چگونه بر تنبلی غلبه کنیم

یک نظر اضافه کنید
10 دقیقه مطالعه

چگونه بر تنبلی غلبه کنیم:

7 استراتژی برای شکستن چرخه تنبلی

همه ما روزهایی داریم که انرژی زیادی نداریم. ممکن است برای تکمیل همه‌چیز در لیست کارهایمان و برای همگام شدن با همسالانمان مشکل داشته باشیم. از سوی دیگر، این نباید دائمی باشد. اگر برای غلبه بر تنبلی مشکل دارید، چندین مرحله وجود دارد که باید دنبال کنید. اول، درک کنید که چرا تنبلی چیز بدی است. سپس، نگاهی به چند مرحله زیر بیندازید و برای غلبه بر تنبلی آن‌ها را به‌طور مؤثر دنبال کنید.

چگونه بر تنبلی غلبه کنیم

چرا تنبلی چیز بدی است؟

ابتدا، ممکن است تعجب کنید که چرا تنبلی می تواند برای کیفیت کلی زندگی شما مضر باشد. برخی از بزرگ‌ترین دلایلی که چرا باید سعی کنید از تنبلی خودداری کنید عبارت‌اند از:

  • مشکلات سلامتی: اگر از نظر جسمی تنبل هستید، ممکن است در خطر ابتلا به انواع مشکلات سلامتی باشید. افرادی که تنبل هستند معمولاً در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به چاقی، دیابت و مشکلات قلبی عروقی هستند.
  • استرس بیشتر: اگرچه ممکن است انرژی زیادی نداشته باشید، تنبلی مزمن می تواند سطح استرس شما را افزایش دهد. اگر به طور مداوم از تعهدات حرفه‌ای و شخصی خود عقب می مانید، ممکن است استرس بیشتری ایجاد کنید زیرا بسیار عقب‌افتاده‌اید.
  • ایجاد مشکلات در روابط: درنهایت، تنبلی همچنین می تواند مدیریت روابط با دیگران را برای شما دشوار کند. تنبلی می تواند انجام تعهداتی را که در قبال افراد دیگر داده‌اید سخت کند. اگر به‌طور مداوم اشتباه و خرابکاری کنید، روابط شما ممکن است آسیب ببیند. با توجه به کیفیت روابط ما (به‌ویژه با شرکای خود) عامل شماره یک برای شادی بیشتر افراد است، این موضوع بسیار مهم است.

البته، این‌ها تنها تعدادی از دلایل متعددی است که تنبلی ممکن است برای زندگی شما مضر باشد. خوشبختانه، چند مرحله وجود دارد که می توانید برای غلبه بر تنبلی دنبال کنید، و ما برخی از مؤثرترین استراتژی‌ها را برای کمک به غلبه بر تنبلی گردآوری کرده ایم.

چگونه بر تنبلی غلبه کنیم

با این اوصاف، اگر آماده‌اید برخی از بهترین استراتژی‌ها را یاد بگیرید که چگونه تنبل نباشید، بیایید مستقیماً به آن‌ها بپردازیم:

  1. انتظار نداشته باشید که کامل باشید

ابتدا باید با خود منطقی رفتار کنید. البته، شما دوست دارید همه‌چیز را در لیست کارهای خود تکمیل کنید، اما نباید انتظار داشته باشید که کامل باشید. همه انسان هستند و مواقعی ممکن است اشتباه کنید. هدف از غلبه بر تنبلی به حداقل رساندن آن اشتباهات است.

اگر از خودتان انتظار دارید که کامل باشید، ممکن است از هر کاری که باید انجام دهید بهراسید. درنتیجه، ممکن است شجاعت شروع را از دست بدهید. انتظار کمال همچنین می تواند خطر ابتلا به مشکلات روانی مانند اضطراب را افزایش دهد. بنابراین، نباید انتظار داشته باشید که کامل باشید. وقتی این را کنار بگذارید، بر تنبلی راحت‌تر غلبه می ‌کنید.

  1. اهداف واقع بینانه تعیین کنید

بعدازاینکه به خودتان فضایی برای نفس کشیدن دادید، باید اهداف واقع بینانه را تعیین کنید. اگر اهداف غیرواقع بینانه ای برای خود تعیین کنید، ممکن است فرسوده شوید. فرسودگی موضوع مهمی است که توسط متخصصان در صنایع مختلف به رسمیت شناخته‌شده است و گاهی اوقات ممکن است به‌عنوان تنبلی دیده شود.

بنابراین، سعی کنید با تعیین اهداف قابل‌دستیابی که بیانگر مراحل فردی هستند، از گذاشتن بار زیاد بر روی دوش خود جلوگیری کنید. سپس، کار زیاد به نظر نمی رسد و کمتر احتمال دارد که گرفتار شوید.

اگر برای تعیین اهداف به کمک نیاز دارید، می‌توانید با اعضای خانواده و دوستانی که می توانند به شما کمک کنند صحبت کنید یا وقت خود را صرف تحقیق در مورد مؤثرترین راه برای تعیین اهداف سالم کنید.

  1. بر روی نقاط قوت خود تمرکز کنید

در مرحله بعد، باید سعی کنید روی نقاط قوت خود تمرکز کنید. آیا چیزهایی وجود دارد که می دانید به‌خوبی انجامشان می دهید؟ اگر چنین است، ممکن است بخواهید با انتخاب وظایفی که مطابق با نقاط قوت شما هستند، آن مهارت‌ها را اولویت‌بندی کنید. برای مثال، اگر می دانید که چیزها را به‌خوبی سازمان‌دهی می‌کنید، می‌ توانید با تمیز کردن مناطق کثیف شروع کنید.

مهارت‌های سازمانی شما می تواند به شما کمک کند که این وظایف را نسبتاً تکمیل کنید. اگر بر اساس نقاط قوت خود پیش بروید، برای شروع؛ کار آسان‌تری خواهید داشت و بهره‌وری خود را افزایش خواهید داد. سپس، هنگامی‌که متوجه شدید که در این مراحل اولیه موفق بوده‌اید، می توانید روی کارهای دیگری تمرکز کنید که ممکن است به‌اندازه نقاط قوت شما نباشند.

  1. حواس‌پرتی را به حداقل برسانید

علاوه بر این، شما باید عوامل حواس‌پرت کننده را به حداقل برسانید. یکی از بزرگ‌ترین دلایل تنبلی افراد این است که حواسشان پرت می شود. سپس، هنگامی‌که ذهن خود را از آن حالت کار خارج کردید، راه‌اندازی و شروع مجدد بسیار دشوار است. همه ما حواس‌پرتی‌هایی داریم که به‌سرعت ما را از مسیر خارج می‌کنند.

به‌عنوان‌مثال شاید معتاد به فضای مجازی باشید یا مجبور هستید ساعاتی را در آن‌وقت بگذارید،  هر بار زمان زیادی را از دست بدهید. اگر می دانید چیزی حواس شما را پرت می کند، می‌توانید آن را کنار بگذارید. یکی از بزرگ‌ترین مقصران حواس‌پرتی؛ تلفن‌های همراه ما هستند.

بنابراین، با حذف پیشگیرانه مواردی که بیش از همه حواس شما را پرت می کند، مسئولیت زندگی خود را بر عهده بگیرید و میزان تنبلی خود را به حداقل برسانید.

  1. زمانی که نیاز دارید درخواست کمک کنید

بسیاری از مردم معتقدند که باید سعی کنند هر کاری را خودشان انجام دهند. بااین‌حال، این در واقع می‌تواند برای سلامت روحی و جسمی شما مضر باشد. تلاش برای مدیریت همه‌چیز به‌تنهایی ممکن است طاقت‌فرسا باشد، بنابراین از درخواست کمک دریغ نکنید.

اگر برای انجام کاری به کمک نیاز دارید، با اعضای خانواده و دوستان تماس و ارتباط بگیرید. اگر برای مدیریت سلامت روان خود به کمک نیاز دارید، باید با یک متخصص سلامت روان تماس بگیرید. کمک خواستن شرم‌آور نیست و بهتر است هر از چند گاهی به سیستم پشتیبانی خود تکیه کنید.

  1. راه‌هایی برای سرگرم‌کننده کردن کارهای خسته‌کننده بیابید

یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های غلبه بر تنبلی، کسالت است. بسیاری از مردم دوست ندارند روی لیست کارهای خود تمرکز کنند؛ زیرا به‌سرعت خسته می شوند. بنابراین، راهی برای سرگرم کردن فعالیت‌های خسته‌کننده پیدا کنید.

به‌عنوان‌مثال، ممکن است بخواهید شروع به گوش دادن به یک پادکست جدید کنید.

البته، مهم نیست که چه‌کارهایی انجام می دهید، فقط به‌گونه‌ای انجام دهید که دوباره چیزها را برای شما تازه و جالب کند. بنابراین، کمی تلاش کنید تا کارهای خسته‌کننده خود را لذت‌بخش‌تر کنید و درنهایت زمان بسیار آسان‌تری برای انجام آن‌ها خواهید داشت.

  1. راه‌هایی برای ارتباط باقدرت برتر بیابید

درنهایت، یکی از بهترین رازهای حفظ‌شده در مورد یافتن انرژی برای شکست دادن روش‌های تنبلی، این است که به دنبال ارتباط هماهنگ باقدرت برتر خود باشیم. مطمئناً این گزینه برای همه جذاب نخواهد بود، اما گزینه‌ای است که برای همه در دسترس است.

هر مشکلی نیاز به یک‌راه حل صرفاً علمی ندارد و از تحقیقات ما، کسانی که ظرفیت کار شگرف و انرژی بی‌حدوحصر را نشان داده‌اند، افرادی بوده‌اند که با بی‌نهایت و قدرت برتر هماهنگ بوده‌اند.

بنابراین، اگر واقعاً از همه جهات به دنبال غلبه بر تنبلی هستید، نمی‌توانید در خصوص در نظر گرفتن یک رابطه بهبودیافته و هماهنگ‌تر با معنویات اشتباه کنید، بنابراین می‌توانید از آن ذخایر انرژی که در اعماق وجود شماست استفاده کنید.

چگونه بر تنبلی غلبه کنیم

سخن پایانی

بر تنبلی غلبه کنید و بهره‌ورتر شوید

اگر فکر می‌کردید چگونه بر تنبلی غلبه کنید، اکنون برخی از بهترین روش‌ها را برای از بین بردن تنبلی خود برای همیشه دارید. در حال حاضر، اگرچه غلبه بر تنبلی ممکن است دشوار باشد، این چیزی نیست نیاز باشد به‌تنهایی آن را انجام دهید. متخصصانی وجود دارند که مایل‌اند به افراد نیازمند کمک کنند.

همچنین باید به اعضای خانواده و دوستانی تکیه کنید که می توانند در روزهایی که ممکن است انرژی زیادی نداشته باشید، از شما حمایت کنند. با یک برنامه اقدام جامع و منابع مناسب، می توانید بر تنبلی غلبه کنید و یک‌بار برای همیشه زندگی پربارتری داشته باشید.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx