5 ذهنیتی که شما باید توسعه دهید تا موفق شوید

نظرات 3
10 دقیقه مطالعه

آرنولد شوارتزینگر گفته است که “تا زمانی که ذهن بتواند این حقیقت را تصور کند که شما می‌توانید کاری را انجام دهید، پس می‌توانید انجامش دهید. به شرط آنکه 100% آن را باور داشته باشید”.  و میدونید چیه، آرنولد درست می گفت، زیرا به هرچیزی که فکر کنید همان می شوید. جایی که الان هستید نتیجه تفکرات شماست. این ذهن شما است که تصمیمات و اقدامات شما و از این رو نتایج شما را تعیین می کند.

بنابراین اگر احساس می کنید که در فقر و بدبختی زندگی می کنید و در زندگی تان گیر کرده اید، حدس بزنید برای چه اینطور شده است، به خاطر افکارتان. برعکس، اگر زندگی خوب، موفق و خانواده‌ای عالی دارید و هر روز از زندگی تان لذت می برید، به دلیل ذهنیت تان هم هست.

هر مدلی که فکر می کنید همان مدل رفتار و عملکرد شما خواهد بود. و نحوه عملکرد و واکنش شما تعیین می کند که در نهایت در زندگی چه چیزی به دست خواهید آورد.

بنابراین، اگر می خواهید به موفقیت بزرگی در زندگی دست پیدا کنید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که طرز تفکر صحیحی را ایجاد کنید. بنابراین ما در ذیل 5 ذهنیت برای موفقیت را ارائه داده ایم که شما باید از آنها پیروی کنید تا به زندگی برجسته ای که می خواهید برسید.

5 ذهنیت برای موفقیت

1. پرورش ذهنیتی بالغ

در ابتدا، شما باید ذهنی بالغ را پرورش دهید. اکثر مردم ذهنیت ثابتی دارند و معتقدند که همه چیز درست است و نمی‌توانند چیزی را تغییر دهند.

5 ذهنیتی که شما باید توسعه دهید تا موفق شوید

به عنوان مثال، شما فکر می کنید که راضی شما افتضاح و بد است، از این رو، نمی توانید در زندگی پیشرفت زیادی داشته باشید، این ذهنیتی ثابت است.

از طرفی دیگر، ذهنیت بالغ طرزی از تفکر است که در آن همه چیز ممکن است و اگر شما چیزی را دوست ندارید، می‌توانید تغییرش دهید.

به عنوان مثال، شما ممکن است فارغ التحصیل مهندسی باشید و از اقتصاد و امور مالی چیزی نمی دانید. اما این بدان معنا نیست که از طریق سرمایه گذاری نمی توانید از نظر مالی موفق شوید. این یک ذهنیت بالغ است.

وقتی شما دارای ذهنیتی بالغ شدید، باور دارید که می توانید مهارت های جدید را کسب کرده و یاد بگیرید، آنها را بهبود ببخشید تا موفق بشوید. اگر استعداد یا مهارت کافی ندارید، می توانید آن را یاد بگیرید. اگر شانس ندارید، می توانید آن را ایجاد کنید.

این یعنی ذهنیتی بالغ. این تفکری است که به هر کارآفرین موفقی مانند الون ماسک اجازه می دهد تا رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کند. زیرا آنها معتقدند که می توانند این کار را انجام دهند.

2. با شکست ها به عنوان بازخورد رفتار کنید.

روش دوم طرز فکری که شما باید آن را توسعه دهید، این است که باور کنید شکست ها نقطه مقابل موفقیت نیستند.

بسیاری از مردم فکر می کردند که شکست بد است. شکست برای آنها بدین معناست که هیچ کاری نتوانسته اند بکنند و به معنای شکست شان می‌باشد، آنها شکست را چیزی منفی می پندارند. اما اصلاً اینطور نیست. هرچه بیشتر شکست بخورید، احتمال موفقیت شما بیشتر است.

بنابراین، از شکست نترسید بسیاری از افراد موفق نیستند زیرا از شکست ها می ترسند. آنها می خواهند یک کسب‌وکار آنلاین راه اندازی کنند، اما نگرانند که شکست بخورند. برخی می خواهند نویسنده، نویسنده پرفروش یا هنرمند شوند، اما شک دارند که بتوانند این کار را کنند. آنها نگران شکست ها هستند.

هرگز نگذارید شکست هایتان شما را متوقف کند. درعوض، با شکست به عنوان بازخورد رفتار کنید. وقتی برنده می شوید، جشن می گیرید، اما وقتی می بازید، به فکر فرو می روید. و این زمانی است که با تجربه و بازخورد چیزهای جدید می آموزید.

بنابراین، به شکست ها به عنوان تجربه نگاه کنید. تا زمانی که از شکست خود چیزی یاد بگیرید، واقعاً شکست نخواهید خورد.

3. تمرکز بر روی فراوانی نه کمبودها

ذهنیت دیگری که برای موفقیت باید آن را توسعه دهید این است که همیشه بر فراوانی تمرکز کنید، نه بر کمبود. وقتی با ذهنیت کمبودی فکر می کنید، بازنده می شوید، زیرا وقتی دیگران برنده می شوند برای شما بدین معناست که شما باخته اید. این نوع تفکر باعث ترس و پارانویا می شود.

اگرچه این موضوع حقیقت دارد که در یک مسابقه ورزشی تنها یک نفر می تواند قهرمان شود، اما این بدان معنی نیست که نفر دوم بازنده است اگر در یک رقابت شکست خوردید، به عنوان یک شکست به آن نگاه نکنید. در عوض، آن را به عنوان فرصتی برای قوی تر شدن و قوی تر بازگشتن نگاه کنید.اگر اینطور فکر  کنید، واقعاً ضرر نمی کنید .

اگر در تجارت و کسب‌و کار ذهنیت کمبود داشته باشید، شکست خواهید خورد. شما بهترین استراتژی های خود را به اشتراک نمی گذارید و هرگز بهترین نتیجه را به مشتریان و ارباب رجوع خود ارائه نخواهید داد. . زیرا اعتقاد دارید که اگر آنها پیروز شوند، به این معنی است که شما می بازید.

برعکس، اگر بهترین خود را برای مشتری و ارباب رجوع ارائه دهید، آنها شما را بیشتر دوست خواهند داشت. آنها عاشق محصولات و خدمات شما می شوند، دوستان شان را به شما معرفی می کنند و  نمایندگان شما می شوند. اینگونه است که شما موفق می شوید.

4. ایرادی ندارد که متفاوت باشید

دیگر اینکه، به خود بگویید که متفاوت بودن، منحصر به فرد بودن و خودتان بودن خوب است. اگر بیش از اندازه می‌ترسید که چیزهای جدید را امتحان کنید چون نگران این هستید که متفاوت از دیگران باشید، هرگز به موفقیت چشمگیری در زندگی نخواهید رسید.

5 ذهنیتی که شما باید توسعه دهید تا موفق شوید

لحظه ای که سعی می کنید مانند همه باشید، شما معمولی و مثل بقیه می شوید.

بنابراین، از قانون شکنی نترسید، اگر ریسک پذیر نباشید. هرگز نمی توانید موفقیت بزرگی ایجاد کنید. افرادی که از ریسک پذیری امتناع می ورزند، هرگز از منقطه آسایش خود خارج نمی شوند تا چیزهای جدیدی را امتحان کنند.

وقتی از متفاوت بودن امتناع کنید، در منقطه آسایش خود باقی خواهید ماند و اینکار مانع موفقیت شما می شود.

این جمله الهام بخش از مارک تواین را همیشه بخاطر بسپارید: “بیست سال دیگر به جای ناراحتی برای کارهایی که کردید، به خاطر کارهایی که انجام ندادید ناراحت خواهید شد، بنابراین گره ها را باز کنید، از بندرگاه امن دور شوید. جستجو کنید، رویاپردازی کنید و کشف کنید.

از این رو، جرات کنید متفاوت باشید و شهامت بیرون رفتن از منطقه آسایش خود را داشته باشید.

5. مشتاق یادگیری و بهبود باشید

آخرین مورد در رابطه با ذهنیت ها برای موفقیت که باید آن را داشته باشید، تمایل به یادگیری و پیشرفت است. بیشتر مردم بعد از فارغ التحصیلی از مدرسه ادامه نمی دهند و مطالعه نمی کنند. با این حال، آنها رویای موفقیت و داشتن یک زندگی لاکچری و خوب را در سر می پرورانند.

اگر یاد نگیرید، رشد نمی کنید و اگر رشد نکنید، به هیچ وجه نمی توانید پیشرفت کنید و به یک جایگاه جدید و بالاتر برسید.

متعهد شوید و هر ماه حداقل یک کتاب بخوانید. و اگر از هر کتابی که می خوانید ایده خوبی بیاموزید، در طی یک سال، 12 ایده خوب خواهید داشت. و اگر در 5 سال بعدی هم به مطالعه ادامه دهید، 60 ایده جدید برای بهبود زندگی خود، بهتر شدن و موفقیت خواهید آموخت.

مطالعه و یادگیری به این اندازه می تواند قدرتمند و مفید باشد. افراد موفق همیشه مایل به یادگیری و پیشرفت خود هستند. چون افراد موفق هر روز به رشد خود ادامه می دهند، به این ترتیب آنها موفقیت های خارق العاده ای را کسب می‌کنند. اگر شما هم می خواهید برای موفقیت در زندگی تلاش کنید، باید همینکار  را انجام دهید.

افکار نهایی در رابطه با پرورش ذهنیت بالغ

ذهنیت بیش از آنچه مردم فکر می کنند مهم است. و افرادی که این واقعیت را درک کرده و برای پرورش عادت های ذهنی درست تلاش می کنند، کسانی خواهند بود که بیشترین موفقیت را به زندگی خود دعوت می کنند. بنابراین، اگر این موفقیتی است که به دنبالش هستید، بسیار مهم است که هدف تان توسعه ذهنیت تان باشد. این ذهنیت هایی را که پیش تر پیشنهاد شد را به عادتی برای موفقیت تبدیل کنید. بنابراین موفقیت شروع می کند و به سمت شما می آید و شما به طور خوشایندی سوپرایز خواهید شد.

منبع:

/https://thestrive.co/mindsets-for-success

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

3 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
3
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx