان شود و سعی نکنید که به خاطر برخی از مسائل ایده خود را فدا کنید. چگونگی بیان ایده وابسته به تمام جزئیات خواهد بود.

8. مراقب بودن و اعتماد به نفس داشتن

هر دو مسری هستند. از تحقیر و خودخواه بودن بپرهیزید. همواره سعی کنید که انرژی مثبت به خودتان بدهید و نیمه پر لیوان را ببینید. از عقب کشیدن بپرهیزید. هیچ گونه کم کاری در این مسیر قبول نخواهد بود و باید بتوانید که نتیجه درست را به دست آورید. همواره نیمه پر لیوان را مشاهده کنید.

9. تابلوهای راهنما کمک می کند که در مسیر باشید

هنگامی که در حال ارائه هستید، باید به خاطر داشته باشید که مخاطبانتان مانند شما با تفکرتان زندگی نکرده اند. تابلوهای راهنما نه تنها به تمرکزتان کمک می کنند، بلکه به مخاطب کمک می کند تا آنچه را که می گویید پردازش کند و به مغز استراحت و همچنین استراحت دهد.

این موضوع می تواند به صورت تخته بوده یا در قالب پاورپوینت ارائه شود. مهم این است که همواره فرد بداند که از کجا مطالب شروع شده، هدف چیست و چگونه این مسیر را پیموده اید؟

10. کلمات سوال برانگیز

مانند وبلاگ نویسی، از سرفصل های غیر شهودی یا تنظیمات “چگونه” و “چرا” استفاده کنید. رویکرد ضد شهودی قرار است باعث شود که مردم احساس کنجکاوی کرده و شروع به مالکیت تفکرتان کنند. همچنین ایده هایتان را به خاطر بسپارند. رویکردهای «چگونه» و «چرا» با گفتن «من پاسخ ها را برایتان دارم. همه چیز در دستانتان خواهد بود “

قالب ارائه نیز چیزی است که شایسته تفکر فراوان است. به مخاطبان خود فکر کنید که با چه چیزی راحت خواهند بود و تا چه حد می توانید پیش ببرید. پاورپوینت بدیهی است که فرمت پیش فرض است، اما لزومی ندارد. ترکیبی از صفحه نمایش و خارج از صفحه (تخته، چاپ) عالی است، زیرا باعث می شود که افراد توجه خود را تغییر دهند و حواس آنها را تحریک می کند (دیدن، شنیدن، لمس کردن).

11. تمرین کنید

ارائه خود را تمرین کنید آن را بنویسید، پاک نویس کنید، در حالی که به سمت محل کار می روید، آن را به خودتان ارائه دهید. باید احساس خودکار بودن داشته باشد تا وقتی با اضطراب به اشتراک گذاشتن آن با اتاقی از افراد روبرو می شوید، برایتان کارساز باشد.

چگونگی بیان ایده

چگونگی بیان ایده و تمرین

نمی توانم ایده ای را به خاطر بیاورم که بیش از حد توضیح داده شده باشد و خریداری شده باشد. پس مردم یا آن را درک کرده و از آنچه در موردش صحبت می کنید هیجان زده هستند یا نیستند. در عرض چند ثانیه باید فوراً تأثیر خود را ایجاد کنید. این تست بدین معنی خواهد بود. همواره دقایق اول مهم ترین لحظات برای جذب محسوب می شوند.

13. برنامه ریزی آنالوگ

برنامه ریزی ارائه را در مقابل کامپیوتر شروع نکنید. این تله است. بر پویایی داستان خود تمرکز کنید، نه محو شدن خود. یک مداد و مقداری کاغذ بردارید.

1- ترسیم کنید که با چه کسی صحبت می کنید و هر بینشی که در مورد آنها دارید چگونه خواهد بود.

2- یک چیز بزرگ را که می خواهید آنها بفهمند، بنویسید.

3- آنچه را که می خواهید انجام دهند، بنویسید.

4- نکات کلیدی که برای استدلالتان ضروری هستند را یادداشت کنید. سپس 1 یا 3 نکته برای هر کدام از آن موارد را یادداشت کنید.

5- از هر چیزی که ضروری یا قانع کننده نیست، دوری کنید.

6- ببینید چه نکاتی به جادوی نمایشی نیاز دارند.

7- اگر تن متفاوت باید داشته باشید، آن را بلند بنویسید

8- اگر به صورت بلند نوشتید، پس از کمی تمرین، این موارد باید تعداد انگشت شمار باشد و بیش از حد در متن نیاید.

9- سعی کنید در ارائه یادداشت نکرده و کارت و سخن نگیرید. آنها حواستان را پرت می کنند. باعث خواهد شد که نگران چیزهایی که از دست داده اید، بروید و به طور پیش فرض به آنها می پردازید، گیر می کنید (فقط شما می دانید که تمام جزئیاتی که می گویید و به هر حال از دست می دهید، بنابراین نگران نباشید)

10- تصمیم بگیرید که آیا ارائه از زمانی که در مقابل مخاطب هستید، شروع می شود یا قبل از آن نیازمند آماده سازی ذهن هستید؟ گاهی با پوستری در قبل از شروع کار می تواند همراه باشد. سالن انتظار محلی مناسب برای چنین موضوعاتی خواهد بود.

روش های مختلف برای ساختار چگونگی بیان ایده

 

روش هالیوودی

واقعاً ارزش دارد که کتابی در زمینه فیلمنامه نویسی بگیرید و یاد بگیرید که چگونه یک داستان به سبک هالیوودی ترسیم کنید. تکنیک هایی که می توانید وام بگیرید:

چگونگی بیان ایده

چگونگی بیان ایده به سبک هالیوودی

اول مفهوم عالی که توضیحی مختصر از فرضیه خواهد بود. دوم سابقه است که نشان از خط روایی دارد. سومین مورد شخصیت ها هستند. سپس نقاط طرح را باید بیان کرد. در حالی که مخاطبان خود را در داستان خود قرار می دهید، نکات کلیدی طرح را ترسیم کنید. این روشی مؤثر در ارائه خواهد بود.

استفاده از روش مکان قدیمی

منظور از قدیمی منظور فرسوده بودن و مستهلک شدن مکان خواهد بود که با نمایشش می توانید نسبت به نشان دادن عواقب یک اتفاق گوش زد کرد و ذهن افراد را برای جلوگیری از ورود به چنین معضلی آماده کرد.

در این کار داستان ارائه بسیار مهم خواهد بود. به عنوان مثال می خواهید دیگران را با فناوری جدیدی آشنا کنید که می تواند در عرض چند دقیقه از سیل گسترده جلوگیری کند. شاید، برای ایجاد ایده پیشگیری از سیل، ساختار سه عملی این باشد:

آ. نشان دهید که سیل چقدر ویرانگر است (شاید ویدئوی 3 دقیقه ای با اینفوگرافیک، مصاحبه، موسیقی متن انتخاب کنید؛ شاید مخاطبان خود را به منطقه ای سیل زده ببرید)

ب. راه حل را نشان دهید (شاید لحظه ای از حقیقت مخترع خود را از جایی که ایده به ذهنتان خطور کرده است، آشکار کنید، نشان دهید که چگونه کار می کند، چگونه منحصر به فرد است)

ج. پاسخ به ابهامات و سؤالات پیش آمده در ذهن دیگران با طرح کردن کلمات پرسشی و پاسخ به آنان.

د. پایان که به صورت یادآوری سریع اما تأثیرگذار از آنچه دیده اند باید باشد. سپس سؤال واقعی و زدن تیر خلاص برای اجرا یا حتی خرید.

سبک پچا کوچا

این بیشتر قالب است تا پیشنهاد ساختار. Ignite و Pecha Kucha رویدادهای ارائه سریعی هستند که در آن افراد زمان کوتاهی برای گفتن داستان خود، اغلب با Powerpoint در اختیار دارند، اما اسلایدها باید هر 20 ثانیه یکبار تغییر کنند.

استفاده از این رویکرد در دنیای تجارت عالی است. محدودیت زمانی باعث می شود مردم بیشتر از خودتان برای شنیدن صحبت هایتان اشتیاق نشان دهند. مثلاً من به شما نشان می دهم که چگونه سوال ریاضی کنکور را در 5 دقیقه انجام دهید؛ محدودیت زمانی همچنین مستلزم خطری است که ارائه هیجان انگیزتری را ایجاد می کند. این موضوع انرژی می دهد و مجبورتان می کند که واقعاً داستان مختصر را ساختار دهید.

چگونه ایده راه اندازی خود را توسعه دهید

آیا تابه حال به این فکر کرده اید که ایده تجاری، ذهن و خلاقیتتان را مجبور به خنثی سازی کند، زیرا هیچ نظری در مورد چگونگی بالا بردن ایده راه اندازی خود ندارید؟ خب، برای کمک برای شروع، در اینجا راهنمای گام به گام مشخص برای توسعه ایده استارتاپی آورده شده است.

1. بازارهای مربوطه را در نظر بگیرید و تجزیه و تحلیل کنید

در ابتدا، جایگاه بازاری را در نظر بگیرید که ایده استارتاپتان در آن قابل اجرا است. نیازهای صنعت و مصرف کنندگان آن چیست؟ آیا مشکلات حل نشده ای برای صنعت وجود دارد؟ آیا ایده استارتاپی شما تصمیمات و بهبودهایی را برای وضعیت به ارمغان خواهد آورد؟

چگونگی بیان ایده

چگونگی بیان ایده و شناسایی بازار

می توانید به سایت های معتبر مربوط به صنعت مراجعه کنید تا دائماً از آخرین روندها مطلع شوید. به عنوان مثال، Techcrunch یک وبلاگ فناوری عالی است که در مورد جدیدترین محصولات صحبت می کند و آخرین اخبار دنیای فناوری را به اشتراک می گذارد. همچنین استارتاپ های جدید را نمایه می کند و نمای کلی از ورود کنندگان نوپا در بازار را ارائه می دهد.

یک منبع عالی الهام، TED خواهد بود که به دلیل شعار معروف خود “ایده هایی که ارزش گسترش دارند” مشهور است. این گنجینه ای از اطلاعات در مورد هر چیزی است که در زیر آسمان قابل تصور است.

این سخنرانی به عنوان کنفرانسی در نظر گرفته شده است که در آن متخصصان در زمینه های مختلف گرد هم می آیند تا بینش خود را در مورد موضوعاتی که می تواند باعث ظهور و افزایش آگاهی شود، به اشتراک بگذارند.

مجریان معمولاً حدود 18 دقیقه فرصت دارند تا در مورد موضوع خود صحبت کنند و تمرکز ارائه آنها می تواند از آخرین پیشرفت ها در زمینه رشته تا مسائل اجتماعی که می خواهند آگاهی را در مورد آنها افزایش دهند، باشد. پس از شرکت در سخنرانی ها یا تماشای ویدئوهای آن، احساس الهام بیشتری از همیشه خواهید داشت.

2. ایده های خود را یادداشت کنید و آنها را گسترش دهید

در این مرحله، ممکن است نیازها یا زمینه هایی را شناسایی کرده باشید که می توان آنها را بهبود بخشید. آنها را با ابزاری مانند Evernote یادداشت کنید. می توانید چندین یادداشت ایجاد کنید و آنها را بر اساس موضوعات و ژانر مرتب کنید.

3. تحلیل رقابتی را انجام دهید

تجزیه و تحلیل رقابت راهی عالی برای مقایسه و پیش بینی نحوه ایستادگی کسب و کارتان در برابر رقبا در صنعت است. آیا کسب و کارتان قادر به پر کردن خلأ هست که توسط دیگران دست نخورده باقی مانده است؟

4. کسب و کار خود را مدل کنید

اگر ایده ایجاد طرح تجاری بیش از حد خسته کننده و دست و پاگیر به نظر می رسد. با استفاده از مدل های آماده که در سایت های مختلف هست، از این کار لذت خواهید برد. این موارد الگوهایی هستند که از مدل تجاری صفحه ای تقلید می کنند. اضافه کردن و به روزرسانی مدل، آسان است.

چگونگی بیان ایده

چگونگی بیان ایده و مدل کسب و کار

همچنین می توانید از نمای کلی از نه بلوک زیر مدل کسب و کار خود لذت ببرید: بخش های مشتری، پیشنهادات ارزش، کانال ها (برای دسترسی به مشتریان)، ارتباط با مشتری، جریان درآمد، منابع کلیدی، فعالیت هایی که ارزش ایجاد می کنند، شرکای کلیدی و ساختار هزینه این موارد را تشکیل خواهند داد.

5. ماکت خود را بسازید، طراحی و سپس آن را آزمایش کنید

خیلی وقت است که از مرحله ای گذشته است که طرح هایی را روی تخته سفید می کشید و همه جا را خط می کشید. ابزارهای آنلاین مانند Balsamiq و Framebox این امکان را می دهند که Wireframe ایجاد کرده و آن را در فرمت های مختلف مانند jpg یا pdf صادر کنید.

6-بررسی بازار را اجرا کنید

هیچ کسب و کاری نباید بدون انجام بررسی بازار راه اندازی شود. وب سایت هایی مانند مختلف این امکان را می دهد که پرسشنامه آنلاین ایجاد کرده و URL را برای مخاطبان مورد نظر خود ارسال کنید.

این از مرزهای جغرافیایی فراتر می رود که در مقایسه با بررسی می دانی مزیتی بزرگ است، زیرا می توانید چشم انداز وسیع تر و جهانی به دست آورید.

جایگزین دیگر این است که جلسه گروه متمرکز قبل یا بعد از تکمیل حداقل محصول بادوام خود برگزار کنید. این جایی است که افراد را از جمعیت هدف خود دعوت می کنید که در بحثی گروهی در مورد محصولات یا خدمات شرکت کنند. گروهی متمرکز می تواند در دستیابی به موارد زیر کمکتان کند:

  • پیدا کردن اولین برداشت مصرف کننده از محصول یا خدمات بر اساس بسته بندی و کمپین بازاریابی،
  • جمع آوری بازخورد مشتری در زمان واقعی در مورد مزایا و رذایل محصولات و خدمات،
  • استراتژی های بازاریابی خود را تغییر دهید و محصول خود را قبل از تحویل نهایی بهبود بخشید.

چه زمانی باید ایده راه اندازی خود را به مردم بگویید؟

از مهم ترین نکات در هنگام معرفی و چگونگی بیان ایده، زمان خواهد بود. نمی توانید از این که ایده خود را با افراد مناسب در زمان مناسب اجتماعی کنید، بترسید. اگر ایده خود را در زمان نامناسب با افراد نامناسب اجتماعی کنید، آنگاه به اثر دلخواه خود نخواهید رسید.

بنابراین، فرض کنید که ایده عالی برای کسب و کار جدید دارید. رویکردتان باید چگونه باشد؟ باید بتوانید داستانی جذاب بگویید.

چگونگی بیان ایده

چگونگی بیان ایده و زمان آن

داستان؟ چرا در مورد گفتن داستان صحبت می کنیم، در حالی که مسئله این است که آیا باید ایده خود را مخفی نگه دارید یا خیر؟

فرض کنید امروز ایده خوبی به ذهنتان رسید و تصمیم گرفتید که بلافاصله به سرمایه گذاران نزدیک شوید. فکر می کنید چطور پیش می رود؟ قطعاً شکست می خورید.

زمان بندی همه چیز برای به اشتراک گذاشتن ایده ها است. به همین دلیل است که باید داستان عالی داشته باشید که به مخاطبان مربوطه که نزدیک می شوید، بگویید.

وقتی داستانی را تعریف می کنید، داستان شروع، میانه و پایانی دارد. اگر داستانتان پیچیده باشد، معمولاً طرح کلی خواهید داشت.

داستان باید مخاطب ابتدایی، میانی و پایانی داشته باشد. اگر داستان را بدون ترتیب بیان کنید، همه چیز به هم می ریزد. در ادامه روند ریل گذاری ایده را بیان می کنیم.

مخاطب اولیه: خودتان و نزدیک ترین معتمدتان

بنابراین، به ایده عالی رسیدید. تبریک می گوییم. حالا چه باید کرد؟ تحقیقات سریعی انجام خواهید داد تا ببینید بازار این ایده چقدر بزرگ است، رقبا چه کسانی هستند و مشتریان چه کسانی هستند. باید به دنبال موارد زیر باشید:

چگونگی بیان ایده

چگونگی بیان ایده و مرحله اول

الف. ایده ای که بازار کافی برای اهداف مالی داشته باشد.

ب. نظری که در آن رقبا وجود دارند، اما می توانید مزیت رقابتی واضحی داشته باشید.

ج. ایده ای که شانس معقولی برای فروش به مجموعه ای از مشتری دارید.

اکنون این ایده را با یکی دو نفر از افراد مورد اعتماد بیان کنید. باید به دنبال کسی باشید که بازخورد سازنده بدهد و این مهم است، نه اینکه فقط به دنبال همه نکات منفی باشد.

امیدواریم که این روند به اشتراک گذاری ایده کمک کند تا این ایده بیشتر شکل بگیرد. اکنون گوشت بیشتری روی استخوان دارید و طرح کلی دقیق تر می شود.

مرحله میانی: تیم و مشتریان بالقوه

باید بدانید آیا توانایی ساخت تیمی را که برای ساختن محصولی که می خواهید، دارید یا خیر. این نکته کلیدی خواهد بود.

به موازات آن، باید ایده خود را با تعدادی از افراد 1 پله صمیمت کر مطرح کنید و نظراتشان را بدانید. این حلقه می تواند عیب های جدیدی را با نگاه عاقلانه تر و استفاده کمتر از دل بیان کند.

اولین مورد در این بیان تکیه بر نقاط مهم خواهد بود که کسب و کارتان چه می کند؟ سپس اینکه مزیت رقابتی شما چیست؟ البته باید به صورتی بیان شود که در ذهن افراد بنشیند.

چگونگی بیان ایده

چگونگی بیان ایده و مرحله میانی

در اینجا به دنبال پاسخ مشتریان هستید. واضح است که پاسخ عالی را می خواهید. بسته به آنچه می فروشید و زمان عرضه محصول یا خدماتتان، ممکن است این شانس را داشته باشید که مشتریان در این مرحله ثبت نام کرده و پول پرداخت کنند یا حتی طرح مورد توافق هیئت مدیره قرار بگیرد. اگر از این دروازه عبور کردید، پس برای مرحله آخر گام بردارید.

مرحله نهایی: سرمایه گذاران بالقوه شما

اکنون مقدار معقولی از بازخورد دریافت کرده اید. می دانید که می توانید تیم بسازید و مشتریان در مورد محصول یا خدمت هیجان زده هستند. پس بازار به اندازه کافی بزرگ است که از کارتان پشتیبانی کند.

ایده خوبی دارید و باید دریابید که آیا می توانید این نظر را تأمین مالی کنید یا خیر؛ بنابراین وقت آن است که این ایده را با سرمایه گذاران بالقوه به اشتراک بگذارید.

چگونگی بیان ایده

چگونگی بیان ایده و مرحله نهایی

همه سرمایه گذار دارند. اگر خود تأمین مالی می کنید، پس سرمایه گذار هستید. اگر والدین قصد دارند کمک کنند، سرمایه گذار خواهند بود. صرف نظر از نوع سرمایه گذار، باید بر اساس کاری که انجام می دهید، بفروشید. این زمین بازی تجارتتان است و اگر می خواهید بودجه دریافت کنید، باید ایده خود را به اشتراک بگذارید.

اگر ایده خود را مخفی نگه دارید یا تلاش کنید، تیمی نسازید، مشتری نمی گیرید و بودجه دریافت نمی کنید؛ بنابراین، اگر می خواهید به موفقیت برسید، باید خود و ایده تان را مطرح کنید.

سخن آخر

برای اینکه بتوانید چگونگی بیان ایده را بدانید و به آن عمل کنید، باید دو نکته را رعایت کنید. اولین مرتبط با قبل از ارائه است. دستتان باید کاملاً پر باشد و بدون هراسی نسبت به زوایای مختلف آمادگی پیدا کنید. از طرفی در هنگام ارائه داشتن اعتماد به نفس و برنامه ریزی برای تک، تک لحظاتش مهم خواهد بود.

لحظات دقایق را می سازد و این دقایق می تواند به نتیجه مطلوب یا غیر رضایت بخش منجر شود. سعی کنید مسیر را برای خودتان به وضوح مشخص کنید و گام به گام پیش بروید. عمل به برنامه عامل موفقیت خواهد بود.

البته مهم خواهد بود که متدهای بیان شده در مقاله را پیش روی خود قرار دهید. هر چه بهتر ارائه دهید، امکان پذیرش ایده بالاتر خواهد رفت و ادامه روند موفقیت آسان تر خواهد شد.

منبع:

://www.productplan.com/blog/how-to-know-if-your-product-idea-is-a-winner/

://www.textrequest.com/blog/get-others-to-follow-your-ideas/

5/5 - (4 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx